Oka vďaka za radu
03.08.2021 - 20:03:00
00
Kuchi179 napísal:
Pri ráfe a na strane kotúča.
Nový vyplet dnes som koleso doniesol domov zo servisu

toto ma dost zaujima, daj pls fotku + ake spice a niple si pouzil
04.08.2021 - 15:52:38
00
Bol som dneska v servise si predstavte že oni vymenili len Spice nie niple tak problém bude asi tam. Takze objednali nové niple na komplet koleso. Spice boli použité Dz swis 2mm
04.08.2021 - 16:17:17
00
:D to su motaci, niple sa dávaju vždy s výpletom nové!
04.08.2021 - 16:24:43
01
opravovat koleso, ci kupit nove, resp iba novy rafik prepliest? od marca ma zadne koleso asi 5 tisic km. v juni praskla prva spica, asi som buchol koleso na traily a neskor praskla spica. vymenena a po mesiaci praskla dalsia. nova spica a teraz po asi 2 tisic km zasa praskla. vsetky tri praskli pri naboji. mam to za 7 eur znova opravit, ci rafik to ma uz za sebou a treba novy? koleso asi zakladne na Epic Ht. ako zistim aky mam rafik, od akeho vyrobcu, model? je cely cierny bez popisu a ani na stranke vyrobcu nic nepisu. chcel by som vediet aku ma hodnotu a aky je pevny.
19.10.2021 - 22:48:15
00
Prosím ťa a čo bola teda chyba? Mám tiež cube tiež tie isté kolesá a ten istý problém... Tenké špice alebo tie niple?
Kolesá majú 300 km a už tretí špic... Paradoxne na asfalte pri ľahkej jazde som preletel drenaznu ryhu. Ale ani veľké bum, jednoducho som spomalil a zrazu nipel v rafiku... Na hliníkových kolesách nikdy nič a teraz toto. Mám 80kg teda nie som pierko ale ani bombardér...
Ďakujem za odpoveď.
13.04.2022 - 21:17:28
00
divo napísal:
opravovat koleso, ci kupit nove, resp iba novy rafik prepliest? od marca ma zadne koleso asi 5 tisic km. v juni praskla prva spica, asi som buchol koleso na traily a neskor praskla spica. vymenena a po mesiaci praskla dalsia. nova spica a teraz po asi 2 tisic km zasa praskla. vsetky tri praskli pri naboji. mam to za 7 eur znova opravit, ci rafik to ma uz za sebou a treba novy? koleso asi zakladne na Epic Ht. ako zistim aky mam rafik, od akeho vyrobcu, model? je cely cierny bez popisu a ani na stranke vyrobcu nic nepisu. chcel by som vediet aku ma hodnotu a aky je pevny.

Praskanie je chyba vypletu.na novo cele preliezť rafik naboj nechať.na spesloch strednej triedy byvaju dosť šitne kolesá.niekde musia posetrit.
Jednoduchsie je kupit poriadne kolesá.alebo si nechat vypliest
13.04.2022 - 21:57:11
00
v januari som teda kupil novy rafik enduracky Remerx RX 2027 29" a nechal prepliest (nove spice, ale asi nejake obycajne, neviem) po mesiaci praskla spica a teraz dalsia ?‍♂️ este ju necham vymenit a uvidime co to bude robit dalej. ak budem niekedy menit rafik tak uz nejaky poriadny odolny, aj ked tazsi. DT Swiss EX 511 bude fajn? o vahu mi nejde, skor o zivotnost. nech to vydrzi co nadlhsie bez servisu
19.04.2022 - 00:55:51
00
Daj kvalitné nerezové špice a bude pokoj. Ráf nemá nič spoločné s trhaním špicov. (Ak teda nie je zohnutý a prešponovaním to chceš docentrovať.)
19.04.2022 - 06:43:11
01
praskla dalsia spica, ach jaj. spravim to inak. kupim znova novy rafik, pevnejsie spice a necham to prepliest na povodny naboj a toto koleso bude ako nahradne. kupim este jedno koleso (pevnejsie asi enduro rafik,lepsie spice a hlavne poctivy vyplet 32 spic) a to ked sa pokazi, budem mat aspon nahradne. uz ma nebavi takto pauzovat ked je koleso v servise :@

a dotaz. mozem ist na bike dlhu trasu celodenka bez tej jednej spice? zvladne to koleso? velmi chcem ist pojazdit tento vikend do Čiech a nepodarilo sa mi dat koleso do servisu :(
19.05.2022 - 20:20:39
00
Záleží čo budeš jazdiť. Mne praskol špic prvý deň predloženého víkendu a tým pádom som to bez problémov dojazdil. Ale bol som dosť opatrný - keby náhodou
19.05.2022 - 21:05:37
00
Kuchi179 Ze ma nikto sem nenasmeroval (asi sem uz nik nechodi co ma pozna). Mal som s tymi kolesami rovnaky problem, po 150 km praskanie (staci pozriet na strave moju sezonu 2021 - vzdy v nazve aktivity som mal -1 alebo -2, ak praskla spica. A viac som nejazdil ako jazdil, lebo som bol znechuteny), neskutocne nervy, vyrobca kolies ponukal len modifikaciu kolies (bola na to neverejna zvolavacka, kedze to nebol ich prvy pruser s debilnym dizajnom) - navrtanie vacsich dier a otocenie niplov, co som odmietol. Nakoniec sa mi podarilo v aprili 2022 na naklady predajcu vymenit kolesa za DT Swiss ARC 1400 a spokojnost :) Tie origo kolesa su zlo!
02.01.2023 - 22:44:39
01
Nuž... Na spišských 111 som praskol naraz 2 špice na zadnom kolese. Našťastie na 90tom km tak som to nejako dogulal do konca. To bol už 7my špic a mal som toho dosť. Doniesol som koleso do servisu a technik komplet preplietol... Nakoniec ma upozornil že nové koleso si mohlo sadnúť a špice neboli dostatočne utiahnuté teda nepraskali ale sa povolovali. Od vtedy ani jeden špic nepovolil/nepraskol... Upozornil ma že tie 28spicove náboje treba viac doťahovať aby toľko rafik nepracoval. Samozrejme nie príliš ale poriadne. Zaujímavé je že montoval ten istý typ spicov ako predtým. Nerozumiem tomu ale hlavne že je to v poriadku.
03.01.2023 - 08:17:11
00
keyboard_arrow_up