Ahojte, je tu nejaká žena, ktorá jazdí cestnú cyklistiku? Ideálne ZA/TN kraj...Prípadne parťáčka, ktorá by ešte len chcela začať jazdiť?
Ako riešite technické problémy (defekt a pod.)? Ja som žena, ktorá nieje moc technicky zdatná a toto je moja nočná mora :)
Začínam jazdiť po cestách, keďže chodím sama a málokedy niekoho stretnem, desím sa dňa kedy dostanem defekt :)
04.06.2022 - 11:07:39
00
Ako vravel Pasteur "Stastie praje pripravenym".
Ak nemas poruke niekoho , kto vie vymenit dusu, skus pozriet tieto materialy z miestnej produkcie
https://www.mtbiker.sk/clanky/1242/vymena-duse-kontrola-a-obuvanie-plasta-a-duse-lepenie-defektu.html
thumb_up0thumb_down
a doma aspon dat dolu plast a opat ho nasadit, pripadne obetuj jednu dusu, ktoru prepichnes (nie cez plast) a potom si vyskusaj jej zalepenie a nasadenie.
04.06.2022 - 11:34:20
01
Tiež som sa zamýšľal či si baby zvládnu opraviť defekt, keď ich u nás vidím jazdiť samé. Problém môže byť aj zhodiť plášť - pri niektorých to môže byť riadna fuška :-)
Vidím tieto možnosti :
- niekto ťa to naučí vymeniť/zalepiť - určite nájdeš v rodine, v servise, kamošov
-stopnúť si na mieste činu bikera, isto natrafíš na niekoho pokiaľ nejazdíš potme, v daždi atd
-alebo preventívne odolnejšie plášte s vyšším TPI, ochranou behúňa atd …zdá pokiaľ neriešiš primárne čo najmenšiu hmotnosť /valivý odpor
04.06.2022 - 12:47:16
00
...alebo štvrtá možnosť, čo by som volil ako jednotku začať jazdiť s partiou, tam vždy niekto pomôže
04.06.2022 - 13:20:27
00
K druhej otazke bude mozno lepsie prizvat miestne aktivne bikerky. Snad mi to nebudu mat za zle :-)
MartyBoh luckafabi MariH
04.06.2022 - 13:23:20
10
marp - Sú ženy, ktoré to určite zvládnu, no ja radšej žmurknem na nejakého bikera :) Nemontujem sa do niečoho, čomu sa nerozumiem. Ale variť viem skvele :) :)
Problém je, že som začala jazdiť cesty namiesto MTB a v mojom okolí jazdi cesty minimum mužov. Keď som jazdila hory, na každom kroku bol nejaký šuhajko.

kucofly - najlepšia možnosť....aaale máme tu len také partie, ktorí idú také tempo, že to nedávam :)

Uvažujem, že oslovím priamo chalanov čo mi servisujú bicykle, aj keď pri ich vyťaženosti no neviem neviem....
04.06.2022 - 19:49:09
00
Odporucam mat pri sebe rezervnu dusu,montpaky a minipumpu. Isto sa najde niekto kto ti pomoze s defektom,mas vacsiu sancu na opravu,resp je co vymeniť, lebo pomocnik nemusi mať rezervu,alebo naradie. Vela stastnych km želám
04.06.2022 - 20:11:26
00
TereziaT napísal:
Ahojte, je tu nejaká žena, ktorá jazdí cestnú cyklistiku? Ideálne ZA/TN kraj...Prípadne parťáčka, ktorá by ešte len chcela začať jazdiť?
Ako riešite technické problémy (defekt a pod.)? Ja som žena, ktorá nieje moc technicky zdatná a toto je moja nočná mora :)
Začínam jazdiť po cestách, keďže chodím sama a málokedy niekoho stretnem, desím sa dňa kedy dostanem defekt :)

Ahoj, pokiaľ to myslíš z cyklistikou vážne tak odporúčam požiadať niekoho, aby ťa napríklad výmenu duše naučil, aby si to zvládla v prípade potreby sama. To je najčastejšia porucha, ktorá sa ti môže pri výjazde stať. Riešila som to podobne. Keď som začínala s bicyklovaním tak som tiež nevedela opraviť defekt. Pamätám si, že ma to učil taký starší ujo, ktorý sa pravidelne vŕtal vo svojom aute pred garážou. :$
04.06.2022 - 20:24:29
01
Naozaj by som nerobil zo zien neschopne stvorenia, ktore nedokazu ani vymenit dusu na bicykli. Netrufaju si - ok, nevedia ako - ok. Ale dokazu to rovnako ako chlap, pokial chcu.
05.06.2022 - 07:43:03
14
Ahoj TereziaT, odporucam len dat si tu trochu namahy a naucit sa. Skutocne to nie je nic narocne...daj si doma v klude ´branne cvicenie´, poskusaj, porozoberaj... Uvidis o co lepsie sa Ti bude jazdit bez tychto zbytocnych obav typu ´co ak..´ a samozrejme ako spomina user_id "Stastie praje pripravenym", cize nosit si so sebou zakladne naradie a material na vymenu duse. Mne sa vyplatilo nosit aj nahradnu pätku. Drzim palce:)
06.06.2022 - 07:57:15
06
Na rýchlu a jednoduchú opravu defektu sa dá použiť aj takéto niečo:
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/oprava-dusi-a-plastov/zefal-sprej-repair-na-duse-a-plaste-100ml.html?itm_medium=forum#reviews

Netreba zhadzovať plášť ani babrať sa s dušou. Na dojazd pri malom defekte by to malo stačiť a potom bike do servisu nech dajú novú dušu.
06.06.2022 - 11:37:02
01
Rovno bezdusaky a vybavene 😁
01.07.2022 - 00:26:10
00
Ty si tak smiešny...
01.07.2022 - 00:43:16
00
TereziaT napísal:
Problém je, že som začala jazdiť cesty namiesto MTB a v mojom okolí jazdi cesty minimum mužov. Keď som jazdila hory, na každom kroku bol nejaký šuhajko.

To sa mi nezdá, práveže v TN/ZA kraji stretávam cesťákov každú chvíľu. :)
Každopádne je dobré mať so sebou náhradnú dušu, lebo dotyčný okoloidúci zrejme bude mať náradie, no nemusí mať vyhovujúcu dušu (alebo nebude chcieť riskovať svoju rezervu). Ja nosím maličkú ľahučkú Tubolito S-Tubo Road. Ešte som ju však nikdy neskúsil, lebo nebola príležitosť. :lol:
19.07.2022 - 13:45:19
00
keyboard_arrow_up