garminovské mapy do SportTracks asi nenaimportuješ...
mňa by skôr zaujímalo ako si mergnem záznam z HAC 5 s gpxkom z čohokoľvek... chlapík čo píše import plugin pre HAC zatiaľ 5ku ignoruje
cez nejaký export do csv, txt a pod. by sa to ***** malo dať
blbé že sa mi to nechce riešiť :)
21.07.2008 - 00:16:00
00
SportTracks zial nerozoznava Edge 705 pozna iba 305 a to nie je kompatibilne... ale da sa pouzivat aj tak staci exportovat vsetky treningy s Training Centra a nasledne ich ulozit a importovat do SportTracks a daju sa vyhodnocovat. Este musim prijst na to ako v SportTracks importovat mapu Slovakia Topo, ale mam pocit ze Training Center ma lepsie vyhodnocovanie grafov mozem vyniest do jedneho grafu naraz 4 hodnoty co zial SportTracks nezvlada teda aspon som na to este neprisiel ako :)
Ale program je to dobry


jakub sry, ale este som hadam necital od teba ani jeden spravny prispevok ohladom EDGE705.
sporttracks funguje so 705 uplne bez problemov, bez akehokolvek konvertovania - normalne das import priamo z pripojeneho pristroja. Grafy ti to vykresli od vymyslu sveta, kludne aj 8 do jedneho grafu - a to uz akekolvek chces - ci stlpcove ci klasicke...
lepsi soft ku tomu proste nie je, ten training centre je hrozny shit a pristroj vyrazne degraduje(uz je na tom ta 705 aj tak dost zle, a training centre tomu este ubera:D)
a co sa tyka senzoru kadencie - snima kadenciu-stale, ale rychlost iba ak je vypnute GPS. nechapem preco by sa nemal kreslit profil - je to blbost uz len ked sa nad tym zamyslis. Profil vykresluje v pohode aj bez senzoru kadencie - nema s nim absolutne nic do cinenia.
inak pristroj je to pekne na hovno, za tie peniaze sa da kupit urcite lepsia masinka - teda pokial niekto silou mocou nechce mat na riaditkach televizor s mapou - osobne som ju nepouzil este ani raz.
je to navyse krabica plna chyb, co pri tej cene je naozaj velky nedostatok...
21.07.2008 - 07:10:21
00
to Stic: aby bolo jasne ja som netvrdil ze vykreslovanie profilu je nefunkcne ked nie je pouzity sesnzor kadencie to je somarina jasne... v senzore kadencie mas z druhej strany senzor rychlosti a bez toho bude profil vyrazne skresleny lebo GPS ma v najlepsom pripade odchylku 3m a chcem teda vidiet ten "presny" profil. Ked zo zapnutym GPS mozes v pohode nachodit aj 200m ked stojis na mieste s bikom a mas spustene stopky takze sa ti data dalej zaznamenavaju v tom to pripade sa uz o presnosti ani bavit nemusime.

Co sa tyka SportTracks tak som strasne zvedavy aky plugin si pouzil lebo v standardnom instalacnom subore z 18.6.2008 nie je Egde 705 podporovany je tam iba 305 a tu ked zvolis nic nenaimportujes vypise ze zariadenie nenaslo. Vo fore pre SportTracks som nasiel nejaku temu o 705 bolo to strasne dlhe tak som to len rychlo prebehol a ako jedina rada pre sychronizaciu 705 s SportTracks bolo pouzit .txc subory ktore generuje Training Manager.

A co sa tyka tej velkej krabice na riad. tak je dokonca mensia ako bezny mobil a zatial jedinu chybu co som spozoroval je GPS-kom kalibrovany vyskomer a dalsiu chybu nevidim... Teda pokial nechces pri navigovani vypocet trasy do 2s ako je to na GPS-ku v aute alebo navrh trasy priamo v GPS lebo v tedy je to onicom.

Urcite si 705 este nepouzil ako sport trenera ze si nastavil trening v PC doby v jednotlivych pasmach alebo ine rozne podmienky a podla nich trenoval lebo keby si to vyskusal zistis aky je to skvely pristoj.
Ja mam s nim najazdenych uz cez 1000km a maximalna skojnost samozrejme kazdy moze mat iny nazor na vec ;-)
21.07.2008 - 08:08:19
00
to Stic: aby bolo jasne ja som netvrdil ze vykreslovanie profilu je nefunkcne ked nie je pouzity sesnzor kadencie to je somarina jasne... v senzore kadencie mas z druhej strany senzor rychlosti a bez toho bude profil vyrazne skresleny lebo GPS ma v najlepsom pripade odchylku 3m a chcem teda vidiet ten "presny" profil. Ked zo zapnutym GPS mozes v pohode nachodit aj 200m ked stojis na mieste s bikom a mas spustene stopky takze sa ti data dalej zaznamenavaju v tom to pripade sa uz o presnosti ani bavit nemusime.

Co sa tyka SportTracks tak som strasne zvedavy aky plugin si pouzil lebo v standardnom instalacnom subore z 18.6.2008 nie je Egde 705 podporovany je tam iba 305 a tu ked zvolis nic nenaimportujes vypise ze zariadenie nenaslo. Vo fore pre SportTracks som nasiel nejaku temu o 705 bolo to strasne dlhe tak som to len rychlo prebehol a ako jedina rada pre sychronizaciu 705 s SportTracks bolo pouzit .txc subory ktore generuje Training Manager.

A co sa tyka tej velkej krabice na riad. tak je dokonca mensia ako bezny mobil a zatial jedinu chybu co som spozoroval je GPS-kom kalibrovany vyskomer a dalsiu chybu nevidim... Teda pokial nechces pri navigovani vypocet trasy do 2s ako je to na GPS-ku v aute alebo navrh trasy priamo v GPS lebo v tedy je to onicom.

Urcite si 705 este nepouzil ako sport trenera ze si nastavil trening v PC doby v jednotlivych pasmach alebo ine rozne podmienky a podla nich trenoval lebo keby si to vyskusal zistis aky je to skvely pristoj.
Ja mam s nim najazdenych uz cez 1000km a maximalna skojnost samozrejme kazdy moze mat iny nazor na vec ;-)



No, vykreslovanie profilu ti na zaklade senoru kadencie - spojeneho so senzorom rychlosti proste fungovat nebude - lebo nie je na nom zavisle. ked vypnes GPS tak kvoli tomu ich senzacnemu rieseniu kalibracie a neviem akeho systemu merania nadmorskej vysky, profil aj tak nepojde.
proste profil sa ti vykresli iba ked je zapnute GPS a s kadenciou nijako nezavisi.(neskusal som este so 705, ale na 305 nefungoval vyskomer pri vypnutom GPS)

co sa tyka treningov - neskusal som to je pravda, skusal som vsak virtualneho partnera, ktory na edge 305 fungoval nadherne, bohuzial na edge 705 bud nefunguje(neviem ci mozem menovat cloveka co ma tuto skusenost), ale funguje velmi pochybne a s takymi chybabmi ze sa pristroj sam od seba vypne...dakujem neprosim.

co sa tyka kalibracie. vo stvrtok som bol na mincole(1360mnm), pristroj som vypol tam. a zapol az doma. senzacna automaticka kalibracia zapracovala a odvtedy mam doma nadmorsku vysku 1400mnm, dokonca som v sobotu vyslapal v okoli ziliny 3 dvojtisicovky:D. nastastie po importe do sporttracks a pouziti pluginu na korekciu vysky sa mi profil aspon v pocitaci vykrelsil korektne.

a co sa tyka sporttracks. Neviem jake specialne pluginy potrebujes - ved sportracks v originale uz obsahuje garmin plugin.
normalne das import z disku, a garmin 705 mas predsa namountovany ako disk, tak das iba precitat priamo ten subor(neviem teraz priponu - GPX mozno?)
21.07.2008 - 08:24:08
00
jakub sry, ale este som hadam necital od teba ani jeden spravny prispevok ohladom EDGE705.
sporttracks funguje so 705 uplne bez problemov, bez akehokolvek konvertovania - normalne das import priamo z pripojeneho pristroja. Grafy ti to vykresli od vymyslu sveta, kludne aj 8 do jedneho grafu - a to uz akekolvek chces - ci stlpcove ci klasicke...
lepsi soft ku tomu proste nie je, ten training centre je hrozny shit a pristroj vyrazne degraduje(uz je na tom ta 705 aj tak dost zle, a training centre tomu este ubera:D)
a co sa tyka senzoru kadencie - snima kadenciu-stale, ale rychlost iba ak je vypnute GPS. nechapem preco by sa nemal kreslit profil - je to blbost uz len ked sa nad tym zamyslis. Profil vykresluje v pohode aj bez senzoru kadencie - nema s nim absolutne nic do cinenia.
inak pristroj je to pekne na hovno, za tie peniaze sa da kupit urcite lepsia masinka - teda pokial niekto silou mocou nechce mat na riaditkach televizor s mapou - osobne som ju nepouzil este ani raz.
je to navyse krabica plna chyb, co pri tej cene je naozaj velky nedostatok...


cau Stic, ja mam tiez podobne pocity, zatial nie uplne overene, nakolko masinku mam kratko, ale uz sa iste pocity kognitivnej dizonancie dostavili :))) Predovsetkym som si uvedomil ze je to bike computer s GPSkom a nie GPS pre bike. Mozno to znie trivialne ale je to velky rozdiel, pokial ide o filozofiu architektury takehoto kompu. V mape sa zatial moc neorientujem, snad to este pride. Konektivita na Garmin Connect portal ma stala vela nervov vcera, nakoniec sa mi aj volaco podarilo, ale uplne spokojny nie som. Zatial teda jedine prinosy su pre mna heartbeat rate pocitadlo, snimac nadmorskej vysky a to ze mam televizor s mapou na riaditkach ;-). Urcite budem este postovat nejake postrehy az sa so 705kou viac spriatelim.
21.07.2008 - 12:55:42
00
no tak garmin sa dnes po styroch dnoch nakalibroval:D tomu vravim uspech
21.07.2008 - 20:59:27
00
no a mne dnes znova uspesne zmeral trening :)
21.07.2008 - 21:06:40
00
cafte, Edge 705 mam uz od maja a viem odpovedat na niekolko otazok...
predovsetkym data zaznamenava do historie ako tcx subor (bud 1s alebo smart - teda vzorkovanie - ale nie prvidelne ako polar). ked sa pripoji edge k pc tak sa namapuje ako dist a odtial z adresara history je mozne ho naimportovat do sportrack, alebo nacitat do training centra alebo poslat na garmin connect.
zaznamenava cas rychlost polohu pulzy a pripadne senzoky - kadenciu watty...
vsetko sa da zobrazit a spocitat priebeh.
V porovnani aj s polarom aj inou gps aj cyklokompom som vobec nemal problem s driftom a chybou merania - vsetko zaviselo od preciznosti nastavenia - a vtedy som nemal odchylu medzi geretmi viac ako 1%
virtual partner pouziva a som spokojny - velmi spokojny - ale ma jeden bug. pre znalych pokial nespustim stopky a nepohnem sa po trati tak pri prepnuti sa na kompas stranku sa vypne pristroj - nahlasil som tento problem na support. ak sa na tuto stranku nebudem zo zaciatku pozera tak sa nic nedeje. mam pofotene obrazovky aj screenshoty z pristroja.
autokalibraciu pristroja som cital ze blbne. mne sa to este nestalo. len klasicke kompenzacne veci ohladne teploty uplne v intenciach polaru co som jazdil 10 rokov. je tam podmienka ze musim trocha pockat na mieste kym sa poriadne zafixuje signal a este asi minutu sa mi kalibroval vyskomer.
ano je to v prvom rade cyklocom a sportrtester a az potom gps, tak zabudni na geocache. ale vie odnavigovat aj v aute co je tiez v praxi overene.
s pristrojom sa treba zzit, a na zaciatku spravne nastavit. vytiahnut ho z krabice a hura von sposobuje rozne divnostky. ale kto si trocha nastuduje pozadie ako to funguje, pochopi preco. jasne su tam aj chyby ale dovolim si tvrdit ze mi lepsie pasuje ako napr. polar 710 co som mal.
zivotnost baterie nepoznam ale gps ma vysoku spotrebu a skratka na gombikovu baterku to este dnes nepojde. prave vstavana bateria je co sa tyka zivotnosti spolahlivejsie riesenie ako nabijacie baterky. ekologiu sem nepletiem lebo je offtopic.
na dotazy zodpoviem ale pri troche googleovania sa dostanete k hlbsim uvaham a mozno aj mojim;-)

Rasto
21.07.2008 - 22:15:27
00
no a mne dnes znova uspesne zmeral trening :)


to by ma tie treningy zaujimali, ked sa riadis podla nejakej krabice:D
na trening mi staci vidiet tepy a nie aby mi nejaka krabica diktovala, ze mam ist dolu kopcom anaerobne, pripadne hore kopcom odpocivat...
21.07.2008 - 22:17:36
00
je to skôr o nadávkovaní ako dlho máš makať v ktorom režime, kde to urobíš je v podstate na tvojom uvážení...
na vyhodnotenie toho ako som si dával do plutiev mi nestačí vidieť pulz, ale aj priebeh v čase... alebo ak mi vo výjazde Snežienka - Kamzík idú postupne priemery tepovky dole, to je tiež milé zistenie (pri rovnakej alebo vyššej priemerke)
21.07.2008 - 22:25:29
00
to Stic: nahodou by si sa cudoval co sa da robit ked ides podla pristroja pretek :) a hlavne ked si ho prejdes sam podla seba a potom podla gramina a porovnas to
21.07.2008 - 22:35:29
00
V kontexte topicu - gps na bike - mozem len povedat ze je to v mnohych parametroch najlepsie riesenie v porovnani s inymi gps. ci uz vahou odolnostou alebo ovladanim a funkciami. jasne budu aj ine nazory - ale vychadzam z mojich poznatkov.
Zo sportovej stranky zasa doverne poznam polar a v porovnani s nim su vystupne udaje rovnako reprezentativne. S pridanou hodnotou navigacie ci virtual partnera, s nevyhodou slabsieho softveru v pc (okrem sportracku).
21.07.2008 - 22:59:51
00
ahojte, dnes som prvykrat vybehol na bike s GArminom 705kou. Bolo to na preteku do vrchu v Bobrovci (Liptov). Kedze slo o preteky, nebolo casu po ceste sa moc hrat so strojcekom, kukal som len ubehnute km (len gps meranie) a moju tepovku :). Musim povedat, ze so strojcekom sa este len zoznamujem, zrejme ho v buducnosti viac docenim. Prave som absolvoval aj registraciu a vytvorenie profilu na Garmin Connect (maros1974). Po polhodinovom boji s portalom Garmin Connect sa mi podarilo ten dnesny profil preteku uploadnut. Neviem vsak nastavit aby mi stranka ukazala vyskovy profil trasy. Pri prevyseni ukazuje len rast nadmorskej vysky v case co mi je viacmenej na nic. Chcel by som graf kde je na iksovej osi vzdialenost a na ypsilonovej nadmorska vyska, proste klasicky vyskovy profil trasy. Viete mi niekto poradit ako to zo 705 vytiahnut ? Pozeral som aj settingsy na Garmin Connect.com ale nejako som nevedel zmenit sposob ako to portal zobrazuje. DAkujem vopred za help.

Takisto odporucam Training Center, s Edgeom pracuje na 100% kedze s nim pracujem aj ja.
22.07.2008 - 10:14:43
00
niekolko poznatkov po urcitom case:
1. od rozdychania v rakusku funguje autokalibracia
2. nasiel som soft sporttracks, ktory je este lepsi ako prilozeny ku garminu.(volne stiahnutelny,slovencina)
3. potreboval by som poradit ako odstranit zo zariadenia stare cesty ktore som si tam nahral pred cca. mesiacom (nie historiu). stale ked si tam nahram novu trasu, tak len pribudne na posledne miesto.(potreboval by som vycistit cesty) radil som sa aj v centre v ke ale nevedeli poradit.

dakujem
22.07.2008 - 13:43:46
00
riso_ke:
bod 3 - ked si pripojis edge k pc sa ti primontuje ako disk a tam (hovorim spamati) je adresar garmin a v nom gpx a tam by mali byt tie "cesty" ktore potom staci vymazat. rovnako su v adresari History tvoje zaznamy z treningov, tie si mozes zalohovat v pc. V adresari Courses by zasa mali byt prichystane trasy pre virtual partnera.
Alebo inak povedane do tych adresarov mozes ukladat subory ak si si ich prichystal v PC (ci uz kurzy, cesty alebo treningove plany)
22.07.2008 - 15:00:30
00
keyboard_arrow_up