Raz u nás prešiel cestný cyklista na červenú na semafore pre chodcov, priamo pred policajtmi. Išli hneď za ním, spustili majáky, sirénu, cyklista išiel chvíľu ďalej, lebo si myslel, že to asi nie je naňho. Až potom zastavil. Stáli tam cez 5 minút, ktovie, ako dopadol.
U nás v Ilave dali nedávno zákaz odbočiť vľavo z hlavnej k nemocnici na starej križovatke, keď idete od Košece. Musíte ísť až cez semafory pri OC Idea. Kto chcel ísť doľava, musel púšťať protiidúcich a zablokoval tých, čo boli za ním, lebo tam nie je odbočovák a sprava sa nedá obísť, je tam hneď chodník. V špičke po 14:00 neodbočíte, pokiaľ sa niekto oproti nezmiluje. Preto tam dali zákaz.
Išiel som na motorke, bola kolóna, potreboval som ísť doľava a nechcelo sa mi šmotkať k semaforom, oproti nič nešlo, tak som neodolal a odbočil na zákaze doľava, však na motorke to hádam tak nevadí. A zrovna tam boli poliši na parkovisku, tak ma nachytali. Išiel som hneď preč, že sa im stratím, no išli hneď za mnou a o chvíľu ma už mali. Uznal som si priestupok, poliši takí pohoďáci, mladí chlapi, pýtali sa na mašinu. Mal som to za desať. Po tomto tam už radšej nebudem odbočovať ani na bicykli.
21.07.2022 - 22:44:26
10
A ja som na bicykli stál pri priechode pre chodcov a čakal som, kým prejdú autá. Až mi jedno zastavilo a šofér mi ukázal, ze môžem prejsť. Prejsť na bicykli po priechode pre chodcov.
Usmiali sme sa na seba, gestom som poďakoval.
Bolo to policajné auto, vnútri sedeli dvaja policajti.
V Koblenzi. V Nemecku.

Pre populárnu dvojicu tohto fóra niečo nepredstaviteľné. :-)
21.07.2022 - 23:45:18
13
Kenai - Ty jeden generátor náhodných zhlukov slov

Kenai napísal:
Co sa malo zdoraznuje, aj bicykel je vozidlo a aj cyklista je vodic = aj cyklista ma predvidat, aj cyklista ma ist rychlostou aby dokazal zastavit, aj cyklista sa ma plne venovat vedeniu bicykla(vozidla) aj cyklista ma ist primerane svojim schopnostiam. To ze nasledky nezodpovedneho chovania sa cyklisu su zvacsa mensie, este neznamena ze by malo byt take chovanie plosne tolerovane.


vs

darebak napísal:
Co to je zas za debilnu otazku. Predsa takou rychlostou aby dokazal bezpecne zastavit ak zbada prekazku ?

Kenai napísal:
Ok a ako ma vediet kolko to je ? Trenoval ta niekto na odhad brzdnej drahy pri panickom brzdeni v zakrute na rozbitej ceste v aute v ktorom budes jazdit ? Mna nie a som presvedceny ze ani jeho. 90% vodicov nikdy nedotlacilo brzdovy prdal na zem. 99% vodicov nevie ako davkovat brzdy aby neznizilo ovladatelnost vozidla. 99,9% vodicov nezvlada riadenie auta v krizovej situacii.
V autoskole ti len otrepavaju o hlavu, vidis tu znacku videis onu znacku kolko sa jazdi mimo obce kolko sa jazdi v obci ... A schonost viest vozidlo, na to sa akosi zabuda.

Mimochodm to plati aj o cyklitoch, ktorym vbehne pes alebo dieta do cesty.
21.07.2022 - 23:54:35
02
Mne sa stalo v Pruskom v júni, že som sa spustil od kostola po hlavnej smerom na Tuchynskú križovatku, a je tam zátačka doprava so zrkadlom. Išiel som tam min. 33 km/h a viem, že som tlačil do pedálov. Ani som nevedel ako a zrazu som tam mal decko na bicykli, tak 10 - 11 r., a išiel normálne v tej zákrute proti mne. Ledva som ubrzdil, zadné koleso mi driftovalo. Povedal som do r***. Bol ticho, bolo vidno, že má naložené. Keď sme sa rozchádzali, som za ním zakričal: po ktorej strane sa chodí.
Zlyhať mi brzdy, alebo byť to autom, tak je zrámovaný. A na vine ja, lebo však som nepredvídal.

Jaroh - cyklista šiel na červenú po ceste, nie po priechode, ak si to tak pochopil :) . Išlo o semafor na priechode s tlačítkom, čo si chodci stláčajú, aby stoplo cestu a chodci prešli. A mali zelenú.
22.07.2022 - 09:51:22
01
neviem kam to dať, tak to dám sem. https://www.topky.sk/cl/10/2351027/Tour-de-policajna-cela--Zlodejka-si-vzala-bicykel-a-ufujazdila-kade-lahsie--spoznavate-ju-
22.07.2022 - 18:21:44
00
Srsen napísal:
Kenai - Ty jeden generátor náhodných zhlukov slov
:l:
Si originalny a mas zmysle pre humor. Pobavil si. :y:

Ale tomu co je v tom prispevku dalej nerozumiem. Mas pocit ze si to nejako odporuje ? Ak ano tak si nepochopil ze bicykel je vozidlo a cyklista je vodic. V oboch prispevkoch pisem o oboch pripadoch uplne rovnako.
To ze spominam autoskolu neznamena, ze sa to tyka len vodicov motorovych vozidiel. O prispevok skor som pisal, ze aj cyklisit by mali mat vodicke opravneneie a cast o oautoskole sa ich tym padom tyka rovnako.

Ak si tym chel povedat nieco ine, pomohlo by ak by si napisal nejaky vlastny zaver, nie len vykopiroval neci prispevok.
23.07.2022 - 13:18:56
00
Jaroh napísal:
A ja som na bicykli stál pri priechode pre chodcov a čakal som, kým prejdú autá. Až mi jedno zastavilo a šofér mi ukázal, ze môžem prejsť. Prejsť na bicykli po priechode pre chodcov.
Usmiali sme sa na seba, gestom som poďakoval.
Bolo to policajné auto, vnútri sedeli dvaja policajti.
V Koblenzi. V Nemecku.

Pre populárnu dvojicu tohto fóra niečo nepredstaviteľné. :-)


Neviem ci si myslel mna, ale v Nemecku je mozne vsetko PZ tam nie je na represiu ale hlavne na pomoc. Uz som pisal o mojej pokute z nemecka za 5E po prekroceni rychlosti v meste ? Myslim ze ano.
23.07.2022 - 13:23:14
00
Vcera neskoro vecer, petrzalska dunajska hradza. Vidim pred sebou cervene zadne svetlo iduce stredom cyklocesty, skor kusok nalavo od stredu...vravim si, tak na to si posvietim, preco ten debil zabera celu cyklocestu pre seba,...zapol som teda dialkove svetlo a tam az dvaja ziletkari :-D. K cti im sluzilo aspon to, ze sa po zasahu silnym svetlom hned do praveho pruhu upratali.
29.07.2022 - 10:01:04
01
Ja som včera išiel večer okolo 21:00 po hrádzi z Karpát. Prekvapilo ma koľko ľudí nemá ani aspoň to svetielko z LIDL-u za 5 eur.
29.07.2022 - 10:03:47
00
slovaci su stadovity narod, pokial to nezacne mat vela ludi, nenapadne ich, ze to treba
cest vynimkam
29.07.2022 - 10:45:04
01
user_id napísal:
Vcera neskoro vecer, petrzalska dunajska hradza. Vidim pred sebou cervene zadne svetlo iduce stredom cyklocesty, skor kusok nalavo od stredu...vravim si, tak na to si posvietim, preco ten debil zabera celu cyklocestu pre seba,...zapol som teda dialkove svetlo a tam az dvaja ziletkari :-D. K cti im sluzilo aspon to, ze sa po zasahu silnym svetlom hned do praveho pruhu upratali.

Keby isli opacne tak toho bez blikacky by si mohol zrazit preto ten co ma blikacky jazdi vlavo ?
29.07.2022 - 10:46:38
00
A co ak by som ho siel obchadzat zprava ako to podaktori robia? :-P

Tak ja uz tom mam celkom zautomatizovane, ze na hradzi za tmy treba mat kvoli neosvetlenym truhlikom prsty permanentne na brzdovych pakach.
29.07.2022 - 11:05:31
01
Predchadzat Sprava sa nesmie takze by si bol akurat za debila.
29.07.2022 - 11:07:28
00
Nekecaj, za urcitych podmienok sa moze aj sprava. (aj ked popisana situacia nie je ten pripad)
29.07.2022 - 12:08:51
01
aha cize popisana situacia nie je ale inak sa moze hej a vraj ja kecam :D
29.07.2022 - 12:50:18
00
keyboard_arrow_up