user_id napísal:
Vcera neskoro vecer, petrzalska dunajska hradza. Vidim pred sebou cervene zadne svetlo iduce stredom cyklocesty, skor kusok nalavo od stredu...vravim si, tak na to si posvietim, preco ten debil zabera celu cyklocestu pre seba,...zapol som teda dialkove svetlo a tam az dvaja ziletkari :-D. K cti im sluzilo aspon to, ze sa po zasahu silnym svetlom hned do praveho pruhu upratali.


Nebud prehnane narocny, tu sa bezne stane, ze zistis, ze mas niekoho pred sebou az ked vytiahne telefon a rozsvieti sa mu obrazovka. A to nie len cyklisti aj chodci. A samozrejme, ze ked idu bez reflexnyxh prvkov a bez svetla tak aspon po strede/na celu sirku aby nahodou z cesty nezbehli. Najvacsi sok su psickari, kde pes na jednej strane a majitel na druhej, ci uz ide peso alebo na biku. Zabrzdis pred nimi, lebo cakas voditko, z pravidla tam nie je, ale vypocujes si: "Ten pes nie je moj! " :tmi:


Naposledy upravil Kenai dňa 29.07.2022 - 14:17:15, celkovo upravené 1 krát.

29.07.2022 - 14:00:27
00
scarinko napísal:
Predchadzat Sprava sa nesmie takze by si bol akurat za debila.


Krasna teoria. Moja skusenost z minuleho tyzdna. Ani tma nebola. Chlapik stoji bikom uhlopriesne na hradzu, v tom mieste siroku asi 2.5m . Predne koleso v lavo zarne v pravo. Pred prednym asi 0.5m za zadnym asi meter a nieco. Stoji a jedna noha z kazdej strany biku a klove do mobilu. Uberiem a nasmerujem si to do tej medzery za nim lebo predom sa nevojdem a predpokladam, ze ak sa pohne pojde vpred nie v zad. Nekricim po nom je tam dost miesta, nechem aby sa zlakol a urobil nejaku sprostost ako je tu bezne. Niektori zoskakuju z biku, ked zakricim, niektori idu z prava do lava z lava do prava... No a ked som cca 10m od neho chplaik bez rozmyslu a obzretia zatlaci bike v pravo. Tym zavrie ten meter na pravo a ostava len cca meter v lavo. No obisiel som ho labvu stranou, ale nebolo mi vsetko jedno. Ano, mozem na kazdeho zvonit hluakat... Ale to fakt aj na takych co stoja a nieco pisu do tel mam kricat? To iste s chodcami, idu v lavo co je OK podla vyhlasky, ale ked na nich zazvonim zakricim, okamzite zacnu prebiehat na druhu stranu. Ked kricim z lava, idu do lava, ked z prava idu do prava... Proste, ked uz niekoho vidim uz sa bojim, ze co zase bude. Chvylami normalne lepsie tie auta na ceste.

PS: problem bude ze tu v tychto koncinach plati Janova statistika do slova. Stretnut bike iduci viac ako 15km/h je rarita. Cize ak nevrcis a nepocut ta, nikto nepocita, ze nieco moze byt za nim a moze to byt rychlejsie. Ked si uvedomia sovj omyl nasleduje sok a panika a zmatocne chovanie.


Naposledy upravil Kenai dňa 29.07.2022 - 14:21:35, celkovo upravené 1 krát.

29.07.2022 - 14:14:15
00
nevychadzaju ti pocty, ak zavrel ten meter vpravo a vlavo bolo pred tym pol metra tak vzniklol priestor 1,5m na 2,5m sirokej ceste kde bike standardne mava na dlzku cca 2m.

btw skus si niekedy po sebe precitat to co pises nez to odosles ;)

thumb_up0thumb_down
29.07.2022 - 14:21:14
00
Nie ze by na tom zalezalo, ale co ti nevychadza ? Bud konkretnejsi nechce sa mi premyslat ako to myslis. Ten bike bol cca uhlopriecne, cize moze na 2.5m sirokej ceste zostat cokolvek od 0.5m po 2m podla uhlu ktory aktualne zviera so stranou cesty. To ale nie je vobec dolezite. Ja som v tom momente mal ine starositi, ako rozpocitavat kolko cm je na ktoej strane pocas jeho pohybu.

BTW: Na to nemam cas, potom by som vas obral o kopec mojich prispevkov.
29.07.2022 - 14:27:50
00
..no a ako si sa poucil zo situacie ktoru si nezvladol?
29.07.2022 - 14:33:42
00
Kenai to čudo že pri tom stál...tu v poslednej dobe stále viac vidno takých čo idú na bajku a ťukajú do mobilu, niektorým ľuďom už ozaj hrabe...
29.07.2022 - 14:39:02
01
Takych stretavame aj tu. Tiez mi pred par dnami chalanisko iduci predomnou zastavil z nicoho nic v strede cyklocesty. Este sa najdu inteligenti, ktori neviem z akeho dovodu musia nieco vraviet malym detom iducim na biku prave v momente ked idem oproti, kedze to dieta sa automaticky otoci za rodicom a tym padom ide do protismeru.
29.07.2022 - 14:41:00
10
neviem co sa divite, ak ste citali clanok s pripravou na Le etape tak by ste vedeli ze je ok stat v strede cesty lebo ved ked niekto pojde tak sa mu uhnes ked pri tebe zastane. Nesmiete to tak prezivat :D
29.07.2022 - 14:43:10
01
Co na bicykli,ale s telefonom na kolobezke (s uzkymi rajdami) a navyse fajciaci cigaretu (tusimze klasicku, nie e - to ale nie som si isty), iste to bol trening na cirkusove vystupenie
29.07.2022 - 14:45:08
12
Jaj, čiže keby som zastavil na kraji, nemám sa kam uhnut :D
29.07.2022 - 14:45:35
00
inak to musia byt celkom zrucni ludia
minule som dostal na chvilu kolobezku na hranie, taku polo detsku ale neelektricku a jednou rukou ani omylom, som sa bal ze okamzite letim k zemi :)
29.07.2022 - 14:46:31
00
Uz som rezignoval a namontoval na cestak zvoncek,dcera doniesla z nejakych detskych zavodov , dal som ho na drziak od Garminu otoceny dole ,tak ani moc netrci. Skratka uz mi aj korculiari davali najavo zvoncekom ,ze treba dat o sebe vediet. Hodi sa najma pri rodicoch s detmi,vedia si ich upratat a tak predchadzanie je bezpecnejsie?
29.07.2022 - 14:48:21
00
user_id mam uz podobne 2 zazitky ale s chodcami/bezcami - pri zahradkach sirsia strkova cesta a oproti mne ide velmi silne svetlo takmer stredom cesty - ked sme sa minali tak som nahlas upozornil ze strasne svieti do oci - a az ked som sa otocil co to bolo zac som si vsimol ze vedla svietiacej osoby bola este jedna bez svetla o ktorej som vobec netusil ze tam je. nastastie ma nenapadlo to svetlo v strede cesty obist zlava.
29.07.2022 - 14:49:49
00
kajto napísal:
Uz som rezignoval a namontoval na cestak zvoncek,dcera doniesla z nejakych detskych zavodov , dal som ho na drziak od Garminu otoceny dole ,tak ani moc netrci. Skratka uz mi aj korculiari davali najavo zvoncekom ,ze treba dat o sebe vediet. Hodi sa najma pri rodicoch s detmi,vedia si ich upratat a tak predchadzanie je bezpecnejsie?

staci poriadne hlucna volnobezka a vsetko sa to hned otaca :D
29.07.2022 - 14:54:35
00
Kenai napísal:
Krasna teoria. Moja skusenost z minuleho tyzdna. Ani tma nebola. Chlapik stoji bikom uhlopriesne na hradzu, v tom mieste siroku asi 2.5m . Predne koleso v lavo zarne v pravo. Pred prednym asi 0.5m za zadnym asi meter a nieco. Stoji a jedna noha z kazdej strany biku a klove do mobilu. Uberiem a nasmerujem si to do tej medzery za nim lebo predom sa nevojdem a predpokladam, ze ak sa pohne pojde vpred nie v zad. Nekricim po nom je tam dost miesta, nechem aby sa zlakol a urobil nejaku sprostost ako je tu bezne. Niektori zoskakuju z biku, ked zakricim, niektori idu z prava do lava z lava do prava... No a ked som cca 10m od neho chplaik bez rozmyslu a obzretia zatlaci bike v pravo. Tym zavrie ten meter na pravo a ostava len cca meter v lavo. No obisiel som ho labvu stranou, ale nebolo mi vsetko jedno. Ano, mozem na kazdeho zvonit hluakat... Ale to fakt aj na takych co stoja a nieco pisu do tel mam kricat? To iste s chodcami, idu v lavo co je OK podla vyhlasky, ale ked na nich zazvonim zakricim, okamzite zacnu prebiehat na druhu stranu. Ked kricim z lava, idu do lava, ked z prava idu do prava... Proste, ked uz niekoho vidim uz sa bojim, ze co zase bude. Chvylami normalne lepsie tie auta na ceste.

PS: problem bude ze tu v tychto koncinach plati Janova statistika do slova. Stretnut bike iduci viac ako 15km/h je rarita. Cize ak nevrcis a nepocut ta, nikto nepocita, ze nieco moze byt za nim a moze to byt rychlejsie. Ked si uvedomia sovj omyl nasleduje sok a panika a zmatocne chovanie.


Takze mas na chodniku prekazku, ale ty si dupes dalej do plnych? Nemam dalsie otazky...
29.07.2022 - 15:05:41
00
keyboard_arrow_up