že trepeš hlúposti lebo mne sa predvčerom v začiatku tréningu oproti napr. predvčerajšku vytvorilo viac kyseliny mliečnej a preto som mal už na začiatku nepríjemné pocity - kedže kyselina mliečna - tak zakyslený, ešte furt si to nepochopil ? či fakt nevieš a furt budeš trepať hlúposti že sa pri intenzívnejšej záťaži nevytvára kyselina mliečna ? napísal som správne že kyselina mliečna to spôsobuje - nechci aby som sa tu na pol strany rozpisoval o jej chemickom zložení, o tom ktorá z jej zložiek tieto nepríjemné pocity spôsobuje, že kyselina mliečna ako komplex zložiek to spôsobuje je fakt, na tom nič nezmeníš, len ako vravím trepeš hlúposti že nie kyselina mliečna ale laktát, ... pochopil si už čo súčasťou je laktát ? čoho soľ je laktát ?
06.08.2022 - 18:40:30
00
prosim rozpis, fakt ma to zaujima
06.08.2022 - 18:50:05
02
takže súhlasíš s tým že co si písal - že nie kyselina mliečna - boli blbosti ? fakt ma to zaujíma, tvoje hejtovanie má jeden problém a to je že je založené na objavovaní teplej vody - laktátu v kyseline mliečnej, ...
06.08.2022 - 20:55:51
00
nie nesuhlasim, za tym si stojim
06.08.2022 - 21:00:37
00
že sa nevytvára pri fyzickej námahe v tele viac kyseliny mliečnej a to spôsobuje nepríjemné pocity ? - tak potom si stojíš za blbosťou

,,Kyselina 2-hydroxypropánová alebo kyselina mliečna je ľahko rozpustná, bezfarebná, kryštály tvoriaca kyselina s racionálnym chemickým vzorcom CH3–CHOH–COOH. Vzniká mliečnym kvasením cukrov, napr. v mlieku, syroch, kysnutej kapuste. Soľ kyseliny mliečnej sa nazýva laktát. Využíva sa väčšinou ako opticky neaktívna forma. Pravotočivá L- forma vzniká pri telesnej práci vo svaloch.,,
06.08.2022 - 21:04:59
00
to je vsetko co si na internete nasiel? chapem, ze cely zivot zijes v tom, ze za unavu a “neprijemne” pocity moze kyselina mliecna, ale nie je to pravda… po prve nie je to kyselina mliecna, ale laktat, kt. sa vo svalstve tvori (rozdiel je sice iba v jednom vodiku, ale v chemii je to casto dost podstatna vec) a po druhe laktat zjednodusene povedane zabranuje “prekysleniu”, pretoze pri jeho tvorbe z pyruvatu sa jeden vodik “spotrebuva” a zaroven posobi ako palivo, cize je pre svaly naopak ziaduci, viac laicky to vysvetlit neviem a tazko sa to vysvetluje, ked ocividne nemas zvladnute zaklady chemie a biochemie… to co tvrdis je mytus, kt. tu z nejakeho mne nepochopitelneho dovodu pretrvava
06.08.2022 - 22:16:29
02
s tým že pri intenzívnejšej fyzickej námahe sa tvorí viac kyseliny mliečnej čo spôsobuje nepríjemné pocity nezrobiš nič, možeš sa aj na hlavu postavit
06.08.2022 - 22:26:16
00
Hosť napísal:
keby si chcel vediet, ako sa pociťuje po minute treningu nahromadenie kyseliny mliečnej musel by si byť 20 dní nonstop v žltej zóne, overload -60,
dobrá správa je...


Aj by som podakoval,ale nemam za co.

Zltu zonu som nasiel (80-89% of maximal heart rate (MHR)),ale nechystam sa byt v nej 20 dni 'nonstop',ani 'len' 2-3 hodiny denne, bez pauzy na regeneraciu (volneho dna/dni) je to (podla môjho skromneho amaterskeho nazoru) dost nerozumme... Nenazyval by som to treningom,skor stresovanim organizmu, zatazovym testom, pretazovanim ci az sebaposkodzovanim. Povazujem to za plnenie nejakej vyzvy (pochybnej,s prepacenim).
06.08.2022 - 22:56:21
00
ta potom pochybne nevieš co chceš, najprv napišeš že by si chcel ten pocit zažit, teraz zas napišeš že sa nechystaš, už sa rozhodni či chceš alebo nechceš, bo to asi tak sa neda že ja budem 20 dni v overload -60 a ty zažiješ ten pocit že sa ti nepríjemne vytvorí viac kyseliny mlečnej už ked len vyjdeš cez den po schodoch do hornej v priebehu 10 sekund nie že po minute


Naposledy upravil Hosť dňa 06.08.2022 - 23:16:13, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2022 - 23:05:18
00
Hosť napísal:
ta potom pochybne nevieš co chceš, najprv napišeš že by si chcel ten pocit zažit, teraz zas napišeš že sa nechystaš, už sa rozhodni či chceš alebo nechceš


Ivan, ivan, ked pisem,ze
'by som chcel vediet, ako sa pociťuje...', (pozri original, needitujem ho), neznamena to 'že by si chcel ten pocit zažit...'

Bud ide o nepochopenie nasledkom unavy,alebo nieco ine? Fakt sa chcem dozvediet, ale tento zdroj je zahadny, ba az nepoužiteľný.
No nic, nechaj tak, nemusim vsetkemu a vsetkym rozumiet;)
06.08.2022 - 23:13:38
00
a to ako by si chcel vediet ako sa pocituje ked to nepocitiš - že ti to nakreslim ako vyzera ten pocit alebo ako ?
06.08.2022 - 23:18:03
00
budem uplne mimo temu, ale tusim V. Srobar spominal v ramci kritiky negramotnosti na prihodu z Liptova, ked si ludia vysvetlovali pohyb parneho vlaku pritomnostou draka v jeho utrobach… a vlastne mozno az tak mimo temu nie som 😊
06.08.2022 - 23:21:05
01
Stacilo napísať, popísať, normálnym jazykom, podobne ako sa popisuju iné javy ci pocity.
Viac sa uz nepytam.
06.08.2022 - 23:48:53
00
co povieš Marli aj so šrobarom a jeho kristinou na môj dnešny trening, može byt ?

Prílohy:

26. deň.PNG
26. deň.PNG 84.02 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2022 - 03:13:56
00
Trening nehodnotim, nemam dovod/narok/vzdelanie/vedomosti/ambicie, proste nic. Zaujal ma vsak start par minut pred polnocou, dokonca seriovo, to uz musi byt nejaka stavka, uchylka alebo zaujatost (ci pravidwlny režim) ci nieco ine, viac neriesim, kazdy nech jazdi co a ako chce...
Len ked to vyzera ako ta tusimze Talianka, tak je to smutne/nenasledovaniahodne. Howgh.
07.08.2022 - 13:12:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up