backyfx napísal:
Velmi velmi tazko ;)


singlespeed, karbonova pevna vidlica a je to, nie?
13.09.2022 - 08:35:58
00
A ešte vyhodiť Eightpinu a sme tam... :-D
13.09.2022 - 08:48:13
00
lubo_j napísal:
Ani s tou wheelbase nemas pravdu, pretoze pri manipulacii s flipchipom je os otacania predneho a zadneho trojuholnika v stredovom zlozeni. Aby sa otacanim predneho trojuholnika zacal skracovat wheelbase, tak by musel by nakloneny tak velmi, ze by bol stack < reach. Presnu hodnotu od ktoreho uhla by sa wheelbase zacal skracovat sa mi nechce pocitat ale ak by bol hlavovy uhol 90 stupnov, tak sa zacal skracovat ak od hodnoty 45 stupnov (stack = reach). Pri 66,5 stupna by to naklonenie muselo byt este vyraznejsie.
Tolko hodinka geometrie :D
Ale dakujem, vyskusam v ramci posezonneho servisu zvysit progresivitu tlmica.

Ďakujem za tvoju "hodinku geometrie" :) Donútil si ma, aby som si to nakreslila ;) A vyšlo mi, že tvoj predpoklad o predlžovaní wheelbase sa zakladá na mylnom úsudku, že "os otáčania predného a zadného trojuholníka je v stredovom zložení". To je základný "kameň úrazu" a mylného predpokladu, že sa wheelbase zmenou flip chipu na high predĺži. Os otáčania predného a zadného trojuholníka na Epic Evo je totiž hlavný jednočap a nie BB. Hlavný čap je umiestnený vysoko nad BB a dokonca nad osou kolies. T.j. rečou geometrie trojuholník tvoria odvesny vedúce od hlavného čapu smerom DOLE k osám kolies a prepona je wheelbase. Keď zmeníš FlipChip do pozície High tak sa BB spolu s hlavným čapom posunie ešte o cca 6mm vyššie. Dĺžka odvesien zostáva rovnaká, ale skráti sa prepona, t.j. wheelbase. Bavíme sa samozrejme o pár milimetroch. Hlavový uhol nemá v tomto prípade na toto žiadny vplyv.
13.09.2022 - 09:48:00
01
Kristina mas pravdu, neuvedomil som si ze ten cap je kusok vyssie a teda je nad urovnou osi kolies a teda sa pridanim flip chipu vonkajsie rohy priblizia.
14.09.2022 - 00:02:23
10
Kristina aj lubo_j ste obaja magori, viete o tom, ze? :D :D ;)
14.09.2022 - 08:50:41
17
Ano! :D
14.09.2022 - 15:56:42
02
Doba je zla, treba sa potesit?‍♂️Po hladani a skusani HT to nakoniec stastnou zhodou nahod skoncilo u Ghost LECTOR FS Essential. Prehodene kolesa za “stare”, riadidla+predstavec vymenene za integrovane v karbone a inak vsetko original. Nastastie prisiel s SLX brzdami, aj ked v popise boli Sram LEVEL TL.

Prílohy:

3FA5ECB6-DAFD-4A86-A094-54BEF1E5D9F2.jpeg
3FA5ECB6-DAFD-4A86-A094-54BEF1E5D9F2.jpeg 626.47 KiB thumb_up2thumb_down

15.09.2022 - 21:11:29
031
Andreas12 napísal:
janohalik Ahoj, tak to sme na tom rovnako akurat som teraz vymenil vidlu. ja som prechadzal z canyon lux a ciez mi viacej vyhovuje tato geometria. Hlavne dole kopcom a na trailoch to je velmi citit. Ja som tiez max spokojny. Tak uz len niekde spolocna foto ?


Andreas12 a janohalik

Mozem otazku?
ako je riesena chainline 55mm u noveho scott spark RC comp?
1. Prevodnik s offsetom 0mm
2. Dlhsia oska kluk a podlozka pod prevodnikom a klasicky boost prevodnik s offsetom 3mm?

Kamarat nad nim uvazuje a ma doma powermeter boost (offset 3mm), tak, ze ci to bude kompatibilne. Pri odpovedi 2 by bolo :-).

Diky moc.
16.09.2022 - 17:04:39
00
tomasspura napísal:
Andreas12 a janohalik

Mozem otazku?
ako je riesena chainline 55mm u noveho scott spark RC comp?
1. Prevodnik s offsetom 0mm
2. Dlhsia oska kluk a podlozka pod prevodnikom a klasicky boost prevodnik s offsetom 3mm?

Kamarat nad nim uvazuje a ma doma powermeter boost (offset 3mm), tak, ze ci to bude kompatibilne. Pri odpovedi 2 by bolo :-).

Diky moc.

Servus. Ta ja nemam sajnu o com pises ?. Ale kupoval som powermeter xcaddey na kluky raceface, ktore gam boli namontovane a funguje a pasuje 100%
16.09.2022 - 17:21:51
00
Nazdar, diky, este som trochu hladal, rc comp ma sram kluky.
A podla r2-bike to vyzera ze je to moznost 2.
Chainring: 32t 3 mm BOOST offset
chain line : 55 mm
16.09.2022 - 17:31:58
00
tomasspura napísal:
Andreas12 a janohalik

Mozem otazku?
ako je riesena chainline 55mm u noveho scott spark RC comp?
1. Prevodnik s offsetom 0mm
2. Dlhsia oska kluk a podlozka pod prevodnikom a klasicky boost prevodnik s offsetom 3mm?

Kamarat nad nim uvazuje a ma doma powermeter boost (offset 3mm), tak, ze ci to bude kompatibilne. Pri odpovedi 2 by bolo :-).

Diky moc.


Nazdar. Sram vyraba kluky s dlhšou osou pre 55mm chainline. Ale poznam chalana čo sa trocha pohral s podlozkami a jazdi tam xtr kluky s meracom.
16.09.2022 - 18:02:24
01
Diky, ano uz som to zistil. Povodny PM je na Direct Mount, takze vsetko bude pasovat.
16.09.2022 - 18:33:13
00
tomasspura Cauko. ja som celu sadu prehadzoval z LUX-a je oravda ze teraz robi sram boost stred. ale dali sme tam klasicke stredove zlozenie a aj kluky. Len podlozka tam musela ist sirsia. takze takto sa to doladilo. Prevodnik je 6mm offset sa mi zda.
16.09.2022 - 19:16:28
10
lama0ne napísal:
Doba je zla, treba sa potesit?‍♂️Po hladani a skusani HT to nakoniec stastnou zhodou nahod skoncilo u Ghost LECTOR FS Essential. Prehodene kolesa za “stare”, riadidla+predstavec vymenene za integrovane v karbone a inak vsetko original. Nastastie prisiel s SLX brzdami, aj ked v popise boli Sram LEVEL TL.

tak vitaj v klube,je nás už celkom dosť,ktorým robí Lector FS radosť ;)
ja som k nemu prišiel tiež viac menej náhodou,hladal som full na stredných zdvihoch,kolesá 29" a podmienka bola dobre fungujúci virtuál zadnej stavby-toto video ma presvedčilo,Ghost to naozaj dokázal-efektívny na šlapanie do kopca a velmi dobrý na trailoch a v zjazde:
https://www.youtube.com/watch?v=cXu1sMxrSu0&t=15s
17.09.2022 - 12:51:11
01
Ja som presiel z HT a je to moj prvy full, tak nemam velmi s cim porovnavat. Ale krok vpred👍Ide brutal aj do kopca aj z kopca, uz mam zopar osobakov na starych tratiach😂
17.09.2022 - 15:36:11
01
keyboard_arrow_up