prvych par rokov si ani ja nepamatam lebo ved male decko ale videl som fotky od rodicov. k barakom sa chodilo este kde kade po paletach lebo neboli ani chodniky a vsade okolo boli tak akurat kopy sutiny a stavebneho materialu
26.09.2022 - 13:41:42
00
To čo je za chorú logiku? Keďže to je zábavnejšie, je to jednoduchšie, tak kašľať na nejaké zákony? Asi vytiahnem motorku a začnem jazdiť po hrádzi, či chodníkoch. Však je to zábavnejšie...
26.09.2022 - 14:07:28
01
Konanie zjavne nie je nezakonne, to uz by aspon pro forma zakazovou znackou davno poriesili. A mestsky by tam davno vyberali pokuty a nie planovali prevychovavat. Sam autor diskusie to napisal sem: https://www.mtbiker.sk/forum/post1877889.html#p1877889
26.09.2022 - 14:14:32
01
scarinko napísal:
to ze je to v OSM len ukazuje ze to nie je len miesto kde si niekto venci ratlika

Že je to na OSM znamená len to, že tam fyzicky je vychodená cestička. Vôbec to nerieši legálnosť. Čo existuje fyzicky (nelegálne alebo legálne) má právo byť na OSM, ďalej sa to už rieši, že sa na ceste môže nastaviť prístupnosť a legalita…
26.09.2022 - 15:13:32
01
S tymi tagmi tu nestras, to len sialenci z OSM ta prehlasuju a pustaju sa aj do temnych vod mapovania legislativy :) Pri realite zrak nepusti, to staci.
26.09.2022 - 16:50:07
00
Som síce bajker a psa nemám, no snažím sa byť tolerantný. Aj tak nejako celkovo, nie len čo sa jazdy na bajku týka.

V každom prípade, ak je to tam skutočne priestor na venčenie psov, tak by sa tam imho s bajkom imho skutočne jazdiť nemalo, aj keď rozumiem aj dôvodom, prečo tadiaľ ľudia jazdia. Na druhej strane, ak má niekto psa, o ktorom vie, že ľúbi naháňať cyklistov, tak pustiť ho v tam na voľno len preto, že sa to môže podľa mňa tiež nie je najlepší nápad :-/
26.09.2022 - 17:38:05
03
Palo TT Čo je na tom, keď je vyznačený zákaz vjazdu v OSM na ceste v chránenom území, kde to je zakázané? Radšej nech to viem, než aby som dostal pokutu od strážcov.
26.09.2022 - 17:59:34
01
iron.hide napísal:
tu si niekto len tak vyhlasi, ze henta a tamta luka je iba pre psickarov, a to je vsetko? jeho slovo plati a hotovo, vec je uzavreta?


Ano. Niekto (mesto) to vyhlasilo za zonu na vencenie. Kusok vedla mas asfaltovu cesticku pre cyklistov. Tiez vyhlasenu mestom.
Samozrejme tebe to nestaci, lebo plot a iny bullshit. Tak pribudaju ploty a zakony a retardery. A tiez majstri sveta, ktori sa aj tak drbu kamkolvek, lebo oni su najvac...na smiech
26.09.2022 - 18:38:58
04
Jano1987 napísal:
To čo je za chorú logiku? Keďže to je zábavnejšie, je to jednoduchšie, tak kašľať na nejaké zákony? Asi vytiahnem motorku a začnem jazdiť po hrádzi, či chodníkoch. Však je to zábavnejšie...
to by si na hrádzi už, ale už dávno nebol prvý
26.09.2022 - 19:13:18
01
su tu 3 temy - chodci/psickari - cyklisti - vodici - ale ono je to fakt vsetko jedno lajno. ja neviem kam toto chce ist. uz len ked si precitam co ste tu schopny riesit posledne strany ... kazda strana na kazdu pinda a zaroven sama nerobi dobre. vseobecna tolerancia sa kamsi odparila. zacina mi byt hnusne zo spolocnosti v ktorej zijem - z toho kam sa ubera. netusim odkial sa vzala tato moda buzeracie a poucovania

dnes zostalo pekne tak som sa siel aj ked som nemal v plane odviezt - pianko po asfalte do koncovej dediny. priplietol sa ku mne jeden znamy a chvilku siel vedla mna - kazdy druhy _uj po na trubil. pamatam si, ze sme bezne jazdievali po tychto koncovych cestach vedla seba, vodic spomalil a v klude nas obehol, a to nieje tak davno. z dneska som bol prekvapeny. hlavne preto ze mam z tej cesty odrany laket od spatakov. po chvilke som zase siel sam - pokracoval v rovnakej vzd. od okraja vozovky. v priebehu par minut som mal dve ohrozenia kedy muselo ist protiduce auto kolesami po trave a mne len zovrelo polky lebo som vedel ze zase budem suchat laket o spatak.

na jednej strane vytrubuju lebo nedodrzujeme pravidla na druhej ich nedorzuju oni. paradoxom ale je, ze pocas jazdy vo dvojici vedla seba aj napriek trubeniu boli nuteny spomalit a obchadzali nas vo vacsej vzd. ako ked idem sam a drzim sa pri kraji podla vyhlasky.
26.09.2022 - 19:41:06
05
Zo zákona u nás stále platí, že ak sú cyklisti dvaja až piati, majú povinnosť ísť za sebou, takže to trúbenie, žiaľ, úplne mimo misu nebolo. Na druhej strane, ak bola cesta prázdna, ohľaduplný vodič by nemal mať problém predísť aj takúto "ilegálne jazdiacu" dvojicu bajkerov. Takisto ako si to ohľaduplná skupina 6 a viac bajkerov (ktorá už má právo jazdiť po ceste aj vo dvojiciach) nenamieri počas špičky trebárs popod Strečno. A práve takáto "nevynucovaná ohľaduplnosť" imho nemálokrát na oboch, resp. aj "obi-troch" stranách chýba :-/
26.09.2022 - 20:23:22
02
" Na druhej strane, ak bola cesta prázdna, ohľaduplný vodič by nemal mať problém predísť aj takúto "ilegálne jazdiacu" dvojicu bajkerov."
"A práve takáto "nevynucovaná ohľaduplnosť" imho nemálokrát na oboch, resp. aj "obi-troch" stranách chýba" - o tomto bol ten prispevok. (jazdu vo dvojici vedla seba neobhajujem)
26.09.2022 - 21:50:12
00
Jediné riešenie je zastavať tieto lány voľnej trávy popri električke skrz celú Petržalku. A bude pokoj so psíčkarmi a provokujúcimi bicyklistami. To ste mali čítať tie plačlivé príspevky na soc. sieťach, keď začali s výstavbou električky. Psíčkari div nešli robiť rituálne samovraždy, lebo im zastávajú tie obsraté neudržiavané lúky stredom celej Petržalky. Vraj sídlisko stratí svoje génius loci. 😆 Áno náletová vegetácia, z ktorej je veľká časť invazívna a zo zákona sa musí likvidovať a do toho tie samorasty topoľov s bielymi chumáčimi, ktoré sú to najhoršie čo môže v lete otravovať život.
26.09.2022 - 22:21:42
03
Ja som bol na prezentácií, kde bol aj Vallo, keď prezentovali električku a aj čo by chceli v okolí vybudovať. Ľudia čo si brali slovo katastrofa... Nechceme električku, lebo nám klesne cena bytov, nechcene električku, lebo jediná zeleň v Petržalke (čo na tom, že sú to samé buriny, obsraté hovnami, lebo majiteľom je zaťažko to pozbierať po psoch), 30 rokov sa tam nič nestavalo, prečo by sa muselo práve teraz, načo nám budú nové športoviská, cyklotrasa popri električke, mestské nájomné byty, kde klasika, všetci si to mýlia so sociálnymi bytmi, alebo že keď cca 60-70 ročná pani sa rozčuľovala, že ona si musela kúpiť byt, môžu si ho aj súčasný mladý. Zaklincoval to jej sused, že má len 1 priponienku k jej cca 5 minútovému monológu. Že ona si ten 4 izbový byt v 1991 kúpila za 32 000KČs, pri plate 5000KČs, že keď budú súčasné byty stáť rovnako v pomere k platu, že jeho syn si tiež v Petržalke kúpi byt a nebude sa trepať do Galanty a odtiaľ denne dochádzať vlakom do BA. Načo parkovací dom. Načo nový park s ihriskami, však teraz je to super predsa atď... Že tam vzrastie hluk a budú tam chodiť deti sa blázniť na ihriská (žijeme v meste. Ak chce niekto kľud ako na kopaniciach, nech sa tam odsťahuje) Všetko zakonzervovať a nič nemeniť. Akákoľvek zmena je zlá.
26.09.2022 - 23:24:52
02
a pokazili meno cyklistom...;)
26.09.2022 - 23:30:16
01
keyboard_arrow_up