fixska napísal:
Už som aj aj bola opáčiť Propaina ale zatiaľ len tak hore dole po asfalte, či je dobre nastavený a ako sa na ňom šliape :) Srandovne to vyzerá, že hornú rámovú rúru mám v strede lýtka a už si ani nechcem predsatviť ako som sa dakedy vozila na 26-tke s vysokou rúrou. Ešte kľuky vymením za Shimano a sezóny môže začať. Sem sa asi musia fotiť bicykle bez človek, či? Je nejaké také pravidlo v téme?

A na tych Stylach nepaci? Lepsi stred, lepsi system spojenia pravej kluky s oskou, zhadzuje sa prava strana s prevodnikom - netreba vyberat osku zo stredu, lepsi system montaze prevodnika bez potreby speci naradia. Ak sa ti povoli skrutka drziaca kluky pokope, nepretocis jemny tisichran a preto, ze mas kluky spojene dokopy axialne, sa ti nikdy nestane, ze ti kluka sklzne z osky. Namiesto toho iba budes citit volu pri sliapani a budes vediet, ze staci dotiahnut. Dlhorocne pouzivam Shimano pohon, ale kluky som vzdy mal Sramacke. Su jednoducho lepsie riesene.
12.01.2023 - 09:26:21
05
Možno má rada kompletné sady ako ja... :-)
12.01.2023 - 09:59:10
01
Ja som zase uplne opacneho nazoru. Ano rozoberies SRAM kluky jednou skrutkou ale potrebujes na to dobru paku alebo velku silu. Shimano HT kluky rozoberies v pripade potreby aj v terene malym multiklucom. Osobne som mal uz x Shimano kluk a na ziadnom sa mi neuvolnila lava kluka resp. sa nestrhol ten tisichran, pretoze ked ich skladam robim to poriadne a poctivo. Ano na zhodenie prevodnika potrebujes specialnejsi kluc za par euro, ale mam pocit ze spoj je lepsi ako tri skrutky na SRAM prevodnikoch. Co sa tyka stredoveho zlozenia taktiez som s nim nikdy nemal problem. Pouzivam MT-800 a nikdy mi nepukalo a v podstate som ani jedno neznicil, aj ked je pravda ze ho preventivne menim tak cca raz za dva roky (je to spotrebak a tych 20€ za stred nieje vobec vela).
12.01.2023 - 10:01:33
04
Rozoberat kluky v terene? :) Tak ale ano, ani jedny nie su vyslovene zle. Kebyze kupujem komplet bike a mam tam tieto Styla, urcite sa ich nezbavujem. Ale ak ide o estetiku, tak potom nie je o com :)
12.01.2023 - 10:15:41
00
jachmel it depends. Este Sram DUB kluky ak mas BSA ram tak povedzme (v pripade, ze ma ten stred poriadne 6806 loziska).
Ale pre PF92 29mm SramDUB os, sorry tam je prilis malo miesta, tie loziska su malilinke. Este horsie bolo 30mm os do PF92, ten stred vydrzal par tyzdnov. Never ever.
Ja som zvyknuty na Shimano, velmi lahko sa mi s nimi robi a nikdy nesklamali, ine v zivote nechcem.
12.01.2023 - 10:18:17
02
Nazgul napísal:
Možno má rada kompletné sady ako ja... :-)


Vratane nabojov ? :-P
Ak uz sa bavime o uplnej komplet sade.
12.01.2023 - 10:19:14
00
jachmel napísal:
Rozoberat kluky v terene? :)


uz som videl chlapcov z nejakeho dovodu rozoberat kluky v krcme pocas doplnovania tekutin ;)
12.01.2023 - 10:23:48
00
user_id napísal:
Vratane nabojov ? :-P
Ak uz sa bavime o uplnej komplet sade.


Práve si ma do blízkej budúcnosti pripravil o pekných pár Eur... :-)
12.01.2023 - 10:38:55
01
Strenki napísal:
jachmel it depends. Este Sram DUB kluky ak mas BSA ram tak povedzme (v pripade, ze ma ten stred poriadne 6806 loziska).
Ale pre PF92 29mm SramDUB os, sorry tam je prilis malo miesta, tie loziska su malilinke. Este horsie bolo 30mm os do PF92, ten stred vydrzal par tyzdnov. Never ever.
Ja som zvyknuty na Shimano, velmi lahko sa mi s nimi robi a nikdy nesklamali, ine v zivote nechcem.

no ale to je uz viac problem stredu/ramu ako samotnej konstrukcie kluk.
inak, pre uplnost sram dub bsa stred pouziva 30x40x7 loziska, cize nestandard a rozmerovo ziadna vyhra. mozno nejaky 3rd party vyrobca robi bsa stredy aj s 6806 loziskom, neviem.
sram dub pf92 a klasicky pf(3)92 stred pouzivaju loziska s rovnakym vnutornym priemerom 30mm. v dub strede je potom plastovy spacer, ktory to vymedzuje na 29mm, ale lozisko na 29mm ID by im asi nikto nevyrobil..
12.01.2023 - 11:03:32
01
Nič vesmírne za tým nehľadajte :) Tieto kľuky, konkrétne tie na fotke som mala na Santa Cruze od nova celé 3 roky a nič zlé na nich nebolo. Santa sa odstrojil na rám s tlmičom a tak ho predávam so všetkými novými komponentami z tohto Propaina (viď bazár :) ) lebo si nechávam pôvodné komponenty, ktoré mi vyhovujú a som na ne zvyknutá ale nejak prišla reč na kľuky a čisto z praktického dôvodu, že "keby dačo" tak doma máme aj na iných bikoch Shimano sady a teda jeden typ a jeden kľúč na všetko. Okrem toho idem dať kratšie kľuky, skúsim, uvidím. Inak čo sa týka kvality a porúch, klop klop na drevo, nikdy sa mi nestalo, že by sa mi na biku niečo pokazilo alebo to výrazne technicky zlyhalo, takže nemám skúsenosť so slabou kvalitou žiadnych komponentov naoľko, že by mi to utkvelo v pamäti. Ak mám problém, tak skôr s tým, že mi nevyhovuje nejaký rozmer, tvar alebo typ niečoho (napríklad debilný tvar páčky radenia alebo sedla alebo drsné gripy,...) ale kvalitatívne som zatiaľ bola na tom Santovi so všetkým veľmi spokojná, či už Shimano alebo Sram nech už som tam mala čokoľvek.
12.01.2023 - 11:32:38
03
K tým stredom som to písal už Xkrát, ale stále tu ide svojská teória, že BB92 je zlý typ s malými ložiskami...áno - je to pravda, ložiská sú malé....Až na...dvojradové ložiská Enduro antikorové DRF3041RS. Pre rozhranie DUB sa nevyrába, ale na 30mm osku je k dispozícii a je to jedno z najlepších pressfitových riešení.
12.01.2023 - 12:27:07
00
Polo napísal:
Osobne som mal uz x Shimano kluk a na ziadnom sa mi neuvolnila lava kluka resp. sa nestrhol ten tisichran, pretoze ked ich skladam robim to poriadne a poctivo.
napriek max snahe a momentaku, parkrat v terene veru odpadlo.... a bez ohladu na tu srandovnu zarazku z plastu, aj tu roztrhlo ...
nakoniec az alu srob a loktite vyriesil problem.
12.01.2023 - 19:57:13
00
Tak to potom moc šmatlaš.za 10 r co to mam na rôznych bikoc h sa mi to nikdy nepovolilo
12.01.2023 - 20:11:11
00
Tiež som 2x stratil kľuku a pred mesiacom som ju nejakému typkovi na traily montoval naspäť.

Ale zase to bolo za x rokov, čo som jazdil shimano
12.01.2023 - 20:15:03
00
Mne sa ju podarilo raz pretocit ale zjavne skom po servise nedotiahol dobre tie dve skrutky a otocilo sa to na tom tisichrane. Dat to dole vonku nebolo uplne easy.
12.01.2023 - 20:19:31
00
keyboard_arrow_up