peter120 napísal:
CZ má skoro 6mil áut celkovo, tých cca 10tis je koľko percent? 😉

A čo v Česku majú iný pomer horlavých áut, že z tých 12 000 elektromobilov, čo majú registrovaných nechce horieť ani tých 6 %?
22.01.2023 - 20:06:51
00
bicycletour napísal:
No tak dajte štatistiky zo Slovenska alebo Česka. Z tých pár tisíc elektroáut, čo tu jazdia je 6 % pár tisíc. Píšu o požiaroch naši hasiči?



Slovensko stále nie je pripravené. Hasičom chýba presný postup pri hasení elektromobilu a nevieme čo s poškodenými batériami
https://fontech.startitup.sk/slovensko-stale-nie-je-pripravene-hasicom-chyba-presny-postup-pri-haseni-elektromobilu-a-nevieme-co-s-poskodenymi-bateriami/

Slovenskí hasiči sa chystajú na požiare elektromobilov, idú nakúpiť špeciálne vybavenie
https://zive.aktuality.sk/clanok/s0zODjJ/slovenski-hasici-sa-chystaju-na-poziare-elektromobilov-idu-nakupit-specialne-vybavenie-moznosti-hasenia/

Auta hasičů nabobtnají. Kvůli požárům elektromobilů musí dostat výjimku
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/automobilova-elektroauta-hasicske-vozy.A220620_141457_eko-doprava_cfr

Vyprošťovat někoho z elektromobilu je ale docela jiná práce než v případě klasického vozu.
https://youtu.be/ntK3rvVl2Qw

Česi hasili prvý elektromobil! Práve sa nabíjal
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/632056-cesi-hasili-prvy-elektromobil-prave-sa-nabijal/

Jak se bude bojovat s hořícími bateriemi? Jsou na to hasiči připraveni?
 https://www.auto.cz/expanze-elektroaut-za-rohem-jak-se-bude-bojovat-s-horicimi-bateriemi-jsou-na-to-hasici-pripraveni-132354

S požiarmi elektromobilov budú patálie, vzniká pri nich veľa jedov
https://www.konzervativnyweb.sk/c/22505358/s-poziarmi-elektromobilov-budu-patalie-vznika-pri-nich-vela-jedov.html

Elektromobil sa vznietil 2 dni po zrážke!
https://blog.autobazar.sk/872-elektromobil-sa-vznietil-2-dni-po-zrazke/

V Hranicích na Přerovsku vyhořel elektrobus. Škoda se vyšplhala na 10 milionů korun

V Bratislave zhorel elektromobil za 55-tisíc eur

Elektromobil zhorel do tla. V Česku riešia prípad požiaru výnimočného auta

V jihočeské garáži shořelo elektroauto při napájení, první v kraji

V Prahe horel plug-in hybrid

V autosalóne v Prahe sa vznietil luxusný hybrid. Skončil v kontajnery s vodou
22.01.2023 - 20:13:27
00
Ešteže tak. Už som myslel, že Česi sú výnimkami. Takže pár prípadov z celého počtu 12 000 elektromobilov, čo jazdia v Česku.
A teraz rýchlo pridávať články o zhorených spaľovacích autách.
22.01.2023 - 20:17:01
00
Marabbo Odporúčam si pravidelne čistiť komín. Tam je vyššia pravdepodobnosť, že niekto vyhorí. A nie je to tým, že je na Slovensku viac komínov než elektromobilov.
22.01.2023 - 20:22:49
00
Maraboo keby žil v 19-20. storočí :D
Anti-electricity cartoon from 1900

Prílohy:

cqwf9gpaqf311 (3).jpg
cqwf9gpaqf311 (3).jpg 116.99 KiB thumb_up0thumb_down

22.01.2023 - 20:30:50
00
Tie horiace spalovaky na diaľnici sú vždy dizle. Dovezené z de po duchodci,a jezdil s tým jenom do kostela 🤣🤣 stočené jak prasa
22.01.2023 - 20:32:09
00
ked horí spalovak tak to nezaujima ani lokalnu tv, ale ked horí Tesla tak to obehne svet a potom maju ludia skreslenu realitu. Potom ich niekto niekto skonfrontuje s dátami a su prekvapený.


Naposledy upravil trionq dňa 22.01.2023 - 20:41:52, celkovo upravené 1 krát.

22.01.2023 - 20:40:35
02
Tak si tu budeme vymieňať články o horiacich autách.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/582941-teplo-teplejsie-hori-tieto-auta-horia-najcastejsie/
22.01.2023 - 20:41:15
00
Potešia aj zvolávacie akcie, keď hrozí vznietenie motora.
https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/572735-hyundai-a-kia-budu-musiet-menit-motory-toto-bude-drahe/
22.01.2023 - 20:44:42
00
bicycletour napísal:

Super odkaz,vnútri hneď 2 ev...🤣🤣

Hyundai má s rizikom vznietenia problém aj pri modeli Kona EV, taktiež hlavne mimo Európu a taktiež kvôli externému dodávateľovi. Vyzerá to tak, že problémom budú vadné články v batériách od LG Chem. Kórejská automobilka na celú situáciu zareagovala tak, že do servisov zvoláva približne 82-tisíc elektromobilov a vyzerá to tak, že sa budú meniť batérie. A to rozhodne nie je lacný špás.
22.01.2023 - 21:01:05
00
bicycletour
Nechápeš situáciu iných

Skutočný prípad. Z Bratislavy sa vyrazilo na vianoce k babke na východ s detmi a 6 kuframi . Babka im kúpila bicykliky, ktoré odviezli domov a aj zemiaky 50kg. Babke doviezli nejaké veci a mali aj autochladničku, aby sa to neskazilo po ceste.

Deti na zadných sedadlách hrali hry na mobile, alebo pozerali rozprávky. Pri jazde zaspali. V Liptov.Mikuláši sa muž so ženou vystriedal za volantom. Boli akurát na pumpe na wc a po kávu z automatu. Do 5 minút už boli znovu na ceste, lebo decká vrieskali a nebavilo ich tam stať a ponahlali sa, aby boli ešte za svetla u babky na večeru.

Babka má celý dom na 1ks 10A poistku a drôty ktorým sa drolí izolácia.  Keď nahrieva bojler a zapne sa práčka, televízia sa už nesmie. Bolo by hlúpe požiadať neznámeho suseda o nabíjanie. Aj ten sused má polorozpadnutú chalupu systémom tukabel tukabel.

Auto zaparkovali do dvora a po ukončení návštevy sa na tú jednu nádrž dosti naspäť domov. Nebude odbiehať kvoli nabíjaniu 30km do mesta a po ceste domov sa zastavovať na hodiny nabíjania je pre deti nepredstavitelné. A ani s kuframi bicyklami 50kg zemiakmi, 60 domácimi vajciami by sa autobusmi a vlakmi nedalo aj s kočíkom.

Keď sa starému autu pokazí motor, "nový" sa zoženie za 100€ a za ďalšich 100€ ho dedinský kutil namontuje. S benzinom, údržbou za tie roky a nákupnou cenou skoro zadarmo sa to nevyšplhá do nákupnej ceny s platbou za elektrinu pri elektromobile, ktorému sa pokazí jeden z množstva senzorov a ostane stáť na ceste.  U prehriateho auta stačilo chvílku postáť a šlo ďalej. Doliať vodu.   Na chate máme kanister benzínu ale bez elektroprípojky. Benzín na jazdu 100km sa dá odniesť v ruke. Takéto niečo sa s elektromobilom nedá.
To tak ešte tam kupovať drahú solárnu elektrareň, ktorá aj tak večer nevyrába. To nie je minipanel za 20€.  Tam treba aj baterkové úložisko. Za sociku sa šlo na starej škodovke do Bulharska a dalo sa. Dnes ľudia nechápu ako sa to vtedy dalo.

Dokúpiť ťažkú powerbanku do kufra auta, alebo sa vykašlať na ekológiu a dať do kufra benzínovú centrálu?

Aj tak nesledujeme koľko je benzínu v nádrži, lebo keď sa minie tak rýchlo niekde natankujeme plnú. S elektromobilom si treba dôsledne plánovať cest podľa dojazdu a mať rôzne karty, paypal, smartón, spárovať s bluetooth, registrovať sa. Trojčíslie bankovej karty nedám do žiadnej apky. Môj 8 ročný mobil má plnú pamäť nedá sa nič ďalšie inštalovať ani po vymazaní cleanerom. Neviem používať ani balíkobox, lebo to chce údaje karty, aby som to mal ako zaplatiť. Zlaté okienko na pošte kde podám balík a 2€.
Veď by mi nešlo ani aktivovať funkcie v aute.

Ľudia sa určite vzbúria, pokiaľ sa viditeľne nezhorší smog na nedýchatelný. Videli ste covid dezolátov a protesty že vraj vírus neexistuje.

encrypted-tbn0.gstatic.com
22.01.2023 - 21:18:02
00
Podľa renomovaného nemeckého skúšobného ústavu TÚV je pravdepodobnosť, že začne horieť spaľovacie auto je 5-7x vyššia než u elektromobilu.
Podľa fínskej štúdie je počet požiarov u elektromobilov 0,4 na 10 000 áut a 4,3 požiaru na 10 000 spaľovacích áut.
22.01.2023 - 21:26:30
00
Hosť napísal:
bicycletour
Nechápeš situáciu iných

Skutočný prípad. Z Bratislavy sa vyrazilo na vianoce k babke na východ s detmi a 6 kuframi . Babka im kúpila bicykliky, ktoré odviezli domov a aj zemiaky 50kg. Babke doviezli nejaké veci a mali aj autochladničku, aby sa to neskazilo po ceste.

Deti na zadných sedadlách hrali hry na mobile, alebo pozerali rozprávky. Pri jazde zaspali. V Liptov.Mikuláši sa muž so ženou vystriedal za volantom. Boli akurát na pumpe na wc a po kávu z automatu. Do 5 minút už boli znovu na ceste, lebo decká vrieskali a nebavilo ich tam stať a ponahlali sa, aby boli ešte za svetla u babky na večeru.

Babka má celý dom na 1ks 10A poistku a drôty ktorým sa drolí izolácia.  Keď nahrieva bojler a zapne sa práčka, televízia sa už nesmie. Bolo by hlúpe požiadať neznámeho suseda o nabíjanie. Aj ten sused má polorozpadnutú chalupu systémom tukabel tukabel.

Auto zaparkovali do dvora a po ukončení návštevy sa na tú jednu nádrž dosti naspäť domov. Nebude odbiehať kvoli nabíjaniu 30km do mesta a po ceste domov sa zastavovať na hodiny nabíjania je pre deti nepredstavitelné. A ani s kuframi bicyklami 50kg zemiakmi, 60 domácimi vajciami by sa autobusmi a vlakmi nedalo aj s kočíkom.

Keď sa starému autu pokazí motor, "nový" sa zoženie za 100€ a za ďalšich 100€ ho dedinský kutil namontuje. S benzinom, údržbou za tie roky a nákupnou cenou skoro zadarmo sa to nevyšplhá do nákupnej ceny s platbou za elektrinu pri elektromobile, ktorému sa pokazí jeden z množstva senzorov a ostane stáť na ceste.  U prehriateho auta stačilo chvílku postáť a šlo ďalej. Doliať vodu.   Na chate máme kanister benzínu ale bez elektroprípojky. Benzín na jazdu 100km sa dá odniesť v ruke. Takéto niečo sa s elektromobilom nedá.
To tak ešte tam kupovať drahú solárnu elektrareň, ktorá aj tak večer nevyrába. To nie je minipanel za 20€.  Tam treba aj baterkové úložisko. Za sociku sa šlo na starej škodovke do Bulharska a dalo sa. Dnes ľudia nechápu ako sa to vtedy dalo.

Dokúpiť ťažkú powerbanku do kufra auta, alebo sa vykašlať na ekológiu a dať do kufra benzínovú centrálu?

Aj tak nesledujeme koľko je benzínu v nádrži, lebo keď sa minie tak rýchlo niekde natankujeme plnú. S elektromobilom si treba dôsledne plánovať cest podľa dojazdu a mať rôzne karty, paypal, smartón, spárovať s bluetooth, registrovať sa. Trojčíslie bankovej karty nedám do žiadnej apky. Môj 8 ročný mobil má plnú pamäť nedá sa nič ďalšie inštalovať ani po vymazaní cleanerom. Neviem používať ani balíkobox, lebo to chce údaje karty, aby som to mal ako zaplatiť. Zlaté okienko na pošte kde podám balík a 2€.
Veď by mi nešlo ani aktivovať funkcie v aute.

Ľudia sa určite vzbúria, pokiaľ sa viditeľne nezhorší smog na nedýchatelný. Videli ste covid dezolátov a protesty že vraj vírus neexistuje.


Státisíce jazdiacich áut u rozmaznaných Nórov dokazujú, že aj pri obrovských vzdialenostiach tam ľudia kupujú elektromobily, že sa po nich zapráši. Ľudia sa čudujú, čo na tých elektromobiloch vidia, ale aj ten kto tie autá nemusí a vyskúša si jazdu v elektromobile, tak zmení názor a prispôsobí sa.
22.01.2023 - 21:32:47
00
Ja nemám rád ani elektrobicykle kvoli tomu že treba riešiť a plánovať nabíjanie.

A ako to nabíjanie elektroauta zaplatiť? Išiel som na umyvárku wapkovať zabláteny bicykel a tam volajaká elektronika a nikde kde sa dá hodiť minca. Miesto toho nejaké qr kody. Tak som musel na druhú umyvárku. Som zvyknutý podať pokladníkovy na pumpe papierovú bankovku. Keď som mal aku skrutkovač a len 1 baterku, tak som ho po vybití chcel od hnevu vyhodiť oknom. Práve v najnevhodnejšom čase sa vybila. Čítam internet a zrazu mobil cinkne 15% energie. Niekedy keď sa nedá mi to cinkne ešte pri 5%. A potom čitam popri nabíjaní.

Nóri moc nejazdia na sever.
22.01.2023 - 21:40:26
00
Hosť napísal:
Ja nemám rád ani elektrobicykle kvoli tomu že treba riešiť a plánovať nabíjanie.

A ako to nabíjanie elektroauta zaplatiť? Išiel som na umyvárku wapkovať zabláteny bicykel a tam volajaká elektronika a nikde kde sa dá hodiť minca. Miesto toho nejaké qr kody. Tak som musel na druhú umyvárku. Som zvyknutý podať pokladníkovy na pumpe papierovú bankovku. Keď som mal aku skrutkovač a len 1 baterku, tak som ho po vybití chcel od hnevu vyhodiť oknom. Práve v najnevhodnejšom čase sa vybila. Čítam internet a zrazu mobil cinkne 15% energie. Niekedy keď sa nedá mi to cinkne ešte pri 5%. A potom čitam popri nabíjaní.

Nóri moc nejazdia na sever.


Tak ako sa Slováci naučili používať bankomatové karty, tak sa naučia aj platiť pri nabíjaní. Pár rokov dozadu to bolo riešené zložito, dnes stačí priložiť čip alebo iba pripojiť nabíjačku a na konci mesiaca príde faktúra.

Na sever Nóri nemusia jazdiť. Stačí keď pôjdu z Osla do Stavangeru, čo je viac než Bratislava - Košice. Hlavne pianko a nestresovať sa.
22.01.2023 - 21:54:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up