iron.hide napísal:
tiez by som rad znovu apeloval na cyklistov - prosim nejazdite vedla seba, ani na cyklocestach. Je to bezohladne a ohrozujete tym oprotiiducich a aj tich co vas chcu predbehnut, cim uzsia cyklocesta tym viac. Vselico som videl cez vikend a vcera, nielen cele rodinky (i ked pri malych detoch sa to samozrejme da chapat), ale casto aj ziletkari, a to aj traja vedla seba :tmi: dvaja su uz pri nich standard.

Keby sa aspon ti chudaci na ziletkach zaradili za seba ked ide niekto oproti ale nie, este sa naschval hodi viac do protismeru aby ta vytlacili.
09.05.2023 - 12:01:48
11
u nás najnovšie na cyklocestách každú chvíľu otec s deckom na bajkoch ale tak že decko 3 metre za otcom a v protismere...ty potom nevieš či radšej zastať keby zazmätkovalo...asi je veľký problém naučiť deti po ktorej strane sa jazdí
09.05.2023 - 12:03:54
00
tiež som v nedeľu stretal kopec nastylovaných v izadore/rapha/... dresoch ale pekne sa ukladali zase seba, dokonca som mal pocit, že ten ich garmin radar ukazuje aj cyklistov a oni už reagujú automaticky ... inak aj som sa dosť hanbil, že ja som bol dohabaný kadejako, žiadne farebné zladenie ...
09.05.2023 - 12:05:44
00
A preco by si sa mal hanbit?
Ved si nesiel na instagramove zafiltrovane fotenie do hipsterskeho komunitneho hubu ani do kaviarnicky na 3x cibetkovanu kavu :-D

Relyful Na takych plati, ze mas sa drzat svojej trajektorie. Ked uvidia, ze sa neuhnes, zoradia sa za seba.


Naposledy upravil user_id dňa 09.05.2023 - 12:44:00, celkovo upravené 1 krát.

09.05.2023 - 12:34:58
01
vieš čo, stretol som asi 15tich na trase medzi dnv a vysomarchom ... a už mi bolo blbo :P a ešte som zistil ... som mal po dlhom dlhom čase klasické cyklokraťasy a mal som ich ledva do pol stehien, a teraz je módne zrejme skoro po kolená .. musím obnoviť šatník
09.05.2023 - 12:41:14
00
iron.hide napísal:
tiez by som rad znovu apeloval na cyklistov - prosim nejazdite vedla seba, ani na cyklocestach. Je to bezohladne a ohrozujete tym oprotiiducich a aj tich co vas chcu predbehnut, cim uzsia cyklocesta tym viac. Vselico som videl cez vikend a vcera, nielen cele rodinky (i ked pri malych detoch sa to samozrejme da chapat), ale casto aj ziletkari, a to aj traja vedla seba :tmi: dvaja su uz pri nich standard.


Je naozaj bezohľadné niečo, čo je výslovne povolené v zákone?
Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou; to neplatí pri jazde po cestičke pre cyklistov, poľnej ceste, lesnej ceste a v obytnej zóne, kde smú jazdiť dvaja cyklisti vedľa seba, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. V skupine najmenej šiestich cyklistov môžu jazdiť dvaja cyklisti vedľa seba.

Skôr sa treba naozaj riadiť zákonom a zdravým rozumom, teda jazdiť vedľa seba tak, aby sa pri tom nešlo v protismere a protiiduci cyklisti bez problémov prešli, či predbiehajúci bez problémov predbehli :)
09.05.2023 - 16:27:03
00
tr3mp problém je ten, že koľkokrát ten druhý cyklista zasahuje do protismeru. Jazdím po hrádzi do a z roboty. Nie raz sa musím skoro až na trávu uhnúť, aby sme sa čelne nezrazili.
09.05.2023 - 16:32:34
01
Veď to presne píšem. Nie je problém jazdenie v dvojiciach, ale to, ak sa používa na nedostatočnom priestore.
09.05.2023 - 16:34:09
00
jano a skúsil si userovu radu? Na takych plati, ze mas sa drzat svojej trajektorie. Ked uvidia, ze sa neuhnes, zoradia sa za seba.
09.05.2023 - 16:34:18
00
No ja to robim tak ze ked vidim oproti sebe roztahanych cyklistov tak sa naschval presuniem viac k stredu (stale v mojom pruhu) a v 90% pripadov to nepomaha a nakoniec sa musim uhnut. Este na mna pozeraju ze co si dovolujem ich vytlacat z protismeru.
09.05.2023 - 16:36:30
00
tiež mám takú skúsenosť ... a to nie som práve vrchárske tintítko ... ale čakal som od Jana príhodu ako známy jeho známeho skončil v nemocnici lebo tí v protismere ho zbili .. alebo niečo také
09.05.2023 - 16:40:57
06
mizaky napísal:
No ja to robim tak ze ked vidim oproti sebe roztahanych cyklistov tak sa naschval presuniem viac k stredu (stale v mojom pruhu) a v 90% pripadov to nepomaha a nakoniec sa musim uhnut. Este na mna pozeraju ze co si dovolujem ich vytlacat z protismeru.


Ja mam podobne skusenosti. Raz sme sa doslova suchli rukami a to som bol v strede svojho pruhu :D
Este po mne nieco hucal.
09.05.2023 - 16:41:29
00
Vyskúšal niekoľkokrát. Keby som nezabrzdil a neuhol, tak odkedy je pekné počasie, tak som by som zrazil tak 2 desaťročné deti naraz. Rodičia to mali na háku ako deti idú a 10 ročné dieťa by už malo byť schopné jazdiť vo svojom pruhu a nezahrievat pneu cez celú šírku hrádze ako F1. Mal som to šťastie aj so skupinou 8 fešákov v krásnych dresoch, ktorý si to valili na cesťakoch tak 30+ odhadom, zabrzdili sme poslednú chvíľu. Stálo ma to slnečné okuliare, lebo som si ich dovoli upozorniť, že tu je nejaká čiara na hrádzi a že by nemali zasahovať do protismeru. Dostal som argument, že oni sú cestný cyklisti, že trénujú a v balíku sa jazdí úplne bežne. Znova som im pripomenul, že v protismere sa nejazdí, nech jazdia na svojej polovici a odmietol som uhnúť. Jeden z nich to vyriešil päsťou do mojej tváre a začali zdrhať preč, keď pán za nami, čo to videl vytiahol mobil a išiel volať políciu. Radšej uhnem, slnečné dioptrické okuliare nestoja 10€ zrovna.
09.05.2023 - 16:51:30
01
Ked tak citam vase komentare, zacinam si namyslat, ze ked ta metoda u mna funguje na 100% stretnuti, bud:
- vyzeram odstrasujuco,
- oprotijazdiaci maju vacsi pudsebazachovy a nechcu sa zranit,
- oprotijazdiaci maju vacsi strach o svoj drahy bike,
- su to normalni ludia, ktori len pozabudli spravne korigovat svoju poziciu na cykloceste.

:-D
09.05.2023 - 17:07:22
00
lapaloma napísal:
jano a skúsil si userovu radu? Na takych plati, ze mas sa drzat svojej trajektorie. Ked uvidia, ze sa neuhnes, zoradia sa za seba.

User je akurat husty tu na fore ale s jeho telesnou schrankou neverim ze sa neuhne 😁
09.05.2023 - 17:13:02
10
keyboard_arrow_up