Objem peňazí si človek dokáže navýšiť. Čas nie.
12.07.2023 - 08:41:17
03
lubor1 ma pravdu. Je to len o setreni nakladov obchodu a mne zlavu nedaju.
Nie je to o platbe kartou a nie je to o setreni casu pri automate. Ja nestiham scanovat ani zdaleka takym tempom ako profi pokladnik.
Raz som poprosil tetu, nech spomali (ved ona je v praci :lol: ), lebo som nestihal nasledny ukladaci tetris do bedniciek a tasiek. No a odpoved bola, ze ona nemoze spomalit, lebo je platena od rychlosti scanovania nakupu. Tak som empaticky spomalil svoj tetris, nech si aspon medzi nakupmi oddychne. :D

Na setrenie casu je, podla mna, idealne riesenie pokladna do 5 poloziek a platba
kartou only.

PS: aj v bordeli radsej uprednostnim obsluhu ako samoobsluhu 8)
12.07.2023 - 08:55:52
00
takych mam najradsej ked mu uz pokladnicka nablokuje vsetko a caka sa kym vytiahne ten svoj mesec s nasetrenymi kovakmi za 20 rokov a zaplati ale nie, on si najskor musi vsetko pekne zarovnat do tasticiek a az ked je to tak ako si predstavoval tak potom je ochotny zacat ratat zelezo. dalsi dovod preco nestojim v pokladni.
ale je dobre ze stojite vy, aspon na samoobsluznych je vzdy miesto pre mna ;)
12.07.2023 - 09:03:41
00
zihadlo 5 napísal:
Ja bojkotujem karty v predajni uz niekolko rokov.niesom sponzor bank.radsej zaplatím našej pani Božke.ludia pičuju ze musia ist do bankomatu na ulici.niektorý sa už naučili..a chodia s grošmi

A pani Bozka na konci dna peniaze zoberie a potom hodinovy vyletik do banky vlozit peniaze na ucet firmy. Banka ju skasne tam za pracu s hotovostou a ako bonus riziko okradnutia pri preprave. Mozno to ale nerobi, ale dodavatelov plati kes, alebo sekmi na poste. Setrit treba za kazdu cenu :)
12.07.2023 - 09:39:57
04
Tiez som o tomto pristupe ku kartam uvazoval - sice som v zahranici, ale ako firma radsej platime vyse 300€ rocne za udrzbu terminalu + tusim aj nejake poplatky za transakcie + samozrejme prvotne naklady na nakup a instalaciu ako mat hotovost. S nou to boli stale problemy - nesedi s kasou, kto to odnesie do banky, nejaky trezor kde ju ukladas a tak dalej.
12.07.2023 - 09:53:47
01
Dnes sa pri proviziach za platbu kartou da dostat aj pod 1% - vsetko zavisi od obratu a od toho, ci predajca plati pausalny poplatok. Casy 3%tnych provizii su davno prec... teda mozno este v sporke take maju :D
12.07.2023 - 10:12:44
00
Palo TT napísal:
A pani Bozka na konci dna peniaze zoberie a potom hodinovy vyletik do banky vlozit peniaze na ucet firmy. Banka ju skasne tam za pracu s hotovostou a ako bonus riziko okradnutia pri preprave. Mozno to ale nerobi, ale dodavatelov plati kes, alebo sekmi na poste. Setrit treba za kazdu cenu :)

u nas sú aj male platby pod 2eura či par centov nepredávam každý deň trezor či trezorove dvere , pani nikam nič nenosí, len si to poráta s kasou a odloží.. o ostatné sa starám ja alebo žena, banku mám 5min od predajne a vkladove bankomaty tiež... zas nemám take tržby ako v obchodákoch :)
12.07.2023 - 10:24:17
00
Prehliadol som, ze si to hovoril z pohladu predajcu o svojom biznise. Som si myslel, ze si to napisal vseobecne z pohladu zakaznika, ze nepouzivas kartu.
Pri mensich prevadzkach a najma pokial neriesis len predaj, ale aj poskytovanie sluzieb (=nerobis nakup) moze byt neponuknutie moznosti platit kartou pre teba stale vyhodnejsie.
12.07.2023 - 10:37:59
00
Tiez podnikam v sluzbach a terminal nemam a ani nechcem. Neviem preco by som mal akceptovat hoc aj len 1% z mojej prace v prospech nenazranej banky kde aj tak platim 9 EURO za vedenie uctu. A mozem vam potvrdit, ze nieje nic krajsie ako na konci smeny pocitat grosiky, ak je dobra trzba tak si ich preratam aj dva krat. :)
12.07.2023 - 10:56:57
03
dalsi co si mysli ze "nenazrana banka" ma byt neziskovka a svoje sluzby ma davat vsetkym zadarmo :D
12.07.2023 - 11:04:45
05
lubor1 napísal:
Tiez podnikam v sluzbach a terminal nemam a ani nechcem. Neviem preco by som mal akceptovat hoc aj len 1% z mojej prace v prospech nenazranej banky kde aj tak platim 9 EURO za vedenie uctu. A mozem vam potvrdit, ze nieje nic krajsie ako na konci smeny pocitat grosiky, ak je dobra trzba tak si ich preratam aj dva krat. :)

Tomu rozumiem ale miako firma platime aj za vklad hotovosti na ucet, a to ej 6€. Cize ci mame terminal ci nie banka nas zderie tak ci tak, cestu si najde. :-D
12.07.2023 - 11:06:51
00
Banka je nenazrana lebo ja ucet vobec nepotrebujem ale musim ho mat lebo som zivnostnik a za firemne ucty sa plati viac ako za osobne. Trzbu vkladam cez bankomat co je bez poplatkov a vsetko riesim cez IB teda nepotrebujem ani zamestnancov banky, staci len ten ITckar co spravuje chod IB.
12.07.2023 - 11:12:39
01
Tak pri malych podnikateloch v sluzbach to nemusi byt len o nenazranych bankach, ale doba kesu ma vyhodu aj v optimalizacii prijimov v kategorii ofiko vs. seda zona :)
12.07.2023 - 11:14:27
01
no a za pracu s hotovostou sa postupne dvihaju poplatky. ale aj tak si nemyslim ze sme pripraveny na bezhotovostne platby bez moznosti vyberu. vcera neviem dokedy by som tam stepoval keby nemam hotovost.
je to ako prechod na bezduse - aj tak dusu nosim stale so sebou.
12.07.2023 - 11:15:10
02
niekedy je dobré ked nemáš pri sebe hotovost, v nedelu som bol na biku, v bidone sa mi minul liter cukrovej vody s práškovým c-čkom tak som sa zastavil v krčme na čapovanú kofolu, pýtam sa krčmárky či možem platit mobilom a ona že len nad 5 euro, tak mi dajte pol litra čistej vody vravím jej, poloochotne mi načapovala pol litra fajnej studenej vody z vodovodu, zadarmo :D som aspon ušetril :D
12.07.2023 - 11:24:07
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up