Jano1987 napísal:
user_id záleží od toho neprehľadného úseku, ako vlastne vyzerá.
xyz ja stále počúvam, ako všetci jazdia 50/90/130 a ako ich všetci obiehajú... Je zaujímavé, že ja s tým vždy nestretávam. Hlavne na diaľnici, koľkokrát som šiel 120 tacho na tempomate a patril som stále medzi tú rýchlejšiu 1/4 ľudí na diaľnici.

Skus to cez den a nie o 3 rano 😉
16.07.2023 - 22:56:43
00
Toto je klasická vec, že blbci v plechoviciach režú zákruty v protismere. A tu to podľa brzdnej stopy nie je iné. Lebo nezvládajú prejsť zákrutou na svojej polovicu skrz neprimerane vysokú rýchlosť aj keď neprekročí MPR, alebo im je zaťažko viac točiť volantom pri prechadzaní zákruty.
16.07.2023 - 23:02:35
02
Joli, čo ak sa ukáže , že proste 1 cyklista šiel v protismere (aspoň to tvrdil spolujazdec) a šofér sa mu chcel vyhnúť? Tiež sa bavíme o blbcovi v plechovici, čo reže zákrutu? Lebo pred pár rokmi dávali, že šofér zrazil na Šafku chodca na prechode. Hneď všetci vedeli, že sviňa šofér, Cyklokoalícia hneď článok, ako by mal dostať div že nie trest smrti šofér auta a dokedy sa to bude trpieť. O 4 hodiny update od polície, že chodec šiel na červenú, ani sa nezpozrel a rovno pred auto vstúpil (DPB dodalo video z nejakého autobusu vtedy polícii a svedkovia to potvrdili). Vieš čo sa stalo? Šofér za to stále mohol, lebo mal predvídať, že chodec pôjde na červenú a nič nespravil preto, aby sa tomu vyhol. Ani slovo o chodcovi. Výsledok? Policajná 2 týždňová akcia zameraná na šoférov.

scarinko jazdím po diaľnici prevažne cez deň. Dokonca aj v Nemecku na úsekoch s neobmedzenou rýchlosťou podľa štatistík 85% vozidiel na diaľnici nejazdí viac ako 120km/h.
16.07.2023 - 23:24:55
00
Nie len blbci v autách, ale aj blbci na bicykloch, doteraz spomínam na tých idiotov (mali šťastie že im nešlo v zákrute oproti auto). Taktiež nechápem, ako z odstaveného auta hodnotíte kde bolo pred nárazom a či sa len nesnažil vyhnúť zrážke. Ja keď som nabúral na aute, tiež som skončil na opačnej strane cesty ako som šiel…

Ja mám v aute opačný strach, že keď idem blízko krajnice (ako káže aj zákon/vyhláška), že v zákrute zachytím cyklistu, ktorý sa v mojom smere vynorí v poslednej chvíli (hlavne tí čo idú úplne krajom, tých v zákrute vidno posledných, radšej mám skupinku 2 cyklistov čo idú vedľa seba, tých v pravotočivej zákrute vidno skôr)
16.07.2023 - 23:25:28
00
Lebo spotreba 🙂
Ked sa neponahlam tiez jazdim 120
16.07.2023 - 23:25:46
00
Jano1987 mne sa tak stalo autom v LM, keď som šiel na zelenú, tak za križovatkou som mal pocit že ide vybehnúť babka na priechod (na jej červenú), tak som jediný na zelenú zastal (divné, že ma nevytrúbili). Babka našťastie neplánovala ísť na červenú a cítil som sa strašne trápne :lol:
16.07.2023 - 23:31:57
00
Cyklisti (mierne klesania)
https://goo.gl/maps/fPErqivEbYRNTBSWA

Auto
https://goo.gl/maps/g4JrmQVnkjwNQGvc6
Trochu iny pohlad https://goo.gl/maps/Qo7s5wXADFtbLfnm9 + vegetacia je teraz v lete urcite vyssia a hustejsia.
16.07.2023 - 23:34:58
00
Jano1987, ten Hyunday musi mat nejaký fotonový tangenciálny pohon. Neviem si totiž inak vysvetliť, prečo má relatívne nepoškodenú pravú stranu, ked podľa spolujazdca jeden z cyklistov išiel v protismere. Takže zrazil ľavou stranou prvého cyklistu, potom sa v tisícine sekundy presunul o cca 1-1,5 m vpravo a tým istým miestom karosérie zrazil toho druhého, čo išiel v protismere.
Alebo že by ten Hyunday nemal fotonový tangenciálny pohon a cyklisti išli za sebou a preto je impact na ľavej strane auta taký výrazný?
17.07.2023 - 05:40:49
03
Jazdím tadiaľ často, krstný má pár metrov od tohoto miesta chalupu, ten kopec je od vrcholu dosť prudký, dá sa tam nabrať dosť veľká rýchlosť, aj cez 80 km/h, preto v tejto mierne tocivej zákrute sa jazdí, ak nejde niekto celý kopec na brzdách, vnútornou stranou oblúka, bolo by nepochopiteľné, aby išli do protismeru, jedine, keby ich vynieslo, ale to by sa zrazili za oblúkom... Ťažko asi zistiť, čo bola príčina, ale som z toho dosť smutný, lebo túto lokalitu beriem ako cyklistický raj, plno opravenych ciest, s minimálnou dopravou v krásnom prostredí...
17.07.2023 - 06:26:51
04
A ešte z pohľadu rozhladov, nerobím z toho zavery... Keď idem na bic zhora, mám prehľad, či ide auto, alebo nie, neprehladnejaie je to až kúsok ďalej, kde sú aj malé "hupy"... Auto zospodu má tiež rozhľad, auto zbadá, ale cyklistov môže ľahko prehliadnuť...
17.07.2023 - 06:42:51
00
Na bicykel je to naozaj veľmi pekná oblasť, ale musím priznať, že keď som si v tom regióne robil cyklotúru, tak medzi Starou Haličou a Tuhárom som si vravel, že síce málo áut, ale niektoré išli pekelne rýchlo a ani nedali nohu dole z plynu ...
17.07.2023 - 07:16:03
00
scarinko napísal:
Fakt sa cudujes ze by niekto siel nad povolenu rychlost kludne aj do zakruty? Fakt v dnesnej dobe? 🫤


Ked si moj prispevok lepsie precitas, zistis, ze ide o hypoteticku otazku pre Janciho, ktory jazdi evidentne max. predpisovo ;-)
17.07.2023 - 07:57:25
00
ľudia dnes už vnízkych rýchlostich režú zákruty cez protismer... aj u nás je jedna zákruta za dedinou kde sa dá v pohode 100km/h v rámci svojho pruhu na obyčajnom aute... a často stretnem trotla čo to tam v necelých 80km/h rezne cez protismer (cez zimu bez porastu aspoň vidno či niečo oproti ide, cez leto nie) takže to tam reže úplne na slepo a hlavne úplne zbytočne....

problém je že ľudia proste nevedia jazdiť v rámci svojho pruhu / neuvedomujú si aké následky môže mať ich jazda cez protismer.. pretože doteraz sa im väčšinou nič nestalo / ak aj niečo v protismere stretli, vodič sa im našťastie dokázal uhnúť.... až raz stretnú takto cyklistov / auto na mieste kde už sa im nikto neuhne a BUM... :/

henten retard na tom hjundaji predpokladám že šiel dosť nad MPR keď to musel rezať hentak popri ľavom okraji....
17.07.2023 - 08:42:42
01
..sopy po brzdeni na ceste hovoria za vsetko.
Dlzka, poloha..
17.07.2023 - 09:32:11
01
Hm, to je zmätok. Chlapík v reportáži v bielom tričku "greece olympia" vyzerá akoby práve dokončil výmenu poloosi a išli to prevetrať či dotiahli správne všetky skrutky. Veta "Šlápni na to Frede" veď kto by tu takto teraz išiel - zaznela podobne v prípade nebohých cyklistov v zmysle "Ideme bomby veď je prázdna cesta hádam nebudeme brzdiť dolekopcom".

Otázne je či vodič santafé zbadal cyklistu v protismere ale napravo tak sa zrejme snažil vyhnúť zrážke že to stiahol doľava ale trafil toho čo išiel z jeho pohľadu na ľavej strane ... aspoň poškodenie tak vyzerá.

A nenahovárajme si že tak sa jazdí iba u nás. Nedávno som si spravil okruh tuná v Rakúsku a kúsok za Gansendorfom som šiel po L9 okreske, nedeľa doobeda, ani jeden so značkou GF nešiel rozhodne max 100. Veď krásna rovinka. Bohužial nebola cyklocestička. Aj keď teda aspoň ma obiehali cez protismer keď už nakladali čo to dalo.
17.07.2023 - 13:41:15
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up