Jano1987, ano, najdu sa medzi vsetkymi ucastnikmi cestnej premavky tupela, ale pri tejto nehode sa zda ze "obhajujes neobhajitelne"...

Co mam nejake info od ludi z tych koncim ( nie stylom jedna babka povedala ), tak uz vcera kratko po nehode som od nich cital info ze borec za volantom mal zadrzany vodicak. Napr za mna je toto maximalne pritazujuca okolnost. Info z dneska su cca take ze borec mal zadrzany VP za rychlost a alkohol, vcera sa pri zrazke nachadzal v protismere a rychlost v case narazu bola cca 110kmh. No a este taka drobnost ktorej akosi nedokazem uverit uz vobec ( ta info mi pride ako krcmovy kec ) je, ze dane auto nebolo v case nehody sposobile na prevadzku na pozemnych komunikaciach...

Ak sa toto vsetko potvrdi, tak takemu "cloveku" len navliect pyzamo a zahodit kluc.
17.07.2023 - 17:32:57
01
Palo TT to bolo pre Ramon1. Tresty sú aké sú. Tiež nesúhlasím s tými trestami za trávu, ale proste je to kvalifikované ako droga. Je otázkou , kde je tá hranica a ako to zmeniť. Na Slovensku máme dokonca jedny z najvyšších a najprísnejších trestov pre šoférov v Európe a ľudia tu plačú, aký sme tu mäkký. Len taká pikoška, neviem, či má nový nick, ale v starších príspevkoch sa podobný nick vyjadroval, že je za dekriminalizáciu marihuany a že on bežne šoféruje sfajčený a nevidí v tom problém. Proste spoločnosť si vybrala, že u niekoho je akceptovateľné porušovať predpisy a u niekoho nie.

matt kde som hovoril, že je nevinný? Len som napísal, že nepoznám okolnosti a z 4 fotiek neviem povedať, čo sa stalo. Možností, čo sa mohlo stať je veľa. Môže byť vinný, aj nevinný z nehody. Len som narážal na to, že zrazený cyklista či chodec sa automaticky rovná že na vine je šofér, aspoň tu, na FB a podobných stránkach.
17.07.2023 - 17:41:11
00
Takto pred rokom iný fittipaldi zabil 2 hasičov na bajkoch pri Pliešovciach. Neviete niekto, či už to bolo na súde uzavreté?
17.07.2023 - 17:54:34
03
Kibib napísal:
Kde kto písal, že skončil dakto na palubovke? Pýtam sa preto lebo mám diagnostikovanú dyslexiu a nič také som tu nepostrehol.

Mne ju ešte nenašli...

PARDÓN, HLBOKO SA SPRAVEDŇUJEM!

A ďakujem za upozornenie
17.07.2023 - 18:00:33
00
Jano1987 napísal:
matt kde som hovoril, že je nevinný? Len som napísal, že nepoznám okolnosti a z 4 fotiek neviem povedať, čo sa stalo. Možností, čo sa mohlo stať je veľa. Môže byť vinný, aj nevinný z nehody. Len som narážal na to, že zrazený cyklista či chodec sa automaticky rovná že na vine je šofér, aspoň tu, na FB a podobných stránkach.


Ved preto som napisal do uvodzoviek, ze asi prave pri tejto nehode "obhajujes neobhajitelne". Ano, neboli sme tam, nie je z toho napr kamerovy zaznam, vysetrovanie nie je ukoncene atd... Ale zrovna tu to vyzera tak, ze za vcerajsiu tragediu na 99% moze chybny medziclanok medzi sedadlom a volantom.
17.07.2023 - 18:00:41
00
matt napísal:
Jano1987, ano, najdu sa medzi vsetkymi ucastnikmi cestnej premavky tupela, ale pri tejto nehode sa zda ze "obhajujes neobhajitelne"...

Problem je skor ten, ze druha strana vidi dokazanie viny jednoznacne. Toto nie je Dedecek na kamere + kopec nezaujatych svedkov. Pravne to bude asi este zaujmave... https://www.najpravo.sk/judikatura/trestne-pravo-procesne/zakladne-zasady-trestneho-konania/zasada-prezumpcie-neviny.html Spolujazdec pred kamerou uz vcera drzal liniu (alebo vravel pravdu).
17.07.2023 - 18:01:53
00
Je vinny uz len z titulu "marenie vykonu uradneho rozhodnutia". A kedze popri tomto pachani trestneho cinu este aj zabil dvoch ludi, tak dufam, ze skonci natvrdo za mrezami a aspon v najblizsich rokoch uz nikoho neohrozi / nezabije. Jazdu v protismere uz mame zadokumentovanu, prekrocenie MPR predpokladam (a uprimne dufam) potvrdi sudny znalec. Potom bude dokazna situacia relativne dost silna a ak do toho nevstupi nejaka korupcia prokuratora/sudcu alebo rovno Zilinka so "svojim" §363, tak je realna sanca, ze bude o jedneho idiota na cestach aspon na isty cas menej.
17.07.2023 - 18:20:36
04
Kibib napísal:
Kde kto písal, že skončil dakto na palubovke? Pýtam sa preto lebo mám diagnostikovanú dyslexiu a nič také som tu nepostrehol.

Preccaj jeho dvojrocny synovec...tentokrat ;)
17.07.2023 - 18:31:49
00
ennio napísal som, že synovec bol na palube = bol v aute čase nehody.
17.07.2023 - 18:35:51
10
Palo TT napísal:
Problem je skor ten, ze druha strana vidi dokazanie viny jednoznacne. Toto nie je Dedecek na kamere + kopec nezaujatych svedkov. Pravne to bude asi este zaujmave... https://www.najpravo.sk/judikatura/trestne-pravo-procesne/zakladne-zasady-trestneho-konania/zasada-prezumpcie-neviny.html Spolujazdec pred kamerou uz vcera drzal liniu (alebo vravel pravdu).


… tak toto nám prosim vysvetli . Čo si taký vojin Kefalin predstavuje pod “ držal líniu “ ?! 🤦‍♂️ Bo ten jeho debilny spolujazdec , veeelmi rýchlo pod ťarchou dôkazou v neprospech ešte väčšieho debila vodiča , bude krútiť až kým nebude “dokrútene “ako odborníci z vyšetrovania dopravných nehôd nevyšetria … zdôrazňujem to len preto , pretože prvotne “ výrony” spolujazdca boli jednoznačne v neprospech cyklistov ! Kriva výpoveď je v tomto konkrétnom prípade neúmyselného zabitia celkom závažný “delikt” .
17.07.2023 - 18:49:05
04
alebo popremysla, da to na kajucnika a je vonku.
nech sa sofer griluje v base sam.
17.07.2023 - 19:03:25
00
Podla mna tam bude problem so srdcom, krc, prislo mu zle, alebo iny vymysel akoze nepamatam sa.
17.07.2023 - 19:11:27
01
Ramon1 napísal:
… tak toto nám prosim vysvetli . Čo si taký vojin Kefalin predstavuje pod “ držal líniu “ ?! 🤦‍♂️ Bo ten jeho debilny spolujazdec , veeelmi rýchlo pod ťarchou dôkazou v neprospech ešte väčšieho debila vodiča , bude krútiť až kým nebude “dokrútene “ako odborníci z vyšetrovania dopravných nehôd nevyšetria … zdôrazňujem to len preto , pretože prvotne “ výrony” spolujazdca boli jednoznačne v neprospech cyklistov ! Kriva výpoveď je v tomto konkrétnom prípade neúmyselného zabitia celkom závažný “delikt” .

Komentoval som presne to iste co ty: vyroky spolujazdca boli jednoznačne v neprospech cyklistov. Cize drzal liniu v prospech sofera. V pripade, ze nehovoril pravdu, tak bude hodne otrly a myslim si, ze nebude vobec take jednoduche dokazat, ze si vymysla(ju). V kazdom pripade ja o tom rozhodovat nebudem a vysledok sa casom dozvieme.
17.07.2023 - 20:20:59
00
bikemartin napísal:
Takto pred rokom iný fittipaldi zabil 2 hasičov na bajkoch pri Pliešovciach. Neviete niekto, či už to bolo na súde uzavreté?

Tak z medializovanych informacii a verejnych registrov (ESKN, ORSR, pripadne FOAF) sa vies dopracovat k tomuto:
https://www.justice.gov.sk/sudy-a-rozhodnutia/pojednavania/trestne-pojednavania/detail/?eid=19F22D9B-CF4A-4850-AE07-469EEB742621_714029
17.07.2023 - 20:58:20
11
Nakoľko sa zúčastňujem ako lekar RLP pri závažných dopravných nehodách , trosku poznám prácu dopravnej polície a súdnych znalcov z odboru cestnej dopravy . Dokonca aj náš starší kolega “ banán “ ním bol , a bolo niekedy úsmevne pozorovať jeho “vnútorný boj “, či ma na výjazde vystupovať ako lekar či súdny znalec . Oni presne vedia čo ako , kedy , prečo … chlapík vedľa vodiča svojou výpoveďou “ brusli po veľmi tenkom ľade “ . Nielenže mu nepomôže , ale seba samého v prípade krivej výpovede vystavuje trestnopravnemu konaniu … v každom prípade , počkajme ako to odborníci uzavrú .
17.07.2023 - 21:02:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up