Od konca minulého roka sa snažím len nejazdiť, ale dávať jazdám aj nejaký zmysel - dalo by sa to nazvať aj tréning (aj keď nemám plán v slova zmysle).
Čo som sa odvtedy naučil je to, že je totálna stupidita, merať jazdy na kilometre. Jediné čo sa ráta je čas a výkon/RPE.
To že za rovnaký čas aj výkon prejdem na analógovom biku menej ako by som dal na e, je mi jedno. Bike budem poháňať len vlastnou silou.
11.08.2023 - 11:15:06
06
Zabudol si na najdôležitejší faktor výjazdov - zábava a zážitok. Merať výkon je ako porovnávať si pipíka. Jedného dňa z toho človek vyrastie ...
11.08.2023 - 13:05:40
12
ivast napísal:
Nie nie slabonohy motocyklista, legislativna seda zona na ktoru sa odvolavas vznikla este v patdesiatych rokoch minuleho storocia v case hospodarskej konjuktury a celospolocenskeho dopytu po lacnej doprave robotnickej vrstvy za pracou a volnocasovymi aktivitami. Doteraz preziva v podobe zakonnych uvolneni pre niektore typy motorovych vozidiel, napriklad znama Babeta, alebo aj dnesne casto legislativne nariadenia nesplnajuce elektromotocykle.

Vobec to neznamena ze jednostope vozidlo s motorom je bicykel, stale zostava motocyklom ktory ma z legislativnych dovodov namontovane pedale, aby formalne a na pohlad naplnil legislativne poziadavky, presne tak ako to bolo historicky pri povodnych modeloch charakteristickych svojim zvukom aj smradom ... ;-]

Poprosím tento tvoj zbytočný príspevok podložiť zákonom podla ktorého je tvoje tvrdenie pravdivé.
11.08.2023 - 13:18:51
02
Zakon pise o 250w ako max. menovitom vykone, co je "Menovitý výkon je najväčší užitočný výkon, ktorý zaručuje výrobca". Ako vidno z tabulky, asi ziaden vyrobca toto nesplnuje, vsetko je 450w+ , takze dejure jazdite na niecom, co nesplnuje tuto podmienku :P
11.08.2023 - 13:49:00
03
marseluspp napísal:
Zabudol si na najdôležitejší faktor výjazdov - zábava a zážitok. Merať výkon je ako porovnávať si pipíka. Jedného dňa z toho človek vyrastie ...

Dokážeš si predstaviť aj to, že sú ľudia, ktorí majú práve zážitok z toho, že niečo dosiahli len vlastnými silami? Aha, nie.

Edit: Merať výkon je ako merať si penis? Dobre som sa zasmial. Výkon je jediná objektívna cesta ako nejakým spôsobom zisťovať, či sa človek zlepšuje alebo nie.
11.08.2023 - 13:51:57
02
aJoN napísal:
Presne tak, keď si minieš prídel elektriky zamladi, na staré kolená budeš odpojený


Si padol na hlavu, ked si bol maly?
Uplne zboznujem slowatch, co momentalne zacali spochybnovat zakony a nariadenia. Ludia si myslia, ze zakony neplatia, lebo to nepisali oni. Lenze tomu sa hovori anarchia!
11.08.2023 - 14:15:54
01
ivast napísal:
Nie nie slabonohy motocyklista, legislativna seda zona na ktoru sa odvolavas vznikla este v patdesiatych rokoch minuleho storocia v case hospodarskej konjuktury a celospolocenskeho dopytu po lacnej doprave robotnickej vrstvy za pracou a volnocasovymi aktivitami. Doteraz preziva v podobe zakonnych uvolneni pre niektore typy motorovych vozidiel, napriklad znama Babeta, alebo aj dnesne casto legislativne nariadenia nesplnajuce elektromotocykle.

Vobec to neznamena ze jednostope vozidlo s motorom je bicykel, stale zostava motocyklom ktory ma z legislativnych dovodov namontovane pedale, aby formalne a na pohlad naplnil legislativne poziadavky, presne tak ako to bolo historicky pri povodnych modeloch charakteristickych svojim zvukom aj smradom ... ;-]


Taras sprostosti a si obycajny zaprdeny spiatocnik. To je cele.
11.08.2023 - 14:18:03
00
No a vravel som uz par rokov dozadu, ze elektricke bajky budu mat vsetci. Na neelektrickych uz budu jazdit iba pretekari.

Momentalne sa na Svk uz predava novych ebajkov 50% a zevraj vyroby vo svete momentalne vyrabaju z 10 bajkov 9 ebajkov.
11.08.2023 - 14:19:49
00
lto napísal:
Zakon pise o 250w ako max. menovitom vykone, co je "Menovitý výkon je najväčší užitočný výkon, ktorý zaručuje výrobca". Ako vidno z tabulky, asi ziaden vyrobca toto nesplnuje, vsetko je 450w+ , takze dejure jazdite na niecom, co nesplnuje tuto podmienku :P


Hlavne netaraj a nastuduj si ako je tych nominalnych 250W definovanych.
11.08.2023 - 14:21:00
00
Aj tak som zvedavy kedy prideme na to, ze nas skutocny nepriatel je e-kolobezka a spojime sily na vykynozenie tohoto neziadaneho hmyzu ... :devil: :P
11.08.2023 - 15:47:49
00
DaDo.Bzz napísal:
Taras sprostosti a si obycajny zaprdeny spiatocnik. To je cele.
zaprdena je babeta na ktorej jazdis LOL
11.08.2023 - 15:50:11
01
DaDo.Bzz napísal:
Chybu mas v hlave... ;))))


ja nie, ty máš chybu v hlave - a aj na tom zariadení s motorom, máš chybu v hlave kedže na otázku co si robil na tom zariadení odpovieš hlúposť - že si sa bol bicyklovať, správne keby si nemal chybu v hlave mal by si hovoriť že sa chodíš elektrobicyklovať :)
11.08.2023 - 16:33:06
01
Hosť napísal:
ja nie, ty máš chybu v hlave - a aj na tom zariadení s motorom, máš chybu v hlave kedže na otázku co si robil na tom zariadení odpovieš hlúposť - že si sa bol bicyklovať, správne keby si nemal chybu v hlave mal by si hovoriť že sa chodíš elektrobicyklovať :)


A ty mas 12 rokov, lebo podla tohto, co si vypotil, to vyzera presne na takuto mentalnu vybavu.
11.08.2023 - 16:56:47
00
VTV napísal:
Klameš
Podľa zákona o cestnej premávke (8/2009 Z.z.) je elektrický bicykel nemotorovým vozidlom. Avšak len v prípade, ak jeho trvalý menovitý výkon nepresiahne 0,25 kW. Pomoc elektrického motora sa musí progresívne znižovať a dôjde k jej odpojeniu ak bicykel dosiahne rýchlosť 25 km/h alebo cyklista prestane šliapať do pedálov. V takom prípade sa pre tieto „ebajky“ vzťahujú rovnaké podmienky, ako pre bicykle štandardné, vrátane povinnej výbavy.

No dobre fešák...
Keď už je verejne známe že všetci ebikeri majú cipnute, lebo bez čipu by ten šrot nechceli...
Tak čo na to odpovieš?....
11.08.2023 - 17:02:22
00
DaDo.Bzz napísal:
A ty mas 12 rokov, lebo podla tohto, co si vypotil, to vyzera presne na takuto mentalnu vybavu.


a co potíš ty so svojou mentálnou výbavou je len na 3 roky, iba nie s pomocnými kolieskami ale s pomocným motorom
11.08.2023 - 17:04:24
00
keyboard_arrow_up