ohek napísal:
Co tu bolo v lete za nehodu, niekto napalil do rampy pri Schlosshofe? Uz je demontovana, su tam sviecky a cierna stuzka na znacke…

Mohlo by to byt toto: https://www.noen.at/gaenserndorf/engelhartstetten-gegen-schranken-geprallt-motorradfahrer-64-tot-379361874 ale mam to len na zaklade vyhladavania...
05.09.2023 - 21:14:39
04
Minulý týždeň som si dal výzvu v podobe obídenia Neziderského jazera. Trasa merala 115 km, čím som si vytvoril aj osobný rekord v dĺžke trasy (doteraz 107 km pri "Tour de Gabčíkovo" z Bratislavy). Drvivú väčšiny trasy viedla po cyklochodníkoch, príp. bočných cestách s minimálnou automobilovou dopravou. Aj keď som sa nachádzal v Rakúsku, kde vodiči cyklistom podľa mojich skúseností sú voči cyklistom tolerantnejší, ako u nás, nečakal som, čoho budem svedkom, zatiaľ sa mi to nestalo nikdy ani u nás. Na cca 1,5 km úseku medzi Apetlonom a Illmitzom začínal za Apetlonom po ľavej strane cesty obojsmerný cyklochodník, na ktorý som plánoval zísť z cesty. Keďže ho však hneď na jeho začiatku blokovalo terénne auto a hneď za ním aj traktor, povedal som si, že tento krátky úsek pôjdem po ceste. To sa však nestretlo s pochopením u min. 4 vodičov aút, ktorí po mne a kamarátovi pri predbiehaní trúbili a spolujazdec jedného z nich mal potrebu po mne aj niečo po nemecky kričať dosť hlasitým tónom. S takým niečím som v týchto končinách nepočítal.
08.09.2023 - 13:16:51
00
A to sa nedali tie 2 vozidla obist?
08.09.2023 - 13:50:11
00
Gtoso napísal:
S takým niečím som v týchto končinách nepočítal.


Nuz, ja som v AT, konkretne vo Wolfsthali, na tom useku, kde sa ide po ceste, dostal pred par rokmi z protiiduceho auta plechovku rozpiteho redbullu medzi oci. Je to uz par rokov. Napriek tomu si myslim, ze su vodici v AT lepsi v suziti s cyklistami. A zaroven si myslim, ze aj u nas sa to postupne zlepsuje, aspon v okoli BA.
Idiotov proste najdes vsade...
08.09.2023 - 13:58:29
00
Gtoso napísal:
S takým niečím som v týchto končinách nepočítal.

Zial si porusil vyhlasku, takze sa nesmies cudovat. Pokial existuje paralelna cyklotrasa, MUSIS ju pouzit.
https://www.oesterreich.gv.at/themen/freizeit_und_strassenverkehr/rad_fahren/2/1/Seite.610906.html

A kedze je zaplava slovenskych cyklistov na rakuskych cestach, aj vodici zacianu byt, zial, viac a viac podrazdeni.
08.09.2023 - 14:21:37
05
V tej vyhláške je táto výnimka: Rennräder während einer Trainingsfahrt
08.09.2023 - 14:49:00
01
to je výnimka pre pokutu ... nie pre vodičov, ktorí nechápu, prečo s i neohľaduplný
08.09.2023 - 14:55:01
00
Ale podla toho co som cital je to len pre jazdov na treningu tj musi byt pritomny niekto s licenciou rakuskou nie ze hocikto na cestaku
08.09.2023 - 14:59:13
04
user_id napísal:
A to sa nedali tie 2 vozidla obist?

Možno by sa dali, ale keďže sa tam pohybovalo aj dosť ľudí, tak som si povedal, že určite za krátko bude ďalší zjazd na cyklochodník, resp. výjazd pre autá z poľa. Ale nebol, tak som musel ísť rovno po ceste až do Illmitzu.
Každopádne podľa mňa dosť zvláštne pravidlo, chápal by som to iba v prípade, že cyklocesty idú paralelne popri ceste každá vo svojom smere, ale v tomto prípade bolo potrebné v mojom smere najprv odbočiť doľava na cyklocestu a dávať prednosť autám oproti + zablokovať premávku za mnou a následne po 1,5 km sa znova vrátiť odbočením doľava na tú istú cestu, keďže ani po chodníku "nemôžem" ísť...
08.09.2023 - 15:23:10
00
scarinko napísal:
Ale podla toho co som cital je to len pre jazdov na treningu tj musi byt pritomny niekto s licenciou rakuskou nie ze hocikto na cestaku


A navyse na rennrade, teda cestnom/pretekarskom;)/bicykli, teda ziletke a maju aj definovanú max sirku plasta (presne cislo z hlavy neviem, 25?), Ale kazdopadne, tie podmienky nesplna (takmer) nikto.
08.09.2023 - 20:34:05
00
Pre mna novinka (i ked nevyuzitelna) z citania tej AT vyhlasky/zakona vyssie, od Dudo

Alkohollimit
Für Radfahrerinnen/Radfahrer gilt ein Alkohollimit von 0,8 Promille (0,4 mg Alkohol je Liter Atemluft).

Celkom vysoke cislo,a este vyssie pokuty pri prekroceni
08.09.2023 - 20:43:03
00
scarinko napísal:
Ale podla toho co som cital je to len pre jazdov na treningu tj musi byt pritomny niekto s licenciou rakuskou nie ze hocikto na cestaku

Licencia je univerzálna ak ti vydal UCI licenciu SZC, tak ju musia rovnako akceptovať ako keby ju vydal rakúsky cyklistický zväz. Ja licenciu UCI mám a vždy jazdím po ceste aj tam, kde je súbežná cyklocesta. Rakúsky policajti ma v takých úsekoch veľakrát predchádzali a v živote ma neriešili a to jazdím po rakúskych okreskach 20 rokov.
Jedine, kde je zákaz jazdy aj pre licencovaných ak je okreska označená značkou iba pre motorové vozidlá. Také úseky sú medzi Eisenstadom a Breitenbrunnom. Tam idem po tých bočných účelových asfatkách. Toto leto som jazdil v Salzkamergute a okolo tých jazier popri okreske majú chodníky pre zdieľaný pohyb cyklisti/chodci. Aj tam sme stretli kopu rakúskych policajtov a ani jeden nás nevykázal z cesty. Proste vidia cestný bicykel a neriešia. A hlavne ak vidia, že tvoja rýchlosť atakuje 40 km/h tak pochopia, že pre všetkých je bezpečnejšie ak ideme radšej po ceste.
08.09.2023 - 22:55:37
01
Ano mna tiez nikdy neriesili ale to neznamena ze to tak neplati. Tiez som tam viac ako doma.
08.09.2023 - 23:30:27
00
Čo sa tejto problematiky týka, mám vždy stiahnuté pulky keď prechádzam cez most cez Dunaj v Hainburgu. Napr zo smeru Schlosshof je nájazd na mostný cyklokoridor úplne zle, vlastne žiadny. Jazdím teda po moste spolu s autami, snažím sa to čo najrýchlejšie prejsť. Za tie roky ma vytrúbili 3 alebo 4 autá. Nemám tam proste dobrý pocit. Ono popravde, ani v tom cyklokoridore by som nemal , pretože je úzky.
09.09.2023 - 18:36:22
00
No cyklotrasa ide od Stopfenreuth preto najazd je odtial a nie od Schlosshofu .
Cyklokoridor je v poho na vyletne tempo. Vzdy ma pobavi ked tadial ide niekto v protismere.
09.09.2023 - 19:33:29
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up