bladerunner napísal:
Nemala by to byť záležitosť banky resp. vydavateľa karty? Čo s tým má adresa obchodníka.....


Mozno mala, ale aktualne je to takto.
27.11.2023 - 15:22:53
00
JankoPN
ja píšem k veci , ako sa na aliexpresse obchoduje . napísal som to pre všetkých ,čo obchodujú alebo budú obchodovať . máš tu určité nezrovnalosti a doteraz si sa ani nevyjadril . alebo lepšie povedané nechceš sa vyjadriť . chyba bude na tvojej strane . otvorenie sporu . dispute , na aliexpresse môžeš len v prípade ak : tovar prišiel poškodený , iný alebo neprišiel v stanovenú dobu /podvodníci takto obchodujú/ . to je tá ochrana 95 dní a po otvorení sporu ešte asi 15 dní. ďalšia možnosť je urovnať spor medzi kupujúcim a predávajúcim. ak nedosiahnete dohodu , zakročí aliexpress . aliexpress tvoje - vaše prekliky nerieši . on žije z poplatkov ,predávajúcich . a aj lampáreň je v tomto prípade na dve veci. dvojfaktorové overovanie si robí banka .
doteraz si nenapísal , že . . . či to bolo z pc , alebo mobilu a či tam bola aj opica .
27.11.2023 - 16:30:24
02
flyte napísal:
Mozno mala, ale aktualne je to takto.

Tak potom je to takto, ako to je, možno z iného dôvodu 😉
27.11.2023 - 16:36:42
00
oneeeee
k comu sa mam vyjadrit? vstanem rano sobotu otvorim gmail- 3 objednavky - pozrem banku 3 stiahnute platby.. na aliexpresse som nebol vyse roka...aka opica.?
predavajuci neodpoveda, zmizli mu aj inzeraty...
vy o com tocite.??ozaj taketo chytrolinove komenty ma nezauimaju, myslel som ze forum je o pomoci , poznatkoch radach....
27.11.2023 - 16:46:45
03
Tak ako už písali, zrejme sa ti niekto dostal do účtu a keďže si tam mal uloženú kartu, tak objednal....a hádam vieš čo zrejme treba spraviť, aby sa to nezopakovalo
27.11.2023 - 16:49:08
01
vstanem rano sobotu otvorim gmail- 3 objednavky - pozrem banku 3 stiahnute platby.. na aliexpresse som nebol vyse roka...aka opica.?

vstanem ráno otvorím aliexpress ,moje objednávky a kliknem na zrušiť objednávku . do 15 dní sa mi prachy vrátia na účet. ak stránka neexistuje a ak nejde zrušiť objednávku otvorím spor a spravím popis . do 15 dní sa aliexpress vyjadrí . to si neurobil.
ak by sa ti niekto dostal do účtu , zmení si heslo , email , teda napíše si aj svoju adresu . no a vtedy môže použiť tvoju kreditnú kartu a tebe na email nič nepríde .
ak sa ti niekto dostal do účtu a teda si niečo kúpil a to na tvoju adresu , bude to niekto s rodiny , alebo blízkeho okolia ,ktorý mali možnosť dostať sa do tvojho mobilu alebo pc ,čo si ešte stále nenapísal . moderné mobily majú na prevod platby odtlačok prsta , alebo štvormiestny kód . tak nás tu neťahaj za nos.
27.11.2023 - 17:24:36
00
oneeeee napísal:
. moderné mobily majú na prevod platby odtlačok prsta , alebo štvormiestny kód . tak nás tu neťahaj za nos.


Ty si cely moderny mobil.
Jednak ako som pisal predtym, silna autorizacia (alebo ak chces dvojfaktorove overenie) je povinne len pri EU obchodnikoch.
Druhak, take overenie vie prebehnut aj inak ako odtlackom prsta, ci stvormiestnym kodom.

Napriklad to moze prist sms kod, moze na pozadi prebehnut biometricke overenie (nie odtlacok prsta, ani sken tvare, ale napriklad rozpoznanie rychlosti a sily pri pisani), tvoje zariadenie moze byt na zaklade device fingerprintu vyhodnotene ako trusted a x dalsich moznosti.
27.11.2023 - 18:25:48
00
Tak som si našiel na nete info od svojej (jednej zo svojích🙂) banky - takže nie je to tak celkom záležitosť karty, banky, ako som predpokladal, ale obchodníci v EÚ musia používať 3D secure, preto to ide cez dvojfaktorové overenie. Mimo EÚ nemusia a banke je to v podstate jedno, ona rieši aby si tu platbu vedel uskutočniť a bezpečnosť až tak nerieši....
27.11.2023 - 18:54:21
01
Takmer správne napísané, až na úplný záver. Ver mi,že rieši(a) aj bezpečnosť a podvody či ich predchádzanie/potláčanie.

A teda flyte dobre skrátene zhrnul, https://www.mtbiker.sk/forum/post1989890.html#p1989890
27.11.2023 - 19:30:10
00
Myslel som to obrazne v tomto konkrétnom príklade.....že jej "nevadí" že nie je platba dvojfaktorovo overená.....
Jasné že viem, že banky riešia bezpečnosť
27.11.2023 - 20:55:39
01
Inak, ak to je pre EU obchodnikov, tak ja platim ALI a pipmne mi pladba do amsterdamu, to je v EU a nie je tam ziadne overenie. Ci?
27.11.2023 - 22:28:48
00
Nerozumiem uplne na co sa pytas, skus viac detailov.
Dalsia vec je, ze platby tusim do 30 EUR a kumulativne do 100 EUR od posledneho silneho overenia su povazovane za nizkorizikove a netreba ich overovat.
Rovnako tak je tam vynimka na pravidelne platby, ktore si Obchodnik strhava sam (Youtube, Netflix...), tie tiez dodatocne nepotvrdzujes.
28.11.2023 - 09:16:28
01
to s tym overovanim nie je az taka pravda, platil som minule online tri tickety na topovanie na bazosi a banka mi poslala overenie a to nebolo ani 5eur
28.11.2023 - 13:56:38
00
Ja nepisem, ze neoveruje, ale moze neoverovat. V tomto pripade by som sa skoro stavil, ze to vyhodnotili ako podozrive spravanie (vela transakcii pre jednoho obchodnika v kratkom case po sebe, hoci aj v malej vyske), a preto poslali dodatocne overenie. Zalezi od banky a toho, ako ma ktora nastavene pravidla. Prisnejsie ich moze mat vzdy.
28.11.2023 - 15:50:49
00
teraz som zaskočeny v sobotu rano podvodnik spravil pohyby na účte menom aliexpress -33,94€ .. 22,59€ .. 11,24€ dnes mi vratila banka € lenze dnes uz boly pohyby 33,84€ 22,52€ 11,20€ a vratenych som mal 67,56€ lenze 2 prevody zo zmenenou platbou uz sa volali aliexpress a 1 prevod sa volal Marketplace
28.11.2023 - 18:03:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up