lukas6s8p napísal:
marseluspp Ixnay Strenki dik za pochvalu, ale talent to určite nieje.
A k Zonerame, na jar ma dodrbala kunda.

Vitaj v klube dodrbanych aj ti dali pokutu?
05.12.2023 - 22:41:00
01
SIZP = kunda ;)
05.12.2023 - 22:50:24
02
300€, a to som ešte dobre dopadol
...teda ešte neviem či dobre, pred mesiacom mi len asi poslali konečné vyrozumenie (aspoň dúfam), len som dlhšie nepozeral do schránky a pošta to vrátila
budem im musieť zavolať
05.12.2023 - 23:00:47
01
Lukas, s tou SIZP to môžeš trochu rozviesť? O čo išlo?
06.12.2023 - 07:18:36
00
tu vyššie to písal, že aj ľudia na SIŽP majú prístup na internet a do verejných fotoalbumov...
https://www.mtbiker.sk/forum/post1991731.html#p1991731
06.12.2023 - 07:51:02
00
lukas6s8p napísal:
300€, a to som ešte dobre dopadol
...teda ešte neviem či dobre, pred mesiacom mi len asi poslali konečné vyrozumenie (aspoň dúfam), len som dlhšie nepozeral do schránky a pošta to vrátila
budem im musieť zavolať

mna nabonzovali ludia z fakbuku z verejnej skupiny pasikových....
niekto posla mail s so všetkými fotkami..
riešili mi asi 20 porušení :D
06.12.2023 - 08:22:53
00
oni riešia udania, nemám pocit, že by mali chuť a kapacitu hrabať v internetoch a proaktívne vyhľadávať nejaké zakázané veci
06.12.2023 - 08:26:12
00
aha, tak to potom sa niekto musí vytešovať doma nad písaním udaní
06.12.2023 - 08:32:24
01
Tomu ver, že takých ľudí je dosť... Cez koronu som ich pár odhalil 😄
06.12.2023 - 08:35:33
00
Nie je problem, ze niekto bol tam kde nemal byt, ale to, ze niekto to nahlasi. Zaujimave :lol:
06.12.2023 - 09:05:06
011
minuly týžden som aj ja absolvoval pohovor a pokutu na IŽP. v dvoch veciach som sa obhájil ale porušil som konkrétne §13 jazda na bicykli v chránenom území. Mna nahánala aj kriminálna policia kvoli tomu. Ani jeden úrad nieje štastný ,že to musí riešiŤ. Ide oto ak dostaneš podnet musíš to riešiť. A povedali ,že podnetov pribúda. Buď su ludia čo im vadí,že už je tých ludí v horách vela alebo to robia pre pocit urobit zle, kedže im život nevychádza podla predstáv pretože sa dejú oveľa závažnejšie veci v prírode.
Preto Realne si nemyslím, že je to robia pre ochranu prírody lebo Lesy SR alebo skupovanie pozemkov v národných parkoch nik nerieši tam tých podnetov je velmi málo a proti velkym hráčom bez video záznamov a fotkám je to odsoť tažšie ako proti jednotlivcom. AJ na ižp mi to potvrdili. Každopadne ludí v horách pribudlo a niektorí sa nevedia správat a doplácame nato všetci.
Mna našla polícia podla auta. Policajt hovoril ,že ak by som tam nemal to auto ,že by to bol uzavrel ako páchatel neznámy lebo sa s tým nechcel zaoberať. Pozor nato čo zverejňujete ,čo je na fotkách a pod akým menom a aký to má dosah na publikum. Ak niečo zverejníte treba predtým pozrieť či ste tam neboli v zakázaný čas alebo to nieje ochranné pásmo . Platí to aj tu na fóre. Lepšie to už nebude. Dosť ludí reaguje podráždene. Treba vediet podla mna zákon a návštevné poriadky jednotlivých národných parkov predtým ako niečo zverejníte.
06.12.2023 - 09:06:01
08
a ty si kolko zaplatil?
06.12.2023 - 09:30:30
00
Par magorov / udavacov sleduje aj toto forum, dokonca nahlasovali v minulosti aj tu zverejnene fotky ako porusenie. Takze dobre zvazujte cim sa na internete chvalite. Osobne nerozumiem potrebe chvalit sa ilegalom, ale tak kazdy podla chuti... :)
06.12.2023 - 09:44:05
05
uz to zacina zniet ako za byvaleho rezimu - pozor kam ides, skym ides (zihadla nebonzli priamo ale bol na fotkach s partiou ktore postol jeho kamarat), co povies a co zverejnis. vsade je totiz samozvany agent spravodlivosti.
ok na jednej strane su pravidla ktore porusujeme na druhej co su to za pravidla - presne ako v minulosti.
ja to volam moda buzeracie - nieje to len o takomto nahlasovani, citim to aj v beznom zivote ked sa nezachovam spravne, pocujem za chrbtom mudre reci. vacsinou sa jedna o jednoduchych, hlasne truby. zacalo to este tak rok-dva pred kovidom a ten to vystupnoval.
06.12.2023 - 09:56:33
16
bobris na strave pod minulotýždnovým výjazdom to mám napísané. 250EUR mi chceli dat za auto ale gps záznamom som dokázal ,že to bolo ešte pred zákazom v intravilane obci. Potom turistov som si tiež obhájil ale bicykel sa už obhájit nedal:)
Len dnes je už problem zistit čo je illegal a čo nie. Ked si človek pozrie návštevné poriadky a tie ochranné pásma. Napr skialp to má ešte náročnejšie. Mna osobne chytili na video z výletu na Pilsko. Cely čas som myslel že je to CHko horná orava ale vrch je 5 pásmo. Nieje to v mape a nebolo ani na mieste vyznačené tabulou, že sa jedná o najvyšší stupen . Kedže z Polska ide lanovka nepredpokladal som, že to bude niekto riešiť. Myslel som si ,že len Babia hora je chránená. Dokonca 10 rokov dozadu tu bol aj článok tip na výlet Pilsko a nedávno dokonca článok prechod malých karpát s fotkami bicyklov v 4 ochrannom pásme následne to upravili . Takže ani autor článku ani editor tu na mtbiker si to nevšimol. Preto hovorím treba mat naštudované kde vôbec jazdím ak teda sa chcem verejne pochváliť fotkami. Napr minule som došiel na chatu hodinu po západe a už som mal tiež napomenutie kedže len do západu sa môže turistikovat


Naposledy upravil double dňa 06.12.2023 - 10:09:04, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2023 - 10:01:08
10
keyboard_arrow_up