ja by som celkom bral moslimský raj :P
21.08.2008 - 22:01:33
00
pozeram že sa to tu nejak silno rozbehlo... kua tulenik klobuk dolu čo tu pišeš ... :shock:
21.08.2008 - 22:02:20
00
sranda je, že vlastne o tom, ako to vyzerá v nebi alebo pekle neobsahuje Starý ani Nový zákon v podstate nič, ale Mohamed nechal v Koráne plný priechod svojej nehatenej inšpirácii... v raji sa samozrejme šuká, teda, buďme presnejší, on má niekoľko levelov, no a v pekle fásneš svojho osobného šajtana, ktorý má pracovnú zmluvu na dobu nekonečnú a jeho pracovnou náplňou je robiť ti zle všetkými predstaviteľnými spôsobmi
a aby si si nemyslel že mu ujdeš, tak na centrálnom príjme ti pichnú ruku do brucha až ti riťou vyjde a k nej ti toho tvojho určeného šajtana prikujú
aj by som ti dal citácie, Korán mám 20 cm od kolena, ale sa mi nechce hľadať
ak sa k tomu viete dostať, odporúčam český preklad Koránu od Ivana Hrbka, vyšiel v reedícii v Lacných knihách, je tam perfektný historický pokec a komentáre, Hrbek je jeden z top arabistov a islamistov, čitateľská lahôdka! (medzi iným zistíte, že neslopanie Prorok doplnil až neskôr, a že v podstate nikde nie je napísané, že piť nemôžete - len sa tým automaticky spoločensky znemožníte a okrem toho krčmy mohli byť len mimo hradieb medíny... samozrejme Arabi radi zarobili na kresťanských pútnikoch :) )
21.08.2008 - 22:46:44
00
niekto tu pisal ze veri vo vedu odtial som to zobral..no as tymi dvoma hodinami som to prehnal :D to je jasne.. len som to myslel inac..
napriklad ked spis a snivas v realite to trva sekundy a v sne aj cely den
tak sito ked zomries moze mozog pracovat tych par minut sekund a vkutocnosti sa ti moze zdat ze sa ti ,,sniva,, cely den

o magnetoch viem svoje som elektrotechnik tak sme sa o nich dost ucili a viem na akej baze to funguje.
No zase uplne s nicoho tu energiu nevyrabaju to je jasne :) len som to nevysvetlil celkovo
pozri si napriklad taky SMOT cisto magneticka ptakovina vytiahne gulku hore pomocou magnetov a spusti dole zapoj do kruhu takychto smotov 50 a mas PM a nehovoril som elektricku energiu... myslel som vseobecne
v SMOTe vytvaras pohybovu..

co ja viem potom este magnetomotor. ale tam zase potrebujes vluzit trochu energie do elektromagnetov aby si rozkrutil permanetne magnety na permanentnom magnete uz len s 1,5V dokaze vyvynut docela slusne otacky s ktorych vyrobis ovela viac V

ale enchame vedu vedou.. nespacializjem sa v nej a ani ma niektore veci nezaujimaju mame tu riesit SMRT a nie nejake magnety(javiem zacal som ja)
21.08.2008 - 22:54:24
00
tak milej zlatej pozrel som si celý ten slávny SMOT
nie je to žiadna "energia z ničoho" - na začiatku dráhy máš magnety ďalej, na konci bližšie, takže sila pôsobiaca na guličku smerom ku koncu rastie a gulička tudíž dostáva prídel elektromagnetickej energie od tých permanentných magnetov, proste klasika E = F.s a pohybujeme sa v smere gradientu mag. poľa (správnejšie by to bolo popísať integrálom, nakoľko v priebehu sa sila mení...)
všimni si, že uhol tej stúpajúcej časti musí byť dostatočne malý, pretože pokiaľ by sme aj zanedbali trenie, tak ak by E < mgh (m - hmotnosť guličky, g - gravitačné zrýchlenie, h - výškový rozdiel začiatku a konca dráhy) tak by ti gulička zostala kdesi v priebehu dráhy visieť
a to som ešte zanedbal kopu ďalších vecí, bral som to iba ako bez trenia sa pohybujúci hmotný bod
aj pole koná prácu... inak by nefungovala ani TV obrazovka
no a nadšenec čo vyrátal účinnosť nad 100 % sa proste zo samého nadšenia sekol (želanie otcom myšlienky...)
21.08.2008 - 23:18:43
00
Možno sa k tejto téme hodí: Odporúča http://www.sysifos.cz/ .

img377.imageshack.us
21.08.2008 - 23:57:12
00
s tulenikom sa do debaty nelezie..-iba zeby tu bol este väcsi odbornik :lol:

btw.-napr.budhisticka literatura ma naozaj dokonale popisy pekiel-studenych,aj horucich...aj "nebies"-tzv.nebeskych sfer-je ich urcite viac ako jedno "nebo"...a hlavne napr.tibetska kniha mrtvych (v trosku inych obraznych obmenach aj egyptska) opisuje dokonale uz stavy pred smrtou( pokial nie je "nahodna"-rychla=napr.nehoda..gulka..),pomali rozpad elementov,uvolnenie energie z tela....az po samotne "opustenie" (to uz zalezi do akeho stadia vyvinu sa jedinec dostal-napr.pre vyspeleho jogina je to asi ako cestovanie,pre niekoho upnuteho a nevedomeho asi ako pierko v hurikane/povedal isty ucitel)...kedy vedomie zaziva uz inu formu bytia nie fyzicku-ale to samozrejme veda nedokaze potvrdit,lebo je to za "hranicou" dimenzie v akej dokaze dokazovat...,ale to je tiez ok...mozno raz..-ako v "hraci zo smrtou"(zaujimavy film-neviem nakolko sa zakladal na realite..)
...cital som aj nieco o vyskumoch ,ktore boli zamerane na telepatiu,alebo "odolnost voci sokom",bolesti...rozne merania mozgovej aktivity u tibetskych majstrov,"joginov"...a velmi zaujimave vysledky to prinasalo...vysoky-ak vobec nejaky prah bolesti=plne odosobnenie, vysoke vyzarovanie, aj v pre bezneho cloveka stresovych ci sokujucich momentoch uplny klud...atd.dalo by sa toho napisat mnoho...

jedno by ma ale zaujimalo tulenik-ako vysvetlis "ZIVOT"-zrodenie...bytie samotne-mas aj na toto definiciu-o ktorej si sam presvedceny?-cakam uz druhe dieta a znova zazivam ten isty "zazrak" ako so spojenia dvoch "informacii"vznikne tretia dokonala bytost-nazaciatku je len spojenie energie-buniek...castic-spermia a vajicko...ziadne ruky ,nohy...ale po par tyzdnoch sa sformuje srdce(ok tomu este nejak chemicko-biologicky rozumiem-trochu)..a zrazu zacne bit ...v jednom momente!...a tvori sa dalej...za nejaky mesiac je kompletny clovek-z toho povodneho spojenia je ZIVA BYTOST!...samosebou sa tvoriaca informacia...ci co to je?
22.08.2008 - 07:23:34
00
ja nechcem zomrieť :cry:
25.08.2008 - 08:05:01
00
ja nechcem zomrieť :cry:


A prilbu nosis?
25.08.2008 - 08:08:01
00
:shock: nie ! :cry: nemam na nu zatial :roll: asi si ju darujem na vianoce
25.08.2008 - 08:10:49
00
:shock: nie ! :cry: nemam na nu zatial :roll: asi si ju darujem na vianoce

Tak ti prajem aby si sa tych vianoc dozil. Potom uz budes mat vyssie sance. Zatial si doma pozic dajaky kastrol, vystel to penovkou a priviaz ku gebuli. :P
25.08.2008 - 08:23:37
00
:D :D ja mam viac tendenciu lamat si nohy :D ale ok berem ta za slovo...idem niekde vyhrabat
25.08.2008 - 08:25:50
00
keyboard_arrow_up