dees napísal:
hyaluronova injekcia 2x do roka a každé ráno kocka Colafitu. Je rok 2023 a zatiaľ všetko OK. Od r. 2020 som nasadol na e-bike, a pedálovanie tiež pomohlo (za 3 roky 14 tis na e-biku - ale krútim), Dudince stačia 1x - poklepal som po drevenom stole. Teraz v zime na trenažéri cca 30 min. denne a 10 tis. krokov :). Pod 10-12° na bicykel nesadám. Tak všetkým pevné zdravie a pevné kolená.

2x do roka tiež dostavam, teraz aj vela chodím, v zime nebajkujem, občas problemova kolobežka, koli tepom. Ale uvažujem nad tymto niečim: https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/trenazery/tacx-flux-2-smart-bundle-trenazer-pulzomer-cykloflasa-6-mesacna-licencia-tacx-premium.html
Videl som aj z 2.ruky, na inzerat.
V juni 2023 som si kupil hodinky garmin, tak som sa tomu poddal, že som schudol 7 kileček. Aj hmotnosť ma dopad na tie kolena, len teraz ta namaha klesá. Tak preto uvažujem nad tym trenažérom.
27.11.2023 - 13:08:32
02
duves :) Ja som po kúpe bicykla za tie 3 roky zhodil z 82 na 75. Vidím to tak, že tie kilá idú dole jednak bicyklovaním a jednak súborom servisných úkonov a sprievodných činností okolo toho - počnúc čistením a mazaním retiazok končiac zhodením 2 bicyklov z Thule a jeho odložením ak si bol výletovať. Proste furt si na nohách a krútiš sa okolo toho. A pohybu pribúda, bo to zabudneš jedno to druhé ... :) . Nám už zostáva len sa hýbať - zastaneš, zhrdzavieš a potom to začne vŕzgať. Treba mať síl a pevnú vôľu to potom rozchodiť :)
27.11.2023 - 19:36:27
02
duves napísal:
2x do roka tiež dostavam, teraz aj vela chodím, v zime nebajkujem, občas problemova kolobežka, koli tepom. Ale uvažujem nad tymto niečim: https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/trenazery/tacx-flux-2-smart-bundle-trenazer-pulzomer-cykloflasa-6-mesacna-licencia-tacx-premium.html
Videl som aj z 2.ruky, na inzerat.
V juni 2023 som si kupil hodinky garmin, tak som sa tomu poddal, že som schudol 7 kileček. Aj hmotnosť ma dopad na tie kolena, len teraz ta namaha klesá. Tak preto uvažujem nad tym trenažérom.

Mam flux smart prvej generacie.kypany z druhej ruky.kym fungoval bol super s ich aplikáciou a zaplatený mi trasami si vies dať fajn do tela ,ked si dáš pc s trasou...potom sa mi vysypali magnetky. a mal som to 10x rozobraté.uz to zial nerozchodil..sparujem ale uz to zpc
nejde...len na hodinkach mera vykon.. občas
Zena na tom eSte krúti data nepotrebuje
27.11.2023 - 20:14:29
00
Jo, vraj by to malo odhadnut vykon. Pedale za 800€ koli tomu kupovat nebudem. O.i. su len pre cestne bicykle.
28.11.2023 - 08:57:09
00
waty to meralo dobre , vedelo to podla videa robiť aj sklon takže pri belbických klasikách so 16% stúpaním som sa vedel dosť rozbiť :D po hodinke nakúpené
po zaplatení tacx traning, ja som to platil len v zime 3 mesiace, bolo vela možností jazdenia či už rovinate alebo hornate, fungovalo to aj s rouvy a pod...online softy
28.11.2023 - 09:07:00
02
Už sa začína naplňať scenar, ktorý bol jednoznačný. Moj ortopoped (daleko starší ako ja) dlhodobo PN. Tak si hladam súkromné centrum na apríl, ked mam dostat injekcie. Všetko čo je schopne (myslám ako lekari), odchádza do sukromných centier.
28.01.2024 - 08:46:27
00
Ahojte, vyše 2 rokov som nemal problémy s kolenami, teraz bicyklujem menej intenzívne, a po prekonaní črevnej virózy ma na cesťáku pri miernej záťaži začalo veľmi bolieť koleno, až som to po 10 km musel otočiť, bolesť na vnútornom kraji jabĺčka sa stupňovala. Po aktivite si dávam bežný strečing, ale niektoré šľachy mám skrátené. Stretli ste sa s tým že by bolesť prišla náhle pri ľahkej aktivite?
Polohu kufrov mám nastavenú podľa rotácie chodidla aj polohy kĺbov a dlhodobo vyhovuje, mechanika kolien pri šľapaní je dobrá.
19.02.2024 - 15:40:26
00
To sa nedá takto paušalizovať, že prečo. Možno aj nachladnutie. Každý sme jedineční. Mne prave naopak, februárové bicyklovanie pomohlo. Po januarových komplikáciach.
20.02.2024 - 18:24:55
00
zihadlo 5 napísal:
waty to meralo dobre , vedelo to podla videa robiť aj sklon takže pri belbických klasikách so 16% stúpaním som sa vedel dosť rozbiť :D po hodinke nakúpené
po zaplatení tacx traning, ja som to platil len v zime 3 mesiace, bolo vela možností jazdenia či už rovinate alebo hornate, fungovalo to aj s rouvy a pod...online softy

Pozrel som si mnohe videa, a musel som prehodnotiť model. Jedine Tacx 2T neo.
20.02.2024 - 18:25:59
02
Keď začnem cítiť vnútornú stranu kolená tak hneď viem že sa mi posunula sedlová.. výška....vonku meniskus a roztrhnutý predný krížny väz.
20.02.2024 - 18:57:03
00
nemo1 rovnako som si ja uvedomil ze mi klesá teleskopka.
21.02.2024 - 05:05:18
00
keyboard_arrow_up