Po dnesku doplnam na zoznam fakapov aj ludi v lese so sluchatkami na plno. Nic nepocuju, zvonis, kricis, flekujes. Ma ta v<>. Obides ho na tesno lebo inak sa neda kedze ide ako kkt v strede uzkeho chodnika a samozrejme hned infarkt a nadavky. Zvacsa pohlavie co ma renault medzi nohami.
18.02.2024 - 19:13:12
00
scarinko Mal si ist dnes do Rakuska. V porovani s MK, zlomok ludi.
18.02.2024 - 19:22:43
00
Ano ale uz som bol s niekym dohodnuty na mtb v karpatoch
18.02.2024 - 19:23:27
00
Vcera ked som bol na bajku, ma psy nahanali. Isiel som vedla takej skladky, kde zrejme ludia z prilahlej zahradkarskej oblasti nieco povyhadzovali a zrazu pes, taky mensi vlciak krizenec, zacal brechat a vystartoval na mna. Vacsinou ked sa take stane, tak len tak klusaju popri a stekaju, ale tento mi cvakal po clenku. Dostal dobru kopacku do zubov, to ho na chvilu zabrzdilo, ale vystartoval znovu a to sa uz zjavil dalsi pes a pridal sa k nemu. Dal som sprint jak blazen, chvilu sa hnali za mnou a potom toho nechali. Celkom haluz zazitok. Mam doma pepr sprej a obcas si aj vravim, ze by nebolo od veci ho bravat so sebou, ale toto bola taka rychlovka, ze by som ho asi ani nevedel pouzit
19.02.2024 - 09:07:34
00
pls napis kde to bolo, moze sa to hodit ostatnym, ked zbieraju stvorce a bludia po kadejakych krkahajoch :)
inak takato svorka vzdy bola na konci Perneka, kade ide zjazd z velkej luky. 3-4 psy a hromadne startovali :) ale neviem ci tam este su, uz som si nasiel obchadzku o luku vedla.
19.02.2024 - 09:25:10
00
mas pravdu, stalo sa to pri zbierani stvorcekov a moze to byt napomocne pre niekoho. vnimal som to len ako skladku. na foto z 2022 to bolo obyvane. fakt si neviem vybavit, ci to tam vyzeralo rovnako... https://maps.app.goo.gl/WH9QzEtJXwLPYwdb8
ja som vysiel zo zakruty a psici ma ponahanali po tej rovinke.

edit: pridavam udatnutu mapku po par loveniach. stvorec zostal rovnaky, ale oranzove Yardinho sa slusne rozrastlo

Prílohy:

squadrats20240219.PNG
squadrats20240219.PNG 92.49 KiB thumb_up0thumb_down

19.02.2024 - 10:35:40
00
to je nejake homeless doupe, alebo crackhouse :D este si dobre obisiel
19.02.2024 - 11:09:38
10
bubbic napísal:
Vcera ked som bol na bajku, ma psy nahanali. Isiel som vedla takej skladky, kde zrejme ludia z prilahlej zahradkarskej oblasti nieco povyhadzovali a zrazu pes, taky mensi vlciak krizenec, zacal brechat a vystartoval na mna. Vacsinou ked sa take stane, tak len tak klusaju popri a stekaju, ale tento mi cvakal po clenku. Dostal dobru kopacku do zubov, to ho na chvilu zabrzdilo, ale vystartoval znovu a to sa uz zjavil dalsi pes a pridal sa k nemu. Dal som sprint jak blazen, chvilu sa hnali za mnou a potom toho nechali. Celkom haluz zazitok. Mam doma pepr sprej a obcas si aj vravim, ze by nebolo od veci ho bravat so sebou, ale toto bola taka rychlovka, ze by som ho asi ani nevedel pouzit

Ja nosim sprej, mam ho uplne rychlo pristupny na hornej trubke, ale ked na mna minule z nicoho nic, z otvorenej brany domu vybehli dva vlciaky, tak som nemal sancu ho vytiahnut, nastastie som im usiel.

Ohladom toho domu, pred domom je cesta a ta zacina kopcom asi 100m skor, je tam aj tabula, 100% urcena cyklistom majitelom toho domu "Spomal, male deti". Zrejme cyklisti nespomalovali, tak to riesia otvorenou branou a psami. (Je to verejna cesta) Nabuduce si zoberiem sprej na medvede, ked tadial pojdem.

Ked som minal druhy dom, chlapik, ktory tam stal hovori „hej, na tie psy si treba davat pozor", cize je zrejme, ze to tak je casto.

tu je to miesto na mape https://www.freemap.sk/#map=17/48.509241/19.432104&layers=Z

tu je vysvetlivka
Príloha:
Snímka obrazovky_19-2-2024_172044_www.freemap.sk.jpeg
Snímka obrazovky_19-2-2024_172044_www.freemap.sk.jpeg 249.47 KiB thumb_up0thumb_down

19.02.2024 - 17:29:20
01
Kludna nedela rano v Hradockej doline. Stekajuci pes z dvora ma nezaujimal az do momentu, ked som si uvedomil, ze ja sa od dvoru vzdalujem, ale intenzita stekania sa zvacsuje. Obzrel som sa - pomerne velky pes bezal par metrov za mnou. Kedze jemne uhryznutie pod lytko a opletacky s tym spojene som uz raz zazil, zastavil som a dal bike kolmo medzi mna a psa. Ten sa zlakol a zastavil. Teraz som pre zmenu ja nahanal psa spat do dvora. Dvaja pracovnici, co tam prave boli dostali nie zrovna tichym a kludnym hlasom prednasku o tom, ci v pripade mojho uhryznutia maju potrebuju riesit trestne oznamenie a ze ak sa pes nevie spravat, nech ho uviazu. Jeden z nich slusnym sposobom odpovedal "Vykonam!" a isiel riesit psa. Tak som len dodal "Dakujem." a sadol na bike.
29.02.2024 - 12:24:13
09
Jano1987 napísal:
Ja som si všimol v poslednej dobe novú módu, keď chodci dosť agresívne kričia, že keď ich na bicykli predbieham, že mám zvoniť.

Nuz moja skusenost, par na vychadzke s labradorom, mimochodom mentalne divne plemeno.
Zbada ta, tak naschval sa drbe pred teba s bakulou v papuli a este taha tazne lano (alebo co) za sebou, aby sa malo co namotat do kolesa...
Ja fleky, p*čung... a milostiva ze "zvonec by nebol ?!?"
Zvonec mam, ale skusenosti s niektorymi :facepalm: clovek ma pochybnosti ho aj pouzit. Su situacie ked nereaguju vobec.
Ludia su sprosty, si myslia ze su mimo sidliska ze mozu psisko pustit uplne bez nicoho.
29.02.2024 - 19:06:51
00
Palo TT napísal:
ak sa pes nevie spravat, nech ho uviazu.
to je zakazane. pes nemoze byt uviazany.
ja som po takom rozhovore dostal odpoved ze pes nic neurobi a ja som zly clovek ked po mne steka :-D
29.02.2024 - 19:58:10
01
Skúsenosti..fajne..nebojte sa on vám nič neurobí..2x má zdr...na zem s toho raz ma to stálo prehadzovacku...chceli sa len hrať
29.02.2024 - 20:02:45
00
Gusto0 napísal:
to je zakazane. pes nemoze byt uviazany.
ja som po takom rozhovore dostal odpoved ze pes nic neurobi a ja som zly clovek ked po mne steka :-D



No ja som možno zlý človek, ale vy ste určite dobrý k****. :D
29.02.2024 - 20:36:31
07
Gusto0 napísal:
to je zakazane. pes nemoze byt uviazany.
ja som po takom rozhovore dostal odpoved ze pes nic neurobi a ja som zly clovek ked po mne steka :-D

To je taka strasna blbost s tym zlym clovekom, ale niektori psickari tomu proste veria. Zvycajne mu clovek niecim pripomenie neprijemnu skusenost, pachom, oblecenim, farbami, chodzou, hlasom atd, tak moze stekat, kludne i utocit.
Videl som to na vlastne oci u psa ktoreho kdesi nasli a zachranili. S kazdym cudzim kamarat az kym neuvidel jedneho chalana, to zacal zrazu brechat, vyskakovat, triast sa, pocural sa ... zrazu bol uplne mimo. Pritom chalan normalny pohodak.
01.03.2024 - 00:08:21
00
uz som to tu myslim pisal...skuste "z plna hrdla" na psa, ked bude uz nebezpecne blizko 2-3m na neho nieco "nemile" zrevat...mne to posledne dva "incidenty", co som mal pomohlo.
jeden pes odbehol z 2m na 15 a odtial uz neskodne len štekal na mna a druhy pes ..a to som sa nestacil divit "zamrzol". ostal stat, dival sa odrazu uplne inam a ani sa nepohol a bol ticho - prestal o mna javit zaujem. predtym cvakal zubami naprazdno par centi od noh. dalmatin. viem, dve skusenosti mozu byt len nahoda ale za pokus to stoji, nie ?
01.03.2024 - 10:05:54
00
keyboard_arrow_up