nickovw08 napísal:
Inak zakon o 1,5m odstupe plati aj pri e-bajkeroch kedze su to uz vlastne e- motorky?

Ako rýchlejší cyklista by som doporučoval predchádzať pomalších cyklistov aspoň s tým 1 m odstupom. A to je jedno či je to na ceste, cyklocestičke alebo v cyklopruhu. Ak je potreba, tak sa z cyklopruhu preradím do jazdného pruhu aby som ten odstup dodržal. To sa týka aj chodcov alebo aj korčuliarov idúcich pri pravom okraji vozovky. Tiež im nie je príjemné ak ich aj ten cyklista iba tak lízne. Hlavne nevieš ako ti ten chodec odrazu zmení smer a korčuliar detto, hlavne tí čo po zime na tom stoja opäť po 5 mesiacoch.
12.02.2024 - 10:22:01
00
To bol iba vtip, pokial sa mi dá tak obieham vsetkych v protismere a ked nie pockam si na vhodnu prilezitost na obiehanie, a co sa tyka cyklochodnikov a podobnych robim to tak isto
12.02.2024 - 11:10:44
00
Palo TT napísal:
Srsen

Ten linkovany cinan https://www.aliexpress.com/item/4000205278477.html bude teda legal.

pred 10 rokmi som taký poskladal, technicky ma to zaujalo, je to pre mňa ako lego, rád skladám :)

Prílohy:

mtbm.jpg
mtbm.jpg 264.48 KiB thumb_up1thumb_down

12.02.2024 - 16:45:40
05
Tak potom je toto pre teba job snov a nepochybujem že by si nemal problém prejsť cez pohovor. :D
theessayexpert.com
12.02.2024 - 19:24:08
13
Tak som sa poprevážal na (j)e-biku. Občas som aj podporu zapol. Na rovine a dolu kopcom som ju absolútne nepotreboval. V kopci ťahať 27 kg opachu mi dalo riadne do tela, tam som mal zapnutú podporu medzi 1 až 3 z piatich stupňov podpory. Najazdil som cca 80km a cca 900 vm a baterka stále 50+%.
Stručne zhodnotím: ;)
- ak chcem trénovať, tak e-bike je zbytočnosť; :lol: :lol:
- ak chcem ísť na ňom do práce, na nákup, do kostola, pracovné presuny, na pivo, rodinné výlety (a som ten, ktorý má nosiť proviant), tak je to dobrý pomocník; :y: :y:
- ostávam verný biobiku a električka bude asi občas využívaná na "pracovné účely" :handshake:

Ešte hejt :envy: :envy: : prešiel som pár kopčekov s jedným segmentom, kde to mám na biobiku prejdené 100 a viac krát. Aj tam éčkari podvádzajú. Mať priemernú rýchlosť 32 km/hod je jednoducho možné iba na odblokovanom (rozumej nelegálnom) stroji - to bola cca prvá desiatka :@ :@ . Potom hááááfo s priemerkou +/-25 km/h to sú asi s neodblokovanými bicyklami.
Presne sa mi potvrdzuje môj názor, že "najväčší športoví" e-bikeri súťažia v sile motorov, nie v sile nôh.
Info k segmentu: dĺžka cca 2,8 km so 155 vm. Na biobiku tam mám lepší čas ako na električke. S električkou som tam dosiahol môj priemerný čas z tých 100+ prejazdov
19.02.2024 - 08:10:07
08
A máte po ptákoch …😎

Bosch pri Prešove končí s výrobou motorov pre elektrobicykle, pracuje tam 400 ľudí, píše Index. Nemecká firma nepotvrdila, že dôvodom je politika Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ako to naznačoval bývalý premiér Eduard Heger.

„Spoločnosť Bosch sa rozhodla ukončiť výrobu eBike pohonov od marca 2024. Zamestnanci boli dnes 26. februára o rozhodnutí informovaní,“ citoval Index zástupcu firmy Pavla Romana.

Investor pôvodne plánoval zamestnať 4000 ľudí, no zámer zúžil po tom, čo jeho plány v roku 2022 predčasne zverejnil vtedajší minister hospodárstva Richard Sulík.

V Záborskom pri Prešove fungoval v prenajatej hale, snaha o vlastnú fabriku zas narazila na problémy s výkupom pozemkov. Investícia teraz definitívne padla, dodal Index.

Bosch za hlavné dôvody odchodu označil trhové faktory. Dopyt po motoroch do elektrobicyklov nebol taký, aký plánoval, a firma chcela znížiť náklady. Ponechá si výrobu v maďarskom Miškovci. (index)Denník N
27.02.2024 - 13:05:56
01
Tam bude viac faktorov. A asi ten najväčší, že fabriku má tuším už v susednom Maďarsku, opadol dopyt po ich motoroch a to hlavne kvôli tomu, že európsky trh zahltili čínske e-sračky.
27.02.2024 - 14:02:20
01
Netusim preco sa BOSCH vobec pustal do tej vyroby, ved kazdy normalny clovek vie, ze co je na elektrinu je vyrobene v cine a ak aj nie cele tak aspon suciastky. :?:
28.02.2024 - 07:48:12
02
V lese to oziva ale v tejto teme nic. Bol som na vyjazde, najprv babeta, potom dobry tatko co ucil svojho asi 5 rocneho jazdit na 4kolke, dalsia partia 4kolkarov a potom motorkari co im uz nestacil turisticky chodnik a valili to rovno cez les. Proste motorova pohoda / progress :-)
05.03.2024 - 10:28:20
00
Zlaté Malé Karpaty. Tam to je o rachotiľkoch na motorkách iba hore Babou po okreske. Inak v lese kľud, šepot reťazí a rapkanie orechov.
05.03.2024 - 10:33:09
01
minule som stretol presne takého rachotilka (tuším že to bola aj postavička z nejakého detského seríálu za husákovskych detí) - predlohou bol klasický bicykel so spaľovacím motorom.
Ten bike doslova trpel pod ťažkou nadváhou jazdca. chvíľu som ho zneužil na závetrie, rachot bol však silnejší
05.03.2024 - 11:52:35
00
marp napísal:
minule som stretol presne takého rachotilka (tuším že to bola aj postavička z nejakého detského seríálu za husákovskych detí) - predlohou bol klasický bicykel so spaľovacím motorom.
Ten bike doslova trpel pod ťažkou nadváhou jazdca. chvíľu som ho zneužil na závetrie, rachot bol však silnejší

Však to je skôr na udusenie ísť za takým dymiacim prskoletom. Stačí mi, keď niekto ide prevetrať 60 ročného pioniera a ten modravý oblak dymu je ešte cítiť vo vzduchu pol hodinu po tom čo prešiel. V prípade, že to stretneš na ceste, tak chvíľku ani nič nevidíš cez tú dymovú clonu.
05.03.2024 - 12:29:50
01
Ked uz to tu palo ozivil, tak v nedelu som stretol e-lenivcov - matka cca 35 s dietatom cca 10. Obaja samozrejme na e-bajkoch. Vylet za vlastne by sa asi neratal ako zazitok. Lutujem deti takychto rodicov...
05.03.2024 - 13:12:43
02
Ebiky sú len ďalšia kapitola zlej výchovy detí, taky kolega mi hovorí, že 3 a 8 ročný syn 5x do týždňa vysmazane hranolky s reznami, fasirkami atď a keď mu starší syn nechcel s kamarátmi slapat na bicykli po ulici kúpil mu elektrickú kolobezku.
05.03.2024 - 13:22:49
03
Jezus, a co sa ti na tom nezda? Je to urcite lepsie ako keby matka posadila to decko pred pocitac, alebo televizor aby jej dalo na chvilu pokoj, takto sa aspon trochu hybe a je s nou v prirode na vzduchu. Navyse vobec nepozname ich zdravotny stav a dovody. Netreba vsetko vidiet len cez jedinu optiku a hned odsudit podla seba a oznacovat dehonestujucimi nazvami. Je omnoho viac rodicov, ktori robia pre svoje deti ovela menej.
05.03.2024 - 13:26:05
09
keyboard_arrow_up