Tá šikana v nájazde do Arenbergu je skvelý nápad. Zaručené zvýšenie bezpečnosti. Na tie pády na začiatku lesa v 60+ rýchlosti sa nedalo pozerať.

Sám si myslím že dobre navrhnutá trasa dokáže spraviť preteky oveľa bezpečnejšie, ako to len nechávať na cyklistoch a ich prístupe.

Myslím si že cyklistika sa zrýchľuje, čo dokazuje lámanie rýchlostných rekordov na každej klasike v posledných rokoch. Po tých pádoch a zraneniach túto jar dúfam, že do budúcej sezóny urobia zodpovedný rázne kroky v bezpečnosti.
05.04.2024 - 07:51:51
00
Marli napísal:
A teda neviem či kvôli tomu masakru,alebo z iných technických dôvodov, esp1 teraz večer 22-23:30 dáva namiesto 4.etapy Baskicka záznam z Flandier;(

Síce mám zaplatený ESP live player,ale ďakujem fóru, nemusim pozerat, len by ma to znechutilo/odradilo

Tiež som si chcel pozrieť včera záznamy na ES z tej etapy a ako píšeš zaradili Flandry. Nemyslím si, že to bolo z technických dôvodov. Asi si povedali, že nebudú vysielať etapu, ktorá je anulovaná.
05.04.2024 - 08:09:37
00
morelon napísal:
Tá šikana v nájazde do Arenbergu je skvelý nápad. Zaručené zvýšenie bezpečnosti. Na tie pády na začiatku lesa v 60+ rýchlosti sa nedalo pozerať.

Sám si myslím že dobre navrhnutá trasa dokáže spraviť preteky oveľa bezpečnejšie, ako to len nechávať na cyklistoch a ich prístupe.

Myslím si že cyklistika sa zrýchľuje, čo dokazuje lámanie rýchlostných rekordov na každej klasike v posledných rokoch. Po tých pádoch a zraneniach túto jar dúfam, že do budúcej sezóny urobia zodpovedný rázne kroky v bezpečnosti.

Ja som zvedavá koľko jazdcov tú šikanu vo veľkej rýchlosti "prestrelí". Ak tam príde väčšia skupina tak sa pred šikanou bude špurtovať o prvé pozície.
05.04.2024 - 08:37:55
03
MVDP povedal , že je to joke? Pretože sa síce obmedzilo riziko pádov na začiatku kde padali jazdci , kde vleteli 50-60 ale riziko sa prenieslo na zákrutu a na neskorší úsek Arenbergu kde sa rýchlosť zvýši . V zasade prečo nie ? Slahnut sa na zem na kocky v 50 asi nechce hocikto. Keď to bude mokré
05.04.2024 - 08:54:17
00
Tak ja neviem..ak si pilot F1 prezrie trat a vidi nejaku zakrutu o ktorej vie, ze keby do nej vletel v plnej rychlosti, tak havaruje, tak neprerobia najazd do zakruty, ale automaticky pred nou pribrzdi.

Ak cyklisti vedia, ze v 60+ kmh sa na Arenbergu velmi pravdepodobne vysypu, tak ja neviem..mozu skusit ist pomalsie, aby sa nevysypali? Kto si veri, nech to preleti. Kto nie, pojde pomalsie. A kto si neveri, ale aj tak pojde 60+ a vysype sa, no tak hold, jeho rozhodnutie.
05.04.2024 - 09:28:47
06
Kristina napísal:
Ja som zvedavá koľko jazdcov tú šikanu vo veľkej rýchlosti "prestrelí". Ak tam príde väčšia skupina tak sa pred šikanou bude špurtovať o prvé pozície.

Skôr sa tam urobí pekný špnunt, ktorý zastaví hlavne strednú a zadnú časť balíka a niektorí v tom zhone nestačia reagovať a vycvaknúť sa a políhajú na seba do strán ako domino. :lol:
05.04.2024 - 10:05:30
00
mareno17, lenze tak to v realnom svete nefunguje. To by musela byt nejaka autorita, ktoru by vsetci pocuvli a spomalili by. Lenze to je v sucasnej cyklistike nerealne a vzdy sa najde niekto, kto by to tam nabomboval naplno.
05.04.2024 - 10:09:19
00
A to ako by si chcel dosiahnuť? Či pred nájazdom na kocky si povedia všetci chalani teraz brzdíme na 30 aby sme sa tu nevysypali, to je nereálne ked ideš na čele letíš do toho a ideš plné bomby a verí že ne spadneš Lenže keď niekto vedľa teba správy vlnu lebo je tam nejaká medzera veľká ktorej sa chce iný vyhnúť . X-tý v poradi to buď ustoji alebo nie .
05.04.2024 - 10:12:09
01
si este nelahol asi pripadne na kolajniciach ze?
05.04.2024 - 10:14:48
00
mareno17 napísal:
Tak ja neviem..ak si pilot F1 prezrie trat a vidi nejaku zakrutu o ktorej vie, ze keby do nej vletel v plnej rychlosti, tak havaruje, tak neprerobia najazd do zakruty, ale automaticky pred nou pribrzdi.

Ak cyklisti vedia, ze v 60+ kmh sa na Arenbergu velmi pravdepodobne vysypu, tak ja neviem..mozu skusit ist pomalsie, aby sa nevysypali? Kto si veri, nech to preleti. Kto nie, pojde pomalsie. A kto si neveri, ale aj tak pojde 60+ a vysype sa, no tak hold, jeho rozhodnutie.


nooo pilot F1 jazdí pár kilometrový okruh ktorý pozná naspamäť, kým rizikových úsekov pri cestných pretekoch sú kvantá, nielen Arenberg.Na F1 nepreteká 180+ vozidiel
05.04.2024 - 11:15:32
00
Kolko tam môže stat miesto na reklamu
05.04.2024 - 11:40:28
00
Najazd na Arenberg poznaju tiez vsetci naspamat, presne vedia kde je kriticky usek. Riesenie je podla nich spomalenie vsetkych. Ano, ja viem, ze vacsina by isla na hrane...ale tak to uz je ich slobodne rozhodnutie. O tom preteky ako tieto su - vediet riskovat v spravnu chvilu. Nie je to len o cistom vykone.

Takto tam spomali cely balik takmer na nulu. Ak tam pride spominanych 100+ cyklistov v baliku, tak ti posledni nestastnici stratia aj minutu na tych, co prisli k tej sikane ako prvi. Takze taktika bude byt co naviac vpredu pred Arenbergom. A to moze byt este nebezpecnejsie ako samotny Arenberg.
05.04.2024 - 11:40:45
05
scarinko napísal:
Pojdu tam 40+ nabeh na sikme kolaje, brzdenie skoro na 0 do zatacky. Parada. Toto musel vymysliet niekto kto asi na bicykli v zivote nesedel.

Navrhla to ACP (asociácia profesionálnych cyklistov) a požiadal o to organizátorov jej šéf, Adam Hansen. Myslím, že má viac odjazdené na bicykli ako ty odsedené pri TV
05.04.2024 - 12:03:33
03
zjavne s tym nie su ok samostni cyklisti na rozdiel od Hansena ;)
05.04.2024 - 12:39:04
01
Tu je k tomu ďalší popis:
„Dostal som odpoveď, že radšej budú brzdiť a riskovať pád na ceste ako na kockách pri 60 km/h,“
https://sportnet.sme.sk/spravy/cyklistika-bezpecnost-pady-arenbersky-les-pariz-roubaix-2024/
05.04.2024 - 12:52:16
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up