Už je v koši, márna snaha
lto humor :D
04.04.2024 - 21:42:04
02
Niekde sa treba občas vyplakať. 🤷‍♂️😁
04.04.2024 - 21:47:30
00
-Pa3k- napísal:
Respekt mame vsetci. Problem je, ze ked 'pozadujes' 0 konfliktov s medvedmi, tak ich musis vystrielat. Len preto, aby som mal istotu ze ma nenapadne medved, nepovazujem za spravne ich vacsinu/vsetky vystrielat. A co potom riziko napadnutia jelenmi, diviakmi, hadmi, bodavym hmyzom, ... Vsetko vyhubime ? Skoro urcite maju polovnici na svedomi viac mrtvych a zranenych ako medvede. Co s nimi ? Sme znovu pri tom rozoznavani velkosti rizika co som spominal par prispevkom vyssie.
A znovu zpokakujem, strielanie medvedov nie je prostriedok k znizeniu konfliktov s ludmi, ale polovnicky CIEL. Menej konfliktov chcu/budu sa snazit dosiahnut ochranari, lebo iba bez konfliktov mozu pozadovat ochranu medvedov v ramci krajiny a ludia nebudu proti tomu. Naopak viac konfliktov stve spolocnost proti medvedom = polovnici mozu strielat. Desiatky rokov sa krmi zver par metrov za kazdou dedinou, ucime zvierata chodit medzi ludi a potom sa kazdy cuduje ze medvede pri ludoch. Nevraviac o zbytocnej primitivnej destrukcii nasich lesov.

Mimochodom pozrite si tie posledne spravy. Chlap sa zranil, lebo ho medved 'zrazil' (logicke ked ta zrazi X stokilove hebedo...). Ziadne realne napadnutie, ze by ho hryzol atd. sa v clankoch uz nespomina (zatial). Ale titulky su jasne, medved napadol muza. Chudak medved bol asi viac posraty ako ten clovek a snazil sa niekam zdrhnut bohuzial cez chlapa...

tolko argumentacnych faulov pokope som uz dlho necital
radsej si tuto temu bloknem, nech mi nestupa tlak
04.04.2024 - 22:32:38
00
Strach je ako viera, ludia ho chcu a potrebuju, keby nebol, kludne si ho aj vymyslia. Len aby mala amygdala co robit. Smutne v 21storoci.
05.04.2024 - 06:57:03
03
cokupit napísal:
PS: "Prezidentka upozornila na prípady násilia na ženách z posledných týždňov a situáciu označila za „veľmi znepokojivú“. „Len za posledné týždne sme sa dozvedeli smutné správy o vraždách až troch žien. Dve z nich bývalým, či súčasným partnerom“ uviedla s tým, že od začiatku roka boli zaznamenané 4 vraždy žien a jeden pokus o vraždu." Kam sa hrabu medvede...

k tomu len tolko...
"My potrebujeme silných mužných chlapov, ktorí, takí, tie vzory toho, že idú s tou mačetou za tým mamutom a prinesú to tej žene,"
05.04.2024 - 07:43:42
03
Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva...Ja chodím do lesa v istom zmysle s pokorou a rešpektom. A verím že je to potom vzájomné - ten rešpekt (na kliešťov sa to nevzťahuje, ale čo môžem čakal od parazita). Mal som stretnutie s medvedicou, obaja sme na tom boli v tom momente asi rovnako, obaja sme boli vyplašení. Ona viac, lebo v momente začala utekať aj s mladými preč odo mňa. Win-win si myslím.
Chcete sa v lese cítiť bezpečne? Urobte pre ten les niekedy niečo. Trebárs ho počistite, zasaďte stromček, spriechodnite prť...On si to bude pamätať :)
05.04.2024 - 08:39:19
05
Ano, akurat ze silny a muzny chlap si nepotrebuje udriet do slabej zeny. Ani riesit svoje komplexy strielanim cohokolvek ziveho. Inak potreba strielat medvede ci vlky a zaroven chodit s papierikom na urad a odopierat svoju sluzbu v armade sa fascinujuco prekryva. To je pravy opak muznosti, to je definicia zbabelosti.

A este zopar cisiel za rok 2023:

vraždy 62
úmyselné ublíženie na zdraví 1272
znásilnenia 100
pohlavné zneužívanie 418

268 mŕtvych pri dopravných nehodách
867 ťažko zranených


"Ak sa pozrieme na štatistiky, za ostatných 20 rokov zahynulo po páde zo stromu a skalného brala až 253 ľudí, na otravu rastlinami a hubami umrelo 47 ľudí, 31 ľudí usmrtil blesk, 22 ľudí umrelo po bodnutí sršňom, včelou a osou, uhryznutie alebo udretie hospodárskymi zvieratami či voľne žijúcimi kopytníkmi (diviakom a jeleňom) neprežilo 37 obetí. Ale smrteľne sa pre 18 ľudí skončili aj útoky psov."

Ale zas a znova amygdala preberie vedenie a bojime sa denne omielanych medvedov, a nie ludi okolo nas, nie sadnut do auta. A nenechame si vysvetlit, ze to je iracionalny nezmysel. Nechame sa ovladnut emocionalnym strachom.

Clanok o Kahnemanovi, ktory to pekne popisal

https://dennikn.sk/3911841/ucil-nas-ako-a-preco-sa-mylime-kahneman-ziskal-nobelovku-za-ekonomiu-hoci-ju-nikdy-nestudoval/


https://www.minv.sk/swift_data/source/policia/statistiky_2023/12_december/1csv_statistika_podla_druhu_kriminality_1_31.12.2023.csv

https://dennikn.sk/minuta/3786707/


https://www.aktuality.sk/clanok/07hjbn7/medved-ani-vlk-nie-su-obavane-selmy-bat-by-sme-sa-mali-skor-ludi-psov-ci-srsnov-rozhovor/
05.04.2024 - 08:46:45
36
Musím si poklelapať, kliešťa som mal naposledy ako 12 r. Naše psy ich majú aj v tomto obdobý neúrekom. Už zvažujeme intravenozne opatrenie, tie vonkajšie dáko nefungujú.
05.04.2024 - 08:47:24
00
Klieste su svinstvo. Tie by mohli dat vystrielat.
05.04.2024 - 11:26:13
09
Ale guľky sú teraz potrebné na východe, kliešte budú mať hody
05.04.2024 - 12:57:53
00
PINY napísal:
Ale veď to ja viem :) Nie som z tých, ktorí sedia doma a nechodia kvôli medveďom do lesa ;) Jazdím sama na biku v hustom lese celé roky, medveďa som stretla viackrát ? Nesúhlasím ani so zbytočným strieľaním medveďov. Sama som tu viackrát písala, že človek skôr umrie pri autonehode ako po napadnutí medveďom.
Aaaale je snáď logické, že po všetkých tých útokoch, začínam mať v lese strach. Ten som predtým nemala. Keď napadne teba, zraní ťa. Keď napadne mňa, 52 kg žieňa, zabije ma jednou ranou.
Takže budem lepšie plánovať trasy. Napríklad ten medveď pri Pribyline, tak tadiaľ som išla veľakrát, presne pri tej studničke sme neraz oddychovali a v kolibe som spala. Vždy tam boli medvede a nikdy nebol problém.
A nehovorte, že vy chlapi sa tiež trochu nebojíte v lese, keď ste sami. To vám neuverím ?


štatisticky sú v 92% prípadoch napadnutí medveďom muži...
05.04.2024 - 17:47:46
00
polovnicok je naozaj malo a navyse velmi malo zien sa tula samy (alebo same :?: ) v lese a mimo chodnikov
05.04.2024 - 18:05:51
00
Gusto, ak by si sa chystal na našu stranu.
https://impulz.press/aktuality/pod-machnacom-sa-cez-cestu-pohyboval-medved-zvyste-obozretnost-pri-pobyte-v-lese1/
05.04.2024 - 19:04:03
00
Dnes v Košiciach o 21:00 na festivale iné cesty v kulturparku má byť debata aj o medveďoch.
https://inecesty.sosna.sk/#program
05.04.2024 - 20:14:09
00
Malokto si uvedomuje že premnoženie kliešťov súvisí s premnoženými medveďmi. Oni totiž radi cucajú medvediu krv a vzhľadom na plochu ich kože ich tam spokojne žijú tisice … :)
06.04.2024 - 09:00:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up