winter78 napísal:
Zdravý sedliacky rozum ešte zo Slovenska neutiekol 8) ....


Zdravý sedliacky rozum dá odpoveď na to, kedy treba na jar sadiť zemiaky a v lete pokosiť trávu. Keď rovnaký spôsob uvažovania používaš na rozhodovanie sa medzi kandidátmi vo voľbách, ktorí majú reálny vplyv na ekonomiku, dôchodkový systém, zdravotníctvo, vzdelávanie atď., tak to potom na Slovensku aj tak vyzerá. To sa ale so sedliackym rozumom nedá pochopiť.

Mimochodom, už som sa dvoch voličov PP pýtal na dôvod, prečo ho volili. Zatiaľ som ako argument dostal len "lebo Korčok [xxx]...", kde [xxx] je nejaký blud, čo o ňom šírili. Reálny argument pre voľbu Pelegriniho podľa mňa neexistuje.
08.04.2024 - 11:21:04
023
Jano1987 napísal:
Ak veríš, že existuje len ruská propaganda, tak žiješ podľa západnej propagandy a preto ju nevidíš. Nie je to nič komplikované.
Edit: To potom znamená, že niekto v tom prípade robí dobrú robotu.

Neries propagandu a radsej daj dovody preco vzhliadat k Rusku.
Aj zapadna samozrejme existuje, ale to nemeni nic na tomto: https://www.mtbiker.sk/forum/post1868502.html#p1868502

Btw. Rusi vedia este jednu dalsiu vec spickovo.
https://www.mtbiker.sk/forum/post2010428.html#p2010428
08.04.2024 - 11:48:23
00
juju_pepe napísal:
Zacalo to uz pri covide a doteraz sa vezieme..

V zásade máš pravdu, osobne si však myslím, že zmena začala už trochu skôr, a to keď Smer po rokoch presýtil svojich voličov, a tí sa opatrne začali presúvať k OĽANO.
Ak sa niekde premrhala šanca na udržatelnú zmenu, tak to vyzerá, že práve v minulej garnitúre si treba začať spytovať svedomie.
No asi sa už niečo deje, veď komu tu dnes skutočne chýbajú osobnosti ako Kollár, Sulík, Heger a Čaputová?
Dosť pochybujem že sú tu aj také diagnózy, tie mená už dozneli.

Jediné čo teraz stačí PS na prevzatie vlády je zaujať správnu pozorovaciu pozíciu, a tých pár mandátov sa v budúcich voľbách zrovná automaticky aj samo, pričom ich najväčší problém bude ustrážiť KDH a zmenu volebného systému.
A kecy okolo stíhaných papalášov vždy boli a vždy aj budú len chlebom a hrami pre plebs.

Pokiaľ chce PS svojho prezidenta znovu, osvedčený postup s Čaputovou tu už má, stačí ho len zopakovať, a potom môže spokojne a znovu dosiahnuť to, čo dnes tak kritizuje.
Komu ale tak naivne zožrali ten úlet s bývalým čestným smerákom, tak toto mi doteraz hlava neberie.
Veď toľko už hádam každý vie, že skutočne vysoká politika sa robí úplne inde a celkom inak ako v správach o siedmej.
08.04.2024 - 12:28:35
00
double napísal:
Všetko malo vo vlastných Rukách Usa ,môhlo rozhodnut či bude alebo nebude vojna na Ukrajine


Tak túto chuťovku si tiež rád nechám vysvetliť. :-) :-)
08.04.2024 - 12:36:29
212
mirec16 napísal:
double ty co dobreho beries? zo vsetkych nezmyslov ma teraz zaujalo to auto za 76 sekund

Neviem ako vazne bola myslena ta otazka, ale jeho spravanie tu na fore mi pripada natolko zvlastne (zaseknuty gramafon, A-side (tema Russko): Chcem mier tu a teraz ; B-side (tema politika): Ludia su zli, dobre uz bolo), ze som sa uplne vazne nedavno zamyslal nad pricinami. Ja som tu temu aj uzavrel, ale kedze sa odvtedy objavilo viacero dalsich indicii (nezavisle z viacerych stran), zmenil som svoj nazor na - pricina je hulenie.
Ono aj s tym Jahmanom mozno neskoncia len pri pive, ako sa tu dnes spominalo.
08.04.2024 - 12:41:15
00
Marian61 napísal:
No asi sa už niečo deje, veď komu tu dnes skutočne chýbajú osobnosti ako Kollár, Sulík, Heger a Čaputová?
Dosť pochybujem že sú tu aj také diagnózy, tie mená už dozneli.

Kollar nikomu nechyba (ten bol skodna od zaciatku). Sulik a Heger, obaja maju maslo na hlave, ale Sulik ma stale moj hlas. Heger to dovrzal tym, ze proti Matovicovi isiel az ked uz bolo neskoro, mal to urobit o 2 roky skor. A p. Caputova (btw, moja suseda z vedlajsej ulice) je a bude na velmi dlhy cas to NAJ, co si Slopensko dokazalo zvolit do verejnej funkcie v ere samostatnosti. Cely svet nam ju zavidel. Kazdopadne, min. tie 3 mena by boli pre buducnost Slopenska niekolko nasobne lepsia volba ako hocikto z tych, co su teraz pri moci.
Takze vobec nerozumiem tvojim slovam o diagnozach a ze tie mena uz dozneli.
08.04.2024 - 13:08:19
524
Palo TT či sa to niekomu páči, alebo nie, aj v Rusku existujú dobré nápady. Tak isto aj na západe existujú nápady, s ktorými by si mal problém. Všetko záleží od tvojho presvedčenia.
1/ si kresťan - katolík. Budeš vzhliadnuť k moci, ktorá bude vyznávať tvoje hodnoty? Alebo budeš vzhliadať k "progresívnym liberálom" kde sú za potraty, zákaz homosexuálnych vzťahov atď.
2/ si ateista, budeš vzhliadať ku kresťanským či islamistickým štátom, kde proste viera ovplyvňuje zákony, alebo budeš za totálny liberalizmus, rob si čo chceš, ako chceš a podobne.
3/ si človek hocikde niekde medzi 1/ a 2/. Vyber si.
4/ si človek, čo buď súhlasíš na 100% alebo si nepriateľ.

Vždy je to uhle pohľadu.
08.04.2024 - 13:46:12
00
Rozdiel je uz len v tom, ze zatial co na zapade dobre napady sa pouzivaju, tak v Rusku dobry napad zavru do gulagu a nechaju zakapat. Ano svet nie je cierny a biely, ale v rusku ho tak vidia, lebo im to vtlkaju do hlavy. Staci paralela s Cinou. Cina si osvojila dobre napady zo zapadu a dnes nam jej vyrobky sliapu na krk. V Rusku sa tiez svojho casu inzinieri zo zapadu pokusili o export dobrych napadov, ale v momente, ked sme na nich uvalili sankcie, tak hladali uz len skulinky, kadial si doviest novy MB, Rolls ci Iphone. Ja tam rozdiel vidim, to ze ho tam nevidia ini, neznamna, ze Rusko nie je ciernobiele. Rozlohou jedna z najvacsich krajin, ekonomicky na m2 jedna velka cierna diera.
08.04.2024 - 13:58:28
05
Jano1987 napísal:
2/ si ateista, budeš vzhliadať ku kresťanským...

Som ateista a akekolvek nabozenstvo mi je totalne proti srsti, ale keby sa kazdy krestan riadil prikazaniami aspon tak ako ja, tak je raj na zemi.
08.04.2024 - 14:07:50
222
Jano1987
V Rusku maju aj dobre napady a sikovnych ludi s tym problem nemam. Problem mam s tym, ze namiesto toho aby budovali a rozvijali vlastnu krajinu (nehovoriac o tom ake nerastne a ine bohatsva maju) sa snazia navratit svoju sferu vplyvu za kazdu cenu a na vlastnych kaslu.
Tym si chcel povedat , ze si krestan? Nevidim tam az taky priamy suvis s Ruskou propagandou voci ktorej som sa vymedzil a o vplyve krestanstva na politiku na Slovensku by sa dalo dlho diskutovat. Ta zakladna otazka je ale jednoducha, preco ti bol sympatickajsi gay (nic proti nim, patri medzi nich viacero dobrych kamosov) ako prislusnik tradicnej rodiny (podporovany napr. Bezakom)?

Pri 2 kole boli naozaj len 2 moznosti - si s nami alebo proti. Za prvou som videl modernu Europu, za druhou Ruskeho medveda a jeho propagandu. Volil som 1.


Naposledy upravil Palo TT dňa 08.04.2024 - 14:37:47, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2024 - 14:35:55
09
takze prezident, policia a prokuratura su poriesene, rtvs je rozpracovana a akurat sa rozbieha kampan proti sudom (ti “najsikovnejsi” ako KS BA to uz pochopili a prisposobili sa), do leta snad vybavene, ani Orban to nedokazal takto rychlo a to mal ustavnu vacsinu, celkom masaker

som zvedavy, kto dostane prvu amnestiu, Kovacik? 🤘
08.04.2024 - 14:37:27
05
Toto je odkaz volieb prezidenta ... 53% voličov potvrdilo, že chcú "uzemniť" sudcov, televíziu,medvede aj EU. Nie je o čom
08.04.2024 - 14:44:31
05
Marian61 Mne ako osobnosť príde napr. Ódor alebo Káčer. To bola perfektná vláda....
08.04.2024 - 14:44:47
07
clxno1 napísal:
Takze vobec nerozumiem tvojim slovam o diagnozach a ze tie mena uz dozneli.


Pod diagnózou mám na mysli úprimné presvedčenie niekoho, že sa hociktoré z týchto mien ešte niekedy vráti na svoju pozíciu, resp. do vlády.
Áno, zatiaľ nepoznáme budúci ťah Čaputovej, no predpokladám alebo jej návrat do PS (nič pozitívne pre Šimečku), alebo pohodu, klídek a tabáček na spôsob B. Schmögnerovej.

Smer s Hlasom sú momentálne na maxime, a inam ako dole sa už nepohnú, čo samozrejme veľmi dobre vedia, kedže SNS bol iba účelový riskantný ťah ktorý nakrátko vyšiel.
Kto však zachytil Šutajovu poznámku o predrokovaných témach s časťou opozície a následný ťah Tarabu na KDH, ten určite spozornie.
Takže prvá skúška (skôr len taký oťuk) pevnosti ukotvenia KDH v opozícii sa už rozbehla.

https://spravy.rtvs.sk/2024/04/minister-t-taraba-rokoval-s-kdh-o-ustavnom-zakone-o-odstrele-medvedov-hnutie-mu-predstavilo-vlastny-navrh/

Ak vyjde, mam vážne podozrenie že príde KSČ. (vysvetlím)

Bol raz taký vtip:
Husák dostal z Ameriky telgram - " ROH, KSČ, RR"
I sa potešil, kým ho nerozšifrovali.
" Rýchle Opustite Hrad, Koniec Srandy Čuráci, Ronald Regan"
08.04.2024 - 14:49:03
01
Palo TT odpovedal som ti na otázku. Každý jedinec má nejaký názor na život. Od toho sa odvíja aj to, čo mu je sympatické. To čom som uviedol bol to len príklad/vysvetlenia ako to ľudia vnímajú.

Každý štát sa snaží rozširovať svoju sféru vplyvu. Čím väčšia zóna vplyvu, tým výhodnejšie podmienky máš pre seba. Pozri si videá, ako to vyzerá koľkokrát v USA momentálne, rekordy v chudobe, bezdomovectvo závislosti aké tam desaťročia neboli. Môžeš si položiť tú istú otázku, prečo nepomáhajú svojím občanom, ale míňajú miliardy na iné vec. Ale to platí na každý 1 štát.
08.04.2024 - 15:28:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up