Konečne som našiel skupinu pre mňa :D

Nech robím čo robím, nikam sa s váhou ani percentom tuku nehýbem... ak tak iba 1-2kg hore-dole pričom % tuku ostáva rovnaké a teda veľa (tzn. okolo 23-25%).
Chcelo by to ísť s tým tukom dole nejako... preto sa opýtam odborníkov (alebo ľudí, ktorým sa to už podarilo)...

Je nutné si všetko vážiť a zapisovať? Používate na to nejakú appku? (napr. Kalorické tabuľky atď.)
Dá sa to aj bez rátania kalórií?
Je nutné zaradiť aj posilku, alebo sa dá aj čisto cyklistickým tréningom / nájazdom?
Dikes!

funkatron a jachmel vy isto budete vedieť poradiť amatérovi ako som ja :D
17.04.2024 - 16:53:48
00
lakko napísal:
toto vobec nejde dokopy. Lahsi vyjazd a 60g/h carbs?? Takuto davku mam na bikovej trati polovicneho Ironmana tj. 90 km cca ± 2:30hod. A to veru nie je lahka jazda (avg NP 240-250W). Takze na "lahky dlhsi vyjazd" mozno tak max.30 g/hod.


no vidis, staci sa naucit pracovat s troska viacej cukrami a mozno to budes vediet premenit aj na rychlost :) vypocuj si co na to olav aleksander bo, hlava za uspechmi kristiana blummenfelta a.k.a vlhky sen kazdeho triatleta. Vramci diskusie sa pusti aj do nutricnej casti.

Ja vas nemam preco presviedcat, nic z toho nemam, kazdy nech si vyskusa co mu funguje a ako vyzeraju vyjazdy na kolkych g/h sachrov.
17.04.2024 - 17:08:10
00
scarinko napísal:
Zalezi ako pocitas vydaj. Ak to mas prehnane voci realite tak nie si v deficite a ziadna zmena sa nedeje.

garminami :)
17.04.2024 - 17:15:20
00
Kokos, ja som si minule dala 2 vajcia, 2 párky, 3 lyžice domáceho parížskeho šalátu, paradajku, krajec chleba, kávu, čaj, vodu, 4 dcl. pepsi (bolo mi povedané, že dobre sa najedz, nieže budeš pizúkať, že si hladná) o pol hodinu som šla od Figara na Kolibu, dole na Železnú a kým som vyšla na Kačín po asfaltke už som omdlievala od hladu 😁
17.04.2024 - 17:19:20
13
Tak sa teda pochvalim, ked sa tu rozprudila taka debata za posledne dni. Na Vianoce som mal 90kg. Teraz mam 79kg. Vysku mam 180cm. Vzdy som bol ako tak aktivny, ale jedol som hocico, hocikedy a ani alkoholu som sa nebranil. Ako darcek som si dal vstupenku na Spartan Race na Zahori a zacal som so sebou robit nieco viac a poctivejsie. Pravidelnejsie behavam, silovy trening, veslovanie. Bike sa mi moc nedari tento rok, ale mam aj nieco malo najazdene. Co bola zasadna zmena, ze vacsinou uz nejem po 16tej. Ked nestiham a veceram okolo 17tej, svet sa nezruti. Maso jem len v NE, PO a, ked zostane v UT na obed. Ranajkujem o 5 musli a potom o 8 normalne ranajky, ale zaklad je asi poriadny obed okolo 12tej. Co je zaujimave vobec mi to nevadi, ba az vyhovuje. Sladke som nikdy nejako nejedol, tak mi nechyba. Vyradil som pizze, grilovacky, tvrdy alkohol a rozne junk food
17.04.2024 - 18:46:45
06
valecek napísal:
garminami :)

To je ok, ale mas na biku wattmeter a hrudne HR? Ak nie tak garmin dava bludy. Tak isto treba pozerat len spalene aktivne kalorie nakolko garmin posiela do kalorickych tabuliek komplet cislo aj s podielom na BM co je blbost lebo ten podiel uz tam raz zapocitany mas.
Proste treba robit s co najrealnejsimi cislami, byt dosledny (ziadne ze, Ale ved to je take male rafaello, to nema ani kalorie ?). U mna to fungovalo.

fixska to keby som zjedol a o pol hodinu slapal na kamzik tak to vratim von uz pri Ahojke ?
17.04.2024 - 19:57:39
00
fixska napísal:
Kokos, ja som si minule dala 2 vajcia, 2 párky, 3 lyžice domáceho parížskeho šalátu, paradajku, krajec chleba, kávu, čaj, vodu, 4 dcl. pepsi (bolo mi povedané, že dobre sa najedz, nieže budeš pizúkať, že si hladná) o pol hodinu som šla od Figara na Kolibu, dole na Železnú a kým som vyšla na Kačín po asfaltke už som omdlievala od hladu 😁

Ako sa hovori - Teba radsej satit ako zivit. :D
17.04.2024 - 20:10:58
01
V prípade cyklistiky ani jedno, ani druhé ? ale teda s údivom sledujem tieto príhody tu o desiatkach km na bicykli na sušenom ovocí ? Každopádne počas 2 týždňov v BA som trochu schudla, napriek tomu, že som furt jedla a vypustila som tabuľky a počítanie kcal, a bolo mi jedno, čo jem, ale aj som dačo najazdila ?
17.04.2024 - 20:21:08
00
fixska napísal:
Kokos, ja som si minule dala 2 vajcia, 2 párky, 3 lyžice domáceho parížskeho šalátu, paradajku, krajec chleba, kávu, čaj, vodu, 4 dcl. pepsi (bolo mi povedané, že dobre sa najedz, nieže budeš pizúkať, že si hladná) o pol hodinu som šla od Figara na Kolibu, dole na Železnú a kým som vyšla na Kačín po asfaltke už som omdlievala od hladu ?

Po 40 - 45minútach výjazdu by si už mala zase niečo malé zjesť. Pretože pokiaľ to nie je gel ale banán alebo tyčinka tie ti "zaberiú" až za cca 30 minút. A to už môžeš pociťovať hlad.
Inak za mňa na klasické výjazdy je používanie gélov nepochopiteľné. Gély na dlhých nízko intenzívnych výjazdoch sú IMHO kontraproduktívne. Gély sú rýchly zdroj energie a používajú sa hlavne pri vysoko intenzívnych aktivitách kedy bajker vďaka vysokej intenzite nie je schopný jesť pevnú stravu. Alebo potom ako "vyprošťovák" keď už hrozí hyperglykémia.
17.04.2024 - 20:59:38
05
30 minut mi pride docela dost. S gelom pocitam v rozsahu tak 10-15 min. Je to tekute, ide to rychlo do zaludka, v podstate ciastocne sa to zacina uz asi v ustach cez sliznice dostavat. Ale to je len moj nazor, moze to byt inak. Na sebe mam odsledovane ze tych 15 min uz citim (mozno placebo)
17.04.2024 - 21:15:28
00
Veď som písala "Pretože pokiaľ to nie je gel ale banán alebo tyčinka tie ti "zaberiú" až za cca 30 minút." Gel zaberá skôr. Záleží taktiež na zložení gelu. napríklad Nutrend má Carbosnack gel a Endurosnack gel. . Carbo sú rýchle cukry. Účinkujú rýchlejšie ako Endurosnack. Avšak Enduro, ako napovedá názov? je pre endurance, teda vydrží až 45 minút. Akonáhle však začneš na výjazde gélovať, ťažko potom presvedčíš telo aby sa neskôr "uspokojilo" z menej energeticky výkonným príjmom energie.
Osobne na gély na výjazdoch nepoužívam. Intervalové tréningy robievam iba krátke do 1 hodiny. Gely iba na preteky. Inak stačí ovocie, tyčinky, alebo malé bagetky na slano keď mi už sladké tyčinky lezú krkom.
17.04.2024 - 21:42:34
04
Ja tiez nie, na preteky nechodim takze gely fakt vynimocne ak idem nejake jazdy kde viem ze budu hecovacky, nejake sprinty na premie a podobne ?
Tento rok som mal 1 gel nedavno ked som si chcel zlepsit PRko na Kamzik.
17.04.2024 - 21:48:01
00
celkom zavidim a prajem ako to dokazete zredukovat. mal som uz aj 160 a mal som uz aj 92, no posledny rok som proste lajdak na stravu. cely zivot som mal nadvahu, no teraz pri detoch, dost narocnej psychickej praci je u mna jedlo psychobrzda. dalsia vec ze neznasam vyhadzovat jedlo, cize som typicky ocko dojedac. pohybu mam dost, viem cca kolko mam mat prijem a coho, ni prax uz je vselijaka.... hadam sa to postupne zlepsi ked budu chalani uz viac samostatnejsi
18.04.2024 - 06:54:59
00
valecek záleží čo robíš, ja učím a hladný som až nebezpečne nervózny. včera som zabudol jesť od obeda a zbadal som sa až večer o osmej kvôli roznym povinnostiam a lietaniu po meste .. od 18tej som už mal nervy v kýbli .-D .-D Mne sa podarilo schudnuť tak že som vyhodil sladkosti, (občas zamaškrtím) , prestal som dojedať - aj tak mi to nechutí - tiež mi bolo lúto vyhdzovať ale nech sa stým vysporiada ten čo vyhadzuje a presunul ranajky o pol siedmej z ktorých ma napínalo, nestíhal som ich jest a dávam si ich až pred deviatou. normálne o 18tej-19:00 sa napchám ešte a zaspávam až okolo 11-12tej
18.04.2024 - 07:07:09
00
MartinGRX napísal:
Konečne som našiel skupinu pre mňa :D

Nech robím čo robím, nikam sa s váhou ani percentom tuku nehýbem... ak tak iba 1-2kg hore-dole pričom % tuku ostáva rovnaké a teda veľa (tzn. okolo 23-25%).
Chcelo by to ísť s tým tukom dole nejako... preto sa opýtam odborníkov (alebo ľudí, ktorým sa to už podarilo)...

Je nutné si všetko vážiť a zapisovať? Používate na to nejakú appku? (napr. Kalorické tabuľky atď.)
Dá sa to aj bez rátania kalórií?
Je nutné zaradiť aj posilku, alebo sa dá aj čisto cyklistickým tréningom / nájazdom?
Dikes!

funkatron a jachmel vy isto budete vedieť poradiť amatérovi ako som ja :D


S appkou a vazenim/zapisovanim je to istejsie a jednoduchsie. Vies si presne vsetko odsledovat, napr aj ci mas dost bielkovin.
Silovy trening je hlavne kvoli prevencii pred stratou svalovej hmoty, ktora ide v deficite tiez dole, nie len tuk. Silovy trening nesluzi na palenie kalorii. Ak cvicis normalny silovy trening (drepy, bench, atd) a nie nejake HIIT 2 hodinove sialenstvo, tak za trening spalis mozno 100-150kcal.
18.04.2024 - 07:12:18
03
keyboard_arrow_up