prosim vas ma tu niekto alergiu konkretne na topole lebo som bol v ich blizkosti a mam nejake divne oci moze to byt z toho dôvodu ? a este sa chcem spitat dokedy toto svinstvo kvitne :x thanks
27.05.2006 - 22:09:58
00
pocuj,ja som ju mal,potom som siel k alergologicke,ona mi predpisala nejake vakciny,...skus to,mnohym ludom to pomohlo,ale mydlim ze sa to bere v zime...teda vecśina takychto liekov sa zacina bratr nejak v novembri, na jar skoncis a uvidis ci to pomoze...
27.05.2006 - 22:15:32
00
Ja som pocul, ze vacsina ludi nie je alergicka priamo na topole. Problem je v tom, ze sa v tom "bielom svinstve" chytaju vsetky ostatne pele... Mam pocit, ze topole pomaly koncia. Ak budes mat problemy, skoc k alergologicke a v zime si nechaj urobit testy. Ja som tiez alergik - na bike nejdem bez toho, aby som sa nenadopoval. Pomaha to - bez liekov by som nejazdil.
28.05.2006 - 00:07:55
00
ja som doteraz nikdy nemal ziadne alergicke priznaky, ale tento rok som dva-tri dni ani dychat nemohol, oci som mal totalne cervene, palilo ma hrdlo ,... zistil som, ze je to alergia... neviem sice na co, ale matka mi doniesla taku vec, vola sa to "stoptusin-analergin" (kvapky do oci a nosa) po dvoch dnoch mi to uplne preslo! ale aj teraz si to berem pre istotu do kapsicky na vyjazdy :)
28.05.2006 - 09:22:41
00
Ja som alergicky na pele. Tento rok sa mi nejak neprejavuju priznaky alergie. Som rad. Beriem tabl. Xyzal. Berie niekto tabl. Zyrtec alebo Xyzal ???
28.05.2006 - 10:06:07
00
uff, tak toto vam nezavidim.....ja trpim len alergiou na blbcov :)
28.05.2006 - 10:08:55
00
uff, tak toto vam nezavidim.....ja trpim len alergiou na blbcov :)


podobne aj ja :!: :P
28.05.2006 - 10:13:31
00
tak to mas po cely rok...... chudacik :lol: ..... a na Slovensku to je extra silne, a ani lieky proti tomu neexistuju :D
28.05.2006 - 10:16:30
00
noo tiez trpim alergiou na kopec somarin...aj ked ut to nie je take vaazne ako dakedy...u mna alergicka sezona trva tak od polovicky aprila do polky juna...

a ked to na mna tak beriem Loratadin, Zyrtec alebo momentalne Zodiac v podstate bezne dostupne antihistaminikaa...

neviem inak ako je to u vaaas, ale ja ked som na biku tak s alergiou nikdy nemaam problem, alergolog mi to vysvetloval tak, ze je telo pod zatazou a akosi nema este energiu na alergicku reakciu, ktorou je v mojom pripade napuchnutie sliznic alebo slzenie, kychanie...

na mna to zvycajne priiide az domov, alebo ked sa zastavim a vydycham, vtedy zacnem kychat a "all hell breaks loose" hehe

raz som kychol 82-krat za sebou...som myslel, ze ma vystre....
28.05.2006 - 12:25:39
00
Moja sezona je cca od polovice maja do polovice jula. Tento rok je zatial jeden z najlepsich - mam najmensie problemy. Berem tabletky Claritine a pouzivam sprej Aldecin (nos + priedusky).

Geroy ma pravdu, ze na biku vacsinou problemy nie su - clovek to pociti az doma. Ale netreba to podcenovat - ak mate problemy s dychanim alebo kaslanim z alergie (pozitivny nalez na spirometrii), mozete sa v extremnom pripade aj udusit.

Ja som zacal mat problemy s alergiou az v 18-ke. Dovtedy nic. Prve 3 roky sa mi to postupne zhorsovalo, potom sa to ustalilo (teraz mam 25). Pre mna su bezne prejavy ako palenie oci, senna nadcha, bolenie hrdla a kasel. Ale poznam naopak aj ludi, ktory mali problemy ako mali a neskor z toho vyrastli - je to silne individualne.
28.05.2006 - 13:21:15
00
ja mam problemy s alergiou maj az jul. ako ktory rok. citlivy som na travy a podobnu haved. v posl. par rokoch uz ale len lahsie problemy. vazne to bolo v zaciatkoch (5-8rok) ked som v obdobii prakticky nemohol fungovat ako normalny clovek. napuchnute, rezuce oci, sliznica, nos. no hrozne to bolo. braval som vsetko mozne. najlepsi bol asi claritine. posledne 3 roky uz neberiem nic aj ked by som v sezone mal.
28.05.2006 - 13:57:22
00
Tiež som v klube peľových alergikov a je to humus a úplne to znemožnuje bikovanie. Opuchnuté svrbiace oči, že by si ich človek najradšej vyškriabal. Sopel a neustále kýchanie (ako niekto spomínal nieje problém kýchnuť 30 a viackrát krát za sebou tak rýchlo, že sa človek nestihne ani nadýchnuť). Proste cez alerg. sezónu chodiť von iba po daždi.

Beriem počas peľovej sezóny tabletky AERIUS a kvapky Spersallerg a Rhinocort. Kedysi som ako niekto spomínal chodil vždy cez zimu na injekcie ale to moc nepomáhalo. Teraz beriem celoročne vakcínu (raž, zmes 5 tráv, zmes 4 obilnín, palina, púpava) a telo si pomaly zvyká, tento rok ešte u mňa alergia neprepukla..čo je zvláštne pretože najhoršie obdobie mám na začiatku jari, možno pomohla tá vakcína, alebo je taký dobrý rok.

Neliečená alergia môže prejsť do astmy, mňe rozdrbala nosnú sliznicu tak, že nemôžem dobre dýchať nosom a je potrebná chirurgická operácia, takže pozor.
28.05.2006 - 15:09:59
00
Mam alergiu asi od 9tih rokov.Na pel a na prach.Rok od roku je to ale chvalabohu lepsie.
Osobne seriem na injekcie a podobne.Odporucam ZYRTEC.
30.05.2006 - 08:39:18
00
Ja berem ten Xyzal, ale ked nemusim tak si ho nedavam. Je to riaden oblbovak. Radili, ze ho treba uzit vecer, aby sa ten oblbubujuci ucinnok cez noc utlmil, ale rano je potom hrozne. A rovnako pri poriadnom treningu nemam s alergiou problem. Geroy, dik za vysvetlenie, moj alergolog mi to nevedel vysvetlit.
30.05.2006 - 14:19:41
00

raz som kychol 82-krat za sebou...som myslel, ze ma vystre....


:shock: :shock: :shock:
30.05.2006 - 14:28:08
00
keyboard_arrow_up