Mňa by zaujímalo či s tým návrhom na rozvod Double využil situáciu alebo vymäkol. :)
07.05.2024 - 10:15:55
01
Manželka je rozvodový právnik, moc na výber nemám prišiel by som o všetko :) Takže teda nasmeroval som to na prvú možnú zvažnicu:) Ked sme už doma tak to z nej všetko opadne a chce íst znova. (snažím sa pri výletoch vyberať ozaj pekne miesta aby ju to motivovalo nie len nejaký okruh lesom bez výhľadov poprípade roviny - tie nemá rada takže jej nič ine neostáva len bojovať:) Každopadne na nej vidím ako ukazuje mne aj kamoškám kolko najazdila , kolko kalórií spalila a podobne. Pre ňu je to určite dost ale ked sa nato človek pozrie z cyklistického hľadiska a podania výkonu tak bez motorčeka by nedala ani polovicu výjazdu. Aj jej to pripomínam ale tak nechce aby som jej to hovoril lebo už čiastočne vie ake je to tažke bez motora. Pre mna je podstatne, že sme spolu a ešte na tých e-bikoch tahame aj deti.
Problem bol, kým som nemal e-bike chodil som s nou na mojom endure a proste nechcel som vzdy zjazdovať po asfalte alebo zvažniciach dole tak som vyberal trocha náročnejši teren resp kde by som sa mohol nejak aj ja zábavnejšie spustit dole. Odkedy mám e-bike je mi to jedno ci sa spustím dole po asfalte, kedže hore to mám ´´zadarmo´´
kto chce pozriet tu je jeden z našich výletov: https://www.youtube.com/watch?v=evQfS4xX5GU&t
07.05.2024 - 10:56:38
02
Jezus to dobre napisal. Nepytal som sa ako casto jazdite na eko,ale ako casto na ebiku makate ,s pripomocou . Double to vysvetlil,ako to je s eko. Jazdit na eko este neznamena makat. Pistu neriesme, je ina kategoria :)
07.05.2024 - 12:34:12
00
Double: mna bolia stehna v zjazde,to je z vysedavania za pc :D
07.05.2024 - 12:37:28
00
Mňa bolia tiež stehná v zjazde. Preto už nič riadne neviem zajazdiť. V podstate mi stúpne brutálne tep a odstaví mi svaly po pár metroch riadneho trailu. Ale možno by na to práve pomohol e-bajk, lebo by som sa pošetril do kopca. Áno. Priznávam, skúšal som a ebajk vrátane light ebajkov so slabou prípomocou a ide to do kopca prakticky zadarmo. (len za cenu nabitia batérie) :)
07.05.2024 - 12:51:41
00
Išiel som rovnaký trail “načerstvo” a aj po 50km/1000vm výjazde. Stehná ma po polke trailu pálili rovnako :-D
07.05.2024 - 13:15:46
00
VTV napísal:
Mám 66 rokov. Vo februari so podstúpil 4 ťažké operacie hr. čreva, beriem chemoterapiu a predstav si, že tento rok mám už najazdené 700km,4500mv a 35 hod.
A vôbec sa tým nechválim pretože je to smutné.

Ja sa zase chcem pochváliť... Mám 70 rokov, pred 6 rokmi som absolvoval operáciu srdca - mám svinskú chlopňu, tento rok mám najazdené 2 300 km, nastúpaných 11 km (v Bratislave sa ťažko získavajú výškové metre) a čaká ma výmena kolena...
Čo je to nádor na hrubom čreve viem a nezávidím ti, pred dvomi rokmi som pani spolubývajúcej dva mesiace čistil stómiu, namiesto bicyklovania chodil s ňou na prechádzky...
Elektrický bicykel som si vyskúšal 3 mesiace po operácii - na liečení som si taký požičal, aby som si to vyskúšal. Po hodine jazdenia som si povedal, že to nie je pre mňa, radšej pomalšie a menej ale za vlastné. A po návrate som zrušil objednávku na elektrické Pinarello Nitro...
07.05.2024 - 13:37:05
08
ty si extra prípad ctižiadosti a odhodlania:) Každopadne horekopec oklameš ale dole už nie preto maju v Alpach problem s e-bikermi resp sa nakopili urazy. Bud bikeparky alebo e-bike. Čim si starší tým tažšie sa trenuje dolekopec a to nehovoriac ze e-bike na trenovanie už využívaju aj dolekopcoví profesionali. Na začiatku aprila čo som bol v Ba s Lubom posledný trail som padol lebo neroziazdený poriadne a unavený som spravil chybu. Cize bez praxe a časteho opakovania aj pády hrozia
07.05.2024 - 14:19:12
00
double napísal:
Každopadne horekopec oklameš ale dole už nie preto maju v Alpach problem s e-bikermi resp sa nakopili urazy.

S tým nárastom úrazov sa potykajú všade ako sa e-bicyklisti dostali do prírody a potom sa škriabu tam, kde nemajú technickú zručnosť aby to zjazdovali. V takých Krkonošiach sú z nich zúfalí každé leto v horskej službe.
07.05.2024 - 14:28:12
03
Ito
tu mas priklad z minuleho roku. Bukova - BA (Kamzik)
https://www.mtbiker.sk/forum/post2029058.html#p2029058

Mozte si to prejst. V prilohe su aj casove udaje.
---

Inak
Pripravujem tu pre bikerov z BA a okolia taku vyzvu "challenge".
Ziadne porovnavanie biobike vs e-bike ako by sa mozno mnohi domnievali.
Je to pre obe kategorie, moze si to vyskusat kazdy.
~ 71 km, ~ 2150 vm

Pre menej zdatnych, rozdelene na 2x
Mozno vas to zaujme a skusite si to.
07.05.2024 - 15:14:03
00
niečo takéto? https://www.strava.com/activities/4176391626 ja som teda sratschka, ktorá nemá ani čas ani výkonnosť ale každý rok mám pár takýchto výjazdov. To má byť niečo výnimočné? nečítam pozorne ale ako čo chceš porovnávať? že ty to s motorom dáš rýchlejšie?
07.05.2024 - 15:50:20
02
Asi by som mal pripomenut, ze som sa uz prehupol cez obdobie ked som chcel niekomu nieco dokazovat. Z vlastnej skusenosti - teste sa az sa toho dozijete. Cielom tury je zazitok. Bud s party kamaratov rovnakej krvnej skupiny alebo z prirody okolo teba dobreho jedla na miestach ako (tu v okoli) Zlata putna vo Vinickach alebo Halsutode v Timari ... cielom je prist domov a padnut na hubu od unavy je jedno ci dosiahnutej takym alebo onakym sposobom. Nepolemizujem, chapem ze tema je Elektrohejteri sem. Pokial ide o kamaratske podj*bovanie tak to patri k atmosfere. Ked mam pocit, ze to tu niekto prilis preziva tak mi to trocha vadi. BTW Nie je to tak davno ked aj ja som sa nasrdil ked som videl to mnozstvo mladych zdravych ludi na e-bikoch ale aspon vyrazili do prirody a nie na diskoteku.
07.05.2024 - 17:19:10
04
Včera sa mi v obsahu ukázala téma "Bosh motor - v servise povedali ze sa nedá opraviť". Tak som si povedal, že junáčikovi poradím...
Napísal som príspevok, že si má kúpiť normálny bicykel, lebo čím menej kur-vítok, tým menej problémov. Dnes som si našiel notifikáciu, že môj príspevok bol vymazaným, lebo obťažoval komunitu... Lebo spam alebo off-topic môj príspevok určite nebol.

Dnes okolo obeda, ešte pred pozretím si notifikácii, som videl článok "Test: Lapierre E-Zesty AM 9.4 2024 – pán bicykel". Chcel som autorovi napísať, že by sa mohol naučiť rody... Lebo síce bicykel je mužského rodu, ale určite sa pomýlil, lebo chcel napísať "pani e-motorka" alebo "pani e-hojdačka". Ale potom som si povedal, že stačí keď elektrikárov budem hejtovať raz za dva-tri týždne, tak som to nechal tak. No a keď som našiel notifikáciu a vymazanom príspevku, tak som si pomyslel, ako dobre, že som nič nenapísal, lebo to by už bolo aj na doživotný ban.
07.05.2024 - 19:21:07
19
A po prečítaní posledných cca 3 strán som s prekvapením zistil,že VTV ma ban, nie úplne tomu rozumiem
07.05.2024 - 20:02:45
00
JoKo na hrad ... [ Pistu vezmi do príslužby ]
07.05.2024 - 20:03:24
00
keyboard_arrow_up