E-bikeri by mali platiť daň z pohodlia. Plus by mali mať STK na motor, inštalovaný obmedzovač rýchlosti a absolvovaný kurz otužovania. To by ich hneď prešla chuť si ten bikerský život zľahčovať :D
07.05.2024 - 20:14:46
00
lapaloma
Tebe tu uz z toho riadne kuruje =)
Ides tu presne v intenciach tohto vlakna, ze ide okolo teba ebiker a ty hned vies co si mysli, ze ti to chcel ukazat, posmieva sa ti, ... a hned hladas na nom chyby a ides ich sem ublizene rychlo napisat.
Spamataj sa, prosim ta =)

Neviem ci nechapes pisanemu textu, zrejme nie, ale jasne tam pisem, ze to nie je POROVNAVACKA, BIOBIKE vs E-BIKE, kto to rychlejsie prejde.
Ale si to moze vyskusat kazdy kto bude mat zaujem.

Ked si taky nedockavy a chces sa tak strasne porovnavat, tak sa potom mozes porovnanat s tymi, kym som sa nechal inspirovat. Budu tam spomenuty.
Boli to isti biobikeri a presli to rychlejsie ako ja na e-biku.
Spokojny.
07.05.2024 - 21:24:16
01
Prosim? Ja? Ja sa slusne pytam co vlastne chces a ty ma takto zaradis? Chlapce takto sa so svojim synkom rozpravaj
07.05.2024 - 21:49:40
00
Red1 neopúštaj sa toľko, si na bajkerskom fóre ...
07.05.2024 - 22:16:07
00
Zdar. Rovno ma ukrižujte, hneď sa priznám, že jazdím ebike (od minulého roku). Nejdem tu nijak obhajovať elektrobicykle, nie je čo, kto chce jazdí bio, kto chce jazdí elektro, niekomu chutia pomaranče, inému banány. 100 ľudí 100 chutí, nech si každý jazdí na čom chce a v akom veku chce. Čo ma potom!
A preto fakt nerozumiem a skúste mi to nejak vysvetliť, prečo to Vás "hejterov", ako ste sa tak sami nazvali, stále tak strašne serie a máte stále potrebu písať posmešky na elektrocyklistiku. A to sa objavuje nie len tu, čítam rovnaké názory na fb a v iných diskusiách. Čo je toto za mentalita? To nadávate aj tím čo jazdia na motorkách, autách, že si uľahčujú život? Ak niekto chodíte v zime na skialp, tak nadávate ľudom na lanovkách???

Do 2022 som jazdil na crossovom a samozrejme ma pravidelne obehol v kopci nejakí elektrikár, ale nikdy som nemal potrebu mu "napľuť" do ksichtu. Dokonca som jazdil s kamarátom a on na e-čku a vedeli sme sa normálne rozprávať. Fakt nerozumiem tejto jednostrannej nenávisti.
Prečo Vy nejazdíte e-bike? Lebo to pre Vás nie je zaujímavé, neradíte to do športu, radi si všetko odmakáte, radi prekonávate samých seba a máte satisfakciu zo zdolania nejakého tripu, ktorú by ste pri e-bike nemali. To je úplne logické a poznám to z vlastnej skúsenosti. A rovnako je logické, že niekto iný to nemá potrebu takto robiť.

Napr. JoKo sa tu pochválil ako sa šiel posmievať do témy, kde mal niekto problém s Bosch motorom. Prečo? To vážne sa tu vedú debaty na takejto úrovni? Dotyčný má e-bike a s e-bike spojené problémy, jeho rozhodnutie, jeho problém a keď nemám ako hodnotne prispieť, tak si aspoň kopnem? To kde sme???
07.05.2024 - 22:22:04
07
Ja som mal dojem, že JoKo chcel len poradiť ako sa vyhnúť komplikáciám pokazeného a neopravitelného e-motora.
K ostatnému len toľko. Prečítaj si ešte raz názov vlakna a skús menej rozpitvávať obsah príspevkov a akceptovať aj názor a pohľad na e-bicy inej komunity cyklistov. Možno, keď prelúskaš ostatných 311 strán nájdeš aj odpoveď na zmysel ľudského života.
07.05.2024 - 22:30:07
04
42
07.05.2024 - 22:38:02
04
JOLI, neospravedlňuj ho. To sú rady s jasným kontextom v pozadí. Človeku s pokazeným e-čkom určite pomôže, keď mu poradíš aby si kúpil klasiku. Keď sa ti pokazí auto, tak isto oceníš radu od automechanika aby si kúpil konský povoz a vyhol sa kurvítkam.
Ja plne akceptujem, že e-bike nie je pre každého zaujímavý. Ale stále môžeme komunikovať slušne nie? Niekto niekedy povedal, že elektrobicykel je viac ako klasický? Proste nechápem čo Vás na tých elektrobicykloch tak dráždi.
08.05.2024 - 00:05:18
03
Moje odpovede na poslednú vetu (presnejšie 'na niektorých elektrojazdcoch') nájdeš v mojich príspevkoch v tomto vlakne, stačí vyhľadať, nebudem sa opakovať.

A neber prosím ako neslušnu komunikáciu. Všetko už bolo napísané.
08.05.2024 - 00:36:54
00
thePegass napísal:

Napr. JoKo sa tu pochválil ako sa šiel posmievať do témy, kde mal niekto problém s Bosch motorom. Prečo? To vážne sa tu vedú debaty na takejto úrovni? Dotyčný má e-bike a s e-bike spojené problémy, jeho rozhodnutie, jeho problém a keď nemám ako hodnotne prispieť, tak si aspoň kopnem? To kde sme???

Som s tymto webom spojeny viac ako 20 rokov... Ano, niekedy sa niekto zaregistruje, vela z toho z cyklistiky nevie ale robi machra. Takemu moj prispevok je hodne ironicky.. Ale asi v medziach, lebo okrem par napomenuti, upozorneni a vymazanych prispevkov tu fungujem bez banu. Ale ovela castejsie som sa snazil poradit, aj novacikom, aj pri hodne naivnych prispevkoch, ked sa ini na ich prispevku dobre bavili...
Ten moj pertrakovany prispevok patril do tej druhej kategorie. Vsetci vieme, ze cim viac vylepseni je v stroji, pristroji, zariadeni, tym skor sa nieco pokazi (Murphy).
Ze si ho elektricki jazdci vykladali ako spam, hejt alebo utocny je ich nazor a akceptoval som aj vymazanie prispevku moderatorom.
08.05.2024 - 09:10:34
00
Nájde sa tu ehejter s meračom výkonu, ktorý sem vloží scan údajov o nejakom prevýšení, jeho dĺžke, čase zdolania, priemernom výkone a doplní ich o svoj vek, priemerný HRM a váhu súpravy (biker+bike)?
08.05.2024 - 09:30:47
00
Red1 napísal:

tu mas priklad z minuleho roku. Bukova - BA (Kamzik)
https://www.mtbiker.sk/forum/post2029058.html#p2029058

Nevidim tam vcelku trasu/priemerku, po segmentoch sa mi to nechce spocitavat...

Bukova - BA je inak nenarocny vylet, bez motora s trochou kondicky 15km/h+ priemerka, pri nejakej namahe by na ebajku nemal byt problem mat priemerku 25km/h, cize tak 3.5hodiny celkovy cas aj s prestavkou na obed/kofolu, inak by to malo ist dat za dost pod 3 hod.

Daj si BA - Bukova - BA , tam bez nabijania uz bude treba trochu effortu naviac :lol: (ale stale to nie je nejak extra narocne, ak sa ide klasicky napriamo)

Alebo skus si dat, co siel lxnay nedavno. To uz je fajnovy vyjazd :)
08.05.2024 - 09:52:10
00
Marian61 a na čo by to bolo dobré?

Nerypem, len sa zvedavo pýtam.
Podmienky (takmer) splnam, no nechápem dôvod, či čo z toho má vyjsť.
08.05.2024 - 10:12:31
00
merač výkonu...scan údajov... ja mám na bajku taký "cyklopočítač" čo neukazuje ani avg... ,že vy e-lektrikári musíte všetko prepočítavať (hlavne dojazd pravda :D ) to je váš problém...mne sú všetky čísla ukradnuté
08.05.2024 - 11:19:13
00
lto napísal:
Nevidim tam vcelku trasu/priemerku, po segmentoch sa mi to nechce spocitavat...

Bukova - BA je inak nenarocny vylet, bez motora s trochou kondicky 15km/h+ priemerka, pri nejakej namahe by na ebajku nemal byt problem mat priemerku 25km/h, cize tak 3.5hodiny celkovy cas aj s prestavkou na obed/kofolu, inak by to malo ist dat za dost pod 3 hod.


Toto by som, bez irónie, chcel vidieť, ako to bez odomknutého ebajku dáš s priemerkou 25 kmh. Verím, že máš super kondičku, ale taký výkon mi prijde realistickejší na nejakom superľahkom HT pri špičkovej frome. Keď ebajk vypne dopomoc, stane sa z toho hrozná kovadlina.
Ak som to správne narátal, tak tá trasa má 75km a 2500m prevýšenia. To je viac ako Kaktus bike maraton (80k/2000m). A tam mal Maríňo na ebajku priemerku 25, ale na 52km trase, čiže to je "pretekárske tempo" - nech to na ebajku znamená čokoľvek :)

A viem, že si to trochu zveličil, ale s trochou kondičky možno na pomery MTBIKER fóra, ale podľa mňa by to bežný cyklista, ktorý aj má nejakú kondičku, ale nejazdí bežne porovnateľné trasy nedal ani s priemerkou 15kmh :)
08.05.2024 - 11:25:03
02
keyboard_arrow_up