zasvietili sme baterkou na bike. Folie nebolo vidno vobec,

Baterka je mnohokrát slabý zdroj na tieto reflexy.Treba vyskúšať reflektory auta.
BTW:nie je hádam ani podstatné,aby ma videl chodec s baterkou.
10.05.2009 - 05:55:30
00
... ale faktom je, ze ako sme tak stali 10 metrov od biku, tak fakt ten odraz svetla z baterky umiestnenej v urovni pasu vidno nebolo...

Myslim, ze tento test odrazivosti absolutne nedosahoval realne podmienky v premavke. Vidiet ta musim ovela skor, ako zo vzdialenosti 10 m a urcite si na teba z auta posvietim niecim inym, ako baterkou. Ale je velmi potesujuce, ze polisi mali snahu situaciu riesit a obcanovi pomoct. Zeby zmena v zmyslani policie?
10.05.2009 - 07:39:33
00
Tak to máš pravdu tie nálepky sú na prd mam ich doma tak viem o čom hovoríš . Mne sa podarilo v obchode LIDL kúpiť také diódové svetlo na pružnom reflexnom pásku 2ks za 100sk .Viditeľnosť je super bliká to v jednom mode dáš to na vak na nohu na ruku na helmu no proste všade aj na bike . Fotka len taká smejdova ale vieme oco ide .

Toto používam aj ja. Akurát si ich trochu preplatil, u Hofera v Hainburgu stáli pred rokom 1 E.
10.05.2009 - 22:44:51
00
co sa prilby tyka tak podla mna kazdy normalny biker tu prilbu jednoducho nosi ci je to v zakone napisane alebo nie. to, ze to je aj v zakone beriem ako pozitivne...aspon sa vybuduje navyk u mensich deti
ja reflaxne prvky na biku nemam ziadne pokial viem :) za znizenej viditelnosti pri dojazde tam plesnem blikacku co je podla mna ucinnejsie ako odrazky + samozrejme dake prvky reflexne su na cykloobleceni a tak

pouzivam tuto (smart superflash ci tak dako sa vola) a mozem len odporucit...svieti oproti inym blikackam co som mal super
www.bq.org.au
10.05.2009 - 23:40:39
00
Baterka je mnohokrát slabý zdroj na tieto reflexy.Treba vyskúšať reflektory auta.
BTW:nie je hádam ani podstatné,aby ma videl chodec s baterkou.

Myslim, ze tento test odrazivosti absolutne nedosahoval realne podmienky v premavke. Vidiet ta musim ovela skor, ako zo vzdialenosti 10 m a urcite si na teba z auta posvietim niecim inym, ako baterkou. Ale je velmi potesujuce, ze polisi mali snahu situaciu riesit a obcanovi pomoct. Zeby zmena v zmyslani policie?

Ako som pisal - siel som pred nimi po ceste a zastavili ma, lebo ma nebolo vidiet. Nebudem sa s nimi predsa hadat a presviedcat ich, ze ma museli vidiet, ked som nemal okrem reflexnej folie na biku nic podla zakona. :) To uz ani nehovorim, ze som nemal doklady, takze mozem byt rad, ze si ich nepytali. Podstata je, ze mali snahu dohovorit a nie pokutovat a podla toho sa aj zariadim - nabuduce uz bude nahodena poriadna blikacka s 0,5 WATT LED a aspon budem mat istotu, ze ma je vidno. Ved ako sami povedali, je to v mojom zaujme. Pisal som to sem preto, aby sa pripadne aj ini nespoliehali len na nejaku trapnu reflexnu foliu a radsej nahodili aj blikacku.

Btw. mam tiez tu SMART blikacku z obrazku vyssie a svieti fakt paradne. Len ma jeden zasadny problem - pri väcsom otrase moze odpadnut cela predna cast zabudovana v cervenej krytke, tzn. diody, elektronika aj baterie a na biku zostane len zadny plastovy kryt. Cize je dobre si ju poistit - ja som ju po dvoch takychto rozpadnutiach stiahol plastovou eska paskou.
11.05.2009 - 00:02:34
00
Mne sa dostala do ruk potrhana reflexna vesta, no reflex. pasiky su v poriadku. Frajerka mi s nich usije pasiky s gumickou na suchy zips na nohy a ruky. Ak mi zostane dam este jeden pas krizom cez batoh.

Inak na biku mam zopar reflexnych nalepiek (cervenych) a tie vidno slusne. V zadu klasicku 3-diodovu blikacku, v predu 7-LED biele svetlo (homemade, na dojazd po tme staci) a este aby ma bolo vidno dve vysokosvietive modre ledky (svietia asi lepsie ako tych 7 bielych). Na batohu mam tiez reflexne lemovanie + idem nalepit reflexnu foliu na vsetky pracky. a este mam reflexne nalepky na helme zozadu. Myslim ze je toho celkom dost. Sice ma este nestopli policajti a dufam ze ani nebudu musiet. Neviem co by povedali na tie modre, pokial viem na bikoch zakon nestanovuje ze by to tam nemohlo byt ako na autach/motorkach.
11.05.2009 - 08:25:27
00
Jezus

ty si chcel nahradit reflexnymi nalepkami blikacku??? :lol:

Otazka je ci sa daju reflexnymi nalepkami nahradit odrazky a nie svetla.
Svetlo nalepkou nenahradis. :idea:
11.05.2009 - 09:27:09
00
ja by som to zas niektorymi prvkami neprehanal.. predvcerom som sa vracal autom domov a proti mne sa rutil objekt so svetlom a napravo (z mojho pohladu) od svetla oranzove blikacky..
bol to ujo na bicykli s blikacimi oranzovymi paskami na ruke a nohe , lenze to clovek zisti az blizsie.. zmiast to ale dokaze poriadne, lebo na ceste oranzova =smerovka, tak clovek nevie ci sa ide nejaky vol otacat alebo co..
takze biela vpredu, cervena vzadu a pasky si lepte kam chcete :D
11.05.2009 - 09:39:48
00
ja by som to zas niektorymi prvkami neprehanal.. predvcerom som sa vracal autom domov a proti mne sa rutil objekt so svetlom a napravo (z mojho pohladu) od svetla oranzove blikacky..
bol to ujo na bicykli s blikacimi oranzovymi paskami na ruke a nohe , lenze to clovek zisti az blizsie.. zmiast to ale dokaze poriadne, lebo na ceste oranzova =smerovka, tak clovek nevie ci sa ide nejaky vol otacat alebo co..
takze biela vpredu, cervena vzadu a pasky si lepte kam chcete :D

Neprehanaj, ved aj povinne odrazky na pedaloch su oranzove.
11.05.2009 - 10:34:49
00
odrazka je jedna vec a blikajuce svetlo je vec druha
11.05.2009 - 10:44:38
00
Tak tak, ale pozor aj na predne svetlo. Pri jazde by malo stale svietit a nie blikat, blikanie signalizuje, ze stojite, takisto to moze oslepit vodica. U zadneho svetla to neplati, tam je lepsie aby blikalo, pretoze vtedy je skor zaregistrovatelne a nevydava take silne svetlo ako predne.
11.05.2009 - 11:03:31
00
Vodic si urcite skor vsimne prednu blikacku, ako "iba" svietiace svetlo. Ak idem v zhorsenych svetelnych podmienkach, blikam aj vpredu aj vzadu. Vyzera, ze stojim? Nevadi, hlavne, ze ma vidno.
11.05.2009 - 14:43:44
00
Ano, ale videt blikat biele az modre svetlo je dost matuce, preto su tam tie rezimi blikanie a svietenie.
11.05.2009 - 15:02:42
00
Včera som sa strašne z chuti zasmial, bol som dole pred domom a uvidel som bezdomovca ako ide na bicykli vyberať kontajnery. Za bicyklom mal zapriahnutú aj naloženú káričku s materiálom, a pristavil sa pri našom smetiaku. Ale najlepšie bolo, že mal na hlave prilbu :!: :!: :!: . Keď som toto uvidel, tak mi to strašne zlepšilo náladu, prišlo mi to také úsmevné a začal som sa smiať :D . Škoda že som nemal mobil so sebou...
26.05.2009 - 13:24:55
00
prilba neni blbosť ak viem že idem niekam kde pôjdem väčšou rýchlosťou, poprípade na hlavné cesty neváham. Vypadaám síce akopako ale lepšie ako pako na bicykli, než ako novomanžel v truhle
26.05.2009 - 21:12:37
00
keyboard_arrow_up