Cize ked ten kopec nevyslapes, tak ti asi nikto nebude nadavat, ze si babovka :) .
11.08.2006 - 19:23:02
00
ja by som aj chcel ale nohy nefachcia :lol:


ja by som tiež chcel, nohy fachčia ale nestíhajú pľúca a hlavná pumpa. Ja sa zadýcham aj keď idem peši po schodoch na prvé poschodie :lol:, holt športovec na pohľadanie... :cry:
11.08.2006 - 21:02:17
00
no presne tak to je to neni vydrz a to je na tom najhorsie myslou by ste chceli ist aj do tramtarie ale telo nevladze :wink:
11.08.2006 - 21:11:57
00
2cervo ta teoria moze byt dobra na sfalte, ale do lesa sa mi nepozdava - hlavne na prudsi kopec.
12.08.2006 - 20:26:42
00
2cervo ta teoria moze byt dobra na sfalte, ale do lesa sa mi nepozdava - hlavne na prudsi kopec.


pali garantujem ti, ze sa s nou vyhrabes na kopce, na ktore by si sa inak nedostal. Je to idealne rozlozenie hmotnosti a plynulostou je zabranene prehrabavaniu zadneho kolesa
12.08.2006 - 20:46:57
00
pali garantujem ti, ze sa s nou vyhrabes na kopce, na ktore by si sa inak nedostal. Je to idealne rozlozenie hmotnosti a plynulostou je zabranene prehrabavaniu zadneho kolesa


no ved ta plynulost sa mi zda lahko narusitelna...staci konar, kamen alebo nieco podobne. a to este nehovorim o vlhkom podklade.
12.08.2006 - 20:51:40
00
pali garantujem ti, ze sa s nou vyhrabes na kopce, na ktore by si sa inak nedostal. Je to idealne rozlozenie hmotnosti a plynulostou je zabranene prehrabavaniu zadneho kolesa


no ved ta plynulost sa mi zda lahko narusitelna...staci konar, kamen alebo nieco podobne. a to este nehovorim o vlhkom podklade.


praveze cim vyssia frekvencia (analogicky lahsi prevod), tym mensia sanca, ze ti preklzne koleso (nizsi narast/pokles tociveho momentu, ked to beries fyzikalne)
12.08.2006 - 21:24:29
00
Na ceste sa strme kopce aj tak slapu inym stylom.
12.08.2006 - 21:30:30
00
praveze cim vyssia frekvencia (analogicky lahsi prevod), tym mensia sanca, ze ti preklzne koleso (nizsi narast/pokles tociveho momentu, ked to beries fyzikalne)


realne mam opacne skusenosti. poriadny kopec, trosku vlhko, podklad taky lesny(ale ziadne smyklave listie), sem-tam konar a kamen.

na lahkom prevode(vyssia frekvencia) mi zacne zadne koleso skor presmykovat...
12.08.2006 - 21:32:49
00
Ja este k teme: asi naj techniku mal na kopce nebohy Babovka (vacsinou na vyslapoch do vrchu nemal konkurenciu a porazal aj takych borcov ako Milan Barenyi apod.). Princip je (a je dobry, ja som si to tiez osvojil), sediet na spicke sedla (co najviac vpredu, ale sucasne tlacit na sedlo), ruky na rohoch, nalahnuty vpredu a hlavne: vysoka frekvencia tocenia. Takto sa dostanete vsade.

Asi si nemal na mysli aj na pravnicku fakultu. :P :shock: :P
12.08.2006 - 22:04:48
00
Treba dať najťažší prevod, pri ktorom sa dá šľapať posediačky. Keď je prevod moc ľahký, na kolesách je vyšší krútiaci moment a vtedy to môže šmyknúť.
12.08.2006 - 22:45:07
00
Treba dať najťažší prevod, pri ktorom sa dá šľapať posediačky. Keď je prevod moc ľahký, na kolesách je vyšší krútiaci moment a vtedy to môže šmyknúť.


troska by som to upravil: pri ktorom sa da slapat kruhovo. Utahas aj tazsi prevod, ale na ukor techniky slapania...
12.08.2006 - 22:54:47
00
Chlapi toto je vazne vymakana tema.Akurat som sa vcera rozculoval nad sebou,ked som musel tlacit a nebolo to tym,ze by mi odchadzali sily.Mam po tych horolezeckych vystupoch teraz vazne kondicku,ale napriek tomu som proste musel zosadat.Moj problem je prave v presmykovani zadneho kolesa-plaste mam ako traktor a napriek tomu mi to smyka.Skusim tu cervovu techniku.Mozno som aj driapal zbytocne na moc tazkych prevodoch.
15.08.2006 - 13:43:25
00
Tak isto vždy dam lahke prevody a pokiaľ mi vystačia pľuca tak nemam prblem, všetky kopce sa snažim vyšliapať prave v sede a na ľahke prevody.
15.08.2006 - 13:55:03
00
Ja este k teme: asi naj techniku mal na kopce nebohy Babovka (vacsinou na vyslapoch do vrchu nemal konkurenciu a porazal aj takych borcov ako Milan Barenyi apod.). Princip je (a je dobry, ja som si to tiez osvojil), sediet na spicke sedla (co najviac vpredu, ale sucasne tlacit na sedlo), ruky na rohoch, nalahnuty vpredu a hlavne: vysoka frekvencia tocenia. Takto sa dostanete vsade.


musim a dam cervovi za pravdu, takymto stylom slapem (kopce podotykam) aj ja, lahky prevod, popr. pri znizovani vykonu radit este na lahsi prevod aby som udrzal optimalnu frekvenciu slapania a hlavne neslapem uplne naplno, aby som vladal vyslapat az na vrch a funguje to:-)
pluca a srdce to v poho vydrzia, som fajciar podotykam, ale zalezi prave na tom, aby som neslapal naplno, ale len na nejakych 70-80%....
kedysi som behaval dlhe trate (rekreacne), tak si to viem aj ustriehnut....
15.08.2006 - 16:07:06
00
keyboard_arrow_up