dnes som si na ceste zazil svoje mate aj vy problemi na ceste ??? :cry: :cry:
26.07.2009 - 22:00:08
00
To je vždy tak, lebo je taká mentalita. Treba myslieť sám na seba (rozumej chrániť najmä sám seba, lebo NIKTO iný ti NIKDY nepomôže!). Ostražitosť, opatrnosť. Všetci cestní jazdci tým prejdú...
26.07.2009 - 23:40:42
00
niektorym magorom este aj teraz ukazem stredny prst, ale uz ma to prestava bavit. Ked sa da jazdim po LAVEJ strane bielej ciary. Pretoze cim viac ides na bok, tym viac sa tlacia. A mas kde uhnut ak treba.
27.07.2009 - 08:06:22
00
a preto sa cestam snazim vyhnut...pokial sa da,alebo aspon zvolim tie malo frekventovane...
u nas je najvecsia koncentracia ***** vodicov od novej dubnice po povazsku bystricu... :!:
27.07.2009 - 08:36:32
00
V podstate je to asi tak, že motor je u mnohých kompenzácia toho, že im niečo chýba. Na svalovej výkonnosti, kapacite metabolizmu, obsahu slipov. S motorom a pod domnelým pancierom karosérie sú zrazu nadsamcami. Podľa toho sa začnú správať. Pritom sú to stále tí istí zmrdkovia.
Potrebu si niečo kompenzovať má takmer 100 % populácie.
Mediálne programovanie nastavilo auto ako jeden zo základných kompenzátorov.
Tak čo očakávaš, gaštanové pyré?
27.07.2009 - 08:45:04
00
Netvrdím, že to dostane ignorantov z ciest, ale určitý návod ako minimalizovať možné škody to je:

http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/content/view/242/31/
27.07.2009 - 09:59:32
00
Cestám sa vyhýbam, pokiaľ to len ide, nie vždy a všade sa ale dá. Už bolo pár skúseností, že ma strážil asi celý regiment anjelov, uvediem dva príklady. Prvý: Chorvátsko, rok dozadu, ostrov Krk, ja vpredu (lebo po defekte), drahý v háku (lebo kontroloval moje koleso). Obiehal nás nemecký autobus, drahého v pohode - a mňa, na svetločervenom bicykli, v bielom drese NEVIDEL, čiže urobil manéver, ako keď predbieha jedného a zadok jeho busu minul moje rameno o necelých 30 cm... Druhý: dostala som šmyk na Vajnorskej (BA) za plnej popoludňajšej premávky, ležala som na ceste, našťastie len ľahšie zranenia. NIKTO sa nezastavil, aby pomohol, ale som vďačná, že ma ASPOŇ obiehali a neprešli mi cez nohy a cez bicykel...
27.07.2009 - 10:07:23
00
O niektorých vodičoch je zbytočné aj hovoriť, ale sú aj slušní. V mojom okolí musím isť aspoň kúsok po ceste, aby som došiel do akého-takého terénu. Sú to dosť široké cesty s malou premávkou. Problém nastáva keď musím ísť po hlavnom ťahu a chodia tam samí deb*lci. Vtedy robím presne to čo bolo napísané v tom článku, nikdy nechodím za bielou čiarou, ale idem po jej ľavom boku, alebo aspoň 20cm od nej, vtedy vodiči obiehajú najbezpečnejšie, počet vodičov ktorý ma líznu sa zníži rapídne.
Jednu skúsenosť ktorá ma teraz napadla, ale mám. Išiel po ceste Šaľa-Šoporňa. Je to úzka a frekventovaná cesta, snažil som sa držať viac od krajnice čo mi aj nakoniec asi dosť pomohlo, totiž ma začal obiehať kamión, ktorý bol odo mňa sotva 50cm, keby som chytil kameň alebo dačo podobné nechcem si predstaviť čo by som robil, ale to ešte nekončí, keď ma už predbehol vytvoril sa celkom veľký vír ktorý ma strhol skoro z biku, keby nemám ten odstup od krajnice, vlietol by som do metrovej diery vedľa.
27.07.2009 - 10:26:49
00
Prvý: Chorvátsko, rok dozadu, ostrov Krk, ja vpredu (lebo po defekte), drahý v háku (lebo kontroloval moje koleso).

V Chorvatsku v lete na cestach bicykluju len zufalci. Uzke, preplnene cesty bez krajnic. To ste si dost koledovali o pruser. Akoze sorry. Ked uz v Chorvatsku, tak jedine na jar.
Ja s vodicmi na SVK nemam az take zle skusenosti. Samozrejme, zazil som uz tiez iste percento nesvojpravnych ale ti ma ohrozuju aj ked som sam za volantom.
Cyklista by mal ist po vozovke, po tej casti cesty, kde maju auta prave kolesa. Za krajnicou by sa nemalo jazdit ale ak je taka moznost a krajnica je vycistena od kamienkov a dostatocne siroka, bez obav tade jazdim.
Na krizovatkach sa treba spravat tak, akoby si bol stale na vedlajsej ceste.
27.07.2009 - 10:35:25
00
ja som minule isiel do Trnavy, vedie tam taka uzka cesta, plna mostikov, ktora je navyse vyzdvihnuta nad poliami, ktore su vedla nej. oproti mne isiel tusim peugeot boxer alebo co to bolo. za nim si ide blondinecka a naraz zacne boxera obiehat v zakrute a este na tej uzkej ceste. kebyze neskocim s cestnym bicyklom na pole vedla cesty... :arrow: bang
27.07.2009 - 12:01:18
00
podobnych veci na ceste sa mi uz stalo viacej a vzdy po tom lutujem ze nenosim vo vrecku nejaku skalu ktoru by som s chuti je..l vodicovi do celneho skla
27.07.2009 - 13:19:28
00
podobnych veci na ceste sa mi uz stalo viacej a vzdy po tom lutujem ze nenosim vo vrecku nejaku skalu ktoru by som s chuti je..l vodicovi do celneho skla

Kazda akcia vyvola reakciu. Aj obycajny fakac. Uz si zazil, aby po takom geste auto zaflekovalo a vyskocil z neho nejaky Slotov klon? Ja zatial nie ale ani po tom netuzim. Ale kamos mi spominal, ze mu bolo chvilku horuco, ked sa sofer na ceste otocil, predbehol ho a zablokoval mu dalsi prejazd. Velice chcel vediet, co mu to ukazoval. :-)
27.07.2009 - 15:57:06
00
podobnych veci na ceste sa mi uz stalo viacej a vzdy po tom lutujem ze nenosim vo vrecku nejaku skalu ktoru by som s chuti je..l vodicovi do celneho skla

A bidon máš načo? Za tie dve eurá to stojí. Alebo patríš medzi batôžkárov?
Ja som to raz vyskúšal - pejo predbiehal, hoci ma videl v protismere. Trochu som mu uhol, vytiahnuť bidon z košíka je sekunda a už išiel... Bol rád, že to ustál na ceste. Predpokladám, že musel meniť gumy, pretože čierne pásy kľukatiace sa sprava do ľava a naspäť bolo vidieť na ceste ešte o mesiac. A možno menil aj slípy...
Treba si to však natrénovať - trochu sa zohnúť, vytiahnuť bidon a okamžite musí ísť z ruky. To si nevšimne ani ten, čo ide za tebou...
V lete sa to v meste dá riešiť aj vystriekaním ionťákom... Len musí mať otvorené okno a samozrejme, že musí byť stau, aby si ho chytil na križovatke. Neverili by ste, ako ionťák lepí na spotenom tele, o čistení tapacírungu ani nehovorím. Treba však mať predtým premyslenú únikovú cestu - najlepšie cez chodník, trávnik, a ešte do protismeru. A potom pre istotu nenosiť mesiac-dva ten dres. Prípadne mať na sebe dres, čo nosí každý tretí cyklista...
27.07.2009 - 20:46:24
00
a kua, Joko, uz chapem, preco niektori vodici pri predbiehani pocituju nutnu potrebu precistit predne okna hoci neprsi. samozrejme pocas predbiehania ma aj ostriekaju. :-)
27.07.2009 - 21:05:09
00
Netvrdím, že to dostane ignorantov z ciest, ale určitý návod ako minimalizovať možné škody to je:

http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/content/view/242/31/

Stačí si prečítať a nie je čo dodať. A samozrejme, jazdiť podľa toho.
27.07.2009 - 21:09:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up