Ktore z tychto hydier??

Anketa bola ukončená dňa 02.01.2010 - 17:12:21

Hayes stroker ACE 41% [ 9 ]
Avid Juyci 5 14% [ 3 ]
Avid Juyci 7 45% [ 10 ]
Celkový počet hlasov : 22
Chalani, ak nemate avidy s/bez kolecka, nepiste neoverene veci. Mam jedne aj druhe.
Koleckom nastavujes mrtvy chod paky a imbusom nastavujes vzdialenost packy od riaditok. Ziadne oddialovanie piestikov sa nekona.
10.12.2009 - 06:40:38
00
Asi som to zle napisal :D ... piestiky sa neposuvaju koleckom, je to len dosledok, asi sa to vola mrtvy chod, co ja viem. Je to kazdopadne ale sroub ktory posuva piest v packe ... a proste ked su zodrane dosticky, tak normalne by som nezabrzdil, lebo by packa sla na riaditka, a tymto to vytocim tak, ze stale brzdit mozem, cize sa piestiky viac vysunu. Inak by som musel pridat kvapalinu, a zase uberat , po vymene dosticiek. Ale inak .. plus-minus sa to da riesit aj tym imbusom (ale tam zase to ovlyvni vzdialenost pacok, co nemusi kazdemu vyhovovat) .. jazdil som Avid3 a nechybalo mi to. este je to niekedy dobre ked sa zmeni poloha paky, co javiem, pri zavsdusnenej alebo tak .. ale aj tak je to len vec dobra na to, aby sa s tym clovek nervoval. Mal som Juice 7, mam Code7 aj Elixir Mag (tam mi to ide na nervy :@ ) Tiez som kedysi bol na kolecka .. ale ako pisem, po skusenostiach s Juice3 neni treba kolecka. Viac tocitok - menej jazdenia :D


Este pre porovnanie ten isty bajk , akurat trochu ine plaste na mojom testovacom zjazdiku ... (XC bajk) ... Avid Juice 3 som uvaril, este 10 metrov a nebrzdia (ale pravda, BBB dosticky asi na predom), raz sa mi stalo, kvoli problemu so zadnou brzdou dojazdit len prednou, a zjazd z Pajstuna som tiez prednu uvaril na 150 metroch :D .. no , ten isty zjazd na Avid Elixir v pohode, boli len horuce (prasa na kovovom privadzaci hadicky). No a na AM/EN bajku a Code ... tak, je to ina liga bajk, tak tam boli prasce len vlazne :D
10.12.2009 - 07:03:43
00
jak psal jfab tak to červené kolečko neřeší vzdáenost destiček, upravuje jen chování pístku v páce a zvětšuje mrtvý chod páky.
pístky v brzdiči se nehnou.
problém s ojetýma deskama řeší expanzka tam je kapaliny dost aby to fungovalo s novýma i na plech ojetýma, by mě zajímalo jak by to řešily brzdy bez kolečka třeba J5
10.12.2009 - 07:59:29
00
lto: prosim, uz nepis dovtedy, kym aspon jedne brzdy nerozoberies a nezistis, co tam je a ako to funguje. Zbytocne zavadzas neznalych svojimi nevedomostami.
10.12.2009 - 08:35:13
00
:D
Ja som netreapal pisal som o kolecku nie na mrtvy chod ale na nastavenie vzdialenosti od rajdov. Na nastavenie mrtveho chodu je zase ina vec kora tiez nieje aztak velmi uzitocna, vzdialenost piestov sa nastavuje sam ked sa deru platne.
10.12.2009 - 15:11:24
00
cauapistemi, isto? :)
Kolecko je na mrtvy chod, ine tam nie je. Vzdialenost od rajdov sa nastavuje imbusom.
A na nastavenie mrtveho chodu je aka ina vec? Ja tie brzdy fakt mam.
10.12.2009 - 20:23:03
00
kto hovori ze hovorim o j7 ?
code to maju na pake bez imbusu tak isto aj ine (hnojes,..)
10.12.2009 - 21:01:18
00
Aha :whew:
A ja som hovoril iba o tych, co su v ankete tejto temy.
10.12.2009 - 21:03:54
00
keyboard_arrow_up