LAPIERRE Fatranský MTB maratón

05.06.2010
2. kolo - Valašsko-Považská séria
5. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Stráňavy pri Žiline (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (20)
CraObsGreywolfGwendolynInstinctmorgenJaniakkirikubasLakynoMarianSUPmilsuoborRaverrichardleRoanLVSp4joStictritolunigenaVALE 46vankes
Vďaka Terrymu a spol. za zorganizovanie akcie. Ja budem Terryho voliť minimálne na ďalšie 4 roky. :)
07.06.2010 - 08:24:25
00
Preboha!!! To aj Terry ide do politiky?
07.06.2010 - 08:46:22
00
Tak tiež niečo pridám.
Príjazd autom,navigácia,odparkovanie bez problémov..viem, že mnohí mali zhon, ale parkovanie bolo práve pri kúpalisku so sprchami a dostatočným počtom čistých wc, tí čo sa tlačili autom úplne do dediny, niet divu že si to potom nevedeli nájsť..treba čítať celé propozície.
Mať čisté oblečko,uterák a ostatné veci v aute kúsok od spŕch :y:
Registrácia, rýchla a bezproblémová, kolega bral tašky 7mim luďom, taška s číslom aj menom, všetci sme mali správne.
Štart /mediano/..pri rozjazdení som zistil, že mi nevracia lanko v bovdene od zadnej prehadzovačky,teda neradilo späť, čo ma úplne rozhodilo, lebo deň pred všetko fungovalo a 15 min. do štartu.
Týmto veľké DÍKI chalanom zo servisu čo mali stánok hneď pri štarte, chýbalo 15min, vymenili bovden, lanko, nastavili a za 2 min. pol som bol zaradený :y:
Trať..krásna ale náročná, úlohu som mal inú, pomáhať a podporovať priateľku, ktorá sa veľmi vytrápila, lebo podobné podmienky ešte nejazdila. Chcela to zabaliť po 20km, nakoniec to zvládla a bola šťastná,že to dala, veľmi sa jej páčilo, jej prvý maratón a rád sa vráti..
V priestore cieľa..s úsmevom sme sa pridali k ostatným usmievajúcim, rady na wapky som videl dlhé, tak sme ich neriešili, umyli sme večer doma na záhrade /viem, nie každý má tú možnosť, osobne mi tiež vadia vítrinkári, ktorí si bajk berú do postele/.
Odbehli sme sa umyť, potom naspäť, rizoto bolo vyníkajúce a naložili tiež slušne, kofola trochu no.. ehm :x a akurát sme stihli začiatok tomboly. Umiestnenie vyhlasovania bolo fajn, stromy tienili, takže tam nepražilo slniečko..btw. tomuto :sun: patrí tiež veľké ďakujeme, bolo príjemným optimistickým spoločníkom :f:
Michala niekto zrazil? Spomínam si, že pána Jankoviča zrazilo na Považskom maratóne /2008?/ na hlavnej ceste /tiež už pred cieľom/ odvtedy sa už tieto preteky nekonajú.
Neprajem Vám taký osud /organizátorom/ robíte si svoju robotu dobre, robíte to s citom, Ludia na občerstvovačkách boli skvelí a ochotní, regulovčíci boli kde mali byť a dopredu mávali a usmerňovali, fáborky bolo hneď vidieť, nebezpečné úseky zreteľne a s predstihom vyznačené.
A negatíva..namierim na účastníkov..Keď si ľudia nevážia, že pre nich niekto vybavuje povolenia na prejazdy lesmi,lúkami a pod, organizuje pre nich pretek krásnou krajinou, nemajú ku nej cit a vedia ju tak zas.ať obalmi od tratoviek, gelov a bordelu, nech sem ani nejdú. Veď plný gel vo vrecku je objemnejší ako prázdy gel vo vrecku tak wtf? Šli sme asi v poslednej stovke, tak to bolo veru vidieť..pri stúpani na Polom som pristihol takého staršieho pána, ako chcel obal z toho gelu !schovať! za drevá pri ceste..to už mohol hodiť na asfalt..som ho trochu slušne dodrbal :!:
No a ešte dík postaršiemu gentlemanovi, ktorého sme dobehli 1,5km pred cielom, on sa dal do háku za kočku a 70m pred cielom ju v dolekopčeku obehol..pacient :fubar: holka trochu nadávala :lol:
To aby si účastníci nepripadali ako tí dobrí a organizátori sú ti zlí.
Veď ma ani nenabonzovali, že som niesol dva biky :rofl:
Zhrnutím, krásne strávená sobota, s príjemným pojazdením, s úžasnou atmosférou vytvorenou hojnou účasťou pretekárov-spolubojovníkov.
Páčilo sa! Ďakujeme! Prídeme zas! :bow:
07.06.2010 - 09:52:20
00
ozaj k značeniu ešte: lebky som nepochopil :lol: vždy keď som ju zbadal zlakol som sa a pribrzdil, ale nikdy som si nevšimol prečo tam bola a či už som za ňou :P
07.06.2010 - 10:52:03
00
Preboha!!! To aj Terry ide do politiky?

Zvolím si ho a zakrúžkujem na preteky. :)
07.06.2010 - 10:54:25
00
ahojte,
toto bol moj prvy maraton, dufam a verim, ze nie posledny. Sice som si na 46km trati poslednych 6km odlacil do ciela, kvoli druhemu defektu, aj tak sa mi velmi pacilo. Nemam nikomu co vytknut, mne sa to vsetko pacilo.

Este nieco k tomu cisteniu. Ked som sa rozhodol, ze nebudem cakat v rade a bike umyjem doma, hned ako som ho oprel o auto, vysiel z jedneho domu chlapik a sam mi navrhol, ze na dvore ma hadicu a mozem si bike umyt unho. Co dodat.... Velka vdaka vsetkym. Uz sa tesim na dalsi rocnik.
07.06.2010 - 10:56:28
00
Bbol som ,videl som, zažil som ,načerpal info,pomohol som karcherkou ,,načerpal info,čo a ako
a opäť v kolobehu príprav MSR MTB XCM ktoré sa pôjde 25.9.2010. v Pravenci.
ako som išiel a čo som zažil som už písal včera.

tu je zopár foto :http://picasaweb.google.sk/mtbpravenec/Fatran#
07.06.2010 - 12:14:35
00
Bbol som ,videl som, zažil som ,načerpal info,pomohol som karcherkou ,,načerpal info,čo a ako
a opäť v kolobehu príprav MSR MTB XCM ktoré sa pôjde 25.9.2010. v Pravenci.
ako som išiel a čo som zažil som už písal včera.

tu je zopár foto :http://picasaweb.google.sk/mtbpravenec/Fatran#

Práve sme všetko dosťahovali, odpratali a upratali...Ďakujem dodatočne za wap-ku...
07.06.2010 - 12:38:46
00
Práve sme všetko dosťahovali, odpratali a upratali...Ďakujem dodatočne za wap-ku...


V pohode, keby všetci poriadatelia trochu spojili hlavy aj pred jednotlivmi pretekmi v sérii, myslím že neni problém si pomôcť. videl som že som v cieli medzi prvímy čo zabalili, nebola ešte napojená tak som riešil potok a bolo to asi najlepšie čo som mohol urobiť. aj u nás v Pravenci bolo blato a rada, nuž poučil som sa aj z ostatnými a teraz viem že to treba posilniiť.
pozrel som si kritiku, to ma trochu mrzelo, ale aspon viem čo doladiť. ani 4 okruhy už neriešim. asi je to vela 4x sa točiť. pretekárom je to jedno, ale hoby jazdcom to pekne leze na nervy.

A report zo včera si asi čítal. Sú veci ktoré sa riešia tu a sú veci ktoré si povieme organizátori na sedeniach. každá kritika nás posúva vpred. Idem akurát na trať čo plánujem u nás na september. čosi pofotiť a užiť si kým neprší.
wapku kludne aj nabudúce. beriem aj do udiče,a ked sa ozvú aj iný poriadfatelia a pojdem tam, kludne aj im.
07.06.2010 - 13:58:14
00
no napriek zmeskanemu startu koli tomu ze ja somar som si zabudol pripevnit chip na nohu mam fotecku s milanom jurcom takze som spokojny , inak nemate niekto z trate cislo 69 ??

Mám a tu si aký fešák :clap: :hai:

Prílohy:

Komentár súboru: 69
PICT3256.JPG
PICT3256.JPG 831.46 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2010 - 14:53:08
00
Brutale - Nebezpečný úsek "STROM"

Prílohy:

05062010164.jpg
05062010164.jpg 559.61 KiB thumb_up0thumb_down

05062010165.jpg
05062010165.jpg 597.75 KiB thumb_up0thumb_down

05062010157.jpg
05062010157.jpg 560.66 KiB thumb_up0thumb_down

05062010160.jpg
05062010160.jpg 630.38 KiB thumb_up0thumb_down

05062010166.jpg
05062010166.jpg 578.83 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2010 - 15:02:08
00
Oznam pre fotografov: Hlada sa fotka cisel 480 a 478.
Dakujem :bow:
07.06.2010 - 15:06:06
00
2skicool : dakovala velmi pekne :$
07.06.2010 - 15:31:20
00
A este grafik :P


Hmm, dosiel som par sekund pred tebou, tak sa ponuka celkom zaujimave porovnanie grafov. Vychadza mi z toho, ze som sa asi moc setril (ANP 165, MAX 188). Bola to moja prva "dlha" v tomto roku, tak som mal trochu obavu, ako to zvladnem :worried: .
Prekvapil aj udaj o stupani, rovine a klesani. U mna je rovina iba 3km, u teba o dost viac.

Celkovo sa mi maraton pozdaval. Krasne prostredie a organizacia tiez v pohode. Tradicna vycitka len k umyvaniu bikov, som pri tom cakani na slnku skoro skolaboval.

Prílohy:

FatranXCMCurve.jpg
FatranXCMCurve.jpg 379.31 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2010 - 17:38:31
00
..maraton bol super a bez toho blata by to nebola taka zabava :D ..jedina vec, s ktorou som mal problem bola moja kondicka :) ..uvidime o rok - uz sa tesim

..a ak by mal niekto nahodou fotky s cislami 262, 226 alebo 266 prosim poslite ich na JakubSagan@azet.sk ..diki moc
07.06.2010 - 18:07:12
00
keyboard_arrow_up