Bob nepláce do vetra veď nevidiš ako má veľké koleso v nicku :D
31.08.2010 - 14:56:59
00
Ked uz velke kolesa tak 36er
3.bp.blogspot.com
31.08.2010 - 15:06:37
00
pripustam, ale treba konkretizovat. Ja to mam na zaklade podlozenych faktov, ty zrejme sudis vlastnou hlavou. Stupajuci predaj mam z oficialneho webu, zvacsujuca sa ponuka 29-tok taktiez, .....ak myslis profesionalne preteky ....tak tie som myslel v USA a nie nase maratony.
Nemam problem si s tebou cokolvek vydiskutovat ani podlozit dokazmi. Ale treba konkretizovat a nie len placat do vetra! :!:

OK.
V prvom rade sa priprav na to, ze sa stretnes s posmeskami, s nevolou, opovrhovanim ........proste mnohi su zadubeni a nik to nezmeni. Je len velmi malo tych, ktori su otvoreni novym technologiam, novym rieseniam....uplne ina situacia je vsak v zahranici. Zapadna Europa, USA...tam vsade 29-ky expanduju. Dokazom je paleta 29" bajkov na rok 2011. len Spešl prinasa 5 novych modelov a v roku 2012 uz chce mat viac ako 50% produkcie len 29".
Rok 2011 prinesie mnoho celoodpruzenych 29-tok a ked si predstavis, ze 29 HT je rovnako pohodlna ako 26 FULL, tak to bude :y:

Profesionalne preteky vyhravaju stale castejsie jazdci na 29" bajkoch. Su jednoznacne rychlejsie, i ked pri stupani potrebujes viac energie, resp. slapes silovo. Avsak ak drzis tempo tak stupa nadherne a mozes spravit lepsi cas. V terene je menej obratna a je vyslovene pre vysokych jazdcov, nakolko manevrujes hlavne naklonmi bajku a prekonat vacsi priemer vyzaduje vacsiu paku ....cize vyssieho jazdca. Doporucujem vsak kupit mensi ram...ak pri 26-ke potrebujes 21" ram, tak pri 29-ke si zober 19". Je to kvoli manevrovosti v terene.

Treba to vyskusat ....skus si pozicat 29-ku a potom sa rozhoduj.

blbosti
súhlas
ostatné neviem

K tomu expandovaniu v západnej európe- neviem či sa počíta aj rakúsko, ale bol som sa trošku bicyklovať a jediné dve 29ky ktoré som videl boli moja a ženina. Tož tak.
;)


Naposledy upravil bob dňa 31.08.2010 - 17:29:22, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2010 - 16:59:41
00
Bob nepláce do vetra veď nevidiš ako má veľké koleso v nicku :D


Děkuji ti předsedo, že ses mě zastal. 8)
31.08.2010 - 17:01:37
00
Ja by som sa v narocnejsom terene na 29 posral, je to velke hovado na mierny teren ;) nejaky profi jazdec zajazdi aj na tom monstre, ale pre bezneho cloveka je to vrazda.
Porovnanie full-26 a ht-29 :tmi: treba si to vyskusat na vacsich korenoch a kamenoch, po par prejazdoch pride vytriezvenie.
31.08.2010 - 17:35:37
00
- tak ja som sa vo svojom okoli stretol s obrovskym nepochopenim - ale mas pravdu, trosku som to nadsadil.

- 29" je ovela pohodlnejsia vdaka vacsim pneumatikam, mal som 2,20 bol to neskutocny balon, ktory ma v sebe viac vzduch a samozrejme vacsia hrana sa lahsie prevaluje cez nerovnosti. Neplati to vsak vzdy a na kazdom povrchu, takze - nadnesene.

- o manevrovosti sa mi bavit nechce, je to moja vlastna skusenost a na 19 som si dovolil viac. Manevrovost je urcite lepsia s mensim ramom :!: Vyska jazdca je cista teoria a je to podmienene zdatnostou jazdca a neda sa to objektivne dokazat. Ale fyzika nepusti :!:

Inac klobuk dole, ze mate obidvaja 29-ky, fandim Vam :y: :y:


Ja momentalne jazdim novu 26-ku FULL a cakam na jar, mozno mi pribudne do vybavy 29-ka FULL. Obujem ju do uzsich a v strede hladkych plastov na cyklotury po cestach a lukach.
31.08.2010 - 19:00:22
00
Ja by som sa v narocnejsom terene na 29 posral, je to velke hovado na mierny teren ;) nejaky profi jazdec zajazdi aj na tom monstre, ale pre bezneho cloveka je to vrazda.


charakterizuj pojem - bežný človek?

ja denne lietam na 26kách a jediné čo ma zachraňuje aby som sa nezabil je to, že mám najväčší rám aký som kedy vedel zohnať, inak by som na bike už ani nesadal, teda to mám doma dva biky, a ten jeden má klasickú veľkosť bežného rámu, keď na ňom idem vyzrám ako kačica... (teda tak isto vyzeráju bmx-kári čo majú sedlo tak nízko že im zadný plásť zarezáva do riti) :D nič v zlom len mi to príde smiešne...

čo som čítal recenzie na 29 v časákoch momentálne posledné od "špajzelizedu" tak práveže 29 sa lepšie vie pohrať s terénom a nevytrase z teba dušu, keďže vníma len tie väčšie nerovnosti, malé pohltí.

samozrejme každý má na to iné názory, ale vždy to bude o tom, aké konkrétne skúsenosti máme. ten kto 29 nevyskúšal môže len ťažko hovoriť, a je veľmi veľký rozdiel ak na 29 s malým rámom sadne teenager prirodzenej výšky, alebo na 29 s veľkým rámom sadne dvojmetrové hovado ako som ja :D :devil:
31.08.2010 - 21:03:22
00
Pokec o 29eroch s legendou MTB Nedom Overendom(anglicky)KLIK
29.01.2011 - 21:55:54
00
Čaute, dnes som si v Trenčíne kúpil svoj prvý 29-kový MTB. Na začiatok som si vybral pomerne ťažký, ale veľmi pohodlný Agang Gangsta 7,29 vo veľkosti 19. Dnes som na ňom prešil 20 km v kopcoch a musím konštatovať nasledujúce: Oproti môjmu Haibike Light, ktorý vážil o 4 kg menej, sa na tomto oveľa lepšie šliape do kopca!!! Čakal som presný opak, ten rozdiel nie je vôbec minimálny, je to riadne cítiť už po pár desiatkach metrov. Od prvého zhliadnutia po kúpu ubehol len jeden deň, možno sa budete smiať, že som si kúpil lacný bajk, lebo predtým som dal za HB vyše liter, ale mal som vážnejšiu nehodu a po operácii ramena je pre mňa utrpením jazdiť na bajku, ktorý má nižšie riaditka. Za posledný týždeň som vystriedal a v rôznych predajniach vyskúšal asi 10 bajkov, ale tento jediný mi sadol okamžite. A hlavne som chcel 29 kolesá a pohodlie. Aj keď je zrej,é, že kvôli slopovejšiemu posedu budem mať viac váhy na zadku, ale to riešim veľmi pohodlným a vyskúšaným sedlom. Jediné čo zatiaľ cítim ako nevýhodu oproti 26 je o máličko horšia manévrovateľnosť, ale zas lepšia stabilita v zákrutách. Mal som dnes z jazdy až neskutočnú rasdosť po dlhom čase. A to aj napriek tomu, že ten moj Gangster má 14.7 kg!!!! A ešte jedna haluz....neznášam značku Author, mal som len 1x bajk tejto značky apovedal som si nikdy viac, nechápem od koho kopírujú tie strašné geometrie ich rámov.....Agang je ako úplne od ného výrobcu a ergonomicky nemá s Autorhom nič spoločné.
28.09.2011 - 18:35:10
00
PS: Predsa len ešte jedno negatívum, ale to sa netýka 29 klies ale konkrétne mojho bajku, teda presnejšie vidlice RST M29 Com TnL, olejová uzamykateľná (80 mm). Je to čistá katastrofa!!! Úplne kazí fantastický dojem z tohto bajku, vyzerá síce dobre, ale správa sa, ako k tomuto bajku ani nepatrila vôbec. Predtým som mal Rock Shoch Reba Race a takýto rozdiel v kvalite pruženia som absolútne nečakal. Slovo "Hrozné" je na to slabé, asi ju budem mať neustále zamknutú a nebudem jazdiť po teréne, alebo ju predám a kúpim novú....nechce niekto úplne novú katastrofálnu vidlicu RST M29 Com ???


Naposledy upravil Gangsta729 dňa 28.09.2011 - 18:51:18, celkovo upravené 1 krát.

28.09.2011 - 18:43:09
00
no to si veru z tou vidlou nevyhral.... ta drzim palce, nech sa ti dobre jazdi.. hadam sa niekde v okoli stretneme a vyskusam si tvoju 29
28.09.2011 - 18:48:09
00
Cez viked bolo testovanie bikov SCOTT na Alpinke pri Kosiciach. Robil som tam sprievodcu ludom ktori skusali nove biky. Najazdil som za dva dni cca 100 km a 2200 nm v dost narocnom terene - na Michlakovom singli smerom hore a dole. Mal som moznost vyskusat si rozne modely. Skusil som Scott Spark (2012),Scale (2011), Scale 29"(2012), elektrobike a cestak SCOTT Foil. Moje pocity z 29-tky su take zmiesane. Kedze dlhsie jazdim full, tak presedlanie na HT je pre mna zasadny rozdiel hlavne v stupaniach. Na pocit je ta 29-tka "kludnejsia" lepsie drzi stopu, ale v zjazdoch ma full navrch. Sprievodcu so mnou robil aj Tomas Hauser, jeden z najlepsich MTB maratoncov na SVK a ten si 29-ku Scale chvalil. To iste povedal Miso Lami, ktory tiez prisiel s partiou testovat Scale 29-ku. Jednoznacne chvalil jazdne vlasnosti 29-ky a vazne uvazuje o prechode na nu. Najvacsi ohlas u verejnosti mal aj tak elektrobike Scott. Mne sa najviac pozdaval cestak Scott Foil.
28.09.2011 - 19:59:09
00
neviem naco je tato tema tu je riesenie

http://bicykle.bike-king.sk/bicykle-a-ramy/trek/horske/panske/bicykel-69er-ss-09-vel-17-5-hneda-cierna/c11000000620p196583.html

8)
07.10.2011 - 13:40:16
00
pekna pitchovina :D
08.10.2011 - 16:16:08
00
Pred pár rokmi takyto nejaky Trek dokonca testovali vo Velo. :D
Teraz im z 29-tok drbe úplne, ako v predposlednom čísle. S výnimkou vysokých a ťažkých jazdcov (a Kulhavého :D )nevidím dôvod, prečo to podsúvať ľuďom ako nevyhnutný vývojový trend. A čím menší rám, tým vyzerá 29-ina srandovnejšie...
08.10.2011 - 17:07:23
00
keyboard_arrow_up