MTBiker 4. expedícia

20.05.2011 - 22.05.2011
Cykloturistika
Varín - autocamping (Slovensko)

Propozície, Pozvánka
Zúčastnených bikerov (39)
_andrej_bikeeerCraObsdrotarFlinkergekonkoHenochrinikicemanjfabkapokesalpKidaklapalomaLapierremaciashmarek001martin190mipo13misenomisugenaliniPatrikLpeter2077PoloromanxscyphoSTNsylvaticTomasTomTomáš45vladikaVladimir222vladolyojozbartosZekerzihadlo 5
definicia AM.ENu je predsa uz roky znama: prilis pomaly hore kopcom na XC, prilis pomaly dole kopcom na DH... preto to jazdim, ni? :)
teraz vazne: ja myslim ze minulorocne Martinky boli uplne v pohode aj s tym dlhym vyslapom, len to hadam chcelo vyrazit skor, aby nas na ceste dole netlacil cas a tma
a na Expedition idem, nech sa kona kdekolvek ;)
13.12.2010 - 10:37:22
00
Tak potom AM.EN jazdi 98% bajkerov. :D

Inak mam pocit, ze sa niektori obavate spoznat nove lokality, co sa mi zda divne. Ved to je prave na bajkingu to krasne a zaujimave - spoznanie novych terenov, nie?

P.S. Pre Lapierra - organizacne by som sa toho nebal, nech je to kdekolvek. Jednak asi nebudu viac ako 3 skupiny (dve XC podla vykonnosti + jedna AM.EN) takze traja ludia sa na sprievodcovanie urcite najdu a keby vsetkych sprievodcov pozrali medvede, tak hadam vieme citat mapu. ;) Okrem toho ak chapem spravne tuto akciu, tak to nema byt az tak organizovana vec ako Porac, ale skor vecerne stretko/posedenie a cez den spolocny vyjazd samostatnych skupiniek podla toho ako sa rozhodnu, cize tu organizaciu a sprievodcovanie netreba brat az tak vazne. Aj to ubytko sa da riesit individualne ako som pisal - par ludi sa dohodne a zajedna si izbu samostatne. Tym padom Ti odpadaju akekolvek starosti/zodpovesnost ak niekto ucast odriekne a pod. a mozes si aj Ty uzivat stretko. :)
13.12.2010 - 11:22:56
00
vladol & Dijck: tak ste ma potesili :y:

aj mňa :) toto som chcel počuť..


jezus: nieje to až tak organizované, ale individuálne ubytko by nebolo asi najvhodnejšie, aby sme sa vôbec potom pomestili.. takto sa spravia prihlášky, zoznam, zaplatí sa záloha a ubytko je isté pre všetkých spolu..


inak toho jazdenia by som sa tiež až tak nebál.. aj keď sa to potrhá na skupinky, tak ak sa pôjde určená trasa vopred (napr. budú známe farby značiek) prípadne GPX súbor, nemôže byť problém..
13.12.2010 - 15:21:58
00
Inak mam pocit, ze sa niektori obavate spoznat nove lokality, co sa mi zda divne. Ved to je prave na bajkingu to krasne a zaujimave - spoznanie novych terenov, nie?

Tiež to tak beriem. Ak by aj nebol Expedition v Makove, tak by hádam nebol problém sa dohodnúť a spraviť nejakú peknú víkendovú akciu v menšom počte niekde v tejto lokalite. Myslím, že tak 10 ľudí by sa našlo, či? Pre mňa, čím viac takýchto akcií tým lepšie ;)
13.12.2010 - 15:34:00
00
CraObs: To s tym ubytkom bol len navrh na odbremenenie organizatora, ale uznavam, ze efektivnejsie to bude spolocne. Mozno aj za lepsiu cenu.
Ice: Suhlas, nic nam v tom nebrani. :y:
13.12.2010 - 15:56:12
00
PIATOK - ANAKONDA (new singel )
SOBOTA - MARTINKY
NEDEĽA - CH.P.SUCHÝM.....neni čo riešiť..sú to trate, kde sa zmestí v pohode 100 bajkerov.
MARTINKY..to je pre bikera... sviatok...sa tam dostať.. aspoň raz za rok.
13.12.2010 - 17:06:44
00
kazdy rok sa stresuje ake budu skupinky, tempo a pod. a kazdy rok si to potom vsetci chvalia, tak ludia nestresujte
13.12.2010 - 18:10:09
00
Inak mam pocit, ze sa niektori obavate spoznat nove lokality, co sa mi zda divne. Ved to je prave na bajkingu to krasne a zaujimave - spoznanie novych terenov, nie?

Ano z tohto dovodu sa mi napad z Makovom paci. Idealny stav by bol jeden sprievodca, ktory tam uz aspon raz bol, a kedze vecsina z nas je mapovo gramotna, tak trasu naklikat do bikemapu a potom uz nepotrebujeme nikoho. Ak sa vecer ale mame vsetci stretnut pri :beer: tak urcita miera organizovanosti zabrani, aby bikeri nebludili v danaj lokalite do augusta. Ku skupinkam len tolko. Skupiny sa vyprofiluju same. A Skuulov navrh treba opravit :!: sviatok je, stat raz do roka na Kralovej holi :) Na Martinkach som uz bol a rad spoznam aj ine zakutia v okoli Ziliny.
13.12.2010 - 18:43:23
00
ten Makov sa pozdava aj mne aj ked este neviem ci sa zucastnim kedze uz o takych veciach nerozhodujem sam :P, a k tomu vsetkemu este pride aj robota
13.12.2010 - 18:49:43
00
kedze uz o takych veciach nerozhodujem sam :P,

Sorry za OT, ale mi nepovedz ze sme ta nevarovali :P :lol: :rofl: :rofl:
13.12.2010 - 18:52:09
00
tiez som za makov...zvedavost z noveho vitazi.. :)
2 drocik: kralova je najjj... raz som tam uz stal a je to zazitok,15km zjazd po modrej a zelenej do vikartoviec :rock: sorry za OT :$
13.12.2010 - 19:37:48
00
No ono so sprievodcami by problém určite nebol. Najväčším chrtom by som pribalil Berca, on by so svojimi navigačnými schopnosťami spravil so 60 km výjazdu aj stovečku :lol: A čo sa týka navigácie, tak to je malina, na hrebeňovkách dobre značených nie je kde zablúdiť :P Len asi by v Makove bol problém s AMEN partiou, pretože ako už bolo spomenuté, nie je to tam pre nich to pravé orechové. Ale možno len my nepoznáme vhodné terény :!:
A sviatok na Kráľovej by som si chcel aj ja spraviť budúci rok, ak tam niekto pôjdete, tak dajte vedieť ;)
13.12.2010 - 19:47:56
00
Ale možno len my nepoznáme vhodné terény :!:


Ono čím dalej sa zabávam na tvojich žartíkoch. Tento raz som sa váľal na zemi čosi cez 10 minút. :x Stačilo by flamu, či?
13.12.2010 - 19:54:30
00
Teraz to nemalo byť myslené ako vtip ani len náhodou. Myslel som to tak, že terény čo mám pojazdené v okolí Makova sú super pre XCčkárov, krásne hrebeňovky, výhľady, príroda, chaty, krčmy, pohodičkový zvlnený profil čiže žiadne AM a už vôbec nie EN. Ale určite by sa našiel aj terén pre AMENákov, len akurát ho ja nepoznám, čo ale neznamená že neexistuje.
13.12.2010 - 20:46:46
00
Ten Makov mi príde trochu ako šitý horúcou ihlou. Z toho čo píšeš som vycítil, že ani Ty si si nie istý touto lokalitou; teda aby bola vhodná pre všetkých. U mňa by prichádzala pred Makovom skôr do úvahy oblasť Súľova.

Nechcem z toho robiť doslova Expedition (čítaj hľadať vhodné trasy).

Jednoducho je to širokospektrálne stretnutie, tak rovnako aj terén a podmienky by mali byť pestré pre všetkých.

Zatiaľ čakám na konkrétne informácie o vhodnom ubytovaní za rozumnú sumu. Kde čo a ako uvidíme, ešte musíme vymyslieť kedy.

No a Jezus k tomu bezorganizačnému ubytovaniu: myslím, že by to bol pekný chaos a dosť problémov... všetko má svoje výhody aj nevýhody (to je na dlhšiu debatu). Ale aj tak vďaka za návrh. :)
13.12.2010 - 21:22:38
00
keyboard_arrow_up