akú máš inak presne výšku a hmotnosť?

ako presne? (ci sa mam ist merat :D) ...ale malo by to byt medzi 185 a 190 cm.
hmotnost tak 67 kg, ale asi este bude viac (ak som to tu nespominal mam 15 :D) a preto kukam ze by bola lepsia vzduchova vidlicka, ze sa da lepsie nastavit ako pruzina...
Schwalbe citizen tiež nie je nič extra
no dobre :D tak som na priadnych plastoch este nesiel...
Nie je dôležité čo majú na predajni, ale čo vedia zohnať

to je mi jasne.
tie od toho scalara sa mi celkom pacia (nie vzhladom, ale hlavne vybavou)
inak nemam problem za bicyklom vycestovat (ale to uz musim mat na 100% dohodnute), mam rezinky na vlak a segra chodi na vysku do Brna takze s okolim brna by sa to v pohode aj dalo...
Dik za radu, asi napisem na to forum alebo rovno tomu scalarovi nech da volaku ponuku
04.06.2012 - 22:10:51
00
v tvojom veku som tiež mal cross, dodnes to ľutujem :) Inak teoreticky môžeš ešte dosť narásť :D
Scalar by mal vedieť niečo výhodné navrhnúť, to znamená schopná sada, rám, doplnky a vzduchová vidlica... Do nejakých 600€ s poštou a príslušenstvom by sa to hádam zmestilo a mal by si bicykel na ktorom bude radosť jazdiť :D
04.06.2012 - 22:15:35
00
v tvojom veku som tiež mal cross, dodnes to ľutujem

preco?
mozem este dost narast... podla toho co je dost, ale viac ako 5 cm to uz nebude
a postou to si radsej spravim vylet vlakom a pojdem pren :D :D :D aj do ČB!
len otazka je ze ci sa mi vobec taky bike oplati je tam ozaj taky rozdiel (hlavne v tej vidle)?
Tento bike by som uz chcel na dlhsie t.j. kym ho nezoderem :D takze preto vazim vsetky mozne aj nemozne moznosti :D
04.06.2012 - 22:23:20
00
no presne v tej dobe som mal cross v podobnej cene, bol to taký prvý schopnejší bicykel... Keďže sa na tom už dalo jazdiť, tak som jazdil viac a viac a viac... Až som nakoniec prišiel na to, že horský by bol o dosť vhodnejší, keďže aj na typickom rozbitom asfalte alebo bežnej poľnej ceste je to rozdiel k lepšiemu :)
Ak cross, tak by sa hodilo si ustriehnuť nech sa tam dajú dať aj trochu širšie plášte... Keďže potom sa otvárajú zase nové možnosti, s nejakým 1.8" MTB plášťom by to bolo dosť zaujímavé :)
04.06.2012 - 22:27:59
00
v podobnej cena ako ten CTM alebo ten od toho Scalara?
04.06.2012 - 22:30:33
00
to ctm (to najlacnejšie čo si sem hádzal) nemá veľkú konkurenciu v tej cene, od scalara by to bolo o dosť drahšie, ale aj lepšie :)

To drahšie http://www.ctm.sk/model/cross/elite-1-0/ , to by bolo celkom fajn, len samozrejme si treba vybaviť nejakú zľavu, nech sa to dostane cenovo na nejakých 400€ :)
04.06.2012 - 22:36:05
00
ale ta vidla je pruzinova, nevadi to? lebo su ncx aj take co su vzduchove a to sa da lepsie prisposobit, ci?
04.06.2012 - 22:43:40
00
Pri takom zdvihu a pouziti tam velke rozdiely nebudu. Jedine rozdiely budu vo vahe.
04.06.2012 - 22:51:40
00
sak prave o vahe hovorim ze ak mam teraz 65-70 kg a za 2-3 roky budem mat mozno 75-80 kg tak aby to nebol problem... ci to ta vidla "ureguluje"
04.06.2012 - 23:01:19
00
ak ste mysleli vahu vidli tak jedno kilo hore-dole ma nezabije...
04.06.2012 - 23:05:26
00
neries vahu lebo za 2-3 roky mozno vymenis cely bicykel.. na kros pokial do toho nechces velmi investovat uplne staci pruzinova vidlica, kedze od toho bicykla neocakavas nic extremne. So vzduchovou vidlou na krosaku vela nenastavis lebo to nieje dual air cize nastavis len silu pozitivnej komory na svoju vahu a tym sa dost straca citlivost. To iste vsak dokazes aj vymenou pruziny. O cene servisu ani nehovorim :)
04.06.2012 - 23:21:16
00
za 2-3 roky mozno vymenis cely bicykel
prave to nechcem a nevidim dovor preco by som ho mal menit
To iste vsak dokazes aj vymenou pruziny

presne to som myslel, ze vzduchova sa da lahko prisposobit, ale nevedel som, ze sa da vymenit pruzina vo vidle... kolko taka vymena pruziny asi stoji (aj s robotou lebo metodou urob si sam sa to asi nebude dat :D)?
05.06.2012 - 16:31:12
00
Nájsť vhodnú pružinu bude nemožné pri týchto ultra lacných crossových vidliciach :) Ak by sa aj našla, tak možno bude za nezmyselnú cenu. Jednoducho vzduchová by bola o dosť lepšia, hlavne tie vzduchové majú aj celkovo výrazne nižšiu hmotnosť a niekedy aj tuhosť (ak majú vnútorné nohy s väčším priemerom).
05.06.2012 - 17:11:23
00
no konstatujem ze teraz ste ma uspesne domotali :D
05.06.2012 - 17:16:19
00
Tazko ti takto presne povedat co je lepsie, obidva systemy maju svoje vyhody aj nevyhody. Nevieme ci budes jazdit len pocas sezony alebo aj cez zimu vtedy by si mal so vzduchovou problemy. Ano pruzina sa da vymenit no musel by si najst nejaku kompatibilnu, ale je to zbytocny zasah kedze na krosovom skakat nebudes.
05.06.2012 - 17:53:37
00
keyboard_arrow_up