Vaha? Ved vazi 700g, moja doterajsia ma okolo 400. Keby som honil gramy tak nenosim litrovu flasu, brasnu na riaditkach, rame aj pod sedlom, odrazky blikacky... Ani nechcem vediet co v tych brasnach je, asi aj hasak :) A cenou je lacnejsia nez karbonove. No idem do toho, pripadne ked zistim ze to je somarina tak to dam na bajk manzelke, ta to asi oceni :)
05.08.2012 - 21:13:25
00
Ja by som sa karbonovej bal, ze sa mi zlomi. Ked som ohol hlinikovu tak karbon by siel asi skor kakat a nechcem vediet ake by to malo nasledky.
06.08.2012 - 10:28:08
00
Co tato ? http://www.canecreek.com/component-seatposts
06.08.2012 - 11:55:47
00
Fu ta stoji 150€, to uz mozem rovno predat stary bajk a kupit fulla :D
06.08.2012 - 14:07:53
00
... keby odpružená sedlovka na HT pomáhala, tak už ju nosí každý. Nenosí ju však skoro nik (na 99% ?). Ani karbó novápri nejakých priemeroch 31,6 a vysunutí cca 25 cm nemôže pružiť tak, aby to človek na svojom zadku zbadal.

Prvotná rada je upraviť si posed a druhotná je šetriť na dobrého fulla.

P.S.: ... pri odpruženej sedlovke sa mení vzdialenosť zadku od pedálov v závislosti od jej okamžitého zasunutia. To tiež nerobí dobrotu.
06.08.2012 - 14:16:32
00
Prave som si dal 5km usek polnej cesty vytunovanej tatrovkami, samy rigol vymol vlna jama. Tak vzdialenost sedla od pedala bolo asi to posledne co ma na tej ceste pri kruteni zaujimalo, a tie 4cm co to pruzi az taky velky vplyv nemozu mat. Druha vec, ja jazdim tak 50% asfalt, na to je asi full zbytocny luxus.
06.08.2012 - 15:26:23
00
Pozrel som zahranicne fora, takze Thudbuster je svetova jednotka, Suntour Nex dvojka a zbytok su shity pre trekove bajky.

No a nasiel som aj lahodku, tento japonec ma tu sedlovku aj na fullovi :D

Prílohy:

full-sp8.jpg
full-sp8.jpg 38.56 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2012 - 15:50:57
00
moomoo: preto som sem daval ten odkaz Thudbuster je Canecreek :lol:, ale inak na to co popisujes je potrebne zmenit jazdny styl. V teren se da jazdit aj na celopevnaku, ale nie tak, ze sedis. A nie s brasnami, flasami, kosikmi, blatnikmi, atd. Ak chces plny komfort, tak AM/EN bajk , 2.3" gumy, pruzina vpredu aj vzadu :lol:

laco: no, odpruzena sedlovka ale nie je nahrada fulla .. ani tak nebola zamyslana tvorcami, vozi to sice malokto, ale nejaky vyznam ma, inak by sa nevyrabala. Ja s tym ale skusenosti nemam ..
06.08.2012 - 16:40:53
00
Pozrel som zahranicne fora, takze Thudbuster je svetova jednotka, Suntour Nex dvojka a zbytok su shity pre trekove bajky.

No a nasiel som aj lahodku, tento japonec ma tu sedlovku aj na fullovi :D

cele zle :tmi: :lol:
06.08.2012 - 16:43:29
00
S enduro bajkom a 2,3" balonmi na asfalte umrem a cela moja cykloturistika tiez :) A brasne su nutnost, nebudem to ved vlacit na chrbte ked to moze vozit bajk. Mam taky dojem, ze tie fully a ameny su skor pre vas co sa viac tesite z jazdy samotnej nez z toho ze vas bajk odvezie z A do B.
06.08.2012 - 18:26:52
00
:D .. no mas pravdu, ale zas napriklad po Bratislave je pohodlne sa vozit z bodu A do bodu B vylucne s aspon 140mm zdvihmi :lol: .. mam to vyskusane. V meste je drsnejsi teren ako v MK. A tiez si zober, ze ak mas cyklobrasne, tak im je tiez lepsie, ked jazdis dole po schodoch :P

Ale inak na cykloturistiku skor trekovy bike, a odpruzena sedlovka tam asi moze byt fajn... no a zdvihy? /ak sa daju pritvrdit, alebo maju SPV a pod./ - vacsia vaha nijak zvlast neovplyvnia rychlost bajku po rovine, co je podstatne su pneumatiky /no ano, od urcitej rychlosti aj posed, atd./ .. zas ale davat na velke zdvihy cestne gumy ako na tom obrazku .. :lol: /tusim tam nema tlmic, mozno ma preto odpruzenu szedlovku/
06.08.2012 - 22:42:12
00
Ja by som sa bal ze trekovy bajk v lese polamem. Radsej o kilo tazsi MTB s poriadnymi trubkami aj vidlou.
Suntourka uz objednana, dam vediet ako to funguje.
07.08.2012 - 07:14:30
00
Vidla to ano, ale tymi trubkami by som si nebol taky isty :lol: , staci sledovat "demolacie" :D
07.08.2012 - 09:44:13
00
Tak uz je namontovana! Nedockavo som vybehol do zahradkarskej kolonie (mix asfalt, sotolina, rozbita polna cesta, tankodrom, kolajnice, kopcek) a som milo prekvapeny. Ono to funguje! Komfort je rozhodne vacsi a priam som sa pristihol pri tom, ze vyhladavam prejazd jamou ci korenom. Pruzenie je tak 2-3 cm smerom vzad a nadol, do stran ziadne. Este sa bude treba pohrat s nastavenim vysky sedla, polohy sedla na sedlovke a tvrdostou pruziny ale uz aj teraz je to super. Zatial som siel kratky usek 6km, uvidime ake budu dojmy po dlhsej trase. Po nasadnuti sedlo hned sadne asi o 1cm, to aj pisalo v navode. Potom je viacmenej pevne a prejavi sa az pri nerovnosti alebo prudsom zabrzdeni. Pri beznom slapani na rovine to nema tendenciu kyvat. Pre tazsich jazdcov sa tam da kupit aj tuhsia pruzina do 120kg.

Prílohy:

suntour2.jpg
suntour2.jpg 281.54 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2012 - 10:13:13
00
Vypadá to fajn :y: . To je NCX alebo drahšia NEX ??? Tiež som v minulosti o takom čomsi rozmýšľal, ale dnes mi to akosi už netreba, nakoľko v teréne už vôbec nejazdím.
10.08.2012 - 14:31:19
00
keyboard_arrow_up