Dubnický Maratón

25.08.2012
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (60)
200931kubo10Adik0_0AdrianKaJoNandyapobimjeamBlsnycatcherxxdivoHazardhopsalicemanjamajkajanci30jey_svkjoziCCjozino83Kefrinkirikocnerekopecky.iKTM-145MagicMamutkomartin91maxxspMcDuromickelson99michelinomirecpdoboroliver99ovepetobikerado.tilandyrasto.bredfileRoboKRockstarRebelromixSimonSvksir Pallospeedracer1sportman11swordiksyskaTomino115tomPytomy89tripeteunigenavulpeculawaldoWladixyoggiZetorWRCzuzula
mne sa lubilo a najviac zo vsetkeho ma potesilo pocasie \o/ . K tym rozbitym zjazdom napisem iba tolo, ze 95% ludi jazdi po sirokych strkovych zvazniciach a ked zrazu pride nieco take ako Kamenne vrat alebo zjazd pod Trtavku tak je hnet ohren na streche. Kazdy ma vediet co je v jeho (samozreje stoja) moznositach a sam by mal vediet co si moze/nemoze dovolit.
25.08.2012 - 22:53:02
00
Celkovo hodnotím organizáciu kladne, občerstvovačky na úrovni(fakt bolo z čoho vyberať, super). Aj keď na prvej kompletnej mi chýbalo niečo na reťaz. Včera som kupoval nový olej čo nemám ešte odskúšaný a nejak mi to začalo veľmi rýchlo schnúť. Pomohol mi ale rider, jazdil myslím commencal, štartovné č.17, ešte raz ďakujem, fakt pomohlo :)

Značenie bez problémov počas celej trate (HARD), ale ten posledný polkilometer, to bola katastrofa. Kto ten dojazd nepoznal, mal problém. JA napr. som tam kričal na obyčajných ľudí keď som sa tam motal pomedzi budovy....hej hej, kde je ten cieľ?..kde je b.ha! Atď...po vydýchaní v cieli som išiel za típkom čo odopínal čipy, že aký je tam problém a že tam ľudia blúdia, no neviem či sa niečo potom zlepšilo...ako som sledoval, ani nie :-/

Inak všetko v poriadku, vidíme sa o rok :)
25.08.2012 - 23:05:01
00
prvý dojem by bol z Basicu na crossovom bicykli úplne fajn, pretože organizácii by som mohol vyčítať akurát dojazd v NDCA, lebo aj keď mesto poznám, nevedel som či je dojazd cez námestie alebo hneď na začiatku doprava, občerstvovačky pohotové, ľudia boli rozhýbaní (na oškretý lakeť som mal v priebehu pár sekúnd jodoform v Porube)... Kamenné vráta v pohode, na terénnejších crossových plášťoch to tam držalo dokonca zo strany na stranu (keď musíš ta musíš)... čo z toho že nohy poslúchajú v každom výšlape keď tu zrazu...
defekt na 38.km zamrzel jak pes, nie a nie to zalepiť.takže jasná výzva dokončiť dubničák budúci rok alebo aj neskôr s trošku normálnejším časom ...
otázky či zobrať crossbike na maratón tu určite ešte bude ... podľa mňa áno, pokiaľ je to vyšší model so spoľahlivým radením(Alivio u mňa),brzdami a hlavne dobrými plášťami...
26.08.2012 - 01:46:52
00
Klasik som si včera užil(prvých 20km mi strieľal šalter kadenciou tatatata a někdy i více, posledných 15 hneval žalúdok), so značením nebol žiadny problém, občerstvovačky a ochota ľudí na nich jedným slovom výborná (koláče na homôlke bez konkurencie :)). Trať je skvelá, jazdec potrebuje aj trocha techniky/rozumu v pár zjazdoch :). Počasie vybavené na parádu, ešteže nespŕchlo, nechcem si ani predstaviť čo by to spravilo z toho prachu.
Jediné čo ma vytáčalo, boli jazdci, ktorí nevedia ani len zabučať, z ktorej strany idú, len sa zrazu objavia na 5cm vedľa teba, na mieste kde už nie je kde uhnúť. Nemám najmenší problém pustiť rýchlejšieho pred seba, len o tom potrebujem vedieť. Nepotrebujem aby ma niekto zozadu zostrelil, keď už sa mám zrakviť, tak vlastnou blbosťou.
26.08.2012 - 09:18:35
00
Tak včera som bol opäť po dvoch rokoch na Dubničáku, ale teraz na 67-čke perfektná akcia, trať nádherná zjazdy trochu technickejšie v tom suchu, ale konečne maratón na ktorom aj ruky dostali zabrať, značenie perfektné, no a občerstvovačky no neskutočné aj preto bol čas taký aký bol, keď som doma kukal do garminu tak somna nich stravil hodinu desat.Som sa viac najedol ako nabikoval vcera.......... :D
26.08.2012 - 11:43:21
00
Foto: https://cyklo.sao-tatry.sk/zobr_foto.php?ake=105&l=sk&akyrok=2012
26.08.2012 - 12:45:41
00
Kvetina v cieli pre každú účastníčku,spolu s vyhlásením mena, tak to je niečo čo sa nevidí len tak, špica, priateľka sa veru prekvapene tvárila :y:
Už som len čakal, či všetci chlapi dostanú po plechovke piva :beer:
woooooow! Ste mocní páni aj po 18-tich rokoch!
26.08.2012 - 15:51:36
00
Tak musim spravit hlboku poklonu :bow: ...vsetko na jednotku. Jedlo, znacenie a zabezpecenie. Trat je jednoducho slovenska topka a ked sa k tomu prida idealne pocko tak nie je o com. Najma ten usek pred Ilavskou sluckou do bolo krasa. 50 km/h cez les po chodnickoch :)

Najskor som vytvoril dvojicku s Icemanom a celkom pekne nam to ubiehalo. Po zjazde do Omsenia som musel dofukat koleso pod defekte a uz som ho nevidel :) Na hrebeni po Baske som sa ale pripojil ku Karlovi Hartlovi a Mishoxovi a spolu nam to paradne ubiehalo. Na tych poslednych lukach sa akosi stratil Miso :) a tak sme to s Karlom dobojovali spolu. Ten to siel samozrejme treningovo po zraneni kolena, inak by som si ani neprdol pri nom :D Ale bola sranda ked sme obiehali nejakych borcov z Klasika a pod tak sme vyzerali ako veduca trojica preteku :)))

Dobre bolo, ked som po asfalte pred koncom tahal spicu tak mi Karel Hovori, ze sa nemusim bat, ze ma nepredbehne za to ze som to cele odtiahol uz od Homolky :D

A konecne sa podarila Dubnica pod 6 takze uz som si viac ani priat nemohol :party:
26.08.2012 - 16:05:32
00
Zdravim vsetkych bikerov, bola to super akcia zvladnuta na 1. obcerstvovacky super znacenie v pohode. Jedine comu nechapem preco sa niektory prihlasia na kratku trat a potom sa tam tvaria ako majstri sveta, napr. Mrs Smikal a podobni z Greenbiku teamu a Katusu kludne mozu ist na KLASIK, a tam nech sa porovnavaju zo seberovnymi. Je to dost trapne tam prist zaradit sa dopredu a potom rozbiehat takto zavod amaterov. Ale ked im len to chyba ku svojim uspechom nech sa paci.
26.08.2012 - 16:13:30
00
Vecna to tema..ja uz som sa takto zamyslal po Sulovskom ale je to uz proste tak ;)
26.08.2012 - 16:22:51
00
kardanalim: nerieš to a jazdi si svoje. Nič s tým nespravíš...

Imroman: Mňa si predbiehal dolu tým strmím zjazdom, čo sme niektorí tlačili :) Neviem presne ako sa tam tan úsek volá. Ale neviem už či si bol s Icemanom alebo Hartlom. Teba som poznal podľa bicykla :D
26.08.2012 - 16:38:33
00
To som siel tusim s Mishoxom...no, tam to bolo vesele, kukal som sa hlavne pod seba nech to tam nepolozim :D
26.08.2012 - 16:43:17
00
Btw, viete niekto ako skončila súťaž o najťažší bicykel? ;)
26.08.2012 - 16:57:27
00
Vitaz mal cca 18 kg ak dobre pamatam.
26.08.2012 - 17:02:09
00
vyhral panko s ocelovou full demou.. 18,4kg... aj sme si potazkali :)
26.08.2012 - 17:23:24
00
keyboard_arrow_up