No krasa astro ;( este ze ta nepricvakol uplne
10.05.2013 - 08:48:13
00
Niečo podobné sa mi stalo min. rok, ale na križovatke. Nedal mi prednosť. Na obrubník sa s bicyklom ťažko vyskakuje, keď idem vedľa neho. Keby som prudko nebrzdil, tak do mňa narazí. Išiel až tesne ku obrubníku. Keby mi nechal miesto ako to robia niektorí nedočkavci z vedľajších ciest, tak je to OK. :-/
10.05.2013 - 09:15:58
00
Pozrel som si pre istotu ustanovenie v zákone aj napriek tomu, že som si bol istý, že sa mi chcel pomstiť za niečo čo prekážalo jeho egu a ani náhodou nebolo v rozpore s platnou právnou úpravou.
par. 55, ods.5 Zák. č.8/2009 Z.z. o cestnej premávke:
"Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava"
10.05.2013 - 09:22:37
00
Ano, plati to u nas, moze sa predbiehat. Blbe je, ze vela vodicov toto nevie a irituje ich to :) Ovsem kazdy taky typek, ktore irituje predbiehajuci bicykel zprava, keby pouzil sedliacky rozum a uvedomil si, ze bajk nie je auto, clovek nesedi pohodlne v sedacke so zapnutou klimou, nemoze byt v strede pruhu, tak je uplne logicke, ze ma pravo predbiehat zprava. Na to je bicykel prave. Bohuzial horsia stranka veci je potom ta, ze si takito vodici nepripustia pri zatacani doprava takuto moznost. A potom su problemy.
10.05.2013 - 09:26:27
00
je vseobecne zname, ze cyklista moze pomale alebo stojace vozidla predchadzat sprava. Od trolejbusara by som to priam cakal. On ta naviac ohrozil, obmedzil a nedal ti prednost.
10.05.2013 - 09:39:58
00
heh.. buchnúť mu rajdami do plechu na boku nech to všetci ludia počujú a otočia sa a kontrolovane sa zvaliť na bok a hneď by bol vysraný pri tolkých svedkoch..
10.05.2013 - 09:56:47
00
Ja som mal vcera paradny zazitok hlavne pre oci.
Kedze mam Aspect viac menej nepojazdny a nechcelo sa mi sediet doma tak som vzal Voltage a siel sa "pofurikovat" po okoli.
Ked som sa vecer vracal spat popri hradzi pri kopackom ostrove tak tam zacali jazdit nakladiaky a prevazat nieco z jednej strany na druhu. Ked ma minal jeden "profesionalny vodic" tak samozrejme musel pridat a rozbehnut co to da a zdvihnut zo zeme aj to posledne zrnko prachu. Este dnes mam prach v ociach.
A kusok neskor ma takmer presli 4ja bulovia v ciernom jeepe a chceli sa pretekat :fubar:
10.05.2013 - 09:59:14
00
je vseobecne zname, ze cyklista moze pomale alebo stojace vozidla predchadzat sprava. Od trolejbusara by som to priam cakal. On ta naviac ohrozil, obmedzil a nedal ti prednost.

Ale zas neprovokovať a nenatlačiť sa pred prvého. Ja sa vždy dávam medzi prvé a druhé auto tak aby má ten druhý videl. No ak neobieham, bo pár áut nemá zmysel a budú ma obiehať aj tak znovu, tak treba ísť pekne do stredu pruhu, aby sa vedľa mňa nik netlačil.
10.05.2013 - 10:07:26
00
no ono cez križovatku neni problém prejsť na bajku prvý takže kludne na začiatok radu.. (teda ak to neni velká križovatka 4 prúdovky ako napr patrónka, tam ťa autá dobehnú už uprostred)
10.05.2013 - 10:30:22
00
Presne, castokrat kym pustia spojku, cyklista je v polovici krizovatky.
10.05.2013 - 11:17:56
00
http://m.sme.sk/?cl=6795883
10.05.2013 - 14:33:30
00
no ono cez križovatku neni problém prejsť na bajku prvý takže kludne na začiatok radu.. (teda ak to neni velká križovatka 4 prúdovky ako napr patrónka, tam ťa autá dobehnú už uprostred)

Lenže pred prvé auto sa nevtrepeš a ja odmietam stáť vedľa auta, keď ma nemusí registrovať a ktovie aký exot v ňom môže sedieť, viď v nejakej téme šofér MHD :) Ale hej, aj svoje pravidlá podľa premávky upravujem a za istých okolností, pri istých križovatkách nemám problém prejsť aj na červenú (aj s vedomím právnej zodpovednosti).
10.05.2013 - 15:08:21
00
Tak s trolejbusármi mám zlé skúsenosti aj ja. Jeden sa mi chcel tiež podobne pomstiť, že som sa prepchal pred neho na križovatke. Tiež ma obiehal a na úrovni zastávky ma úplne pritlačil k obrubníku, našťastie tam bol výjazd do brány, tak som v poslednej chvíli vybehol na chodník. To som ešte jazdil na mtb.
Odvtedy, keď je trolejbus prvý na semafóre, tak ostávam za ním a obehnem ho po ľavej strane, lebo aj tak má za križovatkou vždy zastávku.
10.05.2013 - 15:15:46
00
http://m.sme.sk/?cl=6795883

Tak ten prvý sa aspoň, vysypal na okruhu, kde ohrozil akurát tak seba. No ten druhý sa určite výletne nevyvážal na tej motorke na Babu. Dúfam, že sa tam po tejto skúsenosti už viac neobjaví ak ho skôr neodstraší realita, že môže skončiť opäť v rukách našej úrazovej chirurgie.
10.05.2013 - 15:18:52
00
páni netreba ich na tú zástavku vôbec pustiť, treba pokračovať ďalej rovno na kraji jazdného pruhu a nedať im šancu takto ohrozovať. Mne keby toto urobil tak mu do kabíny nastriekam slzák. Reku keď ma nevidel tak nech si ide vypláchnuť oči. Ale zase musím uznať, že medzi vodičmi dpb sa nájdu aj takí, ktorí si zaslúžia pochvalu.
10.05.2013 - 15:23:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up