Z Panskej chcete ist cez Prielacinu? Tak to bude asi len jednosmerna trasa...

Usek z TN suhlas s Bobrisom. Pripajam link, aby ste nemuseli hladat stranu 5 :)
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=forum.mtbiker.sk/resources/file/78022
03.06.2013 - 20:10:49
00
jj tu trasu z lesoparku zeleznickou odporucam.. vecsina TN bikerov ju pouziva na presun na Mnichovku k radaru a dalej nad Jastrabie s napojenim na zltu turisticku.
je to pohdlna zvaznica az asfaltka trasou zeleznice, ktora viedla do selca ako Ropak pisal :)
daju sa tam urobit rozne varianty cez Soblahov, alebo na chatu pod ostrym a asfaltkou pod Cernachov alebo po cervenej cez Cernachov k Radaru..
03.06.2013 - 21:20:29
00
Zeleznicku poznam, len som sa chcel vyhnut tej ceste I. triedy, tam bude problem s povoleniami. Zihadlo vidim, ze sa celkom vyznas, ja to az tak dobre v okoli Trencina a Soblahova nepoznam. Mozno by si mohol dat nejake tipy :)

To Palo: Z Panskej to pojde dalej na Prielacinu. Preco by mala byt jednosmerna?
04.06.2013 - 00:04:01
00
Mna by zaujimalo s akou obtiaznostou vlastne pocitate, od kalnickeho kriza po cervenej do sedla pod panskou a potom na preliacinu treba prenasat a tlacit to mi nepride vhodne pre XCckarov volil by som radsej obchvat Izba-Medvedica a spat na cervenu, sice to nie je singel po hrebeni ale napojenie idealne na bike
04.06.2013 - 00:09:33
00
A ako pisal Palo opacny smer opat od Bezovca na Preliacinu je stojka kde sa tlaci proste tato cast je dost narocna a nebude to pre kazdeho
04.06.2013 - 00:11:08
00
Chapem, ze niektore useky nie su pre kazdeho a ze zopar ludi to musi vytlacit. Cez izbu planujeme vyznacit alternativu. Tento vikend sme v tomto useku robili maraton a ludia jednoducho prenasali. Samozrejme, ze zopar ludom sa to nepacilo, no bohuzial nevieme to urobit tak, aby 100% ludi bolo spokojnych. Niektorym zasa vadi, ze spustenim k izbe stratia zbytocne vysku.
No kazdopadne to bude popisane na webe v popise kazdej trase. Takisto usek od Bezovca je narocnejsi, no nechceme kvoli tomu celu hrebenovku robit jednosmernu. Jedine tam vymysliet nejaku alternativu.

Kazdopadne dakujem za postrehy a napady. :)
04.06.2013 - 00:18:27
00
Okolo Javoriny je to podla mna koncepcne zle (a bohuzial uz aj vyznacene v terene).
Ja by som hrebenovu cyklotrasu jednoznacne znacil traverzami po lesnych cestach takto:
kriz - Izba - Medvedica - sedlo pod Skalinami
Na P.Javorinu by nesla hrebenova trasa (aj cervena TZT ju obchadza), ale nejaka ina cyklotrasa, kolma na hreben - napr. kopirujuca modru TZT (Kalnica - Kulhan)

Do materialov, map doplnit popis moznosti pre skusenejsich ist aj po TZT cez Prielacinu, aby mohli kombinovat nielen uvedene 2 cyklotrasy ale aj TZT.


Zeleznicku poznam, len som sa chcel vyhnut tej ceste I. triedy, tam bude problem s povoleniami.

V okoli zeleznicnej stanice sa da ist priamo po cervenej TZT, potom cestu 1. triedy len krizujes kolmo, podobne ako TZT. Tu moze byt zase problem, ze ides priamo cez kolaje, ale pokial to nevadi TZT, tak aj cykloturisti si zvyknu.
04.06.2013 - 07:39:09
00
usek na Preliacinu od Bezovca, rovnako ako opacny smer do Sedla pod Panskou bude tlacit kazdy, to sa da vyslapat len od 250cm3 hore :-) ten hreben ako je, je pekna povedzme AM.EN trasa :-) len neviem ci bude dobre taku trasu dat ako default s moznostou zlahcenia, asi by bolo lepsie to dat spodom s moznostou pre skusenejsich ist po TZT vrchom, pretoze si myslim ze cyklotrasa by mala byt co najviac slapatelna a co najmenej tlacenia.

1.
K tej trase z TN na Mnichovu Lehotu Jarky/Radar mozem povedat len tolko ze tak ako to sem dal Zihadlo resp.PaloTT je to idealne, pri tom Radare je viac moznosti ako to riesit, da sa to smyknut aj cez Zeleznicnu stanicu ale tahat to krizom cez kolaje to sa mi zda byt vhodnejsie normalne po ceste okolo stanice a cez tu cestu 1. triedy to len smiknut po moste na druhu stranu a hned na lesnu cestu vlavo vedla Restauracie Radar, nie az taky kus po tej ceste ako je to na mapke.
Su aj ine moznosti napr to moze prejst popod cestu 1. triedy uz na konci Mn. Lehoty je tam polna cesta pod mostom + brod cez maly potok potom kusok po luke a dalej je to uz kratka lesna cesta ktora vychadza uz na klasickej lesnej zvaznici "Streke" veducej na Radar. Tak by sa to elegantne dalo obist ale je tam mensia strata vysky resp mozno 100 vyskovych navyse.

2. Kalnica - Chata pod Inovcom (dalej sa planuje trasu predlzit az do Dubodiela)
Tato trasa je asi jasna, predpokladam ze to chcete tahat tak ako to bolo teraz na Kalnickom maratone, alebo kratsia trasa cez Knaziu dolinu (na konci Kalnice dolava?) tadial sa da elegantne prejst na viacerych miestach do Selca. A preco potom z Inovckej chaty do Dubodiela ? Pokial viem tak tam nic nie je a najvacsi turisticky ciel v tej lokalite je Kulhan, na ktory sa da dostat z chaty na Inovci tolkymi paradnymi cestami ze sa mi to ani vypisovat nechce :-)


3. Beckov - Kulhan
tak na toto som sam zvedavy ako ste to vymysleli, tu je vela moznosti skus sem dat nejake podrobnosti nech je o com diskutovat.
04.06.2013 - 07:53:08
00
Zdravim Vas, tak pokusim sa zodpovedat vsetky otazky, pripadne kto by mal zaujem sa aktivne zapojit, vieme sa stretnut :) teraz k trasam:

1. nie vsetky trasy vieme viest tak ako sme ich ich vymysleli alebo vysnivali. My musime riesit pri znaceni vlastnikov, resp. obhospodarovatelov lesa. Takisto do toho zasahuju dalsie zaujmove skupiny, ale to tu nechcem rozoberat. Takze musime obcas hladat aj kompromisy. Preto nevidim realne prechod cez cestu I. triedy a zeleznicu. TZT tu nema zmysel ani rozoberat, kedze tie trasy v drvivej vacsine vznikli za socializmu, ked sa legalizacia nerobila a dnes je vacsina ich tras iba tolerovana, no minimum je povolena. Toho by som sa teda nedrzal. Takisto su tu nejake normy, ktore treba dodrzat. Tolko na okraj, kto by mal zaujem o sirsiu diskusiu k legalizacii, rad mu napisem podrobnosti.

2. Hrebenova trasa neni planovana aby vychadzala na Pansku Javorinu, prechadza sez sedlo dalej smerom na Bezovec. O "tlaciacich" usekoch vieme, rozmyslali sme aj na alternativou objazdu. Mozeme to kludne este prehodnotit, my sme chceli hrebenovku zachovat na hrebeni, kedze s nazormi je to tak 50 na 50.

3. Kalnica - Chata pod Inovcom vedie z Kalnice po modrej TZT k Izbe, odtial po zvaznici popod hreben, pri studnicke by mala vyjst na hreben, ist po hrebeni k Rafajovej Kote a potom sa znova spustit na lesnu cestu po ktorej siel maraton. Povodne vedenie bolo tak ako na maratone, no nedohodli sme s majitelmi kvoli tazbe dreva, ktoru planuju v danej oblasti. V buducnosti vsak urcite budeme hladat inu moznost. Do Dubodiela preto, aby sa tieto trasy napojili i dediny v podhori. A mne osobne sa trasa do Dubodiela paci. Napojenie Kulhana je samozrejme v plane.

4. Beckov - Kulhan. Trasa vedie z Beckova do Kalnice, potom Kalnickou dolinou k Izbe, odtial po modrej hore az na Pansku Javorinu a z Panskej Javoriny dole na Kulhan. Tu sa vytvori tym padom aj odbocka z hrebenovej trasy na Pansku Javorinu.

Ako som spominal, tieto trasy sa zatial podarilo legalizovat a su na ne aj nejake financie. Dalsie veci su v rovine planov a zamerov.
04.06.2013 - 09:35:14
00
Tu trasu 3, havne po izbu by som si vedel inak predstavit, ide mi hlavne o usek ako je sedlo Polamany vrch po krizovanie zo zvaznicou, aj ked to kratky usek v zlabe ale tazko slapatelny. Mne sa celkovo viac pozdava ta vystupuva trasa okolo STU a potom zvaznicami hore, su tam tusim dve volby ako hore
04.06.2013 - 09:59:44
00
Tu trasu 3, havne po izbu by som si vedel inak predstavit, ide mi hlavne o usek ako je sedlo Polamany vrch po krizovanie zo zvaznicou, aj ked to kratky usek v zlabe ale tazko slapatelny. Mne sa celkovo viac pozdava ta vystupuva trasa okolo STU a potom zvaznicami hore, su tam tusim dve volby ako hore


Konkretne od sedla Polamany vrch to nejde po modrej TZT, ale obchadzka je vedena po zvazniciach. Ale pracujem na tej mape, aby som ju sem vedel dat.
04.06.2013 - 10:04:04
00
tak potom ok, je tam taka kratka spojka na zvaznicu :-)
04.06.2013 - 10:05:34
00
tiez sa pridávam k tým ktorý neodporúčaju tahat trasu cez sedlo pod javorinou. Vzdy ked idem tadial tak nadávam na to nehorázne tlačenie. Na Pánsku Javorinu je najlepsi prístup od východu teda od Kulháňu. Tú preliačinu by som vynechal. Od Inovca je dost miest kde treba potlačiť no najhoršie je to na to Sedlo pod Javorinou.
04.06.2013 - 10:12:39
00
Zapojili sme sa s trasami aj do projektu SPP. Mozete tak nas zamer podporit svojimi hlasmi :) Dik

http://www.sppolocne.sk/sk/prihlasene-projekty/detail-projektu/790?1=1&region=2&order=p_name

Co sa tyka toho tlacenia do sedla na Pansku Javorinu, poznam ho a tiez to tam tlacievam. Bohuzial ked chceme ludi dostat na rozhladnu, tak sa tomu nevyhneme. Verte mi, ze sme nad tym dlho dumali.
04.06.2013 - 11:00:19
00
nejaki bobri na aute s NM znackami a nalepkami nieco ako Znacenie cyklotras sa dnes pohybovali po Inovci a osadzali paradne zlte trubky s ciapkou, takze budu aj cyklosmerovniky parada :-)
13.06.2013 - 00:33:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up