Smradok: s tou lopatkou to ti neviem poradit ale ak máš problém s bolesťou ramena tak verím tomu, že ten cvik čo som popísal predtým ti pomôže :)
25.07.2013 - 10:36:10
00
Neviete nahodou poradiť keď bolia vonkajšie slachy na vnutornej strane kolena ? Je to len o nastavení bajku ?
Skúšal som aj meniť polohu nôh pri záberoch ale bez efektu. Vždy idem cez bolesť.
01.09.2013 - 21:12:14
00
skus zmenit kadenciu, pripadne dat iny prevod...mne to pomaha..
01.09.2013 - 22:45:45
00
Výborne si mu poradil... Akurát si zabudol prezradiť, že ten prevod má byť ľahší...

Neviem síce, čo sú vonkajšie šlachy na vnútornej strane kolena, ale literatúra píše o bolesti mediálnej (vnútornej) časti kolena. Tá môže byť spôsobené chybným nastavením kufrov (noha je vytočená, špičky smerujú von, skús nastaviť kufre do neutrálnej polohy), alebo môže byť široký rozostup pedálov - a to sa rieši ťažšie. Niekedy pomôže posunúť kufre k vonkajšej časti tretry, niekedy treba vymeniť pedále a niekedy treba vymeniť aj celý stred, či dokonca aj rám (s užšou stredovou mufňou).
Problém môže spôsobovať aj slabé laterálne (vonkajšie) panvové svalstvo - treba trochu posilňovať svalstvo na zadku.
02.09.2013 - 20:51:22
00
tak zvýšiť kadenciu pri rovnakom prevode ...logicky asi nééé...abo len do času
02.09.2013 - 21:30:39
00
dovolim si oponovať. niekedy ma začne bolieť koleno pri kadencii 90 prehodim na ťažší prevod kadencia 80 a bolesť je preč.
02.09.2013 - 23:03:27
00
posteluj tie kufre ako napisal JoKo daj najskor tu neutralnu polohu alebo paty mierne od seba
03.09.2013 - 07:06:06
00
Ok pokusím sa pohrat s tými kuframi a dufam ze to pomôze. Je aj pravda ze posledné jzady točím ťažsie prevody lebo vládzem ale asi nie vsetky casti mojich nôh su rovnakeho nazoru :)
03.09.2013 - 18:32:16
00
Spozoroval som na sebe jeden jav, asi pred tyzdnom som siel 300+km a asi 40km pred cielom som citil strasnu bolest laveho kolena, ako keby sa mi noha v kolene skrucala. Tak som este dokoncil jazdu (307km) a siel som sa prejst do mesta reku to rozchodim. Bolest clenka som rozchodil, koleno nie. Na druhy den ma bolelo lave koleno hrozne pri chodeni po schodoch, aj prave som citil. Na dalsi den uz len prave (v ten den som aj bicykloval asi 25km). O den neskor som sadol na bicykel (asi 35km) citil som ale nic vazne. Na dalsi den 80+km a citil som to dost (hlavne vsak slachy). V rozmedzi tychto par dni som sa hral s posedom aj ako tak s kuframi... Co mam robit? (viem ze najlepsie by bolo nebicyklovat)
06.09.2013 - 12:33:47
00
dopriat podrazdenemu kolenu odpocinok a ladovy obklad, chladivu konsku mast
mne to pomahalo
posed si steloval zbytocne ked si presiel 260 km a nemal si problem, az poslednych 4o km nastal problem, tak to nema nic s posedom
06.09.2013 - 12:45:45
01
hľadal som v tejto téme môj problém, avšak som ho nenašiel...ja nemám problém s kolenami (chválabohu) ale zistil som, že po intenzívnejšom šľapaní, hlavne po výšľapoch do strmých stúpaní ma začne potom po jazde bolieť úpon kosti (fibula-lýtková kosť) ktorá je napojená vonkajším postranným väzom ku kolenu http://www.bolesti-kolena.eu/anatomia/
a najzaujímavejšie na tom je, že počas jazdy na bicykli nemám vôbec žiaden problém, nič ma nebolí...
bolesť však nastane až doma v rámci regenerácie a to hlavne v prvú noc po jazde, kedy je tá bolesť veľmi silná, až neznesiteľná, doslova nemôžem hýbať nohami, kde cítim bolesť presne v úpone tejto kosti, ktorá sa nachádza z vonkajšej strany kolena asi 1 cm pod kolenom a toto miesto je veľmi citlivé aj na samotný dotyk...bolesť pomaly za 2-3 dni ustúpi, pričom ma zvyknú bolieť obidve nohy...neviem čím to môže byť, myslím si že presilením a preto dúfam že úpon tejto kosti postupne zosilnie...máte niekto podobný problém?
21.09.2013 - 22:02:44
00
sa čuduješ že po 3 kilách ťa bolí koleno... no neviem....všetkého veľa škodí....a čo ti to dalo okrem dodrbanej nohy?
22.09.2013 - 15:00:11
00
sa čuduješ že po 3 kilách ťa bolí koleno... no neviem....všetkého veľa škodí....a čo ti to dalo okrem dodrbanej nohy?

neviem kde si sa dočítal, že ma koleno bolí po 3 kilách...
napísal som že ma ten úpon začne bolieť v rámci oddychu PO bicyklovaní a aj to len keď absolvujem šľapanie do strmáku...v iných prípadoch nemám problém, dokonca bolesť nepociťujem ani pri jazde na bicykli, ale až doma počas oddychu sa bolesť stupňuje... ináč nikdy som ešte neabsolvoval jazdu dlhšiu ako 120 km a aj to len výnimočne...som čisto zameraný na les a priemerná vzdialenosť ktorú jazdím je cca 25-35 km, avšak s vystúpanými metrami od 800 - 1000 m/m
22.09.2013 - 16:49:35
00
pokial ta boli ta slacha zdvyhni sedanu mal som ten isty problem boli to hlavne ked si lahnes na bok a zdvihnes nohu hore? ak ano nastav si to sedenie
23.09.2013 - 09:38:47
00
presne tak, v tej ležiacej polohe to bolí najviac...ok dvihnem sedlo (aj keď si myslím, že sedlo mám nastavené dobre - päta vystretej nohy sa dotýka pedálu v spodnej polohe, či?)
dík za radu...
23.09.2013 - 15:17:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up