Daj dole vonkajšie nohy,pozri či sú molitanové krúžky pod guferami napustené olejom-ak nie,dobre ich namoč a z gufier zo spodnej strany vyber pružinky,potri olejom aj guferá zvnútra.Môžeš vybrať aj vzduchový piest,ak je na ňom pod horným čiernym tlakovým tesnením ešte jedno modré-stieracie tesnenie,vyber ho (fotky na predošlej strane).To isté platí,ak je tam molitanový krúžok-daj ho preč.Týmto sa výrazne zníži trenia,zlepší sa odtrh vidlice.
23.03.2014 - 13:09:51
00
No ako riešenie to je celkom reálne, ale sam si s tým isto nepodarim, takže budem musieť zrejme niekho vyhľadať...:-(
23.03.2014 - 13:34:12
00
O servise a intervaloch tu bolo podaného už hodné...


aký olej používaš?

moje skúsenosti:
Raidon X3 - teflonovy olej
RS Reba RL 2012 - teflonovy olej
36 Talas RC2 2011 - silikonovy olej
toto ale nie je "pismo svate"

v kombinácii 36 Talas RC2 2011 - teflonovy olej bolo treba vacsej sily, ziaden progresivny chod

typ oleja je metoda pokus omyl, treba najst ten co bude vyhovovat

netreba hned predavat vidlu ;)
23.03.2014 - 15:08:38
00
O servise a intervaloch tu bolo podaného už hodné, ale snažím sa nejaky mesiac vyriešit môj problém s Fox Float Evolution CTD O/C 100mm 2013 ....


kedy bola kupena? ako casto bola jazdena (km)? to uz asi pomaly bude na servis.
23.03.2014 - 15:14:07
00
Chlapi treba lepšie čítať....na vidle bol meneny olej aj gufera... :-) dokážem si na bajku spraviť naozaj všetko...holt ospravedlňujem sa všetkým šikovnejším, ale vidlu by som si sám nedokázal rozoberať...teda aspon nie sám...a je na nej najazdené cca 500 km od výmeny...horšie je že som si všimol, že na vnútornej nohe na jednom mieste už je dokonca malý pasik poškodenej povrchovej úpravy...je este do konca roka v záruke, tak uvidíme... :-(
23.03.2014 - 16:51:37
00
ani by som sa nedivil,keby pri tej záručnej oprave zabudli naliať olej,daj to rýchlo niekomu pozrieť,kto tomu rozumie,potom napíš,čo bolo vnútri-a ešte kto robil tú opravu na záruku.
23.03.2014 - 17:50:24
00
netreba hned predavat vidlu ;)

V tomto prípade si to isto povedal už pri prvom probléme.
Povedal si to aj pri druhom probléme.
Povie si to aj teraz.
Potom si to povie o pol roka zase... :lol:
23.03.2014 - 18:02:38
00
Shifty problém je jednine v mazacom oleji/púzdrach. S prílišným trením gufér som sa ešte nestretol a to som videl všeličo. :)

Chcem poprosiť ľudí ktorí nemajú čo hodnotné napísať a nechápu ako funguje vidlica aby sem nepísali a zbytočne to tu nezahlcovali. Je to tu potom dosť neprehľadné, ďakujem!
23.03.2014 - 19:36:57
02
To je trochu blbost. Skusal si niekedy svoju foxu natlacit na 120psi? To je neskutocne tvrda "pruzina" potom. Vsak vtedy 110kg jazdci maju problem dostat sa na 20% SAG. A on pise ze ma 78kg. Podla mna ma fakt zlu pumpu alebo mu vzduchova komora netesni.

//edit: aj ked uz asi tusim kde je problem. Ten navod na stranke foxu bude uplne mimo. Lebo 2014 Foxy sa maju fukat ovela viac ako 2013 a starsie.

Navod pre talas ale zmenit nezabudli:
http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=31#settingforkairpressure



Tiez sa pripajam k tomu to nazoru ja som svoj float tlmic nafukal momentalne na 153psi aby nesiel na doraz a zachoval pruznost
23.03.2014 - 19:54:04
00
Netreba si pliesť vidlice a tlmiče. :)

Čo sa týka Floatu, tak tie vyššie tlaky platia pre Float 2013+ u Talasu až 2014+. Vyššie tlaky sú nutné vďaka dvom veciam:
- väčší objem komory a menej výrazné stúpanie progresivity pred dorazom
- oveľa dlhšia negatívna pružina ktorá je taká aká je práve pre toto

Neviem však s istotou, či všetky Float 2013+ vidlice majú takýto systém, resp. či u Evolution series neostal starší systém ktorý fungoval do tohto roku s menšími tlakmi.

Talas 2014 má úplne inú konštrukciu ako do ročníka 2013, tam to funguje už skôr ako vo Floate a preto je tu rovnako nutný vyšší tlak.
23.03.2014 - 20:03:01
00
Tie foxy su "brutalne", vidla pomaly nova, po roku jazdenia, pravidelnej starostlivosti to chyti vakel, pri brzdeni to vybruje jak salene. Fox 36 van 180, je to normalne? Ci som spravil chybu ked som pri vymene oleja do vonkajsich noh nalial rockshox vidlicovy olej, ale rovnakej vyskozity ako tam mal byt podla vyrobcu? Od poslednej vymeny oleja som na nej spravil 800 km, ale tak ze kazdy vyjazd v blate, snehu a zime. Dufam ze to budu len gufera nie puzdra :(
Predtym bola lyrika a za 2 roky stacilo len olej menit, nic jej nebolo.
24.03.2014 - 12:16:01
00
2013 Talas mal max tlak 125psi, 2014 talas ma max tlak 200psi.... 2013 Float mal max tlak 125psi a podla mna pako co aktualizoval copy&paste dokumentaciu pre 2014 float zabudol zmenit tlaky. V tom je cely problem. 120psi bude u jeho vidlice tak pre 70kg cloveka (odhadom podla tych talasovych tabuliek). Ale radsej nech si to preveri s Foxom.


Tak som si to preveril ...

... the problem is with air pressure, 80 psi is recommended for my weight, but then I've sag about 60-70% of fork travel, so after that when I increase the pressure to 120 psi sag probably could be good, is it okay?

Hello Michal,

Thanks for checking in with us. When setting sag, the owner’s manual gives a starting air pressure, but you will need to increase or decrease air pressure until you achieve the proper sag. If 120 psi is needed, you will be ok as the fork can handle more than 120 psi without being damaged. If you feel that there is something wrong with the fork, please feel free to contact us @ 800-369-7469 and we will be glad to help. Please let us know if you have any further questions.

Thanks,

FOX Team
Aftermarket Sales– Bicycle Division
Direct 1/800-369-7469 and press 2
915 Disc Drive, Scotts Valley, CA 95066


Hi Michal,

You should be able to find all the information you need here in the Bike Help Center - http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&ref=topnav. It is okay to run higher pressures in your fork, the recommended pressure is only a recommendation. For functionality of the fork is much more important set up the correct sag, in your case around 20 mm.

Cheers

Mojo Suspension Hoodoo Ltd
2 RBF Business Centre
Pontymister Ind Est
Risca, Newport
NP11 6NP


Z toho vyplyva, ze nastavit spravny sag je dolezitejsie nez natlakovat vidlicu na odporucany tlak, takze skor sa pri nastavovani sustredim na tych 20 mm, ktore mi odporucaju nez na tabulku na nete s pomerom tlak vzduchu / hmotnost jazdca.
25.03.2014 - 17:55:53
00
Myslim ze nepochopili celkom povahu problemu ... Ako, ak mam odporucany tlak pri ktorom by som mal dosiahnut so svojou vahou 15 - 20% SAG a vysledok je taky ze tym tlakom dosiahnem napriklad 25 alebo nebodaj 30%, tak si poviem OK, tabulka je len orientacna a musim trochu prifuknut. Ale 60 - 70% ? To je aka odhcylka? A ak by si mal nahodou 100kg tak na kolko by si tu vidlicu musel fukat? A ako to uz viacery vratane mna spominali, 2013 a starsie Float natlacene na 100+ PSI su jak pevne vidlice pre nas lahsich jazdcov. Tak bud je ta tabulka pre 2014 floaty naozaj uplne mimo alebo to je fakt ta pumpa alebo uz netusim potom.

BTW, mozno blba otazka, ale si si 100% isty ze mas Float a nie Talas ?
25.03.2014 - 18:18:08
00
... alebo ze by tam sice olej bol, ale nebolo tam presne mnozstvo kolko ho ma byt a preto vyssi tlak vzduchu kompenzuje olej, ktory chyba - je to mozne alebo je to blbost?

Isto mam Float :)

Konkretne s Fox Racing sme si vymenili viac mailov, ale podstata bola v kazdom takmer rovnaka - pisali, ze 120 psi je v pohode tlak (mne sa to zda byt dost vela), ze vidlica zvladne aj viac nez 120 psi bez poskodenia. No urcite na viac nez 120 psi ju tlakovat nebudem, skusim este inu pumpu, o ktorej viem, ze je dobra. Tiez pomylit sa v type vidlice skor nemohli, lebo som im poslal presne ID. Ked nebude uspech ani s druhou pumpou, tak ju rozoberiem :)

Pre tych, ktori sa vyznaju - kolko je v nej oleja ...

- Damper (FOX Red) 35.2 ml
- Air Chamber (FOX Float Fluid) 5 ml
- Damper-side oil bath (FOX Green) 30 ml
- Spring-side oil bath (FOX Green) 30 ml

... mam to spravne?
25.03.2014 - 18:51:33
00
Hej je to spravne. A jedine co to moze ovplyvnovat je ten float fluid. 5ml je naozaj minimalny objem, takze aj keby nebol ziadny, taky rozdiel v objeme komory to nespravi.

Inak mam z toho foxu dost, lebo su to prave oni co pisu ze max povoleny tlak pre tvoju vidlu je 125 psi. Maju to tam aj s ikonou vykricnika v tom navode na stranke...
25.03.2014 - 18:56:39
00
keyboard_arrow_up