insomniac: Ver, ze pri 145 kg nebude zadny plast natlakovany na 3,5 baru ako kamen. ;) Ked na ten bajk sadnes, tak to bude asi tak akurat. Mozno to este bude pri tych 3,5 aj trochu "plavat". Treba proste vyskusat taky tlak, aby sa Ti prilis nedeformoval plast ked na tom sedis, tzn. aby si nesiel po rafiku. Predny plast mozes natlakovat menej, asi budu stacit 3 bary, mozno aj o nieco menej.

Kde mas kupit tie suciastky neviem, ja by som oslovil priamo Bottico (http://www.bottico.cz/web/modules/kontakt.php), lebo ani Liberty Trade co spomina Turbi nema DT Alpine uvedene v ponuke na e-shope, cize aj oni by to museli objednat a teda by sa to casovo natiahlo. A mozno Ti v Botticu povedia, ze oni Ti to neposlu, ze to musis objednat cez Liberty...

Ad uprava naboja - upnut do vrtacky 2,5 mm resp. 3 mm vrtak a jemne prevrtat diery na naboji nie je problem. Ale ja zas neviem o hrubsich spicoch. Ak Ti ten predajca vie dodat 3 mm spice, tak nerozumiem, preco Ti tu upravu neponukol. Hadam maju v dielni vrtacku...

Nipel je ta koncovka, co drzi spic v rafiku. Tie DT Pro Head niple maju lepsie tvarovanu dosadaciu plochu, takze lepsie rozkladaju zatazenie medzi spicom a rafikom. Ale asi budu stacit aj obycajne mosadzne niple. Dolezity je hlavne ten vyplet, kedze ten robi problemy.

Ja Ti viac neviem pomoct (informacie mas vsetky), takze konaj. ;)
16.04.2014 - 11:19:41
00
konal som, bike je doma, keby tak strašne nefúka tak už by som bol na ňom a testoval. takto zase len schody :P

takže som sa pýtal na tie 3 mm špice, že ten pán si ich doniesol sám, že vyzerali ako z babety, že to vyzeralo strašne ale že ho to udržalo :-D... tak sme sa zhodli že objednám tie DT (predtým som ešte stihol poslať mail do čiech) no nakoniec ho napadlo že ešte zavolá dodávateľom a nakoniec mu jeden povedal že tam maju nejake čo sú síce 2mm ale sú 2 krát tuhšie ako tie obyčajné, že toto sú nejaké nerezové, tak mi teda objednajú tie, tak po sviatkoch čakám na telefonát. Dúfam že budú dobre.. zatiaľ mi tam opravil ten jeden špic a dal tie obrovské balóny tak hádam nejakych 100 km cez sviatky spravím :)

OBROVSKÉ ĎAKUJEM MODERÁTOROVI JEZUSovi ZA PODPORU A CENNÉ RADY :-) dík kámo :y:
16.04.2014 - 21:12:48
00
Tie 2mm budu podla mňa pre teba malo .Myslím ze DT - Alpina na objednávku sa dá zohnať cez internet . Inak ešte lepšie sú http://www.sapim.be/spokes/butted/strong .Ale Sapin sa u nás vraj nedá objednať jedine cez Čechov
20.04.2014 - 22:47:57
00
100%-né riešenie je aj tak len nové komplet koleso. DT Alpine by bol aj môj tip na základe toho čo sa odporúča a skladá v takýchto prípadoch.
Ak dajú nejaký schopný výplet do terajšieho kolesa a bude to ozaj dobre spravené, tak by s tým tiež nemusel byť problém. Len zvyšok bude stále poddimenzovaný.
21.04.2014 - 08:46:21
00
Samozrejme rafik sa da nahradit nejakym DH modelom, len skor je otazkou, ktory bezny naboj nie je poddimenzovany. Vsak daj tip, ja netusim. Viac verim basic Shimanu s lahko a lacno vymenitelnymi konusmi a gulickami, nez nabojom na priemysloch, ktorych vymena vyjde na desiatky eur.

P.S. Na vozenie po asfalte podla mna staci poriesit ten vyplet. Keby slo o koleso do terenu, tak je situacia ina.
21.04.2014 - 09:11:24
00
Nemuselo by sa odísť od Shimano nábojov, uznávam že pri správnej starostlivosti vydržia bez problémov vyššie modely poriadne dlho a ani klasický RU by nemusel byť problém. Hlavne nech orech ostane oceľový :)

Pri tých ráfikoch to je jasné, toto by mohlo vydržať aj terén http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/sun-ringle-mtx-33-sleeved-mtb-rim/rp-prod119629 :)

Ale keby už raz mení výplet tak by nemusela byť zlá voľba skúsiť aj viac, nech to môže bez väčších starostí použiť aj inde ako na tom asfalte.
Napr. náboj (do 20€ je deore, prinesie hlavne lepšie utesnenie) a nejaký adekvátny "obyčajný" ráfik (do 20€ je http://www.remerx-rims.com/el-power-2 , popis vyzerá lákavo, ale aj niečo ozaj klasické odolnejšie by som pokojne zaradil do výberu), všetko v prevedení 36 dier + ten adekvátny zvyšok (výplet+niple)... Ak by predal staré koleso tak celkovo by takéto riešenie mohlo byť cenovo prijateľné.
21.04.2014 - 10:42:14
00
No v prvom rade servis Novatech je lacnejší ako shimano a životnosť určite vyššia a samotná cena tiež . Ja mávam v zime do 90kg a v zadu mam Remerx Dragon dvojité kalíšky a vpredu Bayer downhill v zadu náboj Novatec špice 2mm DT . Ale keby som už mal 150kg tak DT-alpina minimum + zjazdový ráfik .

K tím cenám ložisk mam 6001 v a od štandartných výrobcov ZVL-ZKL-KLF-KINEX sa dá zohnať okolo 1,2eura pravdaže SKF a podobne stoja okolo 3eura kónusy od shimana + guľôčky sú drahšie
21.04.2014 - 11:27:23
00
Ak bude riesit novy naboj (lebo 36d.) tak za mna skor ten Novatec (=Force).
http://www.bicycles.sk/shop/naboje/force/naboj-force-4x1-zadny-na-kotucovu-brzdu/6117/
http://www.bicycles.sk/shop/naboje/osky/oska-zadneho-naboja-force-4x1-10mm-ru/6123/
Vyhoda okrem lozisk je 10mm rychloupinakova oska, ktoru lahko do buducna vymeni za X12, ak by menil bajk.

Ten bike vyzera, ze ma kotuce, takze 26" rafky nejaky Remerx Jumbo Disc
http://www.remerx.cz/extreme-jumbo-rddx-7340
(Remerx posiala na dobierku aj na SK, treba im len napisat na niektore meno z kontaktov).
21.04.2014 - 15:56:18
00
ten JUMBO RDDX je fakt držiak plus 2,3mm spice a nejaké ložiskové náboje . Kónusy Shimano ozaj niesu pre 150KG!!
21.04.2014 - 16:02:12
00
Ahojte,

tak tie špice stále nemám :-(
Mali byť minulý týždeň, ale som si nešťastne podvrtol členok, tak som to ani neriešil, teraz už viem ako tak chodiť, tak som tam volal a predavač mi povedal, že ten ich dodávateľ ich nemá na sklade, že v pondelok mam zavolať a ak ich nebudú mať, objednám si ich sám.
Ale nechcem čakať dovtedy, predpokladám že aj tak ich nezoženú, tak by som si objednal z netu niektoré čo ste tu navrhli. Tie Sapin sú lepšie ako DT (a kde sa dajú kúpiť)?
Píšete tu aj o nábojoch, mám vymeniť aj náboj? TO nebude lepšie keď už kúpim celé zadné koleso aj s tými DT Špicmi?....Chcel by som to dnes objednať, ale neviem rozmery, predavač mi hovoril niečo že polku špicov treba objednať kratších, tak aby som neobjednal zle :P
07.05.2014 - 07:55:34
00
Stým sa musí rátať ze 2,3 nemajú skladom .Napríklad Sapin na slovensku ani nekúpiš ani jeden typ len vo vy pletených kolách . Keď vieš dlž objednaj a počkaj v tvojom prípade doporučujem ráfik EXTREME JUMBO ale myslím ze ho nerobia 29
Priamo vypletené to nieje také jednoduché ono nie veľa cyklistov ma 150KG a počet vyrobených kusov znižuje cenu .Osobne by som skúsil kontaktovať priamo Remerx niekedy boli fakt prístupný aj avantgardám ktorý 29 na diskovú brzdu ráfik doporučujú .Remerx vypletá aj sapiny možno by vedeli zohnať 2,3mm Strong majú vlastne náboje podla mňa ich pre nich robí Novatec .
07.05.2014 - 13:05:21
00
Co som ja tak riesil pre rozmernejsieho kamarata, tak bicykle s najvacsim ofiko vahovym limitom co sim nasiel su treky, kde uvadzaju ze vsetky ich horske bicykle su do 300lbs (136kg). Plati to zrejme aj pre ich kolesa ktore bezne davaju na svoje biky. Vobec netusim aka je u nas ich dostupnost, ale ak by si vedel zohnat bontrager rhythm comp tak si myslim ze na nie offroad jazdenie by ti mohli vydrzat. Najlepsie riesenie by boli tandemove kolesa, ale vobec netusim ci sa robia na 622 rafkoch. Oboje su samozrejme drahsie riesenia ako len prepliest koleso, ale tak aspon nejaka alternativa.
07.05.2014 - 21:25:29
00
Skus zavolať do Remerx možno ty urobia 29 jumbo extreme rafiky na objednávku možno ich už aj plánujú robiť už je Standard skorej 27,5 . Treky budu určite drahšie
07.05.2014 - 21:39:47
00
Ahojte, ďakujem všetkým ktorý mi pomohli svojimi tipmi a radami. Ste super :-)
Nechcel som to zakríknuť po prvej úspešnej jazde. Teraz už mám odjazdených cez 250 km s novým výpletom na zadnom kolese a zatiaľ drží, tak som veľmi rád že môžem jazdiť bez obmedzení :-) dúfam že to vydrží aspoň do konca leta. Špice neviem ako sa volali, sú čierne,hrúbka 2,3 mm stáli len 0,20€/kus, predavač mi povedal že sú dvakrát pevnejšie ako klasické, niečo hovoril o nejakej špeciálnej povrchovej úprave a antikóre. Porovnával som to s predným kolesom, a ako laik môžem povedať že ten rozdiel vidieť/cítiť :-)
Teraz už len dobehnúť stratu 500 km a budem šťastný :)

Otázka mimo tému, ako vydržíte tú bolesť zadku? Ja som na pôvodné sedlo kúpil gélovú podušku, no tá sa už nejako zdeformovala a nebolo to ono, mám aj MTB šortky s penovou podšívkou, ale po 50 km je tá bolesť neúnosná, teraz uvažujem o kúpe gélového sedla, nejaké rady? A počul som aj o nejakých mastičkách proti odieraniu.
16.06.2014 - 09:17:45
00
insomniac Tak mas odretu prdel, alebo ta to sedlo tlaci? Krem proti odreniu pouzivam len pri behu na podpazusie, ked beham v tielku - http://sportiquebodycare.com/products/century-riding-cream-detail alebo http://www.suncycle.sk/sk/produkt/krem-sixtus-gesasscreme-100ml/166 pripadne normalnu vazelinu z DM za euro, ci kolko stoji :)

MOja ritka potrebuje tvrde sedlo so spravnou sirkou a cyklogate s kvalitnou vlozkou. Ziadne gelove sedla ti nepomozu ;) Ale zas nevazim nejak velmi vela...
16.06.2014 - 10:00:04
00
keyboard_arrow_up