Pozitivna i negativna je vzduch, obe su v najsirsej casti tlmica a ked to mas rozlozene, nemusi ti dojst ze po zlozeni su tam komory dve - oddelene piestom. Hore, tam kde fukas je pozitivna, pod piestom je negativna. V samotnom tele piestu je tlmiaca cast s olejom, na tuto cast tlaci dusik volne polozeny piest, tym by mal myslim zabranovat kavitacii a zavzdusneniu.
07.05.2014 - 13:15:42
00
Obr. sice z rp23 s HV komorou ale pre orientaciu by to malo stacit:
ep1.pinkbike.org

Inak ak fukas taky vysoky tlak blizko maxima, tak vobec niet divu ze potrebujes aj tlmenie odskoku blizko maxima.
07.05.2014 - 13:28:25
00
covece diky moc za radu, moc si ma potesil, ked pridem domou skusim to rozobrat a typujem na 100% ze to bude zaliate fluidom
07.05.2014 - 13:42:58
00
Zdravim, potreboval by som poradit. Mam Canyon Nerve 7.0 2014 s Fox 32 Float CTD Evolution 120mm a pri poslednej udrzbe biku som si vsimol, ze v momente stlacenia vidlice a v momente nasledneho vratenia sa do "vychodzej" polohy, sa v hornej casti lavej nohy (ta, kde je vzduchovy ventil a gumeny kruzok) ozve zvuk odrazu aj dorazu (sorry, ale neviem to presnejsie popisat). Pocut to len pri stlacani vidlice "na sucho v klude", pri jazde to nepocut. Tak sa chcem spytat, ci to znamena nieco zle, alebo je to OK, len som si to predtym nevsimol? Najazdenych ma cca. 200 km. Diky moc za info. Pridavam kratke video pre lepsiu predstavivost:
https://www.youtube.com/watch?v=WY_PdgSUydg&feature=youtu.be
08.05.2014 - 01:11:16
00
Dobrý deň, mám tlmič fox float R a počujem celkom hlasité búchanie, keď idem po schodoch alebo v lese prejdem nejakým tým hlbším výmolom tak počujem buchnutie, ale čo je zaujímavé, keď len nohami na mieste nútim tlmič pracovať a ide rovnako nízko, tak nebúcha. Teda vadí to? Môže ho to poškodiť?
08.05.2014 - 17:00:52
00
Zdravim, potreboval by som poradit. Mam Canyon Nerve 7.0 2014 s Fox 32 Float CTD Evolution 120mm a pri poslednej udrzbe biku som si vsimol, ze v momente stlacenia vidlice a v momente nasledneho vratenia sa do "vychodzej" polohy, sa v hornej casti lavej nohy (ta, kde je vzduchovy ventil a gumeny kruzok) ozve zvuk odrazu aj dorazu (sorry, ale neviem to presnejsie popisat). Pocut to len pri stlacani vidlice "na sucho v klude", pri jazde to nepocut. Tak sa chcem spytat, ci to znamena nieco zle, alebo je to OK, len som si to predtym nevsimol? Najazdenych ma cca. 200 km. Diky moc za info. Pridavam kratke video pre lepsiu predstavivost:
https://www.youtube.com/watch?v=WY_PdgSUydg&feature=youtu.be


Už som ti na to odpovedal aj v tom druhom vlákne. Škoda že si nespravil trochu lepšie to video, ale ZDÁ sa mi, že máš moc narýchlo nastavený rebound, preto to klepne pri návrate. To je môj tip. Overíš ho rýchlo - pohraj sa s nastavením reboundu - obyčajne býva optimum niekde na pol ceste medzi krajnými polohami.


Naposledy upravil Duroslav dňa 09.05.2014 - 14:33:46, celkovo upravené 1 krát.

09.05.2014 - 14:14:25
00
Už som ti na to odpovedal aj v tom druhom vlákne. Škoda že si nespravil trochu lepšie to video, ale ZDÁ sa mi, že máš moc narýchlo nastavený rebound, preto to klepne pri návrate. To je môj tip. Overíš ho rýchlo - pohraj sa s nastavením reboundu - obačajne býva optimum niekde na pol ceste medzi krajnými polohami.


Ok, skusim. Dik zatial.
09.05.2014 - 14:20:56
00
Dobrý deň, mám tlmič fox float R a počujem celkom hlasité búchanie, keď idem po schodoch alebo v lese prejdem nejakým tým hlbším výmolom tak počujem buchnutie, ale čo je zaujímavé, keď len nohami na mieste nútim tlmič pracovať a ide rovnako nízko, tak nebúcha. Teda vadí to? Môže ho to poškodiť?


Skús vypustiť vzduch z komory a stlač tlmič až nadoraz. A pozoruj či v priebehu zdvihu nenaráža niečo o seba vnútri resp. skokovo nezmení tlmič svoj priebeh. Totiž namieste asi nespravíš takú dynamiku stlačenia ako keď jazdíš. Zvykne tam narážať labyrint o IFP piest keď je menej oleja ako určitá hranica. Rovnako aj vzduchová komora kryje ten efekt a ty necítiš tú zmenu v tlmení hoci tam je.

Druhá verzia je vypadnutý červík propedalu a šramotiaca pružinka medzi planžetami ale to by ukázala až rozborka.
09.05.2014 - 14:30:02
00
Dik, tak ho teda skusim vypustit a uvidim.
09.05.2014 - 14:43:24
00
Inak v tom pripade, ze by bola platna. ta prva verzia je potrebne to ihned poslat do slovkolexu?
09.05.2014 - 14:47:51
00
No treba to zoservisovať, jazdiť by som na tom radšej veľmi nejazdil. Či si vyberieš slovkolex je už na tebe.
09.05.2014 - 15:34:06
00
Kde inde to este robia? Nie je nieco v blizkosti v Blavy? Slovkolex mi pride dost drahy.
09.05.2014 - 15:50:54
00
alebo nejaký miestny borec by mi ho nevedel dať dokopy?
09.05.2014 - 16:25:01
00
Tak po teste, ktorý mi poradil lapierre, som zistil, že tlmič je v poriadku, tak som hľadal pôvodcu toho buchotania a zistil som, že to prehadzovačka buchoce o rám. Takže som zbytočne robil paniku, kedže bike je pre mňa nový, ale kupoval som ho používaný, našťastie ma teda môj lapierre nebude stáť daľšie peniaze, ale po sezóne servis dám radšej urobiť.
09.05.2014 - 18:18:29
00
chistos a borec na tlmice a vidlice je prave lapierre
10.05.2014 - 20:22:28
00
keyboard_arrow_up