Myslím, že Giro má pravdu.
odst. 6.1.1.1 písm d. citovanej normy

presne

k tym 1,5m

bod D uz nieje lesna cesta ale "technologická komunikácia" resp. "dočasná približovacia komunikácia" aj ked je otayne co je potom lesna cesta ak nie "technologická komunikácia" : )


ja som to pochopil tak, že lesná cesta môže byť 1., 2., 3. triedy alebo technologická komunikácia, tieto štyri by mali byť nejaké podskupiny lesnej cesty. Tak ako sa cesty pre vozidlá delia na diaľnice, 1., 2. atď.
30.07.2007 - 13:38:04
00
Pokial som si vsimol tak v tom zakone je uvadzana zancena trasa.lenze tam nie je znacena cyklisticka trasa.Cize sa mozes pohybovat po vsetkych znacenych trasach.Aj turistickych ako doteraz.
30.07.2007 - 15:39:58
00
zakon sa dá vyložiť hocako, ale keď dôjde na prípadne konanie... výsledok môže byť všelijaký.

Pokial som si vsimol tak v tom zakone je uvadzana zancena trasa.lenze tam nie je znacena cyklisticka trasa.Cize sa mozes pohybovat po vsetkych znacenych trasach.Aj turistickych ako doteraz.
30.07.2007 - 16:19:59
00
zo zakona si mozu vynucovat len to co tam je napisane.Nic medzi riadkami.
30.07.2007 - 16:23:12
00
Myslim, ze Giro nema pravdu. Pripajam este niekolko z mnoho dalsich definicii, ktorymi sa norma zaobera.
Kap. 6.1.1.1 je len triedenie LDS, lesných ciest a dopravných komunikácii podľa významu a myslim, ze Dijck to vysvetlil spravne. Všimnite si bod 2.2 z kapitoly "Termíny a definície", ktorý definuje lesnú cestu primárne. Ďalej je dobré si pozrieť Prílohu G, tabuľku G.1 a šírky ciest, kde je v rozpore s 6.1.1.1 uvádzaná aj cesta šírky 3.0m, užšia cesta tam už ovšem uvedená nie je.

Prílohy:

STN dalsie def_.jpg
STN dalsie def_.jpg 171.42 KiB thumb_up0thumb_down

30.07.2007 - 16:28:39
00
Myslim ,ze nam nijaky amatersky pohlad nepomoze a ty ktory "budu" mat vykonavacie pravo budu moct robit co chcu . Ten zakon je nielen hlupy ale aj nedokonceny nejasny . Ale to uz davno vieme . Takze by nam pomohli len oznacenia chodnikov a to je sakra dost velky problem. Mam pocit ,ze sme sa mali mi cyklisti tymto zaoberat uz davnejsie. Moj nazor je nejaka dohoda a postupne oznacovanie tras. Dobre sa to vravy ale je to dost narocne a urcite dlhodobe . Nic ine sa vsak uz nebude dat robit lebo zakon uz nik menit nebude . Nech je tam ktokolvek. Ja osobne budem jazdit aj nadalej ,ale uz nebudem mat ten pravy pocit.
30.07.2007 - 18:02:58
00
...ale uz nebudem mat ten pravy pocit....

myslim,ze prave teraz pribudnu pocity koli adrenalinu v lesoch :twisted: samozrejme to vnimam ako negativny jav a treba nadalej poukazovat na stupiditu tohto zakona legalnymi sposobmi,ale myslim ze nik z Vas zarytych MTBikerov s tym nepraskne...budeme nadalej jazdit a pribudne konfliktov.Samozrejme budeme ty zly,co nerespektuju zakon,ale ako som spominal,treba poukazovat na hlupost tohto zakona a zdruzit sa,hoci sa to moze zdat ze to je to iste,je rozdiel ked nieco vyhlasia "nejaky cyklisti" a Slovenske zdruzenie horskych cyklistov :!:
30.07.2007 - 19:45:28
00
V prvom rade najskôr tohto:

Krajský lesný úrad v Žiline
Orgán správy na úseku lesného hospodárstva v Žilinskom kraji.

klu.za@3s.land.gov.sk

Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať kedy zverejníte mapy lesných ciest v okolí Žiliny
Bolo verejne medializované že budú zverejnené.
Blíži sa deň nadobudnutia platnosti lesného zákona ktorí začne platiť od 1.9.2007
Ďalej by som sa chcel informovať kedy otvoríte prvý cyklistický chodník v lese a koľko km a v ktorej lokalite ( okolie ZA ). Momentálne je 0km cyklochodníka v lese a koľko km pripravujete otvoriť na budúci rok.
Ďalej by som sa chcel spýtať čo sa týka noriem lesných ciest, pretože niektoré nemajú ani šírku 2m z pohľadu nového zákona ju nemôžem využiť na cyklotúru ale traktor sa tadiaľ zmestí. Ak môže ísť tadiaľ traktor môžem ísť aj ja?

Vopred ďakujem za odpovede.
Info prosím pošlite na e-mail : joe-sea@nextra.sk

Dúfam že odpíšu
30.07.2007 - 20:40:52
00
Som zvedavy, potom pastni odpoved sem. Nieco podobne asi napisem presovskym lesom.
30.07.2007 - 20:51:11
00
Kontakty pre verejnosť
Ministerstvo pôdohospodárstva
Slovenskej republiky

e-mail: info@land.gov.sk

no uvidím či odpíšu.
30.07.2007 - 20:58:34
00
Kto sa chcete zúčastniť v súťaži o lesnú mapu ciest, prikladám kontakty.
Zapojiť sa môže každý.
Hlavná výhra: mapa lesných ciest pre každého. Teda dúfam


Krajský lesný úrad Bratislava [o firme]
Správa na úseku lesného hospodárstva v Bratislavskom kraji.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506679/Krajsky-l ... Bratislava

Krajský lesný úrad v Banskej Bystrici [o firme]
Orgán správy lesného hospodárstva v Banskobystrickom kraji.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506662/Krajsky-l ... j-Bystrici

Krajský lesný úrad Trenčín [o firme]
Orgán štátnej správy lesného hospodárstva.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506661/Krajsky-l ... ad-Trencin

Krajský lesný úrad v Žiline [o firme]
Orgán správy na úseku lesného hospodárstva v Žilinskom kraji.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506648/Krajsky-l ... d-v-Ziline

Krajský lesný úrad Košice [o firme]
Orgán správy lesného hospodárstva v Košickom kraji.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506599/Krajsky-lesny-urad-Kosice

Krajský lesný úrad v Nitre [o firme]
Správa lesného hospodárstva v Nitrianskom kraji.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506580/Krajsky-l ... ad-v-Nitre

Krajský lesný úrad v Prešove [o firme]
Orgán štátnej správy na úseku lesného hospodárstva.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506562/Krajsky-l ... -v-Presove

Krajský lesný úrad Trnava [o firme]
Správa na úseku lesného hospodárstva.
Sekcie: Lesné úrady
www.zoznam.sk/firmy/s/2506465/Krajsky-lesny-urad-Trnava
30.07.2007 - 21:27:46
00
Vzhľadom k tomu, že ide o štátne organizácie, tak vo svojich mailoch nezabudnite uviesť zázračnú formulku:
"Podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám Vás žiadam o poskytnutie informácie... "
Nezabudnite uviesť svoje meno a adresu a dôvod, prečo informáciu potrebujete (napr. chcete ísť do lesa bicyklovať a nechcete porušiť zákon). Źiadosť je možné poslať aj e-mailom. Organizácia je povinná potvrdiť príjem žiadosti, oznámiť výšku úhrady za sprístupnenie informácie (kopírovanie a pod., cenník by mali mať prístupný na i-nete) a odpovedať zvyčajne do 10 dní.
30.07.2007 - 22:53:48
00
Pokial som si vsimol tak v tom zakone je uvadzana zancena trasa.lenze tam nie je znacena cyklisticka trasa.Cize sa mozes pohybovat po vsetkych znacenych trasach.Aj turistickych ako doteraz.


To si nemal takto verejne...........
Co ak toto forum cita aj nejaky .ujo a dalsou novelou v zakone upravi aj znacenie.
:evil:
31.07.2007 - 07:51:44
00
Nezabudnite uviesť svoje meno a adresu a dôvod...


Ten dovod je hlupost, nemusi nikoho zaujimat, preco to chcem!

Informácie sa sprístupňujú bez preukázania
právneho alebo iného dôvodu alebo záujmu, pre ktorý
sa informácia požaduje.
31.07.2007 - 09:11:48
00
Nečítal som celú túto diskusiu, tak neviem či to tu už niekto nedal. Ak áno sorry. Fest dobré. :lol:

http://www.extremebike.sk/clanok-1137-O ... a-325.html[/url]
31.07.2007 - 14:17:54
00
keyboard_arrow_up