andrej25 Nevsimol som si, ze by nejaka bola na znacke :) Ale viem, ze o 10 km/h pisali na bystricovinach.
04.06.2014 - 13:09:22
00
nie je nahodou v BB na namesti zakaz vjazdu bicyklov?
04.06.2014 - 13:15:58
00
uz sa tam na biku moze
chce to trochu tolerancie, ak sa ponahlam a potrebujem ficat, tak nepojdem cez pesiu zonu
http://www.cyklokoalicia.sk/pesia-zona-na-bicykli/
04.06.2014 - 13:39:09
00
http://www.bystricoviny.sk/spravy/foto-cyklisti-jazdia-dva-tyzdne-cez-namestie-snp-bez-problemov/ dokonca 20 km/h, no nie je to upravene znackou, takze policajti nic nemozu :)
04.06.2014 - 15:41:26
00
preto po tebe nestrieľali ale len kričali, ja osobne tade idem pešo alebo ak sa ponáhľam obchádzam ho aj po zrušení zákazovej značky
04.06.2014 - 15:54:39
00
Neviete aká ma byt siroky cyklochodnik podla noriem ,lebo u na začali z budovaním a mne sa vidi dost úzky
01.07.2014 - 09:40:30
00
nevie niekto ako sa brániť resp. či volať políciu keď vás nejaký kktský kamionista surovo vytlačí z cesty? ale surovo myslím úplne až za krajnicu? ak mám len špz a žiadny iný dôkaz asi nemám moc možností alebo?
06.08.2014 - 16:42:14
00
Keby si mal video zaznam, ale bez dokazu alebo svedkov asi tazko...
06.08.2014 - 16:51:36
00
Ak sa nevysypes v jarku alebo nemas kameru tak s tym zrejme nic nespravis
06.08.2014 - 20:36:12
00
mam otazku:
pokial idem po riadne vyznacenom cyklochodniku a zastavi ma spravca urbaru s tym, ze nemozem dalej pokracovat v ceste nakolko je v danej oblasti polovacka, ktora nebola ohlasena mestu ani sprave lesov a ani nijak na situaciu neupozornovalo znacenie na cyklochodniku, je v takomto pripade spravca urbaru v prave?
argumenty polovnika, ze som na sukromnom pozemku a ze cyklochodnik zrusil z dovodu polovacky beriem ako chabe pokusy zabranit mi v pokracovani po trase.
29.11.2014 - 13:13:40
00
Z právneho hľadiska nie je v práve. V prvom rade, "správca urbáru" s tým de iure nič nemá, polovačku riadi vedúci polovačky a nie správca urbáru. Tak či onak, polovačka (a to ani ohlásená) neoprávňuje ani vlastníka ani vedúceho polovačky ani nikoho iného na zakáz vstupu do územia, kde sa koná polovačka. Naopak, keďže vedúci polovačky musí zo zákona dbať na bezpečnosť, tak by v podstate mal polovačku po tom, ako vstúpiš do toho územia, kde sa koná, prerušiť alebo nejako inak zabezpečiť tvoju bezpečnosť.
Samozrejme, to je iba teória (a aj to iba z hľadiska môjho právneho názoru). V praxi je to zvyčajne inak - jednak nechceš, aby ťa odbachli, jednak nezriedka sú osoby, ktoré strážia prístupové chodníky do územia s polovačkou, schopné a ochotné ťa alebo bicykel až fyzicky napadnúť, ak ich máš v paži.
Musím však povedať, že moje osobné skúsenosti, až na jeden prípad, sú celkovo dobré. Šesťkrát sa mi stalo, že sa snažili ma/nás zastaviť, z toho raz sme sa pohádali, pretože nám tvrdili, že sa musíme otočiť a odísť kadeľahšie, čo sme odmietli a vošli sme do územia s polovačkou, ale v ostatných prípadoch sme sa viac-menej v dobrom dohodli na tom, že sme počkali nejakú dobu a potom nás pustili. Je však pravda, že sme argumentovali či už poľovným alebo lesným zákonom a chlapíci, ktorí zákony evidentne moc neovádali, radšej volali vedúcemu polovačky po radu než aby sa s nami hádali :-)
29.11.2014 - 13:46:38
02
s tromi polovnikmi som sa dohodol a pustili ma dalej az na toho udajneho spravcu, ktory ma vyhnal prec aj napriek tomu, ze o 500 metrov nasledovala odbocka mimo revir v ktorom polovali a kde som mal v plane aj odbocit ..zial nedohodli sme sa ani po dobrom ani po zlom.
dokonca otocili hned po mne aj partiu asi 10 cyklistov, ktori v danej lokalite budovali cyklochodnik uz niekolko tyzdnov a mali na to aj riadne povolenie od mesta a lesov a kedze polovacka nebola nahlasena, ani tato partia nemala o tom ako vediet.
poucenie do buducna:nastudovat zakony a nenechat sa odbit:)
29.11.2014 - 14:32:00
00
...poucenie do buducna:nastudovat zakony a nenechat sa odbit:)

Suhlasim. Zacni tym, ze vynechas slovo cyklochodnik a zacnes podla zakona 8/2009 pouzivat nazov cesticka pre cyklistov. Aspon si chodci nebudu mysliet, ze je to naozaj chodnik. Ja mu skratene hovorim cyklistak.
29.11.2014 - 15:06:24
00
Z právneho hľadiska nie je v práve.....

moze nastat situacia ako je tu: post835207.html#p835207
resp. ak si to cyklisti rozhadaju s majitelmi pozemkov (urbarom), tak nabuduce ziadne cyklotrasy nemusia vzniknut
29.11.2014 - 15:11:01
00
To však nič nemení na tom, že "z právneho hľadiska nie je v práve" :-) . Tak či tak, ako si si všimol, hneď o pár riadkov nižšie píšem, že je vždy lepšie sa dohodnúť, ako sa hádať a osobitne to platí v prípade neštátnych a ne-obecných lesov.
29.11.2014 - 15:20:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up