Jasne, aj ten s kamerou by mal dostat pokutu. Podla zakona nesme predbiehane vozdilo zvysovat rychlost (vid Lososerov prispevok bod c.4), kedze tym predlzi cas predbiehania a logicky ohrozi ostatnych ucastnikov premavky. Preto ked idem cez obec 50km/h a nejaky nedockavec sa na mna lepi, tak pri tabuli koniec obce zrychlujem len velmi pozvolne, kedze ten za mnou sa uz nemoze dockat ma predbehnut. Za normalnych okolnosti by som zrychloval okamzite z 50 na 90 km/h, ale ked vas hned niekto ide obiehat za obcou tak to proste nesiem a radsej ho pustim pred seba. Vzdy lepsie ako by ma mal potom niekde vytlacit. Je to len o ohladuplnosti na cestach, ktorej je na Slovensku velmi malo vidiet, kedze kazdy sa niekam ponahla a tych par sekund spomalenia (pustenie druheho auta, cyklistu, chodca...) by ho asi zabilo...
14.08.2014 - 09:00:37
02
Neviem ako vy, ale ja tam vidim, ze typek s kamerou, aj keby ho dajme tomu nevidel :lol:, v momente, ked ho mal pred sebou co sa mu zacal pchat (teda uz ho videl), voebc nespomalil, naopak zacal ho vytlacat (este neskor ako zacal pridavat). Jedna vec je predchadzanie cez plnu, ale vedome vytlacanie auta je podla mna to iste, ako ohrozovanie zbranou a za to je uz prakticky basa v normalnom state.

No ale slowly changed pretekarov som zazil tiez dost, predbiehacov tiez, predbieham jedine ked mam so sebou nieco, co si ani nevsimne, ze ho predbehnem :lol:
14.08.2014 - 09:04:20
00
Ha ha http://tivi.azet.sk/video/2127846/vodici-svoj-spor-elegantne-vyriesili.html/ :))

Inac aby som nebol len kriticky voci soferom. Aj cyklisti su obcas otrasni, ked su nepozorni. Napr ako ten, ktoreho stale vidim v zrkadle. Vo stvrtok predbiehal auto sprava a nevsimol si, ze chce odbocovat doprava - nastastie som mal zapnute aj predne blikatko, tak si ma vsimol. A v druhom pripade, keby som sa nehnal cez retardery, tak by nervozny sofer z vedlajsej cesty mohol pokojne vystrelit na hlavnu, takto musel prudko pribrzdit, ako to urobil tiez pred autom predomnou :/
15.08.2014 - 13:57:38
00
dnes taká kuriózna situácia na kruháči, vletel som doň, pričom som čakal že auto čo tam vchádza mi dá prednosť a potom som si všimol, že ho ťahá na lane druhé auto, ktoré mi už nezavadzalo v prejazde, tak ostro na brzdy a aj vodič toho vlečeného vozidla mi ukazoval nech brzdím, ale to už bolo neskoro, ja už som to mal pod kontrolou. každopádne to bola chyba toho prvého, že sa pustil do kruháču, keď mal za sebou auto na lane.. ale tak dá sa to chápať, človek s tým nemá až také skúsenosti.
16.08.2014 - 20:44:14
00
pokial viem za obsadenie takeho miesta (vozickarskeho) je vodicak beybey...

Aby som to uviedol na správnu mieru(keďže mám v rodine držiteľa zťp preukazu),nie vodičák ti nezoberú,pokial ťa riešia v blokovom konaní a súhlasíš zo zaplatením pokuty,tak max.výška je 150euro.Pokial nesúhlasíš a predvolajú ťa na políciu max.výška pokuty je 300euro.Kamoš mal šťastie na ,,dobrého policajta" a v blokovom ho to vyšlo na rovnú 100-večku.No už si hádam rozmyslí,pretože pre vlastnú pohodlnosť a ľahostajnosť prišiel za pár sekúnd o 1/5 svojho mesačného platu.
16.08.2014 - 21:32:26
00
Bikejoring : neber to v zlom, ale dnes vidim uz druhy pripad blaznovstva a nepredvidavosti, co si sem dal. Mas obrovske stastie, zatial.
Btw, aka chyba vodica je, ze sa pusti do kruhacu s autom, ktore taha?
16.08.2014 - 21:42:27
00
no taká že to neni vidieť, že má za sebou auto na lane. mali mať aspoň blikačky... to lano bolo dosť natiahnuté a neoznačené v strede. keby mal človek predvídať všetky takéto oné, tak by ani nemohol jazdiť.
16.08.2014 - 21:47:07
00
Mne sa to stalo tiez, ze som stretol na kruhaci vlecene auto. Ale to bolo vidiet. Daleko horsie je to, ze vodici su uplni mantaci a pri vyjazde z kruhaca nedavaju znamenie o opustani kruhaca. Na kruhacoch tak vznikaju uplne zbytocne zapchy.
17.08.2014 - 08:37:16
01
to nie len na kruháči.. strašne vela vodičov vyhadzuje smerovku aj na križovatkách až pri otáčaní volantom.. :^)
17.08.2014 - 08:42:41
02
Aj spravanie cyklistov je niekedy na zamyslenie. Prikladom je dnesne stretnutie s hipsterkou ktora si veselo slape po moste Apollo s velkymi sluchadlami na usiach... :fubar: Hlavne ze na druhej strane mosta je cesticka pre cyklistov... :tmi:
17.08.2014 - 14:36:48
02
no taká že to neni vidieť, že má za sebou auto na lane. mali mať aspoň blikačky... to lano bolo dosť natiahnuté a neoznačené v strede. keby mal človek predvídať všetky takéto oné, tak by ani nemohol jazdiť.


Pri ťahaní a vlečení nie je dôvod mať "blikačky". Tie sú určené na iné účely.
17.08.2014 - 16:12:57
03
Daleko horsie je to, ze vodici su uplni mantaci a pri vyjazde z kruhaca nedavaju znamenie o opustani kruhaca. Na kruhacoch tak vznikaju uplne zbytocne zapchy.


Bohuzial, prave aj cyklisti (alebo ludia na bicykloch) nedavaju smerovku, ze vychadzaju. Aj ti su povinni.
17.08.2014 - 18:37:10
00
Mozno som to zle pochopil, ale podla tvojich slov si Vchadzal do kruhaca, teda ty si mal povinnost dat prednost v jazde. Taktiez prisposobit rychlost pri vjazde don. Aspon tak som to pochopil ja...
17.08.2014 - 19:01:44
01
Zle to formuloval, vosiel do kruhaca -> bol tam. A tak voslo z boku auto.

A dnes skusenost s 2 blaznami na cestnych bikoch ovesanych batozinou s 2 vozikmi. Neosvetleni na dialnici D1 Presov-Kosice! Jedno jedine ich stastie ze mali zlte dresy.
17.08.2014 - 19:10:46
00
dnes taká kuriózna situácia na kruháči, vletel som doň, pričom som čakal že auto čo tam vchádza mi dá prednosť a potom som si všimol...


Tak to potom musel vsetko zle naformulovat :D
"vletel" -> pomyslim si "Isiel som rychlo. Videl som nejake auta priblizujuce sa ku kruhacu, ale boli daleko. Ja budem skor, pridam, nebrzdim, vletim tam."
"a potom som si vsimol" -> "nepredpokladal som to"
17.08.2014 - 19:23:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up