Presne podla zakona ktory citoval Ramon. 2 roky ani o den menej. Samozrejme ze kazdy ohrna nosom a bude sa vykrucat. Orange tiez vymysla ale vyreklamuje! Len treba mat silnejsie nervy ako oni. To, ze v zarucaku nie je tvoje meno riesi kupno-predajna zmluva. Ak proti tomu namietaju, je to pricina na podnet na SOI.

3, 5, 10 rocna atd zaruka je nieco ine. Je to komercny produkt znacky a tam si mozu narokovat co len chcu.

Pre exotov a na doplnenie. 1. rok zaruky ak obchodnik odmietne uznat reklamaciu je povinny to na vlasntne naklady poslat na expertizu.
2. rok zaruky to ma pravo urobit zakaznik a v pripade, ze expertiza ukaze, ze reklamacia je opodstatnena, ma pravo na vratenie nakladov na expertizu.

Ak sa nemylim, na nahradne diely je skratena zaruka. Myslim, ze 6 mesiacov ale nie som si isty.
28.12.2014 - 21:34:02
00
na margo nahradnych dielov: Obcinsky zakonnik> § 627
(2) Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.
Takze ked sa vymeni napriklad pevny disk v notebooku plati nan nova zaruka 24 mesiacov. Zatial som sa nestretol s tym, ze by toto servisne stredisko neakceptovalo.
28.12.2014 - 22:08:07
00
Milos21 to napisal presne. Dozivotnu, resp. predlzenu zaruku poskytuje vela vyrobcov v bikovom aj nebikovom svete. A ta je povacsinou viazana na prveho majitela, pretoze ten sa registruje u vyrobcu. A prave preto je poskytovana len jemu. V pripade "dozivotnej zaruky" je to aj logicke.

A celu tuto diskusiu zacal Miso, ktory si vysvetlil reakciu pred nim po svojom...

Podoba:
Existujú rámy aj s 10 ročnou zárukou. nielen na 1. majiteľa.

misopetrovic:
zaruka na prveho majitela je co za blbost?? zaruka predsa plati na vyrobok!!! nie na to kto ho pouziva...


ja som sa len pytal.. pretoze mi to prislo(a stale pride ako blbost) ;) moj prispevok nebol nijako utocny..ani nic podobne....

btw...ved aj v zakone je napisane ze zaruka dlhsia ako dva roky je uz len na vyrobcovi aku dlhu uvedie..a jasne tu predlzenu zaruku si teda moze aj logicky urcit ze ci je na prveho majitela alebo na koho...

ale ked je raz na VYROBOK dana zaruka 2 roky... tak je uplne bezpredmetne KTO ten VYROBOK pouziva :)
28.12.2014 - 22:31:57
00
Problém môže byť len v tom, že Jano si kúpi bicykel a po 3 mesiacoch sa ho rozhodne predať, dôvody sú irelevantné. Kúpi ho Fero. Tu treba zrejme uplatniť druhú časť Ramonom citovaného paragrafu, že na použité veci je záruka 1 rok. Tú však už nedrží pôvodný predávajúci ale Jano. Ale do dvoch rokov od prvého predaja sa dá reklamovať v predajni. Takže ak má papiere Jano, mal by reklamovať Jano. Čiže Fero musí ísť za Janom, povedať mu, že uplatňuje u neho záruku a nech koná - v predajni. Ak medzitým papiere stihol vyhodiť, má smolu.

Ak papiere odovzdal spolu s bicyklom, záleží na Ferovi. Buď bude reklamovať u Jana, pretože drží záruku na použitý tovar, alebo bude reklamovať na predajni. Sranda bude, ak medzi Janom a Ferom je vzdialenosť 100-200 km a rovnako aj medzi nimi a predajňou. Ťažký prípad pre fiškála.
29.12.2014 - 00:37:04
01
Som myslel že sme v téme "Demolácie"... ach to som sa ale špatne preklikol do témy o reklamáciach
29.12.2014 - 01:15:34
01
Tu sa Demoluju Reklamacie. ;-)
29.12.2014 - 05:58:59
01
Tu treba zrejme uplatniť druhú časť Ramonom citovaného paragrafu, že na použité veci je záruka 1 rok. Tú však už nedrží pôvodný predávajúci ale Jano.

Buď bude reklamovať u Jana, pretože drží záruku na použitý tovar, ...


Preboha nešír tu takéto hlúposti, lebo sa nájdu tebe podobní mudráci, čo tomu uveria. Ramonom citovaný paragraf sa vôbec netýka predaja medzi dvoma súkromnými osobami.
To fakt myslíš vážne, že napríklad na všetok tovar v bazári mtbikera predávajúci musia poskytovať 1 rok záruku??? Či ako si to myslel?
Ach, 15 ročné deti JoKo s Mišom tu dávajú právne rady... :-(
29.12.2014 - 06:18:01
00
Tak presne záruka sa vzťahuje na výrobok a nie na majiteľa (prvého či trebárs aj desiateho) ale zákonom stanovená záručná doba je poväčšine 2roky. (okrem chleba :-) )

Zaruka sa sice vztahuje na vyrobok, ale je to sucast kupno predajneho vztahu upraveneho zakonom medzi konkretnym predavajucim a kupujucim. Ak vyrobok nebol predany anonymne a pride ho reklamovat niekto iny, ako ten, co ho kupil, tak ten ziaden kupno predajny vztah s povodnym predavajucim nema a tak ho predajca (napr. Slovkolex) uplne legitimne moze poslat do ....


Naposledy upravil Palo TT dňa 29.12.2014 - 08:08:54, celkovo upravené 1 krát.

29.12.2014 - 08:08:02
01
Myslíš, že JoKo má 15?! a misopetrovic tiež už asi nie aj keď ten je k tomu bližšie.
JoKo má v tomto pravdu - výrobok môže zareklamovať po dohode prvý majiteľ lebo sa tým veľa vecí uľahčí (minimálne vysvetlovanie pôvodu atď.)
ALE OZAJ STE SI MOHLI ZALOŽIT AJ NOVÚ TÉMU
:*: Ako R E K L A M O V A Ť ! :*:
:lol:
koniec OT :hai:
29.12.2014 - 08:08:23
01
Zaruka sa sice vztahuje na vyrobok, ale je to sucast kupno predajneho vztahu upraveneho zakonom medzi konkretnym predavajucim a kupujucim. Ak vyrobok nebol predany anonymne a pride ho reklamovat niekto iny, ako ten, co ho kupil, tak ten ziaden kupno predajny vztah s povodnym predavajucim nema a tak ho predajca (napr. Slovkolex) uplne legitimne moze poslat do ....


Ja napr. vôbec nemám v záručnom liste vypísané kontaktné údaje takže môj bike ak by bol ešte v záruke môže reklamovať trebárs aj desiaty majiteľ :!:
...a už ozaj v tejto téme ohľadom reklamácie reagovať nebudem :hai:
29.12.2014 - 08:12:41
00
na margo nahradnych dielov: Obcinsky zakonnik> § 627
(2) Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.
Takze ked sa vymeni napriklad pevny disk v notebooku plati nan nova zaruka 24 mesiacov. Zatial som sa nestretol s tym, ze by toto servisne stredisko neakceptovalo.


Takže ak mi po roku prdne napr. zadná stavba a pošlú mi novú tak na ňu je záruka znova 2 roky? Funguje to tak aj vo svete ?
29.12.2014 - 08:55:41
00
polovi by mal vyrobca tu reklamacku uznat nakolko sa jedna o nazvem to "vyrobnu slabinu" tohto komponentu. nie je prvy ani posledny komu to tam prdlo. uz sa to tu spominalo. Pol drzim palce k uspesnej reklamacke.
post585722.html?hilit=gt+force#p585722
29.12.2014 - 09:33:58
01
Takže ak mi po roku prdne napr. zadná stavba a pošlú mi novú tak na ňu je záruka znova 2 roky? Funguje to tak aj vo svete ?

Ja si myslím že nie záruka sa ti predlžuje len o čas čo je strávený v service.
29.12.2014 - 11:01:53
00
Pozor zaruka sa predlzuje o cas ktory je straveny v serviae ak bol reklamacia zamietnuta...

Ak ti vymenia zadnu stvbu za novu logicky na samotnu zadnu stavbu plati nova dvojrocna zaruka :)
29.12.2014 - 11:06:41
01
Pozor zaruka sa predlzuje o cas ktory je straveny v serviae ak bol reklamacia zamietnuta...

Ak ti vymenia zadnu stvbu za novu logicky na samotnu zadnu stavbu plati nova dvojrocna zaruka :)

To je blbosť čo píšeš a nezavádzaj ľudí. Ak to rrobíš tak ukracuješ majitela o peniaze :o
29.12.2014 - 11:10:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up