SLOVAK WINTER MTB & RUNNING TROPHY

17.01.2015
MTB maratón
Železná Studienka, Bratislava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (53)
4bobadam_saraglaandrejxcxbastylicabombtrackBrano7410cipoDAILdano696deffabkoikar1968ivan.pivousJanoHjelo520jjsanjojo1970jozefko99Jssv79JurajMTVKaskajaKeksiikkikilimajcikmaros1974McDuroMilan_eSmilsumiskopMoccamortalbadmurkochlapecnomadPavol.Grujbarpeco999pepemskpeterbacilpeterppPetogreenRISOZBArob451ertRobert OrieškaRoman74samuel971siso33skokiSNBzuziSTULObikertmaxTomikZATriple-X1
tmax blahozelam, velmi pekny cas :y:
19.01.2015 - 17:41:29
00
Na to, že som od 11. km bežal ako zombík, možno áno. :-D Podpisy budem rozdávať v rámci pracovnej doby na predajni.
19.01.2015 - 18:56:53
03
osobne si myslim, ze by mozno postacovalo v tomto pripade (bezci aj cyklisti na jednej trase) nepovolit sluchadla do usi, ako mala velka cast bezcov... v tom pripade totiz nepomoze ani tolerantnost bikera, ak zahlasi z ktorej strany obieha...
19.01.2015 - 20:27:16
09
to je tiez napad brat si na preteky sluchatka. ale tak sa bezci spravaju bezne - neuhnu ani ked ma vidia ze idem, vadi im v noci kazde svetlo, hoci aj slabe a namierene do zeme. a v poslednej dobe som si vsimol, ze v doline Zeleznej studnicky niektori bezia po pravej strane po tom cervenom pruhu, to znamena cyklistom v protismere :/
19.01.2015 - 20:40:39
00
Po ktorej strane sa ma vlastne bezat. Lebo raz idu na lavo a raz na pravo :-(
19.01.2015 - 21:30:09
00
dury, to fakt? Toto predsa normalne uvazujuci clovek nespravi. No co, niektorym z toho behania asi duni v prazdnej hlave, tak to prehlusuju hlasnou hudbou. :D Takze dalsie doplnenie pravidiel - okrem bezania/jazdenia po pravej strane a obiehania nalavo aj zakaz pouzitia sluchadiel, inak DSQ.
19.01.2015 - 21:39:36
00
Jazdím slúchadlá už dva roky a v pohode. Strašne ma nebaví jazdiť sám a potichu. Ostatní sa so mnou nevládali rozprávať.
Nemám to tak nahlas :)
Nechápem to riešenie stôp. Idem tade kde je voľné. Ten predo mnou si vyberá stopu a ja keď som lepší tak ho musím obežnú ť. Naopak rýchlejším jadcom uvoľním stopu a to aj keď to pre mňa znamená zasadnutie z biku.
Najhoršie je že štartujem z posledných pozícií a tak hneď na začiatku chytám zápchu.
Ale aj tak sa dopracujem do 1. tretiny.
Na tej jednej lávke ma chalan zozadu išiel netuším ako obehnúť zozadu keď predo mnou boli baby šlapajúce pešo. Ale stačilo mu povedať.
Pretekár 224 odhadoval odpadky a keď som sa ho spýtal tak povedal že to bol len vrch z gélu. Táto mentalita mi je nepochopiteľná.
Jedlo výborné, na jednom úseku som bol zmätený ci idem dobre ale potom som zbadal šípku tak som sa nestratil.
Umývanie bikov na jednotku (čakal som 4 minúty) odkladanie bikov super ale mohlo by byť už pred závodom bo som tam nechal Bike bez dozoru.
Toaletný papier na WC mi dosť chýbal tak som musel do auta a späť.

Zamýšľal som sa nad tým že keby zlodeji vedeli aké veci sú v tych autách tak by mali ľahkú prácu. Na pretekoch je vždy toľko áut pri sebe a niekedy na odľahlých miestach.

Neviete kto fotil za bielym krížom pri prejazde cez potok? Mohol by som mať odtiaľ super foto len sa mi nezdá že to bolo faxcopy
19.01.2015 - 22:18:59
00
par mojich foto zo soboty: https://picasaweb.google.com/capiak/ZimnyMTBMaraton2015?authuser=0&feat=directlink
kvalita nic moc, lebo bolo pod mrakom a ked je malo svetla tak to tak dopadne :)
19.01.2015 - 22:46:39
01
no nakazat jazdit po pravej strane je podla mna dost nerealne, ved si clovek vybera co najlepsiu, najlahsiu a najhladsiu stopu, najkratsiu, najbezpecnejsiu ..komplet cely pretek od zaciatku do konca
19.01.2015 - 22:48:58
00
Bolo super, jedina vyhrada snad k tomu startovaniu v jednej velkej kope. Zacinal som na konci pelotonu a boli velke zapchy a preto sa tlacilo aj na miestach kde to vobec nebolo treba. Pekne sa to rozpadlo vlastne az ked sa preslo zo singla co ide od Slivu na lesnu cestu. No ale asi to k tomu skratka patri. Celkovo nalada, atmosfera vyborna, este stale sa tesim ked si na to spomeniem. A nie som ziadny olympionik, umiestnenie v polke vysledkovej listiny mi robi radost aj preto lebo som zuzitkoval celorocne jazdenie v kazdom pocasi blatko, sneh, lad a tiez ze som si hlavne v druhej polovici pekne zaslapal. Pojdem rad znova. :-)


Potesenie na nasej strane ;-) Dobre sa to citalo od Teba :-) Dakujem
19.01.2015 - 23:09:29
00
tiez sa cudujem ze tu skoro nikto nediskutuje, na maratone je 500 ludi a sem napise 5.
Asi to je otom len prist na maraton, stresovat kedy dat banan, kedy jontaky, natlacit sa dopredu, na starte potajomky vypit šlehu, odmakat to, chvalit sa, ze ani v hlavnom stane nebol, utekat domov, a na pocitaci si porovnavat svoje casy a tepy, lebo to je ta prava cyklistika asi.
Podakovat organizatorom, napisat dojem, hocico, ze by bolo pod uroven pisat prispevky k clankom, hmmm


:lol:
19.01.2015 - 23:11:51
00
minulý rok som šiel na bajku, tento rok som s radosťou privítal otvorenie aj 29km behu. ako bežec som si ľahšie volil stopu a tak som v cieli nebol taký ufúľaný ako cyklisti. a dobehol som 40 sekúnd pred víťazom :-)
neviem či ste zachytili ako bola ovplyvnená súťaž bežcov. cca 2 km pred cieľom, tesne pod vrcholom posledného stúpania nad bufetmi, nejaký "dobrák" prepáskoval trasu, takže to vyzeralo že sa má bežať po Cerovke. doplatil na to vedúci bežec, ktorý zbehol po žltej TZ až dole na lúku a potom krížom cez les stúpal na pôvodnú trasu. prišiel tak o jasné víťazstvo.
pár ďalších sa tam tiež nachytalo, vrátane mňa, ale väčšinou zostali ma cykloznačke a tak sa na správnu trasu po cca kilometri napojili späť. jeden z bežcov potom pásku strhol. v tom čase už tadiaľ mohli ísť prví cyklisti, kto vie či sa niekto chytil...
a ešte som asi kilometer pred tým z cesty odpratal dva menšie, úhľadne uložené, konáre...


Dakujem za tie konare...
19.01.2015 - 23:14:01
00
Mozno keby isli cyklisti prvi a pol hodiny za nimi bezci, tak by rizika bolo menej. Ja chapem, ze organizator zrejme chcel aby vsetko prislo do ciela cca naraz, ale ked je vyhodnotenie o 16,00 tak by dobehli aj pomalši bezci. Ci? :)


Po tomto rocniku to budeme urcite hodnotit z hladiska organizacie, mame viacero podnetov od ucastnikov.
Budeme vas informovat na co sme dosli... Bezpecnost je u nas vzdy na prvom mieste!
19.01.2015 - 23:26:43
00
Btw. kde sa daju pozriet vysledky 29 km behu? Som nenasiel...


Tu to najdes:
http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/1433
19.01.2015 - 23:31:06
00
Ano, myslim, ze Simon97 ma pravdu. Pri pretekoch je pohlad na bezca, ci chodca v lese iny ako pri kludnom vyjazde v lese. Predsa len su to preteky a ked v zjazde mozem ist trebars 40 km/h, tak idem aspon 45. No ked su tam bezci, ktori si vyberu jedinu moznu stopu cez zablateny usek, tak mam na vyber len dve moznosti: Bud spomalim a pomalicky to prejdem za nim, alebo sa pustim popri nom cez nevyjazdene blato, kde hrozi, ze ma to zacne tocit a bezca trafim. Myslim, ze pravidlo behu v pravej tretine by sa dalo iba tazko dodrziavat. Ved ked bezim cez blatisty usek v celej sirke cesty a vysliapany chodnicek je v lavej polovici cesty, budem sa brodit blatom, lebo su take pravidla? Uplne rozumiem aj bezcovi, ktory sa neuhne a pokojne si bezi po najlepsej stope. Bol tam predsa prvy! Aj ked klobuk dole pred tymi, ktori to v sobotu urobili a v strachu skocili naozaj do blata, aby uvolnili cestu cyklistom. No tym padom sa ani im nebezi celkom v pohode a len striehnu kedy ich niekto zostreli... Mozno by bezci na 29 km mohli startovat v nedelu, tak ako je to pri letnom maratone, kedy sa bezia obe trate az na druhy den.
20.01.2015 - 00:41:54
00
keyboard_arrow_up